Mangarden

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Archerito » sob lis 27, 2021 9:14 pm

Alexandrus888 pisze:
sob lis 27, 2021 6:19 pm
5% za punkty toogólny chyba standard w mangowych sklepach. No a teraz dojdzie jeszcze karta lojalki... KIEDY REGULAMIN?!
Jak najbardziej...natomiast mechanizmy zaszyte w samym programie i dostęp do unikatowych gadżetów dawał JPFowi znaczącą przewagę. A teraz nie dość, że zrezygnowali z tych atutów to jeszcze mydlą oczy, że to super rozwiązanie dla klienta xD A karta jak dojdzie to dojdzie. Na razie jej nie ma więc nawet nie biorę tego pod uwagę :)

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Alexandrus888 » sob lis 27, 2021 10:34 pm

Jakie były te mechanizmy? Że punkty wymieniasz bezpośrednio na produkt i przyślą go jak zakupisz coś jeszcze, co nie jest preorderem? Toć to było najsłabsze rozwiązanie na rynku. Wolę waneko z przerabianiem punktów na bon. Przerabiam ile potrzebuje, nawet całe zamówienie mogę opłacić bonem i tylko dać kasę za przesyłkę. Nie mówiąc o tym, że nie ma sztywnych ram ile punktów mam przerobić. Mogę nawet 1!
Największym plusem, rzeczywiście, były gadżety, ale teraz są dodawane do preorderów i jest ich zdecydowanie więcej. Może się to niepodobać, ale z marketingowego punktu widzenia jest to zmiana na +. Jak chcesz zakładkę musisz maksymalnie wesprzeć wydawcę. Wydaje mi się uczciwe.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Archerito » ndz lis 28, 2021 12:16 am

Alexandrus888 pisze:
sob lis 27, 2021 10:34 pm
Jakie były te mechanizmy?
Oczywiście przytoczone przez Ciebie argumenty są sensowne, natomiast mi osobiście nigdy to nie przeszkadzało. Troszkę mi się natomiast gryzie, że z jednej strony pochwalasz przerzucenie gadżetów do preorderów bo trzeba "maksymalnie wspierać wydawcę i to jest uczciwe", a z drugiej uważasz, że mechanizm wymiany punktów JPF był jednym z najgorszych. Mechanizm, który właśnie nakręcał spiralę lojalności bo, żeby wymienić punkty na towar musiałeś coś zamówić. Zamówienie to generowało kolejne punkty więc...żeby je spożytkować musiałeś znowu coś zamówić, itd. Co więcej nie rozumiem też zerojedynkowego myślenia odnośnie gadżetów. Przecież jedyne co się zadziało to odebrano "spóźnialskim" i "randomom" możliwość zebrania gadżetów. Wcześniej gadżety też były dodawane do mang i po jakimś czasie trafiały do puli wymiany. To nie był unikalny content TYLKO za punkty. A teraz niestety nie masz takiej możliwości. Pamiętaj też, że punkty wymienione na badziewną zakładkę również wspierały wydawcę bo istniała duża szansa, że jeśli wydałeś hajs na głupoty to za komiks musiałeś zapłacić. Mechanizm o którym wspomniałem to właśnie możliwość wyciągnięcia z punktów ciut więcej niż te 5% wykorzystując je na różnych promocjach.

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Ramsey Ka » czw mar 17, 2022 12:20 am

Ja pierdziele już któryś miesiąc nie da się zapłacić kartą na mangardenie. Co może tyle trwać? :evil:
Obrazek

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Tequilka » pt mar 18, 2022 9:07 am

Ramsey Ka pisze:
czw mar 17, 2022 12:20 am
Ja pierdziele już któryś miesiąc nie da się zapłacić kartą na mangardenie. Co może tyle trwać? :evil:
Oj znam ten ból :( ani karta ani paypal... Musiałam do nich pisać o dane do przelewu bankowego bo inaczej nie mam jak zapłacić

majo
Adept
Posty: 219
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 9:48 am
Status: Offline

Mangarden

Post autor: majo » pt mar 18, 2022 11:45 am

Tak, ten brak możliwości płatności jest irytujący :? , nie dość, że nie można płacić kartą (a mnie to pasowało by limity banku na płatności kartą wypełnić) to nawet nie ma podanego konta.
W zasadzie zmodernizowanie to w tym wypadku porażka - możliwość płatności ograniczona, nie mogą łączyć prenumerat w pakiet (jak wyszło przy RG Vedzie), a do tego 'zabawne' kuriozum, zamówienia wyświetlane w sklepie są po każdej realizacji rozdzielane i zmieniają numer przez co traci się kontrolę nad zamówionymi prenumeratami, a do tego ma się dziwne informacje o nadpłatach. Nawet prenumeraty nie wyświetlają się na stronie alfabetycznie tylko z jakąś przypadkowością :roll:

A swoją drogą czy zauważyliście, że obecnie do wszystkich normalnych wydań do prenumeraty jest dopłata 3 zł i to za przymusowy list polecony? W zasadzie niefajnie bo i tak cena w prenumeracie jest wyższa niż po wydaniu, a nie można też obejść systemu jak np. w Kotori gdzie po prostu można zamówić prenumeraty jedną przesyłką. Ciekawe tylko jak wyjdą na poleconych, bo Dango jak wpadło na taki pomysł to mieli sporo zwrotów z niedostarczonych listów (w końcu kochani listonosze nie kwapią się do pukania do drzwi a ludzie nie są koniecznie domyślni zwłaszcza, gdy nie zostawią awizo).

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Canis » pt mar 18, 2022 4:59 pm

Zaraz czy ja dobrze zrozumiałem? Nie można obecnie płacić ani kartą, ani paypalem i nie ma nigdzie podanego nr konta? Czyli co, zostaje tylko PayU czy jak to tam zwali? Ktoś tu nie jest poważny.
W obecnej sytuacji należy się cieszyć że nie żądają jeszcze zapłaty w rublach. :lol:

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Krzych Ayanami » pn mar 21, 2022 10:09 am

Canis pisze:
pt mar 18, 2022 4:59 pm
Zaraz czy ja dobrze zrozumiałem? Nie można obecnie płacić ani kartą, ani paypalem i nie ma nigdzie podanego nr konta? Czyli co, zostaje tylko PayU czy jak to tam zwali? Ktoś tu nie jest poważny.
W obecnej sytuacji należy się cieszyć że nie żądają jeszcze zapłaty w rublach. :lol:
Jest blik, paypo i przelew online.
No i płatność przy odbiorze.
Te trzy pierwsze to właściwie jedno i to samo, ponieważ paypo spłaca się właśnie albo blikiem albo przelewem. Kartą się nie da.

Moja niczym nie poparta skłonność do paranoi podpowiada mi, że wydawnictwu po prostu nie chce się płacić prowizji.
Przy tych płatnościach z których korzystają albo trafia do nich wszystko, co się zapłaci, albo opłaty są po stronie płacącego.
Z jednym operatorem płatności rozmowę rozwiązali, bo uznali, że skoro są JPF'em to dostaną lepsze warunki - a tu gucio...
Tłumaczenie, że rozmowy tyle trwają są dla mnie wciskaniem ciemnoty - w końcu PayPal może funkcjonować całkowicie niezależnie od na przykład payu czy jakieś dotpay. Mogli wprowadzić jedno rozwiązanie niezależnie od drugiego. Ale tego nie zrobili.

To co robi JPF w tym momencie to taki pies ogrodnika - bo ani sami nie są w stanie zapewnić odpowiednich rozwiązań, ani nie współpracują z innymi licząc nie wiadomo na co.

Tak to wygląda moim zdaniem, jak jest w rzeczywistości to diabli wiedzą.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: kuras » pn mar 21, 2022 11:09 am

Nie wiem co kieruje JPFem, ale PayPal jest cholernie drogi w stosunku do innych systemów płatności (porównywałem z dotpay i przelewy 24).
A co do braku konta bankowego, to pewni chodzi o to, by nie trzeba było ręcznie sprawdzać płatności i odchodzą ludzie którzy piszą/dzwonią "Dzień przed wigilią o 23 złożyłem zamówienie, czemu moja wpłata, nie została odnotowana w sklepie o 23.01? I w ogóle czemu moje zamówienie nie przyszło na święta, moje dziecko płacze przez was..." - nie są to rzadkie przypadki.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Tequilka » pn mar 21, 2022 1:00 pm

Dla mnie np. jest to bardzo niepraktyczne - żadna z form zapłaty nie jest dla mnie dostępna, ponieważ mojego banku nie ma na liście - i mój bank nie obsługuje blika a sorry, nie będę specjalnie banku zmieniać, żeby sobie na mangardenie zakupy robić, nie mogę zapłacić ani kartą ani przez paypal, nie ma również wyboru "przelew bankowy tradycyjny" więc muszę do nich pisać i czekać na odpowiedź, żeby podali mi dane do przelewu bankowego.
I naprawdę to zniechęca do zakupów. Gdyby nie prenumeraty od Rumiko w twardych, to przez samo to, że są takie problemy z płatnościami przeniosłabym się gdzie indziej z kupowaniem tytułów od nich.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Alexandrus888 » pt paź 21, 2022 12:11 pm

Marna promka. Nic mnie nie interesuję. Czuć w kościach kryzys...

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Yuriko » pt paź 21, 2022 12:56 pm

Jak zwykle słabo.

Awatar użytkownika
Raegnorwi
Posty: 42
Rejestracja: sob kwie 30, 2022 11:17 am
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Raegnorwi » pt paź 21, 2022 2:16 pm

Meh, 67 tomów to w niektórych przypadkach nawet nie jest jedna seria xD nic interesującego nie znalazłam

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Canis » pt paź 21, 2022 4:11 pm

Zależy dla kogo słabo. InuYasha i Ranma po 33 zł, to naprawdę dobra oferta. Może nadrobię jedną z tych pozycji.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Mangarden

Post autor: MrOrochimaru » pt paź 21, 2022 4:27 pm

Tragiczna promocja, nic ciekawego i jeszcze pojedyncze tomy z serii

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Itachi Uchiha » pt paź 21, 2022 5:36 pm

Czekałem na przecenę Klasy Skrytobójców i kolejny rok się srogo zawiodłem. :(

Awatar użytkownika
Atom
Adept
Posty: 254
Rejestracja: ndz mar 01, 2015 6:49 pm
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Atom » pt paź 21, 2022 8:04 pm

Mam trochę zaległości, głównie od jpf, więc może coś się przy okazji dobierze.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Archerito » pt paź 21, 2022 9:06 pm

MrOrochimaru pisze:
pt paź 21, 2022 4:27 pm
Tragiczna promocja, nic ciekawego i jeszcze pojedyncze tomy z serii
Nic dodać, nic ująć. Większość tytułów to softy wersji exclusive, a co za tym idzie zapewne zdecydowana większość ma je właśnie w twardych oprawach. JEDYNE...dosłownie JEDYNE co mnie zainteresowało to box z One Piece ale jak doliczę 11 zł za przesyłkę to nie wiem czy mi się w ogóle opłaca. JPF bonusami dla klientów jak dla mnie szoruje mordą po ziemi i ten BF doskonale to pokazuje :( Przykre...

Awatar użytkownika
Gokiburi
Adept
Posty: 498
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Gokiburi » sob paź 22, 2022 1:14 am

Nastawiałam się na taki san BF jak w zeszłym roku i taki jest. Czyli dobrze, że wstrzymałam się z kupnem Ranmy i RG Vedy oraz dla bojfrenda Alita.
Dla mnie udane zakupy.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Mangarden

Post autor: Itachi Uchiha » wt gru 06, 2022 12:54 pm

Komplet Heat ponownie dostępny do zakupu.
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości