Naruto

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Ozi_sama
Status: Offline

Naruto

Post autor: Ozi_sama » śr sty 14, 2004 8:45 pm

Yo!
Kto przeczytał całego Naruto?
Bo ja tak ^^
A wiecie, co mnie tam zaczęło wkurzać?
Wszyscy, dosłownie _wszyscy_ (dobra, wyłączam Sakurę, chociaż z nią też nigdy nic nie wiadomo) mają jakąś tragiczną przeszłość.
Pomysł z Naruto: jasne, spoxik. Jest miło, czasem trochę smutno, ale sam chłopak co chwila bierze się w garść, nie poddaje się i te rzeczy - jak na mój gust - pomysł świetny.
Pomysł z Sasuke: No po prostu super. To mu tylko dodaje drapieżności i tajemniczości *SPOILER*(gdyby potem tylko nie wylazł z niego cykor, cienias i wariat, to wszystko byłoby naprawdę cacy...)*KONIEC SPOILERA* :D
Pomysł z Kakashim: No dobra, pomysł fajny, ale zaczyna już lekko denerwować. Na czteroosobową grupę, trzy mają tragiczną przeszłość... Lekka przesada. Ale da się znieść.
No a potem zaczyna się: Gaara, Kabuto (sami przyznacie, że coś z nim nie tak), Orochimaru (jego nie jestem pewna, ale chyba też cos było), Takano, Jiraya...
Ludzie!
Czy to nie lekka przesada?!
Ale i tak...
Manga jest świetna (anime jeszcze nie oglądałam - kontroler mulimediów w kompie mi siadł) i nie mogę sie doczekać 200 rozdz. (JUŻ JUTRO!!! ^^)
A wy?

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » śr sty 14, 2004 8:59 pm

fajniy topic w moim dziale.. przenoszę do Main..

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » śr sty 14, 2004 9:03 pm

A już chciałem go zwyzywać... gdybym tylko dotarł tu wcześniej :wink:

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » śr sty 14, 2004 9:37 pm

_Keitaro_ pisze:fajniy topic w moim dziale.. przenoszę do Main..
Zmaściłeś :P
Harlok, przerzucisz mi to do JPFu? :roll:

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » śr sty 14, 2004 9:41 pm

_Keitaro_ pisze:fajniy topic w moim dziale.. przenoszę do Main..
hmmm...a nie lepiej do dzialu jpf'u??bo naruto chyba jpfu jest,prawda??wydaje mi sie ze tam by bardziej pasowalo...(jak juz ktos zalozyl taki temat^^)

Takashi
Status: Offline

Post autor: Takashi » śr sty 14, 2004 10:59 pm

Właśnie. Mi też ten temat tu nie pasuje. Jest w końcu dział mang JPF.
A tak wracając do tematu o ile się nie mylę to nowe Naruto już w poniedziałek.

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » czw sty 15, 2004 6:41 am

zgadzam się, ale w wielu innych mangach zagęszczenie bohaterów o tragicznej przeszlosci jest zbyt geste..... ~___~
Takano
Kto? Nie przypominam sobie. :| No i Jiraiya zbyt tragicznej przeszlosci nie mial, a Ochi mogl byc najwyzej jej zrodlem. :d

Lilu
Status: Offline

Post autor: Lilu » czw sty 15, 2004 8:04 am

Przeniesione :]

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pn sty 19, 2004 10:07 am

Dzisiaj o ile mnie pamiec nie myli powinien sie ukazac 4-rty tom Naruto.


EDIT

Okładeczka :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Yaqza
Status: Offline

Post autor: Yaqza » śr sty 21, 2004 6:34 am

Kilka refleksji na temat małego nindżasa- anime jest niesamowite (odpowiednia muza w odpowiednich momentach, genialne walki, świetne wyczucie dramatyzmu), manga również bardzo dobra, ale...historia ma swoje słabe punkty. Najbardziej denerwują momenty gdy nasz dzielny hiroł po jakiejś bardziej udanej akcji zaczyna zachowywać się jak idiota i wszystko psuje (np. w walce z Zabuzą gdy wszedł w sferę luster otaczajacych Sasuke- opadłem z sił gdy to zobaczyłem).
Scenariusz ciekawie się rozwija, przyznam też że wiele razy byłem pod wrażeniem ukazania tej "tragicznej przeszłosci" o której wspominacie.
Moze to zabrzmiec dziwnie, ale najwspanialszym elementem "Naruto" jest chyba ukazanie tego uporu w dążeniu do celu- każdy kto trenował sztuki qwalki dłuższy czas powinien wiedzieć, o co chodzi.
Klasa- czekam na kolejne odcinki tak mangi, jak i anime (niech mi to tylko mój diiler przyniesie:))...

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pn sty 26, 2004 3:25 pm

Ja wreszcie dorwałem nowy tomik :) Trzyma poziom. Przy niektórych momentach byłem bliski łez, kto czytał, ten pewnie wie. Hmm.. sam nie wiem co by tu napisać więcej, poczekam może aż wszyscy będą mieli tomik i wtedy sobie pospoilerujemy :D
Trochę głupio się czyta znając treść z anime, ale jeszcze tylko z jeden tomik i zacznie się dziać coś czego nie widziałem :D - po prostu z wielkim trudem odstawiłem anime, żeby nie psuć sobie frajdy...
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Gorrem
Status: Offline

Post autor: Gorrem » pn sty 26, 2004 5:11 pm

Gotenks pisze: Ja wreszcie dorwałem nowy tomik :) Trzyma poziom.
Moim zdaniem jest najlepszy z dotychczasowych.
Gotenks pisze: z wielkim trudem odstawiłem anime, żeby nie psuć sobie frajdy...
A ja z wielkim trudem powstrzymuję się od przeszukiwania sieci, żeby sobie czegoś niechcący nie zaspoilować.


Uwaga Spoiler!!!


Najlepszą częścią tomiku są trzy ostatnie rozdziały. Banda twardzieli, z których każdemu się wydaje, że jest najlepszy, stłoczona na maleńkim terenie. Wszyscy obserwują się nawzajem spode łba z zimnymi uśmieszkami na ustach, próbując odgadnąć, ile kto potrafi i nie zdradzić za wiele własnych możliwości... Podobne scenki pamiętam z wczesnych Dragon Balli (dwa pierwsze Tenkaichi Budoukai), ale w Naruto jest znacznie lepszy klimat i poziom napięcia. Wrażenie robi zwłaszcza spotkanie Sasuke z Gaarą. Dotychczas ta manga średnio mi się podobała, ale teraz nie mogę się doczekać dalszego ciągu. No i wychodzi na jaw, że autor potrafi rysować naprawdę ładne dziewczyny.


Koniec Spoilera.

Yaqza pisze: historia ma swoje słabe punkty. Najbardziej denerwują momenty gdy nasz dzielny hiroł po jakiejś bardziej udanej akcji zaczyna zachowywać się jak idiota i wszystko psuje (np. w walce z Zabuzą gdy wszedł w sferę luster otaczajacych Sasuke- opadłem z sił gdy to zobaczyłem).
To nie jest słaby punkt historii, wręcz przeciwnie. Zachowanie Naruto jest w tym momencie idiotyczne, owszem, ale idealnie zgodne z jego naturą. Widać, że autor panuje nad charakterami postaci.

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » pn sty 26, 2004 5:15 pm

Gorrem pisze:A ja z wielkim trudem powstrzymuję się od przeszukiwania sieci, żeby sobie czegoś niechcący nie zaspoilować.
Ale ludziom, którzy nie czytali, a może by chcieli, lecz nie mogą z powodu małych finansów to je fundujesz cały czas! :x

Yaqza
Status: Offline

Post autor: Yaqza » wt sty 27, 2004 12:36 am

Gotenks pisze: z wielkim trudem odstawiłem anime, żeby nie psuć sobie frajdy...
Ja nie potrafiłem...Wciągnęło mnie tak straszliwie, ze wszelkie próby naciśnięcia "zamknij system" kończyły się skurczem ręki. To jedno z najlepszych anime jakie ostatnio widziałem (no, i "GTO")
Gorrem pisze:
To nie jest słaby punkt historii, wręcz przeciwnie. Zachowanie Naruto jest w tym momencie idiotyczne, owszem, ale idealnie zgodne z jego naturą. Widać, że autor panuje nad charakterami postaci.
Mnie to raczej wygląda na momenty, gdy autor opamiętał się i przypomniał sobie o charakterze Naruto- a w efekcie kłócą sie ze sobą jego wcześniejsze- poważniejsze zachowanie z debilnym wybrykiem.

GonZo
Status: Offline

Post autor: GonZo » wt sty 27, 2004 11:13 am

Tomik przeczytałem. Wrażenia i wnioski?

to może być SPOILER
- Coraz bardziej nie lubię Sasuke :? Po powrocie do wioski zrobił się jeszcze gorszy niż wcześniej. Wydawało mi się, że po przygodzie na moście chłopak się zmieni, a tym czasem stał się jeszcze większym bufonem niż był.
- Sakura jest bezużyteczna. Tylko gada i gada, ale tak naprawdę to nic nie robi.
- Spodziewałem się, że Naruto pokaże w tym tomie coś więcej, a tymczasem było "wiele hałasu o nic".
- Jak wcześniej nie lubiłem Haku i Zabuzy to teraz są to jedne z moich ulubionych postaci (zwłaszcza ten drugi - prawdziwy diabeł :twisted: )
SPOILER off

Lilu
Status: Offline

Post autor: Lilu » wt sty 27, 2004 11:22 am

Naruto to jedna z moich ulubionych serii. Niestety czego nienawidze - dluzyzn i na sile przeciagania akcji grrr 8) (to samo bylo w DB - rece opadaja) :] Kto na biezaco jest z anime?

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » wt sty 27, 2004 11:47 am

ja z Naruto nie miałem bo tej pory nic wspólnego.. :roll:

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » wt sty 27, 2004 12:58 pm

Lilu pisze:Kto na biezaco jest z anime?
Ja oglądam anime równo z czytaniem polskiego wydania mangi, ale nowe odcinki staram się mieć na bierząco (tylko 65 dociągnąć jakoś nie mogę).

Lilu
Status: Offline

Post autor: Lilu » wt sty 27, 2004 1:02 pm

Ja akurat jestem na 60tym i bardzo ciekawa jestem co dalej ;D

Ithil
Status: Offline

Post autor: Ithil » wt sty 27, 2004 9:04 pm

Ja anime nie oglądam, ale z historią też idę dwutorowo - z jednej strony tomy wydane w Polsce, z drugiej nowe odcinki z Jumpa. Obiecywałam sobie, że będę czytać tylko polską edycję, ale już dosyć dawno się złamałam... Za bardzo się wciągnęłam w bieżącą akcję. Na szczęście rozstrzał jest na tyle duży, że w niczym mi ta dwutorowość nie przeszkadza. :]

if

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości