Naruto

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Naruto

Post autor: Bukafo » sob mar 28, 2020 10:22 pm

Chyba autor niezbyt dobrze to przemyślał. Ninja w kosmosie... to się nie mogło udać. :? No chyba, że, by od początku kierował się ku stworzeniu dobrej parodii, to jeszcze moooże, ale autorowi raczej chodziło o coś "normalnego".
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Naruto

Post autor: Pajęcza_Lilia » ndz mar 29, 2020 6:14 am

No właśnie legło w tym, że chciał drugie Naruto, ale w kosmosie! ...tylko że cały kosmos ograniczał się do cyber-klimatu po kosztach i klasyczno-japońskich symboli. Główny bohater był taki słabiak, ale tym razem do kwadratu bo kaleka! ...przez cały pierwszy rozdział bo potem dostaje dosłowne Plot Armor i hula aż miło. :lol:

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: ZenekPsychopata » wt cze 15, 2021 7:55 am

Yuriko pisze:
pn cze 14, 2021 10:04 pm
JPF chyba kiedyś zapierał się rękami i nogami, że nie wyda żadnego BL.
No patrz, a Naruto wydali... :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: kesah » wt cze 15, 2021 9:49 am

ZenekPsychopata pisze:
wt cze 15, 2021 7:55 am
Yuriko pisze:
pn cze 14, 2021 10:04 pm
JPF chyba kiedyś zapierał się rękami i nogami, że nie wyda żadnego BL.
No patrz, a Naruto wydali... :twisted:
Odróżniajmy jednak przyjaźń od miłości, bo w Naruto nie ma żadnego wątku nawiązującego do romansu między facetami. Równie dobrze, można powiedzieć, że Naruto kochał Gaarę i dla tego przywalił mu z bani aby przejrzał na oczy. Ja cenię serię za to, że są postacie z trudną przeszłością jakie gdzieś po prostu gubią poprawną drogę życiową. Kwestia przyjaźni w tej serii jest fajnie ukazana a jedyny właściwie wątek miłosny w tej mandze między Sakurą a Sasuke jest najgorszym elementem całej serii.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: ociesek » wt cze 15, 2021 10:21 am

kesah pisze:
wt cze 15, 2021 9:49 am
Ja cenię serię za to, że są postacie z trudną przeszłością jakie gdzieś po prostu gubią poprawną drogę życiową.
Is this even serious...?
kesah pisze:
wt cze 15, 2021 9:49 am
a jedyny właściwie wątek miłosny w tej mandze między Sakurą a Sasuke
Kurenai i Asuma? Hinata i Naruto? Dan i Tsunade? Sai i Ino? Shikamaru i Temari? Minato i Kushina...?

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: kesah » wt cze 15, 2021 2:22 pm

ociesek pisze:
wt cze 15, 2021 10:21 am
kesah pisze:
wt cze 15, 2021 9:49 am
Ja cenię serię za to, że są postacie z trudną przeszłością jakie gdzieś po prostu gubią poprawną drogę życiową.
Is this even serious...?
kesah pisze:
wt cze 15, 2021 9:49 am
a jedyny właściwie wątek miłosny w tej mandze między Sakurą a Sasuke
Kurenai i Asuma? Hinata i Naruto? Dan i Tsunade? Sai i Ino? Shikamaru i Temari? Minato i Kushina...?
Mówię o wątku miłosnym a nie jakiś krótkich epizodach jakie nic nie wnosiły. Większość z tego co wymieniłeś, to w ogóle nie była przybliżona w serii jak np. relacje Kurenai z Asumą, Dana z Tsunade, Sai i Ino czy Shikamaru i Temari z tych wszystkich tylko Dan i Tsunade w retrospekcji mieli swoje 30 sekund. Minato i Kushina owszem mieli tego typu wątek, ale to też była restrospekcja jaka trwała chwilę. Wątek Sakury i Sasuke trwał od początku do końca i był bardzo irytujący a relacja Hinaty z Naruto niby też miała miejsce, więc tu mogę jeszcze przyznać racje. Jednak Naruto w ogóle stronił jakoś specjalnie od wnikania w te relacje, skupiał się bardziej na innych wątkach i dziwi mnie, że ktoś wymienia tutaj Naruto w kontekście BL w sytuacji, gdzie jedyny moment jaki miał tu miejsce tego typu, to pocałunek Naruto i Sasuke jaki był efektem trącenia Naruto i miał tylko i wyłącznie akcent humorystyczny.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Yuriko » wt cze 15, 2021 2:32 pm

kesah pisze:
wt cze 15, 2021 2:22 pm
Mówię o wątku miłosnym a nie jakiś krótkich epizodach jakie nic nie wnosiły.
Nie żeby coś, ale wątek miłosny Sasuke x Sakura prawie nie istniał. To Sakura goniła wszędzie za nim. Autor zrobił ukłon w stronę fanów i dał ich razem, ale podobno pierwotnie miał tego nie robić.
kesah pisze:
wt cze 15, 2021 2:22 pm
dziwi mnie, że ktoś wymienia tutaj Naruto w kontekście BL w sytuacji
A mnie dziwi, że wziąłeś to na poważnie. Przecież to był żart..

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: ZenekPsychopata » wt cze 15, 2021 4:03 pm

kesah pisze:
wt cze 15, 2021 9:49 am
ZenekPsychopata pisze:
wt cze 15, 2021 7:55 am
Yuriko pisze:
pn cze 14, 2021 10:04 pm
JPF chyba kiedyś zapierał się rękami i nogami, że nie wyda żadnego BL.
No patrz, a Naruto wydali... :twisted:
Odróżniajmy jednak przyjaźń od miłości, bo w Naruto nie ma żadnego wątku nawiązującego do romansu między facetami.
Uh oh. :lol:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Tomek » wt cze 15, 2021 4:21 pm

Jak dla mnie 90% openingów Naruto wygląda tak jakby opowiadała o wielkiej, łzawej, skomplikowanej miłości miedzy Uzumakim, a Sasuke. O tym, że chłopcy byli kiedyś kochankami, a teraz są wrogami :lol:

Ta monotematyczność czołówek (niejako wizytówek serii) to jeden z powodów, dlaczego przestałem oglądać to anime :D

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kocurzyca » wt cze 15, 2021 5:03 pm

Tomek pisze:
wt cze 15, 2021 4:21 pm
Jak dla mnie 90% openingów Naruto wygląda tak jakby opowiadała o wielkiej, łzawej, skomplikowanej miłości miedzy Uzumakim, a Sasuke. O tym, że chłopcy byli kiedyś kochankami, a teraz są wrogami :lol:
Ach, a ten ending Shippudena? Proszę :D

6 ending Shippudena "Broken Youth" w wykonaniu cudownych NICO Touches the Walls - Dakara PLEASE KISS ME PLEASE KISS ME all night ze zbliżeniem bezpośrednio na oczy Naruto a potem na oczy Sasuke.

ICONS
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Naruto

Post autor: kesah » wt cze 15, 2021 5:44 pm

To już jest chyba jakieś zboczenie, by wszędzie się dopatrywać tego typu rzeczy :shock: to się leczy czy jeszcze nie?
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Naruto

Post autor: Yuriko » wt cze 15, 2021 5:49 pm

Tomek pisze:
wt cze 15, 2021 4:21 pm
Jak dla mnie 90% openingów Naruto wygląda tak jakby opowiadała o wielkiej, łzawej, skomplikowanej miłości miedzy Uzumakim, a Sasuke. O tym, że chłopcy byli kiedyś kochankami, a teraz są wrogami
Czegoś takiego to bym prędzej spodziewała się po oddanych fankach yaoi, które nie widzą po za tym życia. Zaskoczyłeś mnie D:

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Naruto

Post autor: Tomek » wt cze 15, 2021 6:32 pm

Podziękujcie autorowi za najbardziej irytujący i najdłużej prowadzony wątek w mandze - fanatyczne, irracjonalne zabieganie o przyjaźń Sasuke przez Naruto i zgrywanie "złego chłopca" przez Sasuke, aby na końcu powiedzieć: I'm sorry. Prawdziwy meżczyzna na miejscu Uzumakiego dałby sobie dawno spokój z takim kolegą, więc było chyba coś na rzeczy ;)

Pątrząc na rozwinięcie relacji sensowniejszy wydaje się NaruSasu niż NaruHina czy SasuSaku :P

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Naruto

Post autor: zandam » wt cze 15, 2021 8:02 pm

Osobiście dalej uważam, że manga by zyskała, gdyby Naruto był kobietą. :P

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Naruto

Post autor: Ame » śr cze 16, 2021 3:46 pm

Tomek pisze:
wt cze 15, 2021 6:32 pm
Podziękujcie autorowi za najbardziej irytujący i najdłużej prowadzony wątek w mandze - fanatyczne, irracjonalne zabieganie o przyjaźń Sasuke przez Naruto i zgrywanie "złego chłopca" przez Sasuke, aby na końcu powiedzieć: I'm sorry. Prawdziwy meżczyzna na miejscu Uzumakiego dałby sobie dawno spokój z takim kolegą, więc było chyba coś na rzeczy
Dokładnie. Poza tym jako dzieci nie przepadali za sobą. Dopiero trochę się zaprzyjaźnili to Sasuke opuścił wioskę i tyle. Nie byli nigdy za bardzo blisko.
Yuriko pisze:
wt cze 15, 2021 2:32 pm
Autor zrobił ukłon w stronę fanów i dał ich razem, ale podobno pierwotnie miał tego nie robić.
Niby skąd to info? Słyszałam, że Sakura miała od początku wątek miłości(wiem, dziwne brzmi) a Naruto o przyjaźni.
zandam pisze:
wt cze 15, 2021 8:02 pm
Osobiście dalej uważam, że manga by zyskała, gdyby Naruto był kobietą.
Trochę tak, ale mogło być to być też irytujące. Kobieta goniąca za facetem, który ją zbywa.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Naruto

Post autor: Yuriko » śr cze 16, 2021 4:52 pm

Ame pisze:
śr cze 16, 2021 3:46 pm
Niby skąd to info? Słyszałam, że Sakura miała od początku wątek miłości(wiem, dziwne brzmi) a Naruto o przyjaźni.
Nie pamiętam, gdzie dokładnie o tym czytałam, ale chyba na tt. Wątek Sakury dało się jakoś poprowadzić, ale Sasuke, to już ciężej. Przez całą serię miał ją głęboko w poważaniu i nagle w ostatnim odcinku wielkie love. Jak dla mnie to na siłę został wepchnięty w ten ich romans. Nie żeby mi to przeszkadzało, bo X lat temu byłam fanką tego pełno miłości związku :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości