Srebrny Trójkąt

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Srebrny Trójkąt

Post autor: Meliona » czw cze 04, 2015 12:36 pm

Obrazek
Autor: Moto Hagio
Opis: Raz na 6 lat na nieboskłonie o poranku pojawia się planeta "Srebrny Trójkąt". Jej mieszkańcy o podłużnych złotych źrenicach stworzyli muzykę ukazującą przyszłość. Mówiono, że w konsekwencji posiadania tak potężnej mocy lud "Srebrnego Trójkąta" został uwikłany w gwiezdną wojnę i odszedł wraz ze zniknięciem gwiazd. Jednak po 30 tysiącach lat z jakiegoś powodu pojawia się ponownie... Posiadający moc manipulowania czasem, mieszkaniec czasoprzestrzeni Marley rozpoczyna podróż przez wieki, podczas której rozwiązuje zagadki odległej czasoprzestrzeni.

1 tom (seria zakończona), 320 stron,
Mega Manga (niedostępna w empikach)
Format: A5, obwoluta
Premiera: sierpień 2015


Boję się kupować staroci. Poczekam na Tezukę. Jak się nazywa ten tytuł po japońsku, co bym mogła wpisać polski tytuł do Baki (łatwiej później znaleźć)?
Obrazek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw cze 04, 2015 12:38 pm

Meliona pisze:Jak się nazywa ten tytuł po japońsku, co bym mogła wpisać polski tytuł do Baki (łatwiej później znaleźć)?
Gin no Sankaku: https://www.mangaupdates.com/series.html?id=12394
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » wt lip 21, 2015 7:49 pm

Srebrny Trójkąt będzie tłumaczony przez Komimasę.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » wt lip 21, 2015 7:53 pm

W sumie spoko, będę miała okazję sprawdzić jak czyta się coś od "nowego tłumacza" :P
Obrazek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt lip 21, 2015 8:16 pm

Z Tomie sobie poradził nieźle, inna bajka, że Ito trudny nie jest. Pamiętam, jak Paweł narzekał na Klan Poe, który okazał się miejscami translacyjną drogą przez mękę, więc zakładam, że Hagio Moto to wyższy level tłumaczeniowego kunsztu.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt paź 09, 2015 4:32 pm

Musiałam rozłożyć czytanie na kilka rat, ale muszę przyznać, że po lekturze w głowie kołatało mi się tylko: łał! Nietuzinkowa historia, ciekawe postacie oraz wciągająca i zagmatwana fabuła, którą trzeba śledzić z najwyższą uwagą, gdyż chwila rozkojarzenia może skutkować niezrozumieniem fabuły (to jeden z tych tytułów, w których nic nie jest tak proste, jak by się wydawało, bo w większości przypadków zawsze gdzieś tam jest drugie dno). :)

To pierwsza Mega Manga, która wywarła na mnie takie wrażenie (jak również pierwsza, z której jestem naprawdę zadowolona) i mam nadzieję, że nie ostatnia. Z chęcią przeczytam całość jeszcze raz (a w przyszłości do niej wrócę), żeby lepiej zrozumieć fabułę i poszczególne wydarzenia. Według mnie, ST bliżej do "A Drunken Dream" od Fantagraphics niż do "Klanu Poe" i "Było ich 11.", które mnie bardzo zawiodły. Co więcej, nie jest takie łatwe w odbiorze jak ADD. Podsumowując, "Srebrny trójkąt" przywrócił mi wiarę w Moto i uświadomił, że jestem odbiorcą jej josei, a nie shoujo. Jeśli w następnym roku pojawi się następny (josei od niej), to z chęcią go kupię. :)

Jeśli chodzi o tłumaczenie, to jestem z niego bardzo zadowolona. Po przestawieniu się na mowę stylizowaną, komiks wręcz pochłaniałam.

Btw. Kiedyś nie przepadałam za nową okładką, ale po przeczytaniu komiksu, doszłam do wniosku, że równie dobrze odzwierciedla atmosferę (melancholijną) tej historii co oryginalna ilustracja(która zwieńcza śliczną zakładkę dodawaną do prenumerat).

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt lis 06, 2015 8:20 am

Przeczytałem i nic nie zrozumiałem. Może za drugim razem ogarnę więcej.
O dziwo jakoś udało się tej historii mnie zaciekawić, bym przeczytał to za jednym zamachem, a to już jest jakieś osiągnięcie. Ponieważ nie przepadam za SF a motywu podróży w czasie wręcz nie trawię.
Kreska ładna (stara i taka jaką lubię) i to jest chyba główny powód dlaczego kupuje MM.

Jak dla mnie jest to połączenie SF z fantastyką. Obie części składowe nachodzą na siebie i się przenikają.

Niestety nie uzyskałem zadowalającego wyjaśnienia kim była ta czarnowłosa.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » czw sty 07, 2016 10:49 pm

Reviolli pisze:Jak dla mnie jest to połączenie SF z fantastyką. Obie części składowe nachodzą na siebie i się przenikają.
Scifi jest podgatunkiem fantastyki (obok horroru i fantasy).

Przeczytałem i podoba mi się tak jak poprzednie tytuły Moto Hagio. Więcej tu sci-fi i rzeczywiście porównania do Pamięci Absolutnej, Raportu Mniejszości itp. nie były na wyrost. Momentami trochę za bardzo pogmatwane i wizualne podobieństwo postaci (w połączeniu z czasoprzestrzennymi zawirowaniami, pętlami itp.) nie ułatwia lektury, ale ogólną intrygę z grubsza ogarniam. Za drugim razem wszystko sobie rozrysuje na osi czasu i będzie w pełni zrozumiałe.
Więcej takich komiksów proszę!

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt sty 08, 2016 12:14 am

Dembol pisze:
Reviolli pisze:Jak dla mnie jest to połączenie SF z fantastyką. Obie części składowe nachodzą na siebie i się przenikają.
Scifi jest podgatunkiem fantastyki (obok horroru i fantasy).
Mój błąd, po prostu u mnie w okolicy mówią fantastyka na fantasy, stosują zamiennie.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Slide
Posty: 27
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 3:06 am
Status: Offline

Srebrny Trójkąt

Post autor: Slide » śr sie 03, 2022 1:58 pm

Bardzo intryguje mnie opis tej mangi:
"Klasyka josei. Zbiór opowiadań Sci-Fi związany z motywem czasu i przeznaczenia. Manga została odznaczona Seiun Award w 1983 (najlepsza manga Sci-fi)."
Zwłaszcza motyw czasu i przeznaczenia. Niestety nie czytałem nigdy Josei, a z tego co widzę to bardziej manga skierowana do kobiet. Czy dla mezczyzny 35+ bedzie tez ok? Lubie dobre rozkminy, podroze w czasie itd. stad moje zainteresowanie.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Srebrny Trójkąt

Post autor: Kuroneko » śr sie 03, 2022 2:19 pm

Slide, czytałam dawno, ale klimat bardzo mistyczny i w typie starych science fiction (nomadzi, piasek i wiatr np. kojarzył mi się z Diuną). Nie jest to manga skierowana wyłacznie do kobiet, nie skupia się na romansie ani nic w tym stylu. Po prostu jest raczej refleksyjna, a nie nastawiona na walki. Kreska za to jest w stylu dawnych josei, co dla jest dla mnie na plus. Wątek czasu i przeznaczenia bardzo mi się podobał, choć nie pamiętam, czy zakończenie nie pozostawiło jeszcze kilka pytań. Ja bardzo polecam i powinno ci się podobać :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Slide
Posty: 27
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 3:06 am
Status: Offline

Srebrny Trójkąt

Post autor: Slide » śr sie 03, 2022 5:02 pm

Kuroneko pisze:
śr sie 03, 2022 2:19 pm
Slide, czytałam dawno, ale klimat bardzo mistyczny i w typie starych science fiction (nomadzi, piasek i wiatr np. kojarzył mi się z Diuną). Nie jest to manga skierowana wyłacznie do kobiet, nie skupia się na romansie ani nic w tym stylu. Po prostu jest raczej refleksyjna, a nie nastawiona na walki. Kreska za to jest w stylu dawnych josei, co dla jest dla mnie na plus. Wątek czasu i przeznaczenia bardzo mi się podobał, choć nie pamiętam, czy zakończenie nie pozostawiło jeszcze kilka pytań. Ja bardzo polecam i powinno ci się podobać :)
Dzięki za odpowiedź, po Twojej wypowiedzi upewniłem się, żeby zamówić mangę :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości