Wzgórze Apolla

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr mar 01, 2017 7:58 pm

Szkoda, wielka szkoda. Może za 2-3 lata się zobaczy.
Choć nie zmienia to faktu że ostatnio JPF ma dla mnie takie nie za dobre wiadomości.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » czw mar 02, 2017 8:06 am

No już, nie rozklejajcie mi się tu ;) Ważne że seria wyszła cała i to z bonusem, do tego joseie wciąż będziemy wydawać w Mega Mandze, ale krótsze. Proponuję założyć temat dla propozycji MM i podawać swoje typy josei, seinen i innych. Postaram się im przyjrzeć :)

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » czw mar 02, 2017 12:00 pm

Jezusie, sportówki nie, yoseie nie.
Czy my naprawdę czytamy tylko tasiemcowate shouneny i yaoi?
Przerosłem rynek, naprawdę. A szkoda.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » czw mar 02, 2017 12:16 pm

Kiedyś ciężko było u nas o seinena a teraz coraz częściej są wydawane. I nie chodzi o te pokroju Madoki (nic do tej serii nie mam, lubię ją). Więc i na joseye przyjdzie czas.

Jako zapalona yaoistka też czuje tym przesyt i czekam na więcej yuri.
Obrazek

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » czw mar 02, 2017 12:21 pm

ociesek pisze:Czy my naprawdę czytamy tylko tasiemcowate shouneny i yaoi?
seineny, hentaie, shojo-ai, shonen-ai, shoneny i shoneny bardziej damskie (wide karneval), klasyki lat 70 (MM), ln, ecchi, shojki, manhwy.
Wśród nich można rozróżnić rzeczy bardziej komediowe bardziej w klimacie dramatu z dużą lub małą ilością przemocy i trochę by można wymieniać. Ja rozumiem że proporcje mang dla młodszych czytelników i starszych są bardzo nierówne ale już przestańcie tak płakać jak to nasz rynek jest biedny bo mam wrażenie że wgl nikt nie dostrzega jak dużo różnych w klimacie mang u nas wychodzi. Parę lat temu były tylko shoneny... ale teraz ? serio?

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » czw mar 02, 2017 12:33 pm

Aż wymienię jakie mamy teraz serie dla starszych:
-BLAME!
-Berserk
-Kolekcja Ito +koty
-Wzgórze
-Róża Wersalu
-Planetes

Są serie shounen, które podchodzą pod komiksy dla starszych:
-Gra w króla
-Atak Tytanów
-One-Punch Man
-Drifters

A teraz typowe shouneny i shoujo:
-Bleach
-One Piece
-Soul Eater
-Naruto nowelki
-Służąca (shoujo)

Lamenty są więc przesadzone 8-)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » czw mar 02, 2017 12:51 pm

Drifters to seinen :D

Kiedyś kupię Wzgórze na jakieś promocji. Teraz wychodzi tyle fajnych tytułów, że muszę w nich przebierać i raczej nie jestem jedyna.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » czw mar 02, 2017 6:33 pm

Mnie niezbyt dziwi słaba sprzedaż Wzgórza, to jednak specyficzny tytuł plus ta sprawa z tłumaczeniem... Szkoda, wielka szkoda... Joseje w MM raczej są dość małym pocieszeniem, bo tam raczej tylko krótkie tytuły wylądują...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » czw mar 02, 2017 8:02 pm

Wielka szkoda... :( Smutno mi z tego powodu, choć było o tym wiadomo już od dawna, głównie dlatego, że to przekreśla na kilka następnych lat podobne joseiowe inicjatywy na naszym rynku (dotyczy to również Waneko - "Nasz cud").
Myślę, że problem wcale nie tkwił w gwarze, jak to niektórzy lubią pisać, ale generalnie w małej grupie odbiorców typowych josei w Polsce (chociaż nie spodziewałam się, że jest ona aż TAK mała... :( ), co zresztą potwierdzają wyniki "Naszego cudu", w którym gwary nie nikt nie uświadczy, o "Na dzień przed ślubem" nie wspomnę.

W porównaniu do innych jednak nie mam powodu do narzekania, bo moją joseiową pustkę po WA wypełni premiera "Descending Stories: Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu" (Kodansha). Zresztą, w USA wychodzi obecnie kilka josei, a w Rosji mają "Genjuu no Seiza", które muszę w końcu zacząć zbierać, więc josei mi na razie nie zabraknie. :)

A co do samego Wzgórza, to na początku nie byłam przekonana do tego tytułu (kilka lat wcześniej zawiodłam się na "La Corda d'Oro", które bez oprawy muzycznej nie reprezentowało ze sobą nic ciekawego, przez co szybko rzuciłam tę mangę), ale ostatecznie spotkał mnie miły zawód i z tomu na tom coraz bardziej lubiłam tę mangę. 8. tom jest, jak do tej pory, moim ulubionym i spowodował, że WA na pewno nigdy nie opuści mojej półki. Dlatego jestem bardzo wdzięczna JPFowi za to, że dokupił licencję na dodatek i za podjęcie próby z joseiami też. :)

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt mar 14, 2017 3:39 pm

Ja mam strasznie mieszane uczucia do tego 8 tomu.
Po tym jak zakończył się 7, to znowu bardzo bałem się jak zacznie się 8. A tu po raz kolejny zostałem zaskoczy jak łatwo zostało to rozładowane.
Co nie zmienia faktu że później w tomiku znowu zostało przygrzane.
Akcja za bardzo przyśpieszyła i widać już że do finału nie wiele zostało.

Co nie zmienia faktu że tomik bardzo udany.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » śr kwie 12, 2017 11:18 am

Ostatnia strona "Wzgórza"
[spoiler]Obrazek [/spoiler]

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » śr kwie 12, 2017 4:32 pm

Cudna kolorowa strona ^^ Mało kiedy się spotyka aby kolorowa strona była na końcu.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
ka3one
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 02, 2016 3:25 pm
Status: Offline

Post autor: ka3one » czw kwie 27, 2017 5:44 pm

Zapowiedziano film aktorski z Wzgórza Apolla, źródło:https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... lm/.115368

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw kwie 27, 2017 5:55 pm

Świetna wiadomość. :)
Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » czw kwie 27, 2017 6:19 pm

Super! Nie spodziewałem się że zapowiedzą akurat z tą serią ten film aktorski. Jestem naprawdę mile zaskoczony i czekam z niecierpliwością.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt maja 09, 2017 2:43 pm

No i skończyłem 9 tom.

Bardzo przyjemny i takiego zakończenia się nie spodziewałem, znaczy losu blondyna.

Naprawdę dobra i wciągająca historia. Będę do niej często wracać.

A na razie czekam na tom bonowy. Choć szczerze to pana od trąbki nie bardzo lubię, przez co jego część raczej słabo mnie obchodzi.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Wzgórze Apolla

Post autor: Ajsza » sob sie 12, 2017 8:19 pm

Wreszcie dokończyłam serię i zakończenie wątku Sentaro mocno mnie zaskoczyło. Zresztą nie tylko mnie jak widzę... Ogólnie całość oceniam pozytywnie, podobało mi się bardziej niż myślałam, że będzie. Jednak równocześnie nie dziwię się, że sprzedaż była kiepska i szkoda, że zły wybór tytułu wpłynął na zawieszenie wydawania tego typu rzeczy przez JPF.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Wzgórze Apolla

Post autor: Reviolli » czw sie 24, 2017 8:52 am

Tomik dodatkowy przeczytany. Wydaje mi się że poszło nawet szybciej niż przy zwykłych.

Nie licząc pierwszej historii bonusowej (o Jinie) bardzo mi się podobało. Chyba najbardziej trzecia o wujku? tego pana od kontrabasu.

Musze kiedyś wynaleźć? wykroić wolny dzień by przeczytać sobie całość na raz.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wzgórze Apolla

Post autor: Meliona » sob gru 09, 2017 8:46 pm

Tę mangę możnaby reklamować w środowiskach chrześcijańskich... może wtedy by się sprzedała.
Akurat jestem trochę chora, więc przeczytałam pięć ostatnich tomów niemal hurtem i... zawiodłam się na Wzgórzu. Im dalej w las, tym gorzej. Nudniej. Bardzo możliwe, że przemawia tutaj przeze mnie moja niechęć do księży, nie będę tego ukrywać. No cóż.
Z historyjek dodatkowych podobała mi się jedynie ta z czasów wojny.

Czemu to nie jest yaoi? Chemia między głównymi bohaterami jest tu tak silna i wyczuwalna, że aż można by ją nożem kroić! :lol:

No cóż, zaczęło się rewelacyjnie, skończyło się średnio. Nie mam jakiś konkretnych zarzutów, głównie uczucie zawodu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Wzgórze Apolla

Post autor: Alexandrus888 » ndz gru 10, 2017 12:17 am

Meliona pisze:
sob gru 09, 2017 8:46 pm
Tę mangę możnaby reklamować w środowiskach chrześcijańskich...
:shock: mógłbym prosić o rozwinięcie tej myśli? Bez spoilerów najlepiej. Ta informacja bardzo zachęciła mnie do powtórnego rozważenia zakupu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości