Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Post autor: ninna » wt cze 05, 2012 12:11 pm

Dziś o godzinie 12:00 JPF na facebooku ujawnił tytuł nowej Mega Mangi. Będzie to "Poe no Ichizoku" (Rodzina Poe).

Opis mangi:
Pewnego dnia w rezydencji rodu Vampanella pojawia się rodzeństwo – Edgar i Marybell. Czternastoletni Edgar zostaje zamieniony w wampira, ten sam los spotyke później również Marybell. Zyskawszy życie wieczne, bohaterowie nie starzeją się, nie mogą więc pozostać długo w jednym miejscu, by nikt nie odkrył ich mrocznego sekretu. Czy los, krzyżując ich ścieżki z tajemniczym Allanem, okaże się dla nich łaskawy? Oto klasyka mangi shojo autorstwa Moto Hagio!

Szczegóły wydania:
Tom 1
Data wydania: wrzesień 2012
Stron: 500 + 8 kolorowych
Format: A5, obwoluta
Cena: 54,60 zl

Tom 2
Data wydania: grudzień 2012
Stron: 360 + 28 kolorowych
Format: A5, obwoluta
Cena: 54,60 zł

A teraz pochwalny pean na cześć wydawnictwa =D> :
Ogromnie ucieszyła mnie ta wiadomość! Przyznam, że już straciłam nadzieję na jakąkolwiek mangę Hagio Moto na naszym rynku, a tu proszę. Kupię z całą pewnością, już nie mogę się doczekać! No i tak dużo kolorowych stron, mniam :D (oby były na kredzie).

Silla
Status: Offline

Post autor: Silla » wt cze 05, 2012 12:19 pm

Nie wierzyłam, że to wydadzą, a jednak! To teraz ciułamy kasiorę (ciężki jest los studenta...) i wyczekujemy września 8-)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt cze 05, 2012 12:32 pm

Oj, ciułamy (ciężki jest los bezrobotnego... :wink:). Ale są jasne strony tego, że te dwa tomy wyjdą tak "jeden po drugim" - ten grudniowy można "wymusić" u Mikołaja :lol:.
Ja chcę już teraz!

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » wt cze 05, 2012 12:32 pm

Tego w pierwszej kolejności to się chyba nikt nie spodziewał. Nie wiem co o tym myśleć, nazwisko autorki nic mi nie mówi, tytuł mangi tym bardziej. Z opisu nie wydaje mi się, żeby mnie to zainteresowało, czy może jednak warto?

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt cze 05, 2012 12:36 pm

OgóreKiszony, tej mangi akurat nie czytałam, ale posiadam "Drunken Dream" - zbiór opowiadań tej samej autorki i jestem nim zachwycona! Kreska, sposób prowadzenia opowieści, wszystko mnie w twórczości pani Hagio Moto urzeka. Opis faktycznie może nie zachęcać, dlatego najlepiej przeczytaj sobie gdzieś fragment i wtedy podejmij decyzję (bo kupować w ciemno w tym przypadku nie jest najlepszym pomysłem - cena).

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » wt cze 05, 2012 12:36 pm

Na wikipedii jest napisane, że to shounen-ai, także odpadam...

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » wt cze 05, 2012 12:38 pm

Mnie kompletnie nie interesuje... w tym roku JPF na mnie dużo nie zarobi...

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt cze 05, 2012 12:44 pm

Nie wiem, czy tam jest shounen-ai (jak wspomniałam - nie czytałam tej mangi) ale znalazłam opinię pewnego czytelnika:
Also I would HARDLY call this shonen ai. Maybe it is in later (...) chapters but so far there is NOTHING shonen ai about this. If you find something BL related you have to be looking for it.
Czyli, jeśli wierzyć tej opinii, tam prawie nic "shounenajowego" nie ma (no chyba, że usilnie szukasz).

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » wt cze 05, 2012 1:25 pm

Czyli znowu "wieje" i znowu wampiry?
W takim razie pozycja nie dla mnie.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt cze 05, 2012 2:22 pm

Nic ciekawego :(

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » wt cze 05, 2012 6:03 pm

Przeczytałam fragment mangi i jednak to shonen-ai...
Na dodatek, fabuła mnie nie wciągnęła i ciężko mi się ten tytuł czytało, więc na pewno tego nie kupię. :|

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » wt cze 05, 2012 7:23 pm

Czyli to jednak shounen-ai? W takim razie totalnie odpada, chociaż od początku byłam sceptycznie nastawiona do tego tytułu.

Swoją drogą - czy ten tytuł nie miał przypadkiem najmniej glosów w ankiecie?
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » wt cze 05, 2012 8:06 pm

Miał, ale zdecydowano że wszystkie pozycje z ankiety zostaną wydane. Prócz Domo (Domu?) póki co, bo jakieś problemy i nie wychodzi poza Japonię.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » wt cze 05, 2012 8:15 pm

Tak. Na podstawie fragmentów 1. tomu można zauważyć fascynację, którą odczuwają (męscy) bohaterowie względem siebie...

Tak. I akurat jeden z trzech, którymi nie byłam zainteresowana...ale przynajmniej fanki mają powód do radości, tym bardziej, że ten tytuł nawet nie został wydany w USA. :)

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » wt cze 05, 2012 8:18 pm

Chętnie zakupię taki tytuł retro :)
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » wt cze 05, 2012 8:19 pm

Dobrze, niech wydadzą wszystko, czemu nie. Plus taki, że ci, którzy czekają na pozostałe, doczekają się, a nie zostaną zrobieni w bambuko (znaczy, oby xD).

Ogórek, ponoć "Domu". Też liczę na ten tytuł.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt cze 05, 2012 8:22 pm

Ja też zerknęłam na kawałek mangi. Shounen-ai nie zauważyłam... Ale i nie dopatrywałam się go wszędzie, gdzie zobaczyłam dwóch chłopaków (bez przesadyzmu).

Ajsza, tak, zdaje się, że tytuły Hagio Moto zdobyły najmniej głosów w ankiecie (nad czym ubolewałam). Tym bardziej cieszę się z wydania tej mangi. Niech ludzie lubiący "starocie" też mają coś z życia :D.

Acha, i podobno następne w kolejce jest "Gyo" (tak napisali w komentarzach na fejsie. Pytanie tylko, czy mają już licencję). Pewnie kupię, podobnie jak "Uzumaki" chociaż to też mam już po angielsku. Oby to nie był koniec przygody z twórczością pana Ito po polsku. Chciałabym kupić coś, co nie zostało wydane po angielsku.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » wt cze 05, 2012 8:58 pm

DOMU DOMU DOMU, nauczcie się wreszcie.
AAAAAAAAAAA, przeczytałem komentarze. Uwielbiam ludzi wypowiadających się na podstawie stereotypów. Dobrze, że nie mam konta i nie mogę ich wszystkich uświadomić.
Ogólnie spoko. We wrześniu Poe od JPF, w październiku Heart of Thomas z Fantagraphics. Żyć nie umierać.

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » wt cze 05, 2012 9:11 pm

Spojrzałam na kilkanaście pierwszych stron i historia mnie zaciekawiła. Kreska co prawda na kolana nie powala, ale lubię takie klimatyczne tytuły, więc na pewno kupię.

Devu
Status: Offline

Post autor: Devu » wt cze 05, 2012 9:40 pm

ninna pisze:Acha, i podobno następne w kolejce jest "Gyo" (tak napisali w komentarzach na fejsie. Pytanie tylko, czy mają już licencję). Pewnie kupię, podobnie jak "Uzumaki" chociaż to też mam już po angielsku. Oby to nie był koniec przygody z twórczością pana Ito po polsku. Chciałabym kupić coś, co nie zostało wydane po angielsku.
Tak to jest jak się wydaje tomy z "miliardem" stron po "milion" złotych, zamiast wydać to normalnie i za normalną cenę. A potem mało kto kupuje "bo drogo".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości