Blame!

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » wt wrz 13, 2016 11:38 pm

Drugi tom BLAME! za mną. Kiedy zacząłem czytać, to jakbym wpadł w trans. Nie mogłem się oderwać od lektury. Zresztą, w przypadku pierwszego tomu, było tak samo. Nie miałem wcześniej styczności z tym tytułem, co jeszcze bardziej potęguje przyjemność czytania i poznawania fabuły, w wydaniu fizycznym. Teraz czekać na tom trzeci - biedny ja, biedny. :cry:
Ale, ale! Jaka za to będzie radość, kiedy kolejny tom padnie mym łupem! :mrgreen:

Fictorque
Status: Offline

Post autor: Fictorque » czw wrz 15, 2016 12:40 pm

Jak przy pierwszym tomie, powstrzymywałem, się żeby nie przeczytać wszystkiego na raz. Tytuł jest wspaniały, po ciężkim dniu świetnie podnosi na duchu.

Jednak, nie byłem go wstanie czytać w słoneczny dzień, bo bałem, że stracę klimat. Musiało być po zmierzchu i do tego odpowiednia muzyka. No właśnie! Czy inni też czytają (ten konkretny tytuł) do muzyki, a jeśli tak to do jakiej?

Ja próbowałem do NAAM -Vow, (niestety mimo świetnego początku albumu dalej często jest za rockowo) a teraz z doom-dronowym: Oresund Space Collective - Ode to Black Hole (notabene puszczany ze świeżej kasety magnetofonowej), ale ten z kolei był zbyt spokojny jak na ilość walk w tomie drugim.

Może ktoś ma mocnego kandydata pasującego do klimatu BLAME?

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » sob wrz 17, 2016 5:21 am

Fictorque pisze:Może ktoś ma mocnego kandydata pasującego do klimatu BLAME?
Na facebookowej grupie Niheia padło kiedyś dokładnie takie samo pytanie i większość zgodnie poleciła dwa mixy. The Codex Of The Exiled 001 i Noir Nights. A że to zbiorowisko międzynarodowe taka zgoda coś jednak znaczy. I z cienia przyznaję, że oba pasują (jeśli nie w całości, to w części utworów na pewno).

Choć sam preferuje cisze do Cibowych lotów (kto czytał ten wie), tak - dla urozmaicenia przy ponownej lekturze - puszczałem na tło chyba częściej składankę Noir, ale to kwestia preferencji.

Exiled 001

Noir Nights (z tego co widzę to nowsza, uzupełniona wersja)

A odchodząc już od tej "reklamacyjnej atmosfery" - Beksińska zajawka przed następnymi tomami:

[spoiler]Obrazek [/spoiler]
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » wt wrz 20, 2016 11:46 pm

Fictorque pisze:Czy inni też czytają (ten konkretny tytuł) do muzyki, a jeśli tak to do jakiej?
Przyznam, że nie zdarzyło mi się. Jednak po przeczytaniu Twojego posta, zamierzam to zmienić.
Mephisto pisze:The Codex Of The Exiled 001 i Noir Nights
Jak wspomniałem wyżej, nie próbowałem wcześniej czytać do muzyki. Natomiast po przesłuchaniu obydwu pozycji, skłaniam się ku Noir Nigths. Teraz zamierzam kolejne tomy (dwa pierwsze chyba też) czytać do tej składanki. Mephisto, dzięki za podlinkowanie rzeczonej składanki.

ressin2
Status: Offline

Post autor: ressin2 » ndz paź 23, 2016 3:23 am

Strasznie mnie to nurtuje, czy Blame wybija się jakościowo w zastawieniu z Abarą? Tak się składa, że planowałem zakup kompletu po wyjściu wszystkich tomów, ale niedawne przeczytanie wspomnianej Abary zasiało we mnie ziarno niepewności. Chodzi przede wszystkim o fabułę i bohaterów, elementy dość kluczowe, które tutaj, w parze z nietypową narracją i oszczędnością w dialogach zwyczajnie nie zagrały, dodatkowo momentami często zdawały się absurdalne lub naiwne. Nie chcę się rozwodzić nad szczegółami, dlatego jeśli ktoś miał podobne odczucia co do tego tytułu, a jednocześnie Blame przypadło mu do gustu, prosiłbym o informację, bo jednak perspektywa wyłożenia jakichś 300zł na zbiór rysunków nie wydaje się najlepszą inwestycją :)

Darkling
Status: Offline

Post autor: Darkling » ndz paź 23, 2016 8:34 am

ressin2, miałem tak samo - o ile Blame! mnie zachwyciło, tak Abara już niekoniecznie.

VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » ndz paź 23, 2016 5:02 pm

Miałem tak samo. Przeczytałem pierw Abarę, która średnio mi się podobała, a potem zaryzykowałem i kupiłem Blame! i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Blame! bije Abarę na głowę.

Milk it
Status: Offline

Post autor: Milk it » sob lis 12, 2016 2:51 pm

Ile czasu przed premierą danego temu zdejmowany jest preorder na twardą oprawę? Pytam, bo pierwszego tomu w twardej nie zdążyłem zamówić i nie chcę aby się to powtórzyło :/

Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Post autor: Ten który myśli » sob lis 12, 2016 6:03 pm

Milk it pisze:Ile czasu przed premierą danego temu zdejmowany jest preorder na twardą oprawę? Pytam, bo pierwszego tomu w twardej nie zdążyłem zamówić i nie chcę aby się to powtórzyło :/
Z tego co pamiętam to jakiś miesiąc wcześniej.

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » ndz lis 13, 2016 11:11 pm

Mi się bardzo podobała Abara.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » wt lis 15, 2016 4:30 pm

Reklamowane tomy #2 rozsyłane od środy. No wreszcie! Już zaczynałem się martwić :O

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » sob gru 10, 2016 3:30 pm

W końcu kupiłem Blame! :D Wziąłem wydanie w miękkiej, obejrzałem je, jest wystarczająco w pytę, żeby nie wytykać sobie rezygnacji z twardej. Grzbiet też wydaje się w porządku, nie powinien trzasnąć, ładnie się strony rozkładają.

Świetna robota, JPF! =D>

Bombo
Status: Offline

Post autor: Bombo » śr gru 28, 2016 8:29 pm

Na humble bundle wylądował zestaw z mangami Nihei-a. Warto dać chociaż 1 euro za pierwszy tom blame! + subskrypcję na miesiąc do Crunchyroll. Za 16 ojro wszystkie tomy Sidonii.

Za zapisanie się do newslettera dostaje się Noise Vol. 1 za darmo

Link
https://www.humblebundle.com/books/scie ... edium=Link

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Post autor: Arst » śr gru 28, 2016 9:38 pm

Sprawdziłem podgląd i wolę jednak wydanie od JPF :D

Bombo
Status: Offline

Post autor: Bombo » śr gru 28, 2016 9:59 pm

Wydanie od jpf zawsze na propsie ale jednak "darmowa" reklama niheia nie jest zła. :mrgreen:

VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » wt sty 17, 2017 4:27 pm

JPF pisze:Można już składać pre-ordery na "BLAME!" do końca serii. Wszystkie tomy ukażą się do listopada 2017 roku. Przy okazji informujemy o decyzji wycofania tego tytułu z sieci Empik (tom 3 był ostatnim dostępnym). Seria nadal będzie dostępna w sklepach internetowych i stacjonarnych posiadających naszą ofertę.
Dla empikowiczów polecamy zamówić tom na empik.com i odebrać w salonie :)
pre-order:
http://www.mangarden.pl/pl/c/Blame/492

Obrazek

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Post autor: Arst » wt sty 17, 2017 5:52 pm

Genialnie! Chyba zamówię od razu całość, aby nie zapomnieć xD

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » wt sty 17, 2017 6:08 pm

Moje serce się raduje, ale portwel płacze.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » wt sty 17, 2017 9:38 pm

No to w lutym będzie trzeba wykupić ostatnie trzy przedpłaty :P

VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » wt sty 17, 2017 11:10 pm

Łukasz.T pisze:No to w lutym będzie trzeba wykupić ostatnie trzy przedpłaty
Lepiej pojedynczo kupować. W międzyczasie może trafi się jakaś promocja to wtedy można więcej na raz kupić :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości