Akira

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Slide
Posty: 27
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 3:06 am
Status: Offline

Akira

Post autor: Slide » sob mar 26, 2022 7:02 pm

Zastanawiam się nad kupnem Akira - edycja specjalna. Nie jestem wielkim kolekcjonerem mang, dlatego z rozwagą podchodzę do kupowania kolejnych serii. O Akirze słyszałem dużo sprzecznych opinii. Z jednej strony słyszę o statusie klasyku, z drugiej że fabuła jest słaba i nielogiczna, z brakami. Mocno podoba mi się klimat i kreska, jednak zawsze liczy się dla mnie fabuła. Uwielbiam tytuły z twistami, z jakąś głębia, ciekawymi postaciami (nienawidzę jednowymiarowych schematów). Nie chciałbym zacząć zbierać serii, żeby ostatecznie rozczarować się przy ostatnim tomie, który nie wiadomo kiedy wyjdzie. Możecie jakoś mnie zachęcić lub zniechęcić niespoilerowo?
PS: film Akira oglądałem jakieś 20 lat temu i pamiętam, że zrobił na mnie wrażenie, ale totalnie już go nie pamiętam przez upływ czasu. Możliwe, że dzisiaj miałbym o nim inną opinię, ale nie chcę oglądać, żeby nie psuć sobie mangi (z tego co słyszałem fabuły dwóch pierwszych tomów).

Awatar użytkownika
Drechu
Posty: 67
Rejestracja: czw sty 30, 2020 2:55 pm
Lokalizacja: Sopot
Gender:
Status: Offline

Akira

Post autor: Drechu » ndz mar 27, 2022 3:40 pm

Przeczytałem dwa late temu (XD) dwa pierwsze tomy i pamiętam, że BARDZO mnie się podobało.

Pytanie czy chcesz zbierać serię której tomy wychodzą raz na rok, jeśli uda im się w kwietniu :lol:

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Akira

Post autor: Łajza » pn mar 28, 2022 8:04 am

Czytałam Akirę lata temu i też pamiętam, że bardzo mi się podobała. Nie pamiętam jakichś niespójności czy dziur w fabule, ale też nie rozkładałam jej na czynniki pierwsze. Pewnie w każdym dziele znalazłyby się jakieś niedociągnięcia, gdyby poddać je wnikliwej analizie, więc tym bym się akurat nie przejmowała.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 327
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Akira

Post autor: lexis » wt cze 07, 2022 1:19 pm

💖💖UDAŁO SIĘ💖💖
-AKIRA - mamy akceptacje wszystkich materiałów, harmonogram wygląda następująco:
Tom 4 - lipiec
Tom 5 - październik
Tom 6 - styczeń 2023
Musimy zachować 3 miesięczny odstęp miedzy tomami ze względu na dostawy papieru i kolejkę w drukarni.
Robimy właśnie dodruk tomu 3 🙂
Aż nie mogę uwierzyć :D

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Akira

Post autor: miaka88 » śr cze 08, 2022 9:31 am

Wreszcie!
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości