Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Tequilka » pt kwie 22, 2022 5:03 pm

Ja również myślałam, że wydadzą Yatsurę dopiero po zakończeniu InuYashy albo Ranmy, ale narzekać nie zamierzam - kolejna seria od Rumiko do kolekcji <3

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości

Post autor: Łukasz.T » sob kwie 23, 2022 11:06 pm

Yatsure biorę :twisted:

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » pt kwie 29, 2022 8:06 pm

JPF wrzucił na fb:
Pewnie się zastanawiacie co pojawi się po RG VEDA w kolekcji CLAMP?
Wystarczy przejrzeć co się ukazało w Japonii w linii CLASSIC CLAMP COLLECTION 🙂
Ale my nie będziemy ograniczać się tylko do tych wydań 😉
► Pokaż Spoiler
Ktoś wie czy w tej "CCC" znajduje się coś więcej ponad te 5 tytułów? Nie mogę znaleźć w necie :|

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mr.Chiquita » pt kwie 29, 2022 8:50 pm

Nie. W Aizobanie Kadokawa wydała tylko 5 tytułów, czyli:
  • RG Veda (5 tomów)
  • Clamp Gakuen Tanteidan (2 tomy)
  • Gakuen Tokukei Duklyon (1 tom)
  • Tokyo Babylon (3 tomy)
  • 20 Mensou ni Onegai!! (1 tom)

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Akiho » pt kwie 29, 2022 9:28 pm

Może wydadzą Sakurę jak i MKG gdy waneko stwierdzi po jakimś czasie że wyprzedajmy i więcej nie będzie? Sama zrezygnowałam z CCS po tym jak przeczytałam że nie wydadzą kontynuacji. Same powyższe tytuły zajmą min 3 lata i przed nimi jest jeszcze tyle innych jak i dłuższych clampowych tytułów, więc jest spora szansa na nowe grono odbiorców
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Yuriko » pt kwie 29, 2022 9:47 pm

Mr.Chiquita pisze:
pt kwie 29, 2022 8:50 pm
Nie. W Aizobanie Kadokawa wydała tylko 5 tytułów, czyli:
  • RG Veda (5 tomów)
  • Clamp Gakuen Tanteidan (2 tomy)
  • Gakuen Tokukei Duklyon (1 tom)
  • Tokyo Babylon (3 tomy)
  • 20 Mensou ni Onegai!! (1 tom)
Te tytuły są jakoś ze sobą powiązane?

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 327
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: lexis » pt kwie 29, 2022 10:05 pm

Yuriko pisze:
pt kwie 29, 2022 9:47 pm
Te tytuły są jakoś ze sobą powiązane?
W 20 Mensou przedstawiony jest jeden z bohaterów Clamp Gakuen, do tego Clamp Gakuen i Duklyon dzieją się w tym samym miejscu (akademia Clamp). Poza tym nie. Jedyne, co je łączy, to bycie najwcześniejszymi tytułami Clampa.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości

Post autor: ninna » pt kwie 29, 2022 10:43 pm

Z wymienionych powiązane ze sobą są "Clamp school detectives", "Man of many faces" i "Duklyon". Aczkolwiek można je czytać niezależnie od siebie, to to samo uniwersum ale spokojnie idzie się połapać w tych mangach "pojedynczo". W ogóle jak dla mnie to dziwny pomysł z wydawaniem tego na początku kolekcji (tak wynika z grafiki). Te mangi są słabe i są raczej kiepską "reklamą" Clampa. To raczej rzeczy dla osób zbierających stare tytuły Clampa dla uzupełnienia kolekcji. Sama kupiłam je głównie w tym celu i rzadko do nich wracam. Najlepsi z tej "trójcy" są "Detektywi".

Do kolekcji według mnie powinni na początku dać mocnych zawodników. "RG Veda" jest idealnym wyborem, to tytuł bardzo uniwersalny. Pozbawiony wad innych tytułów Clampa (jak powtarzanie w kółko tego samego co parę stron) i jednocześnie mający ich zalety (nieoczywista fabuła, drugie/trzecie dno itd.). Ja bym potem dała np. "Clovera", "Tokyo Babylon" wraz ze wznowieniem "X'a".

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Akiho » pt kwie 29, 2022 11:30 pm

Ahh X, obawiam się że nie dożyję jego końca bo Panie chyba same nie wiedzą co z nim zrobić. Wydaje mi się że JPF może już nie robić dodruków chobits czy Wish, by zrobić z nich kontynuację kolekcji, co w sumie byłoby fajne.

W sumie zastanawia to mnie, kiedyś dawno temu krążyły informacje że CLAMP nie jest łatwy we współpracy, zastanawiam się jak to obecnie wygląda? Ehhh szkoda że nikt już z JPF nie zagląda na forum, bo ciekawi mnie ta kwestia :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mr.Chiquita » sob kwie 30, 2022 12:33 am

Dokładnie. Te tytuły dzieli to samo miejsce akcji, ale większej ciągłości fabularnej nie ma. Wyjątek stanowi "Tokyo Babylon", który jest prequelem wcześniej wydanego "X'a". 2 główne postacie z tego pierwszego, stają po przeciwnych stronach konfliktu w tym drugim. I trochę nawiązują do swojej przeszłości. Postacie z obu serii pojawiają się też później w "Tsubasa - Reservoir Chronicle". Lecz jest to raczej alternatywna wersja uniwersum. Chociaż nie ma ciągłości w fabule, to nawiązań do wcześniejszych prac jest na tyle dużo, że wypadałoby poznać te tytuły (tym samym wydać je w Polsce). Szczególnie, jeśli chcemy cieszyć się wszystkimi smaczkami. "Tsubasa" nawiązuje do:
  • Card Captor Sakura
  • xxxHOLiC
  • X
  • RG Veda
  • Chobits
  • Clover
  • Magic Knight Rayearth
  • Angelic Layer
  • CLAMP Gakuen Tanteidan
  • Fushigi no Kuni no Miyuki-chan
  • Shin Shunkaden
  • 20 Mensou ni Onegai!
  • Gakuen Tokkei Duklyon
  • Suki, Dakara Suki
  • Tokyo Babylon
  • Kobato
Nie będę wypisywał o co dokładnie chodzi, bo tego jest naprawdę dużo. I nie chcę też wprowadzać w błąd, bo mogę coś pokręcić, a do części tytułów dawno nie zaglądałem.

Ogólnie jestem zdania, że JPF na razie skupi się tytułach Kadokawy. Oprócz tych wymienionych w kolekcji, ten wydawca ma jeszcze prawa do: Shin Shunkaden, Rex: Kyouryuu Monogatari, Watashi no Sukinahito, Fushigi no Kuni no Miyuki-chan, Wish (była nowa reedycja Shinsoban z nowymi okładkami), Suki, Dakara suki, Angelic Layer, Gohou Drug i Drug & Drop. Oczywiście nie wszystko z tego jest warte uwagi - głównie te oznaczone kolorem.

Generalnie, najbardziej chciałbym "Clover" od Kodanshy. Dla mnie to najlepsze dzieło CLAMPa pod względem formy i treści. Przydałoby się też wznowienie "X" w większym formacie A5. Bo choć nieskończony, to jest zdecydowanie najlepszy graficznie. No i pierwsze Polskie wydanie było odbiciem lustrzanym. JPF musiałby jeszcze dokupić kolorowe ilustracje z artbooka, jak w amerykańskim wydaniu. Co może być różnie opłacalne.
Ostatnio zmieniony sob kwie 30, 2022 1:24 am przez Mr.Chiquita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Yuriko » sob kwie 30, 2022 12:36 am

Mr.Chiquita pisze:
sob kwie 30, 2022 12:33 am
JPF musiałby jeszcze dokupić kolorowe ilustracje z artbooka
Czemu musi? Jest jakiś wymóg czy co?

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mr.Chiquita » sob kwie 30, 2022 12:42 am

A, jak ludzie się czepiali Waneko, gdy MKR ich nie miał? Aż zrobili dodatkowy booklet. Poza tym, widziałaś jakość tych ilustracji? Dla mnie to niesamowita wartość dodana. Bedzie wyraźnie odczuwalny ich brak. W zasadzie, bez nich reedycja traci większy sens. Bo nie było poprawionego wydania w Japonii.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 327
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: lexis » sob kwie 30, 2022 1:05 am

Mr.Chiquita pisze:
sob kwie 30, 2022 12:33 am
Wyjątek stanowi "Tokyo Babylon", który jest prequelem wcześniej wydanego "X'a".
Zakładam, że chodzi ci o to, że JPF już X wydał - bo w Japonii Tokyo Babylon jednak ukazało się pierwsze :wink:

W Tsubasie jest masa nawiązań, ale naprawdę ważne jest tylko xxxholic, które w ogóle chyba musiałoby wychodzić równolegle, bo fabułą tych mang mocno się przeplata. No i może Sakura. Znajomość reszty czasem wręcz przeszkadza (gdzie Hokuto...). A, no i nie ma tam nawiązań do Gate7, bo jeszcze go wtedy nie było :D

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mr.Chiquita » sob kwie 30, 2022 1:24 am

lexis pisze:
sob kwie 30, 2022 1:05 am
Zakładam, że chodzi ci o to, że JPF już X wydał - bo w Japonii Tokyo Babylon jednak ukazało się pierwsze :wink:
Dokładnie. Miałem na myśli Polskie wydanie.

"Gate 7" - tak, zagalopowałem się. Jak pisałem, dawno nie wracałem do całego uniwersum. :oops:

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 816
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Thoreline » sob kwie 30, 2022 7:27 am

Z tych wszystkich tytułów byłabym zainteresowana Clamp School i 20 Mensou ni Onegai!!. Plus Duklyon tylko dla postaci z tych poprzednich.
Poza tym reedycją Wish. Jak by za kilkanaście lat wyszło MKR z kolorowymi stronami też bym pewnie wzięła.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości

Post autor: ninna » sob kwie 30, 2022 11:09 am

"X'a" bardzo ładnie wydał Viz. Mam to wydanie i jest ono wręcz napakowane kolorowymi grafikami. Plus grzbiety się nie łamią, co wcale nie jest takie oczywiste przy angielskich omnibusach Clampa. Mam też oba artbooki do tej mangi ale gdybym ich nie kolekcjonowała to na spokojnie wystarczyłoby mi to co jest w Vizowskich tomach.

Co do "Gate 7" to może nie żałuję, że to kupiłam (dorwałam po taniości na eBayu) ale baaaardzo ciężko mi się to czytało. Nawet pomimo obszernych objaśnień na końcu tomików. Strasznie pokręcone to było i występowało tam sporo postaci historycznych, których nie znam. Kupiłam głównie "żeby mieć" i z ciekawości. Przeczytałam raz i raczej więcej do tego nie wrócę. Na dodatek jest urwane. Jedynym plusem tej serii jest przepiękna kreska.

Awatar użytkownika
Merkavoth
Posty: 31
Rejestracja: czw sie 02, 2012 9:06 pm
Lokalizacja: Toruń / Trójmiasto
Status: Offline

Nowości

Post autor: Merkavoth » sob kwie 30, 2022 12:42 pm

Przedmówcy - mówiąc o powiązaniach między tytułami grupy - pominęli, zdaje się, fakt, że choćby główni bohaterowie "CLAMP Gakuen tanteidan" pojawiają się w jednym z kluczowych momentów "X". Takie "gościnne" występy bohaterów Clampa nie są może bardzo znaczące, ale odnoszę wrażenie, że jednak dość częste - wyjmując nietypowe dzieła, takie jak Shirahime Syo czy Watashi no sukinahito, w wielu tytułach można oglądać bliźniaczo podobne lub wręcz te same postaci i lokacje.

Cały czas trudno mi uwierzyć, że JPF zamierza sięgnąć po starsze tytuły grupy - uwielbiam historie od Clamp i większość udało mi się już zebrać w innych językach, ani trochę nie podejrzewałam ich pojawienia się na polskim rynku - teraz czekam z niecierpliwością :) Szczególnie chciałabym kiedyś zobaczyć "Shin Shunkaden" i "Suki dakara suki", które chyba w żadnym języku nie otrzymały edycji, na jakie zasługują - ale to pewnie nie przypadek i nie należy robić sobie nadziei na nowe wydania.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości

Post autor: ninna » sob kwie 30, 2022 1:33 pm

Merkavoth pisze:
sob kwie 30, 2022 12:42 pm
"Shin Shunkaden" i "Suki dakara suki", które chyba w żadnym języku nie otrzymały edycji, na jakie zasługują
Mam oba te tytuły po ang i czy ja wiem, czy nie "zasługują" na takie wydania? "Shin" to jeden tomik zaczętej i nigdy nie dokończonej historii. Kreska jest piękna, owszem ale nie widzę możliwości i sensu wydawać tego inaczej. To rzecz głównie dla kolekcjonerów. "Suki dakara suki" uwielbiam! Właściwie nie wiem czemu, bo nie jest to nic wybitnego, a wiele osób wręcz by powiedziało, że to słabizna. Na dodatek związek bohaterów budzi mieszane uczucia... Rysuje to Mick Nekoi, a więc kreska jest raczej prosta i nie wiem, czy potrzebny jest jej większy format. Ja bym już tych tytułów nie dublowała gdyby wyszły po polsku. Jak wspominałam - z kolekcji JPFu wzięłabym tylko "Rexa", tylko ze względu na język bo wydanie hiszpańskie jest ładne (duży format i kolorowe strony). Jeszcze ewentualnie zastanowiłabym się nad "Miyuki-chan" (angielski tomik jest malutki) i "The one I love" (mam po ang i niemiecku i tu również format jest strasznie mały).

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Akiho » sob kwie 30, 2022 4:53 pm

Najlepszą opcją i pewnie najbardziej wydajniejszą byłoby wydać np 2 albo 3 jednotomówki w 1 tomie, bo cena za 1 tom w twardej oprawie byłaby bolesna. Co prawda, możliwe że taka opcja jest pewnie nie możliwa, wciąż to jednak rozmyślanie na zaś za kilka lat. Przyznam że nie jestem zainteresowana aż wszystkimi tytułami Clampa, jednak wierzę że wydadzą Tsubasę i xxxholic bo na tych zależy mi najbardziej. W tej kwestii bardziej ufam JPF aniżeli waneko, bo na ich " Jak się sprzeda to moooże..." kontynuacjach przejechałam się nieraz, dlatego wspieram całą kolekcje, bo też wiele tytułów i tak nie znam więc się zapoznam, bo czemu nie a jak będzie jeszcze zjawiskowo wyglądać jak kolekcja Rumiko to "Shut up and take my money" :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Merkavoth
Posty: 31
Rejestracja: czw sie 02, 2012 9:06 pm
Lokalizacja: Toruń / Trójmiasto
Status: Offline

Nowości

Post autor: Merkavoth » wt maja 03, 2022 10:02 pm

ninna pisze:
sob kwie 30, 2022 1:33 pm
Merkavoth pisze:
sob kwie 30, 2022 12:42 pm
"Shin Shunkaden" i "Suki dakara suki", które chyba w żadnym języku nie otrzymały edycji, na jakie zasługują
Kreska jest piękna, owszem ale nie widzę możliwości i sensu wydawać tego inaczej. To rzecz głównie dla kolekcjonerów.
Chyba przemawia przeze mnie właśnie samolubny duch kolekcjonera, dodatkowo rozpuszczonego przez wiele nowych, dużych wydań na polskim rynku ;) Te tytuły to, zdaje się, jedyne, które nie dostały żadnych "kolekcjonerskich" edycji. Pozostałe albo już w pierwszym wydaniu pojawiały się w nieco ciekawszej formie, albo wracały w specjalnej wersji w Japonii lub wydaniach "zachodnich". Szczególnie w przypadku "Shin Shunkaden" - który posiadam wersji japońskiej, chyba ciut mniejszej niż ta od Tokyopopu - smutno mi, że przy tak pięknych rysunkach nie ma żadnej alternatywy, by zobaczyć je w większym formacie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości