Berserk

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
majo
Adept
Posty: 219
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 9:48 am
Status: Offline

Berserk

Post autor: majo » czw maja 20, 2021 1:23 pm

kesah pisze:
czw maja 20, 2021 10:20 am
a kto powiedział, że po śmierci Miury Berserk się skończy?
Przede wszystkim to chyba kwestia umów i praw autorskich, w zasadzie jak się wszyscy dogadają to seria może trwać, gorzej jak nic z tego nie wyjdzie. Oby przynajmniej seria nadal była na rynku bo i to może nie być pewne.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Berserk

Post autor: Meliona » czw maja 20, 2021 1:37 pm

Ja to tylko tu zostawię:
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2876
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Berserk

Post autor: Canis » czw maja 20, 2021 5:04 pm

Nadal to do mnie nie dociera. Jak przeczytałem o tym dziś rano, nie mogłem uwierzyć. :(
majo pisze:
czw maja 20, 2021 1:23 pm
kesah pisze:
czw maja 20, 2021 10:20 am
a kto powiedział, że po śmierci Miury Berserk się skończy?
Przede wszystkim to chyba kwestia umów i praw autorskich, w zasadzie jak się wszyscy dogadają to seria może trwać, gorzej jak nic z tego nie wyjdzie. Oby przynajmniej seria nadal była na rynku bo i to może nie być pewne.
Jest na to szansa. Takie Zero no Tsukaima zostało dokończone po śmierci autora, a Berserk to potężna marka. Zdziwiłbym się gdyby z niej zrezygnowano.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Berserk

Post autor: Kocurzyca » czw maja 20, 2021 7:40 pm

Wydaje mi się, że to będzie zależne od tego jak wyglądała umowa między autorem a magazynem/wydawnictwem, możliwe, że znajdują sie tam jakieś kruczki dotyczące tego co dzieje się z prawami do tworzenia mangi po ewentualnej śmierci autora. Nie mówię, ze tak jest, bo się nie znam, ale może mają tam jakieś podobne zasady albo coś, w końcu to się może zdarzyć, zwłaszcza przy długich seriach,
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Berserk

Post autor: Łukasz.T » czw maja 20, 2021 8:36 pm

Ehh... Bardzo smutna wiadomość :(

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Berserk

Post autor: kesah » wt maja 25, 2021 7:58 pm

Ciekawe jest, że pojawiły się twitty asystentów Miury gdzie jeden z nich to wypowiedź w której asystent sugeruje, że da z siebie wszystko co najlepsze a drugi twitt od innego z asystentów mówi jasno, że na ten moment nie wiedzą jeszcze czy manga będzie kontynuowana, że wszystko jest obecnie rozważane.

Ale najbardziej co jest optymistycznego w tym wszystkim, to, że debatują nad przyszłością serii i nie zamknęli drzwi od razu. Podejrzewam, że oni chcą tą mangę dokończyć a sugerując się pierwszym twittem, można uznać, że decyzja o kontynuacji jest bliższa niż jej natychmiastowym zakończeniu.

więcej np. tutaj - https://www.youtube.com/watch?v=prmE1sS ... cMixMicMix
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Herocky
Adept
Posty: 235
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 4:03 pm
Status: Offline

Berserk

Post autor: Herocky » śr maja 26, 2021 12:18 am

No ja myślę, że tego tytułu tak nie porzucą. :x :P
Bez odbioru!

Brat Bimbroży
Posty: 58
Rejestracja: śr sty 07, 2015 11:40 pm
Status: Offline

Berserk

Post autor: Brat Bimbroży » śr maja 26, 2021 2:07 am

W najlepszym najgorszym wypadku może otrzymamy nowy rozdział lub dwa nad którymi mógł się skupiać Miura wraz ze swoją ekipą.

aqila
Adept
Posty: 168
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

Berserk

Post autor: aqila » pn lip 26, 2021 2:07 pm

Wiadomo już coś o kontynuacji Berserka, po śmierci autora ?

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Berserk

Post autor: Yuriko » pn lip 26, 2021 2:49 pm

aqila pisze:
pn lip 26, 2021 2:07 pm
Wiadomo już coś o kontynuacji Berserka, po śmierci autora ?
Nie było jeszcze żadnych informacji. Dopiero minęły 2 miesiące.

Brat Bimbroży
Posty: 58
Rejestracja: śr sty 07, 2015 11:40 pm
Status: Offline

Berserk

Post autor: Brat Bimbroży » sob sie 07, 2021 11:55 am

Zapowiedziano 364 rozdział na 10 września; za pewnie więcej o przyszłości serii dowiemy się gdy odbędzie się jesienna wystawa poświęcona serii.

aqila
Adept
Posty: 168
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

Berserk

Post autor: aqila » ndz sie 08, 2021 5:30 am

Brat Bimbroży pisze:
sob sie 07, 2021 11:55 am
Zapowiedziano 364 rozdział na 10 września; za pewnie więcej o przyszłości serii dowiemy się gdy odbędzie się jesienna wystawa poświęcona serii.
Wiesz może, czy to już rysowane przez nową osobę, czy też jeszcze jakieś resztki zostawione, przez Miurę ?

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Berserk

Post autor: Yuriko » ndz sie 08, 2021 1:58 pm

aqila pisze:
ndz sie 08, 2021 5:30 am
Wiesz może, czy to już rysowane przez nową osobę, czy też jeszcze jakieś resztki zostawione, przez Miurę ?
Nic na ten temat nie wiadomo. Jest tylko zapowiedź nowego rozdziału.

Brat Bimbroży
Posty: 58
Rejestracja: śr sty 07, 2015 11:40 pm
Status: Offline

Berserk

Post autor: Brat Bimbroży » ndz sie 08, 2021 8:32 pm

Ja bym się nie zdziwił gdyby to były owe resztki które pewnie miały zostać wydane w okresie gdy mniej więcej umarł autor; może i parę rzeczy z nich dokończyli asystenci.

Awatar użytkownika
Avatar97
Adept
Posty: 107
Rejestracja: pt gru 27, 2019 12:18 pm
Gender:
Status: Offline

Berserk

Post autor: Avatar97 » ndz sie 15, 2021 2:38 pm

Wiadomo coś o dodrukach Berserka?

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Berserk

Post autor: Yuriko » ndz sie 15, 2021 9:52 pm

Avatar97 pisze:
ndz sie 15, 2021 2:38 pm
Wiadomo coś o dodrukach Berserka?
To co zawsze. Będą, kiedy będą.

Brat Bimbroży
Posty: 58
Rejestracja: śr sty 07, 2015 11:40 pm
Status: Offline

Berserk

Post autor: Brat Bimbroży » wt wrz 14, 2021 2:32 am

Duranki oficjalnie ogłoszono serią zakończoną/odwołaną. Ciekawe czy oznacza to nieco większe szanse na wskrzeszenie Berserka.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Berserk

Post autor: Dembol » wt wrz 14, 2021 9:26 am

Nie oznacza. Autor umarł. Seria się skończyła. Żenujące są te dyskusje, które zaczęły się tuż po ogłoszeniu informacji o jego śmierci. Jakoś niektórzy się tym niespecjalnie przejęli, bo liczą się tylko kolejne odcinki.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Berserk

Post autor: amsterdream » wt wrz 14, 2021 9:35 am

Moim zdaniem powinni wydać wszystkie rozdziały, które stworzył Miura, w posłowiu napisać w jakim kierunku miała potoczyć się dalej seria i jak zakończyć (podobno taka dokumentacja istnieje i była przekazana współpracownikom) i z szacunku do autora nie ciągnąć tego dalej. Takie wskrzeszanie tytułów po śmierci autora z reguły nic dobrego nie przynosi.

Brat Bimbroży
Posty: 58
Rejestracja: śr sty 07, 2015 11:40 pm
Status: Offline

Berserk

Post autor: Brat Bimbroży » wt wrz 14, 2021 11:15 am

Czy ja wiem czy, aż taka żenująca? Niektórzy fani tacy jak zawsze z utęsknieniem czekali wiele miesięcy na każdy kolejny nowy rozdział. Ostatnio przecież dodali ten pośmiertny. Fani po prostu chcą wiedzieć jak stoi sprawa z ich ulubionym tytułem, zaś właściciele praw autorskich do tego tytułu nie do końca określili się co do jego przyszłości, więc stąd są spekulacje.Ponadto na przestrzeni tamtych tygodni nie było nawet wiadomo czy istniał jeszcze jakiś skończony rozdział nad którym Miura pracował przed śmiercią. W końcu historia Gutsa miała jeszcze kilka niedokończonych wątków; jeżeli nie będzie kontynuowany to przyjmę to na klatę, gdyż ostatni rozdział skończył się w miarę dobrym miejscu. Nawiasem mówiąc w ostatnim tomie z chęcią widziałbym usunięty rozdział z zaćmienia. Poza tym jego śmierć autora miała już miejsce parę miesięcy temu, zaś życie idzie dalej jakby to okrutnie nie brzmiało i musimy się z tym pogodzić co czasem nie jest łatwe. Mnie jego śmierć dotknęła i w sumie bez sensu byłoby wykłócać się w fandomie kto bardziej cierpiał z powodu jego śmierci, więc proszę nie brać moich wypocin jako jakiś osobisty atak.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości