Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Nowości

Post autor: Krzych Ayanami » pn lis 21, 2022 8:59 pm

Kuroneko pisze:
pn lis 21, 2022 1:56 pm
Zastanawiam się, czy warto brać reedycję DN Angel. Dotąd nie czytałam tej mangi ani nie znam anime. Okładki śliczne, ale kreska w środku raczej średnia. Jest to dobra manga czy raczej słaba z perspektywy czasu? Czy fabuła trzyma poziom przez te pierwsze 15 tomów?

Warto zapoznać się z anime, czy manga się znacząco różni?
Fabularnie to jest poziom Pszczółki Mai albo Smerfów.
To jest manga z tej kategorii jaką rodzice kupują swoim dzieciom, żeby te nabrały jakiejś biegłości w czytaniu.
Jeżeli ci to nie przeszkadza, to proszę bardzo, ale jeśli masz jakiekolwiek wymagania, to nie wiem czy znajdziesz coś dla siebie.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Tomek » wt lis 22, 2022 5:36 am

Powiedziałbym, że typowa miłosna historyjka dla 13-latek momentami za bardzo przesadnie przedramatyzowana, żeby ją cieszyć się. Myślę, że manga może być dość ciężkostrawna dla kogoś, kto jest już dorosły i nigdy nie miał z nią do czynienia w młodości. Pod tym względem były lepsze tego typu tytuły na polskim rynku jak "Wampirzyca Karin".

Ale to moja opinia jako faceta ;)

Anime z tego, co pamiętam, wywołało u mnie jeszcze gorszy odbiór. Poza tym ma oryginalne zakończenie.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1241
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mr.Chiquita » pn lis 28, 2022 3:27 am

Zastanawiałem się, czy warto poruszać ten nieoficjalny wpis... Bo wyobrażam sobie potencjalne niezadowolenie, gdyby jednak plany nie wypaliły. Stąd tygodniowa zwłoka. Ale może być naprawdę ciekawie w kwestii CLAMPa.

Wypowiedź z prywatnego konta, w żadnym razie nie z oficjalnego FB wydawnictwa JPF. ;)
Andrzej 'Endriu' Kownacki pisze:właśnie prowadzimy rozmowy z Japonią nad tym co po RG VEDZIE będzie 🙂 I kwestia X również została poruszona, więc 2023 może być naprawdę super dla fanów grupy CLAMP
I dalej, w kolejnym wpisie poruszona kwestia "Tsubasy Chronicle" i "xxxHolic'a".
Andrzej 'Endriu' Kownacki pisze:jak wszystko pójdzie zgodnie z planem wielkiej kolekcji CLAMP, to będzie jedno i drugie, ale nie uprzedzajmy faktów 🙂

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Tequilka » pn lis 28, 2022 8:52 am

Tsubasa Chronicle *.* Chciałabym bardzo <3 Mam całe wydanie Chobits, ale niestety z drugiej ręki i jego stan nie jest idealny. Chętnie przygarnęłabym odświeżone wydanie.

Zastanawia mnie jeszcze kwestia Sakury. Waneko nie chce wydawać Clear Card, co jest dla mnie mega smutne ;( więc zastanawiałam się, czy np. takie JPF nie mogłoby go przejąć. Nie wiem jak wygląda to w kwestii wydawnictw czy tam prawnej z Japonią. Chciałabym, aby cały CLAMP został u nas wydany a ta niedokończona Sakura jednak boli.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 337
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: lexis » pn lis 28, 2022 5:34 pm

Tak jak szanse na reedycje u Waneko mnie cieszą, tak u JPF męczą. Serio, kolejna? Chociaż przynajmniej przy X ma to jakiśtam sens, bo edycja była taka sobie, a i tłumaczenie miejscami nie powalało. Zamiast tego wolałabym zwykły dodruk plus ewentualnie shoujo, które nie byłoby ani reedycją, ani od Clampa.

Tsubasa jest dla mnie jedną ze słabszych mang Clampic, w dodatku niemiłosiernie długą. Holic jest niewiele lepszy. Ale jeśli faktycznie szykuje nam się coś na kształt kolekcji Rumiko Takahashi, to i do tego pewnie dojdzie.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Akiho » pn lis 28, 2022 6:02 pm

Ja bym reedycje Clampa które już wyszły, zostawiałabym gdzieś na szarym końcu, a skupić się na tych co jeszcze u nas nie było. Najbardziej czekam na Tsubasę :angel:
Obrazek

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 163
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: MonsterBebe » wt lis 29, 2022 5:23 am

Mangi Clampa to dla mnie takie love-hate. Z jednej strony podchodzi mi kreska w większości tytułów, z drugiej fabuła dłuższych serii mnie strasznie irytuje. Szczerze mówiąc nie jestem za tym, żeby te długie u nas wydawać. Taka Sakura była spoko, można nacieszyć oczy kreską, a fabularnie się nie zmęczyć. Ale takich długich serii to jednak bym nie kupowała.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kuroneko » wt lis 29, 2022 2:39 pm

U mnie Clamp to raczej love-love. Uwielbiam ich kreske i wlasciwie lubie wszystkie mangi, choc niektore bardziej od innych. Najbardziej czekam na Tsubasa Chronicles i xxxholic :angel:

Od CLAMPA kupilabym wszystko, ale te dwa tytuly to jednak priorytet. Tsubasa to moj ulubiony tytul Clampa, kocham tez anime. (xxxholic na drugim miejscu, Sakura na trzecim. Chcialabym Clear Card u nas.) Jeszcze Tokyo Babylon jest swietne. Clover i Lawful Drug tez ciekawe, choc nie maja wlasciwie zakonczenia.

Chobits, X i Kobato mam, wiec wolalabym najpierw inne mangi. Chobits kupilabym ale ponownie, bo to te male tomiki.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Itachi Uchiha » pn gru 12, 2022 5:01 pm

Dostał już ktoś z was najnowszy tom Jojo [Part III tom 6]?

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości

Post autor: Łukasz.T » pn gru 12, 2022 5:39 pm

Jeszcze nie.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Itachi Uchiha » pn gru 12, 2022 9:16 pm

Może zapomnieli, że mieli to wydać. :lol:

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości

Post autor: Łukasz.T » pn gru 12, 2022 9:53 pm

Jojo mieli niby wysyłać po Alicie. Może dopiero będą wysyłać :lol:

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Nowości

Post autor: Gokiburi » wt gru 13, 2022 12:18 am

Jeszcze nie było żadnego info w socialach że już mają, a zwykle jak przyjdzie z drukarni to wrzucają focie na fejsa.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KubciO » wt gru 13, 2022 3:34 pm

Chwilę temu na fb poinformowali, że zaczynają wysyłać Jojo i Kosmicznych Natrętów.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Itachi Uchiha » wt gru 13, 2022 6:02 pm

KubciO pisze:
wt gru 13, 2022 3:34 pm
Chwilę temu na fb poinformowali, że zaczynają wysyłać Jojo i Kosmicznych Natrętów.
Łoo, ale zaskoczyli. :P

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Itachi Uchiha » pn sty 09, 2023 2:52 pm

Czyli można zamawiać. :P
image.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Sebek » pt sty 20, 2023 12:40 pm

JPF Facebook pisze:
wt gru 13, 2022 3:34 pm
Na pierwszą połowę roku szykujemy w sumie 4 premiery. Trzy już znacie, czwartą zapowiemy dzisiaj o godzinie 16:00!
Ciekawe co to bedzie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1241
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mr.Chiquita » pt sty 20, 2023 1:03 pm

Kontynuacja Ality albo 1-tomowy dodatek Gaiden. Bo slot na tę serię kończy się w czerwcu. Na pewno nie CLAMP, bo slot zwalnia się dopiero pod koniec wakacji, w sierpniu. I na pewno też nie Sailorki, bo miały już oficjalne ogłoszenie na początku zeszłego roku. Raczej mniejsze szanse na klasyk, lub coś świeżego.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Itachi Uchiha » pt sty 20, 2023 4:01 pm

YU YU HAKUSHO (tytuł będzie przetłumaczony np. Duchowe akta)
YuYu Hakusho to manga napisana i zilustrowana przez Yoshihiro Togashiego. Opowiada historię Yusuke Urameshiego, nastoletniego przestępcy, który zostaje potrącony i zabity przez samochód podczas próby ratowania dziecka.
Yusuke zostaje wskrzeszony i mianowany „Detektywem Zaświatów”, przez co musi badać różne sprawy dotyczące demonów i zjaw w świecie ludzi.
-Liczba tomów: 15 (seria zakończona)
-format A5
-około 250 stron (sporo kolorowych)
-obwoluta lub TWARDA OPRAWA (twarda oprawa tylko w pre-order)
-cykl wydawniczy: co 3 miesiące
-cena za tom: 54,60 zł
Równoczesna PREMIERA tomów 1 i 2 w czerwcu!
PRE-ORDERY dodamy po weekendzie!
UWAGA zajrzyjcie koniecznie na profil wydawnictwa WANEKO!
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Yuriko » pt sty 20, 2023 4:03 pm

Na razie pass

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości