Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » pn wrz 10, 2012 3:17 pm

Tu znajdziecie kilka ilustracji z pierwszego tomu :)
klik
Premiera dzisiaj, w księgarniach i matrasach będzie na dniach. W empikach ten tytuł (jak i pozostałe Mega Mangi) nie będzie dostępny.

kolora
Status: Offline

Post autor: kolora » czw wrz 13, 2012 2:40 pm

No wszystko fajnie, pięknie. Uwielbiam Hagio Moto, ale...
Jessssssssssssu! Dlaczego w narracji jest taka koszmarna czcionka?

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » czw wrz 13, 2012 3:02 pm

kolora, to jest ta sama czcionka co w Ouranie. Przez te 13 tomów nie odnotowaliśmy żadnej skargi.

kolora
Status: Offline

Post autor: kolora » czw wrz 13, 2012 5:51 pm

Endriu_jpf pisze:kolora, to jest ta sama czcionka co w Ouranie. Przez te 13 tomów nie odnotowaliśmy żadnej skargi.
W Ouranie? A w którym miejscu, bo nie widzę. W dymkach jej nie ma, a tam dymków od groma. W narracji też nie. Ale mogłam coś przeoczyć.

Chyba że się nie zrozumieliśmy. Chodzi mi o czcionkę z narracji, czyli spoza dymków, opowiadającą historię.
I tak, wygląda ona koszmarnie. Być może gdyby była wpisywana w prostokąty, byłoby inaczej. Ale jako luźna narracja bez żadnego obrysu dookoła wygląda po prostu nieporządnie.

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » czw wrz 13, 2012 6:08 pm

W Ouranie? A w którym miejscu, bo nie widzę. W dymkach jej nie ma, a tam dymków od groma. W narracji też nie. Ale mogłam coś przeoczyć.
Właśnie w narracji poza dymkami, albo w dymkach jako myśli bohaterów patrz tom 13, str. 44, 45, 60, 61, 62, 63, 64 i wiele innych.

kolora
Status: Offline

Post autor: kolora » czw wrz 13, 2012 6:33 pm

To być może nie jest tam aż tak widoczne.
Ale na tych przykładowych stronach po prostu aż daje po oczach.
A Hagio Moto ma pełno narracji u siebie, więc (jezusmario) będzie brzydko.
Pewnie i tak kupię, bo brzydota czcionki to jeszcze nie koniec świata (w końcu to TA autorka), ale ała... Będzie mózgotrzep do kwadratu :D
Raz, że treść, a dwa, że ból w oczy od czcionki :D

Ale nic to. Dam radę. Chyba...

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » czw wrz 13, 2012 8:16 pm

kolora pisze:W Ouranie? A w którym miejscu, bo nie widzę.
Aż z ciekawości sprawdziłem 1 tom ourana i znalazłem ;p
kolora pisze:Jessssssssssssu! Dlaczego w narracji jest taka koszmarna czcionka?
Jest czytelna i krojem bardzo pasuje do czasów, w których osadzona jest manga, więc nie rozumiem tego stękania ;p

kolora
Status: Offline

Post autor: kolora » czw wrz 13, 2012 8:22 pm

Jaskol pisze:
kolora pisze:W Ouranie? A w którym miejscu, bo nie widzę.
Aż z ciekawości sprawdziłem 1 tom ourana i znalazłem ;p
kolora pisze:Jessssssssssssu! Dlaczego w narracji jest taka koszmarna czcionka?
Jest czytelna i krojem bardzo pasuje do czasów, w których osadzona jest manga, więc nie rozumiem tego stękania ;p
Czcionka brzydko wygląda w narracji i tyle. ?I nie stękam tylko piszę po ludzku, że mi się nie podoba.

Diuna
Adept
Posty: 117
Rejestracja: wt lut 14, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Post autor: Diuna » pt wrz 14, 2012 5:36 pm

Mi tam czcionka (w narracjach) nie przeszkadza, jest czytelna i moim zdaniem pasuje do mangi, przynajmniej na pierwszych stronach Charles często mówi tak... poetycko, powiedziałabym, więc takie małe "wywijaski" przy literach są w sam raz, bo odzwierciedlają klimat. :)
A jak na razie przeczytałam 20 stron i bardzo mi się podoba :D . Tak wiem, zamówiłam przedpłatę i dopiero teraz czytam, tak naprawdę przez jakieś 2 dni manga czekała na mnie w domu, bo mama przyniosła ją z poczty, a już zaczęłam się niecierpliwić, dlaczego tak długo nie przychodzi... Ale jak zwykle wyszło na to, że niczym w domu się nie interesuję i z tego powodu nie wiedziałam :P .
Mam nadzieję, że sprzedaż będzie na tyle dobra, by wydawać więcej starszych tytułów. I aby wesprzeć w tej sprawie wydawnictwo, w najbliższym czasie zamierzam kupić "Aż do nieba" :P
Również muszę podziękować za pomysł wydawnictwa, by następny tom ukazał się w grudniu, w ten sposób naciągnę starszego brata i dostanę drugi tomik pod choinkę, więc mój portfel na tym nie ucierpi :twisted: .

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob wrz 29, 2012 4:42 pm

Pierwszy tom skończony, recenzja pojawi się niebawem. Historyjka przyjemna, nie jest to prawda artyzm Ryoko Ikedy czy pomysły godne Keiko Takemiyi ani też rozważania nad człowiekiem rodem z Tezuki. To nie najgorsza opowiastka o wampirach w klimacie shojo. Tylko jednego nie rozumiem - gdzie w tym niby jest jakieś yaoi? Chyba, że fankom serio wystarcza fakt obecności dwóch postaci męskich...

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » sob wrz 29, 2012 6:31 pm

GrisznakIW pisze:Tylko jednego nie rozumiem - gdzie w tym niby jest jakieś yaoi? Chyba, że fankom serio wystarcza fakt obecności dwóch postaci męskich...
Mam wrażenie, że to nie tyle fanki sobie ubzdurały yaoi, co anty-fani :P
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » sob wrz 29, 2012 10:33 pm

GrisznakIW pisze:gdzie w tym niby jest jakieś yaoi?
W wyobraźni.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » ndz wrz 30, 2012 6:03 pm

GrisznakIW pisze:gdzie w tym niby jest jakieś yaoi?
Chyba shounen-ai.

Nie czytałam, więc się nie wypowiem, ale może w którymś fragmencie da się zauważyć "miętę" jednego bohatera do drugiego. Poza tym nie zapominajmy, że Klan ma jeszcze jeden tom.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » ndz wrz 30, 2012 6:34 pm

Ja nawet shounen-ai nie zauważyłam. Pod koniec co prawda są jakieś aluzje, ale są to wyłącznie aluzje słowne, dotyczące postaci pobocznych. Pomiędzy głównymi bohaterami niczego takiego nie zauważyłam. Ich relację odbieram jako przyjaźń (może trochę dziwną, ale jednak przyjaźń), ewentualnie miłość braterską.

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » ndz wrz 30, 2012 6:37 pm

Z zamiłowania jestem yaoistką i żadnego boys love w Klanie Poe się nie dopatrzyłam. :P
Co do samej mangi, to jestem bardzo, ale to bardzo zadowolona. Właśnie czegoś takiego brakowało mi na naszym rynku i mam ogromną nadzieję, że na tym jednym tytule się nie skończy. Co prawda na początku byłam dość sceptycznie nastawiona do oprawy graficznej, ale muszę przyznać, że po zapoznaniu się z tytułem uważam, że kreska jest naprawdę piękna, a sama historia fantastyczna. Przy pierwszych rozdziałach trochę zmyliła mnie chronologia wydarzeń, a niektóre sceny wydawały się mało czytelne jednak na końcu tomu wszystko się wyjaśniło. Akcja toczyła się dość płynnie i początkowo trochę znużył mnie końcowy wątek z Gniazda Małych Ptaków ale tylko do momentu pojawienia się tajemnicy Robina Karr'a. Zakończenie pozostawiło po sobie niedosyt i nie mogę się już doczekać grudnia.
Samo wydanie z obwolutą jest bardzo ładne, ale zdecydowanie wolałabym aby przy takich tytułach pojawiała się twarda oprawa. Wybór papieru przypadł mi do gustu. Cienki, ale wytrzymały, no i bardzo ładnie prezentują się na nim strony w kolorze. Cieszę się również, że właśnie te okładki wygrały w konkursie, bo patrzyłam na inne projekty i te wydawały mi się mieć wszystkie pozostałe pod sobą. :P
Oby więcej takich tytułów od JPFu w przyszłości i byle do grudnia.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz wrz 30, 2012 7:23 pm

ninna pisze:Ja nawet shounen-ai nie zauważyłam. Pod koniec co prawda są jakieś aluzje, ale są to wyłącznie aluzje słowne, dotyczące postaci pobocznych. Pomiędzy głównymi bohaterami niczego takiego nie zauważyłam. Ich relację odbieram jako przyjaźń (może trochę dziwną, ale jednak przyjaźń), ewentualnie miłość braterską.
O, dokładnie. Ja to widziałem na trochę podobnej zasadzie jak Lestat i Louis w "Wywiadzie z Wampirem".

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » pn sty 07, 2013 7:06 pm

Zapraszam do zapoznania się z katalogiem w PDFie na temat "Klanu Poe"
KLIK

Merida
Status: Offline

Post autor: Merida » czw sty 10, 2013 8:59 pm

Witam :)
Ja kupiłam ta mangę z ciekawości. Zupełnie nie wyznaje się w tym gatunku, jednak muszę przyznać, że bardzo mi się podobało. Pomijam koszmarnie nie pasującą mi kreskę jednak historia wciąga na tyle, że po którejś stronie całkiem się o rysunkach zapomina.
...i jeśli mogę zasugerować, to męczyłam się z tą czcionką. Chyba jakaś bardziej standardowa była by lepsza. A co do ceny...uch ... dobrze, że mam fajnego brata :)

kolora
Status: Offline

Post autor: kolora » pt sty 11, 2013 9:03 am

O to to.
Czyli nie jestem wyjątkiem, że mi czcionka nie pasowała.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob sty 12, 2013 6:24 pm


ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości