Atak Tytanów

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
ThePreciseClimber
Posty: 88
Rejestracja: sob mar 10, 2018 2:38 pm
Gender:
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: ThePreciseClimber » pt wrz 10, 2021 1:35 pm

kesah pisze:
czw wrz 09, 2021 5:06 pm
Warto zaznaczyć, że JPF przy jednym z postów odnośnie AoT zaznaczył, że to nie będzie koniec Tytanów... Innymi słowy, wydaje się, że dali do zrozumienia, że wydadzą Before the Fall
Przed mangą Before the Fall moim zdaniem powinni wydać mangę Lost Girls (tylko 2 tomy) oraz light novel Before the Fall, która jest pierwowzorem mangi BtF. No i do tego słyszałem, że jest od niej lepsza.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1308
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: Sebek » pt wrz 10, 2021 3:07 pm

ThePreciseClimber pisze:
pt wrz 10, 2021 1:35 pm
kesah pisze:
czw wrz 09, 2021 5:06 pm
Warto zaznaczyć, że JPF przy jednym z postów odnośnie AoT zaznaczył, że to nie będzie koniec Tytanów... Innymi słowy, wydaje się, że dali do zrozumienia, że wydadzą Before the Fall
Przed mangą Before the Fall moim zdaniem powinni wydać mangę Lost Girls (tylko 2 tomy) oraz light novel Before the Fall, która jest pierwowzorem mangi BtF. No i do tego słyszałem, że jest od niej lepsza.
Ja tez bym chetnie widzial LN'ki z tego swiata. Zdaje sie, ze pisali o sredniej sprzedazy "EVY", ale "Atak..." byl ich hitem i mysle, ze LN'ki z "AT" sprzedaly by sie lepiej, niz te z "EVY".
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: Yuriko » pt wrz 10, 2021 3:27 pm

Sebek pisze:
pt wrz 10, 2021 3:07 pm
"Atak..." byl ich hitem i mysle, ze LN'ki z "AT" sprzedaly by sie lepiej, niz te z "EVY".
Mangowa adaptacja BtF na pewno lepiej by się sprzedała, niż LN-ki.

Brat Bimbroży
Posty: 58
Rejestracja: śr sty 07, 2015 11:40 pm
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: Brat Bimbroży » czw wrz 16, 2021 4:40 pm

Nie obraziłbym się gdyby wpierw wydali Zagubione Dziewczyny niż Przed upadkiem.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: kesah » pn wrz 20, 2021 1:02 am

Ja osobiście LN nie kupuję więc mnie by one kompletnie nie interesowały podobnie jak art booki czy data booki.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
ThePreciseClimber
Posty: 88
Rejestracja: sob mar 10, 2018 2:38 pm
Gender:
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: ThePreciseClimber » wt lis 09, 2021 12:37 pm

Krążą plotki (podobno z zaufanego źródła - @BlastITA_), że Sezon 4. Część 2. będzie miał 12 odcinków, skończy się na 131. rozdziale, a ostatnie 8 rozdziałów otrzymają film pełnometrażowy.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 327
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: lexis » pn wrz 04, 2023 1:56 pm

Achtung Achtung, Endriu pod postem o Lost Girls napisał, że reedycja na horyzoncie
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: Angu » pn wrz 04, 2023 3:55 pm

Czekam, może w końcu kupię tytanów :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: Yuriko » pn wrz 04, 2023 4:14 pm

Dla mnie to bez sensu xD wolałabym żeby w to miejsce dali inna, nowa serie.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: Canis » pn wrz 04, 2023 6:00 pm

Może to podobna polityka jaką obrało Studio? Że starsze serie będą utrzymywane przy życiu w postaci omnibusów.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: Tequilka » pn wrz 04, 2023 8:22 pm

Z jednej strony ok, super wiadomość dla tych, którzy jeszcze nie kupili a mieli w planach. Z drugiej strony po co osoby, które już kupiły całość mają dublować?
Wolałabym coś nowego niż odgrzewanie starych serii w nowych wydaniach, ale wiadomo, że nie każdy wszystko ma i tak znajdą się chętni na odnowione wersje starszych tytułów. Osobiście DNAngel biorę tylko dlatego, że starego wydania mam 4 tomy i jest ono nie najlepszych lotów, z Sailorkami podobnie (tylko 4 tomy), natomiast gdybym miała obie serie na półce w całości, to nie ma opcji, że brałabym duplikat.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: miaka88 » pn wrz 04, 2023 9:00 pm

DNAngel czy FMA miały mały format więc ok, ale tytani? Przecież byli w wydaniu A5.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: Kuroneko » wt wrz 05, 2023 4:15 pm

miaka88 pisze:
pn wrz 04, 2023 9:00 pm
DNAngel czy FMA miały mały format więc ok, ale tytani? Przecież byli w wydaniu A5.
Popieram. Prędzej widziałabym Naruto w formie omnibusów, bo format mały i dużo tomów.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

aqila
Adept
Posty: 163
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: aqila » wt wrz 05, 2023 4:50 pm

Kuroneko pisze:
wt wrz 05, 2023 4:15 pm
miaka88 pisze:
pn wrz 04, 2023 9:00 pm
DNAngel czy FMA miały mały format więc ok, ale tytani? Przecież byli w wydaniu A5.
Popieram. Prędzej widziałabym Naruto w formie omnibusów, bo format mały i dużo tomów.
Czekam na Naruto xD

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: Mr.Chiquita » wt wrz 05, 2023 6:08 pm

A, ja na Evangeliona w A5. Bo to manga, która obecnie najbardziej zasługuje na większy format. JPF robi jej cyfrowe dodruki, które miejscami wyglądają fatalnie. Przydałby się powrót do offsetu. W dodatku, w Japonii wyszła odnowiona edycja, z ładnymi okładkami, na której warto się oprzeć.

Nie wiem, po co zabierają się akurat za coś, co całkiem niedawno się zakończyło?

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 327
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: lexis » wt wrz 05, 2023 6:36 pm

Ja tam bym wolała coś czego jeszcze nie było, a nie kolejną reedycję, w dodatku czegoś, co ma już ten nieszczęsny format A5 XD Plus w przypadku innych nowych wydań JPFu wznawiane tytuły były albo nieodstępne, albo dostępne tylko częściowo, albo przynajmniej wydane po tylu latach, że czytelnicy zdążyli kolekcje pogubić albo sprzedać, a do tego przybyło nowych zainteresowanych, a tutaj cała seria skończona dopiero co... W tłumaczeniu i edycji też raczej nie ma co poprawiać, to nie Sailor Moon z kiksami co stronę...

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: Kuroneko » wt wrz 05, 2023 7:21 pm

Mr.Chiquita pisze:
wt wrz 05, 2023 6:08 pm
A, ja na Evangeliona w A5.
Po niemiecku pojawiła się Perfect Edition (2w1), ale na gładkim, ciężkim papierze. Dlatego też chciałabym wersję J.p.f.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: Mr.Chiquita » wt wrz 05, 2023 7:25 pm

Tytuły, których jeszcze nie było, też wychodzą. Znajdzie się miejsce na to, i na to. Reedycja "Tytanów" dziwi natomiast w kontekście tego, co Endriu napisał dzisiaj. Że niby nie planują wracać do małego formatu. Więc, tym bardziej w pierwszej kolejności do reedycji powinny iść serie w owym formacie. Np. miało być nowe wydanie "Dr. Slumpa", tymczasem ani nowych wieści, ani dodruków starych tomów.
Kuroneko pisze:
wt wrz 05, 2023 7:21 pm
Po niemiecku pojawiła się Perfect Edition (2w1), ale na gładkim, ciężkim papierze. Dlatego też chciałabym wersję J.p.f.
Wiem. Doskonale orientuje się na niemieckim rynku. Ale i tak wolałem wydanie japońskie, bo ma mnóstwo dodatków. W niemieckiej wersji, fajny jest tylko ten BOX (który notabene kosztuje sporo).

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 327
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: lexis » wt wrz 05, 2023 7:49 pm

Dodruków Slumpa miało nie być, bo się nie opłacają, i chyba wtedy mówili, że myślą o nowej edycji. Ale jak w JPFie o czymś myślą, to to może się stać po paru latach albo i wcale, więc cisza tutaj jest kompletnie normalna. Zwłaszcza że Slump szaleńczo popularny nie jest, a fani DB niekoniecznie są zainteresowani innymi mangami Toriyamy.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: Kuroneko » wt wrz 05, 2023 8:25 pm

Mr.Chiquita pisze:
wt wrz 05, 2023 7:25 pm
Wiem. Doskonale orientuje się na niemieckim rynku. Ale i tak wolałem wydanie japońskie, bo ma mnóstwo dodatków. W niemieckiej wersji, fajny jest tylko ten BOX (który notabene kosztuje sporo).
Wszystkie boxy kosztują w Niemczech już ok. 10 Euro (np. do Fushigi Yuugi). Wydanie niemieckie Evangeliona nie podoba mi się ze względu na papier, bo tomiki są strasznie ciężkie i będą błyszczały przy czytaniu pod lampą.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości