Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Merida
Status: Offline

Post autor: Merida » ndz sty 13, 2013 5:34 pm

kolora pisze:O to to.
Czyli nie jestem wyjątkiem, że mi czcionka nie pasowała.
No na to wygląda. Przy czytaniu wolę jak mi się oczy nie męczą i dlatego preferuje czcionki raczej tradycyjne.
SFX tez wole jak są raczej mniej wyeksponowane a jeśli pozostaje sfx japoński to wręcz się chowają obok. :wink:

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » czw sty 24, 2013 8:49 pm


nado
Status: Offline

Post autor: nado » śr gru 02, 2015 2:38 pm

Widzę, że temat o tej mandze umarł już dawno temu, ale niedawno zdecydowałam się na zakup Klanu i cieszę się, że to zrobiłam. Co prawda za mną dopiero 1. tom, ale spróbuję się już wypowiedzieć.

Niektórych może odstraszać tematyka wampiryczna, która odbierana jest często negatywnie, ale radzę się przełamać i sięgnąć po tę świetną mangę. To, że bohaterowie są wampirami, nie jest tu jakoś bardzo wyolbrzymione. Ja odebrałam to raczej jako historię o byciu odmieńcem i radzeniu sobie z tym faktem. Jest to opowieść o samotności, o wiecznym ukrywaniu swojej tajemnicy, o obserwowaniu jak zmienia się świat, kiedy ty nie zmieniasz się wcale. Czytając Klan Poe często odczuwałam smutek, współczucie, widziałam jak bohaterowie ukrywają swoje cierpienie. Widziałam, że chcieliby by ich życie potoczyło się zupełnie inaczej.

Należy również wspomnieć o rysunku, który dla mnie jest po prostu wspaniały. Obawiałam się zetknięcia z dość archaicznym sposobem rysowania, ale gdy zaczęłam zagłębiać się w mangę moje wątpliwości gdzieś zniknęły i pokochałam tę staromodną kreskę. Kolorowe strony również prezentują się znakomicie.

Wszystkich, którzy dotąd się wahali lub całkowicie odrzucali dzieła Moto Hagio, serdecznie zapraszam do lektury. Absolutnie nie żałuję zakupu, czaję się już na Srebrny Trójkąt i z niecierpliwością wyczekuję innych mang tej rysowniczki :)

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » śr gru 02, 2015 3:18 pm

To dam kilka grafik na zachętę :)
Obrazek
Obrazek

Teraz warto zamawiać, bo dajemy 10% rabatu na wszystkie nasze pozycje (hasło: prezent2015)
http://www.mangarden.pl/pl/c/MEGA-MANGA/69

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr gru 02, 2015 4:42 pm

Trzy razy miałam tę mangę w ręku, przeglądałam, zastanawiałam się nad kupnem, ale w ostateczności rezygnowałam. Bolały mnie oczy od tej czcionki. Może kiedyś się w końcu zdecyduję.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw sty 07, 2016 8:43 am

Powoli kończą mi się MM do zbierania, ale Ito się ucieszy.

Sam nie wiem jak to napisać, nawet mi się podobało, ale inne MM podobały mi się dużo bardziej. Kreska i czcionka mi się podobają.

Opowiedziana historia nie jest zła. W zależności od opowiadania lepsza lub gorsza. Za to końcówka beznadzieja, motyw którego po prostu nie trawię. Do tego historie nie są poukładane w ciągu chronologicznym.
Opowiada głównie o samotności, przemijaniu, zmianie i jej braku. Kilka opowiadań mnie zasmuciło.

Główny problem miałem z postaciami, po prostu żadnej nie polubiłem i to stąd moje mniejsze zadowolenie z lektury. Skonstruowane dobrze, ba nawet ciekawie. Takie ludzkie, bo posiadają swoje wady i słabości.

Co do wątku shounen-ai to ja go prawie nie odczułem, a gdybym nie był skażony fandomowym myśleniem to nawet bym go nie szukał.

Relacje między postaciami ciężko wyjaśnić bez spojlerowania na potęgę, więc daruje sobie.

Z zakupu jestem zadowolony.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ShameOnYou
Status: Offline

Post autor: ShameOnYou » pn lut 29, 2016 5:12 pm

27 marca 2016 roku zostanie wyemitowany odcinek specjalny na podstawie mangi Poe no Ichizoku, na kanale TV Asahi. Będzie on nosić tytuł Stranger ~ Bakemono ga Jiken wo Abaku. Jeśli komuś podobała się manga, to może zobaczyć, jak wyjdzie im dramowa wersja ^.^.

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » pn lut 29, 2016 5:42 pm

To nie jest dramowa wersja niestety, jest tylko obsadzona w tym samym uniwersum. Mnie jakoś Katori Shingo w roli głównej nie zachęca, jak go lubię, tak zupełnie nie pasuje mi do tych klimatów.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Post autor: Ame » ndz kwie 28, 2019 12:09 pm

ninna, zmień tytuł w temacie...
► Pokaż Spoiler
Tutaj jest wydanie amerykańskie w twardej oprawie. Ma wyjść w tym roku. Okładka jest Mega. :o O wiele ładniejsza od naszej.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Post autor: Akiho » ndz kwie 28, 2019 1:24 pm

Faktycznie ładniutka i w dodatku w twardej ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Post autor: ninna » ndz kwie 28, 2019 3:55 pm

Ame, heh, zdaje się, że jak to ogłaszali to miała być "Rodzina" :). A wydanie rzeczywiście zapowiada się fajnie. Czy okładka ładniejsza to już rzecz gustu. Nasza też ładna.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Post autor: Ame » ndz kwie 28, 2019 9:19 pm

ninna, wiem, ale przez to, że nie zaktualizowałaś nazwy tematu, to mi wyszukiwarka nie znalazła. :roll:

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Post autor: Meliona » ndz paź 25, 2020 1:10 am

Okładka pierwszego tomu trzeciego sequelu do Klanu Poe (tytuł: Poe no Ichizoku: Himitsu no Hanazono):
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Post autor: Ame » ndz paź 25, 2020 9:42 am

JPF nadal ma w planie to wydać?

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Post autor: Meliona » ndz paź 25, 2020 10:19 am

Ogólnie to w 2017 wyszedł jednotomowy sequel do Klanu Poe o tytule Poe no Ichizoku: Haru no yume. Okładka:
► Pokaż Spoiler
Potem, w 2019 jednotomowy sequel do sequelu (tak to jest na bace oznaczone) o tytule Poe no Ichizoku: Unicorn. Okładka:
► Pokaż Spoiler
I w tym roku dopiero to, co wyżej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Post autor: Angu » ndz paź 25, 2020 10:36 am

Jeżeli jest na takim poziomie jak wydane u nas klan Poe to brałabym wszystko. Klan to jedna z najlepszych mang jakie kiedykolwiek przeczytałam :D
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Post autor: ninna » ndz paź 25, 2020 10:47 am

Też bardzo chętnie bym kupiła, bo "podstawowa" manga baaaardzo mi się podoba. Plus jest taki, że "Klan Poe" ukazał się też po angielsku więc jeśli nie JPF to może amerykański wydawca zdecyduje się wypuścić te tomiki.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Post autor: Alexandrus888 » ndz paź 25, 2020 11:01 am

Tak się zastanawiam... Klan to shojo czy josei? Chyba ciężko określić... Oh, wait! Czy ktoś ostatnio na forum nie wspominał czegoś o klasyce z repertuaru wydanej już autorki? :D

Awatar użytkownika
Gokiburi
Adept
Posty: 498
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Post autor: Gokiburi » ndz paź 25, 2020 7:27 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz paź 25, 2020 11:01 am
Tak się zastanawiam... Klan to shojo czy josei? Chyba ciężko określić... Oh, wait! Czy ktoś ostatnio na forum nie wspominał czegoś o klasyce z repertuaru wydanej już autorki? :D
Czyżbyś miał na myśli to
Endriu_jpf pisze:
śr paź 14, 2020 11:37 am
-czekamy na 1 tom shoujo/josei (ciężko jednoznacznie przypisać) znanej już u nas autorki

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Post autor: Alexandrus888 » ndz paź 25, 2020 7:49 pm

Dokładnie :angel:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości