Berserk

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Berserk

Post autor: Ame » ndz sie 17, 2014 11:40 am

Obrazek
Autor:MIURA Kentaro
Format:A5 (14,5cm x 20,5cm)
Oprawa:miękka, obwoluta
Cena:25,20zł
Premiera:3.10.2014
Ilość tomów:38+
Gatunek:Akcja,Przygoda,Fantasy,Horror,Tragedia,Seinen
Opis:Dzierżący ogromny miecz mężczyzna w czarnej opończy przemierza świat, polując na przerażających Apostołów. Każdy, kto stanie mu na drodze, musi liczyć się z tym, że spotka go straszliwy koniec.
Skąpany we krwi czarny szermierz stawia czoła hordom ludzkich i demonicznych wrogów. Pewnego dnia przypadkiem ratuje życie elfowi imieniem Puck, który postanawia zostać jego towarzyszem podróży. To jednak może się źle dla niego skończyć, bowiem krok w krok za Gutsem podążają przyzywane jego tajemniczym znamieniem istoty rodem z najgorszych koszmarów...
Ostatnio zmieniony ndz paź 26, 2014 5:06 pm przez Ame, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » ndz sie 17, 2014 11:49 am

Co do okładki, to w sumie fajnie wyszła, chociaż imię i nazwisko autora moim zdaniem lepiej by było odsunąć bardziej w prawo, żeby tak nie wjeżdżało na Gutsa, bo trochę nieładnie to wygląda.
Obrazek

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » ndz sie 17, 2014 11:52 am

Bezapelacyjnie mój faworyt na echikony :twisted:

Nie mogę doczekać się aż będę miał Gutsa w swoich łapkach 8-) Oczywiście liczę też na to że obędzie się bez opóźnień i Miura zakończy to na przyzwoitej liczbie tomów :)

Wiwaldo
Status: Offline

Post autor: Wiwaldo » ndz sie 17, 2014 11:54 am

Endriu na niuconie wspominał, że zastanawiają się nad przesunięciem nazwiska autora.
Ostatnio zmieniony ndz sie 17, 2014 2:32 pm przez Wiwaldo, łącznie zmieniany 1 raz.

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » ndz sie 17, 2014 11:57 am

Wiwaldo pisze:Endriu na niuconie wspominał, że zastanawiają się nad przesunięciem.
na Fb napisali
-BERSERK będzie w formacie A5 z obwolutą.
-wydanie zawierać będzie trochę ponad 200 stron.
-Zrezygnowaliśmy z łączenia w omnibusy (podwójne tomy) ze względu na to, że nie wpłynęłoby to na przyspieszenie wydawania (omnibusy wychodziłyby co 4 miesiące, a wydanie zwykłe będzie co 2). Dodatkowo byłby to większy wydatek dla Was "na raz".
-Aby urozmaicić serię seinen, która zostanie zdominowana przez BERSERKA, co jakiś czas wprowadzimy serie, które mają po 1-3 tomy (tak jak np. Hideout, czy Goth). Już zaczęliśmy rozmowy na temat tych serii ze stroną japońską.
-BERSERK pierwotnie miał zacząć wychodzić od początku 2015 roku, jednak wyjątkowo tom 1 pojawi się w październiku, kolejne dopiero od stycznia 2015 będą regularnie co 2 miesiące.
Tak więc mam nadzieję że tak pozostanie :P

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » ndz sie 17, 2014 12:04 pm

daniel122, chodziło raczej o przesunięcie napisu :P
Obrazek

Pablo_Querte
Status: Offline

Post autor: Pablo_Querte » ndz sie 17, 2014 12:29 pm

Nazwisko autora jest umieszczone tak jak w oryginale. Też uważam, że nie wygląda to korzystnie, ale bardziej drażni mnie logo.

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » ndz sie 17, 2014 12:40 pm

Shiki pisze:daniel122, chodziło raczej o przesunięcie napisu :P
ach, ok. źle zinterpretowałem wypowiedź :oops:

Wiwaldo
Status: Offline

Post autor: Wiwaldo » ndz sie 17, 2014 2:33 pm

A przepraszam, moja wina, już zmieniłem. Oczywiście chodziło mi o nazwisko autora.

kunio
Status: Offline

Post autor: kunio » ndz sie 17, 2014 3:15 pm

Mnie bardziej interesuje czy do kolejnych tomów będą dodawane plakaty w prenumeratach i czy w sklepiku będą dostępne jakieś przyzwoite gadżety związane z Berserkiem.
Co do tłumaczenia to jestem spokojny, a okładka itd. też jakoś tragiczna nie jest, czekam do premiery. :twisted:
Oczywiście liczę też na to że obędzie się bez opóźnień i Miura zakończy to na przyzwoitej liczbie tomów :)
Nowy rozdział wyszedł kilka dni temu, a kolejny będzie we wrześniu, więc jak na razie Miura jest na dobrej drodze. :wink:
Do momentu wydania nowego Idolmastera... :)
Miejmy nadzieje, że to nigdy nie nastąpi.
Ostatnio zmieniony ndz sie 17, 2014 3:20 pm przez kunio, łącznie zmieniany 1 raz.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz sie 17, 2014 3:16 pm

kunio pisze:Mnie bardziej interesuje czy do kolejnych tomów będą dodawane plakaty w prenumeratach i czy w sklepiku będą dostępne jakieś przyzwoite gadżety związane z Berserkiem.
Co do tłumaczenia to jestem spokojny, a okładka itd. też jakoś tragiczna nie jest, czekam do premiery. :twisted:
Oczywiście liczę też na to że obędzie się bez opóźnień i Miura zakończy to na przyzwoitej liczbie tomów :)
Nowy rozdział wyszedł kilka dni temu, a kolejny będzie we wrześniu, więc jak na razie Miura jest na dobrej drodze. :wink:
Do momentu wydania nowego Idolmastera... :)

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » ndz sie 17, 2014 4:38 pm

To może przydałoby się przycisnąć jego żonę, żeby zaczęła mu wiercić w brzuchu zapotrzebowanie na nowe futro z norek :twisted: ?

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz sie 17, 2014 5:12 pm

Od kiedy JPF ogłosiło Berserka 3 raz podjęłam się jego czytania i skończyłam teraz na 16 tomie :wink: ,jeśli mnie pamięć nie myli.Zakończyłam tą sagę z tymi dziećmi co udawały elfy. Muszę przyznać,że mnie trochę zaciekawiło oraz trochę wciągnęło,ale jako,że jest to ciągle wychodząca seria jak jest z poziomem?
Przeczytałam na tanuki,że
W najnowszych rozdziałach Miura wyraźnie stara się odwlec starcie antagonistów
Właśnie przez to się wstrzymuje czy zacząć moją przygodę z tą serią :(

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » ndz sie 17, 2014 5:29 pm

Zawsze, absolutnie zawsze kiedy wymieniam osobom znającym się na rzeczy mangi które lubię, znajdzie się osoba która zapyta: A Berserka czytałaś? Kiedy odpowiadam że nie, słyszę: Przeczytaj, na pewno Ci się spodoba!
No to chyba jestem w gronie potencjalnych kupujących :)

koshimae
Status: Offline

Post autor: koshimae » ndz sie 17, 2014 6:28 pm

Moj portfel juz doczekac sie nie moze monentu gdu zacznie kupowac berserka. Jeszcze pare takich megahitow wydadza u nas i bede musial oglosic bankructwo :x

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » ndz sie 17, 2014 6:43 pm

Ame pisze:Muszę przyznać,że mnie trochę zaciekawiło oraz trochę wciągnęło,ale jako,że jest to ciągle wychodząca seria jak jest z poziomem?
Przeczytałam na tanuki,że
W najnowszych rozdziałach Miura wyraźnie stara się odwlec starcie antagonistów
Właśnie przez to się wstrzymuje czy zacząć moją przygodę z tą serią :(
Poziom nadal jest bardzo wysoki ;) Akcja jest opowiada powoli, ale żeby odwlekać? Raczej gdyby w tej chwili nasza parka zaczęła się bić po gębach oznaczałoby to, ze Miura chce szybko, za wszelką cenę, zakończyć mangę nawet kosztem jakości. Osobiście żadnego spadku nie odczuwam, a nawet sądzę, że obecna historia jest jedną z najlepiej narysowanych i opowiedzianych.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz sie 17, 2014 7:29 pm

Dzięki za odp.

koshimae
Status: Offline

Post autor: koshimae » ndz sie 17, 2014 7:47 pm

Dobrze wiedziec. Dzieki za info xdx

Wiwaldo
Status: Offline

Post autor: Wiwaldo » pn sie 18, 2014 2:03 pm

Obrazek
Czyli jednak napis przesunięty. :)

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » pn sie 18, 2014 2:13 pm

Ostatnie "K" na grzbiecie chyba będzie wchodziło na przód.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości