Neon Genesis Evangelion

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » czw mar 10, 2016 12:42 am

Ale wiecie, że zakończenie serii TV wynikło z tego, że źle rozplanowano produkcję i po prostu brakło kasy. Zrobili więc 2 odcinki z materiału już wyemitowanego i dodali trochę "głębokiego" bełkotu. Jakimś cudem nastolatki ("nie rozumiem, więc pewnie jest <<głębokie>>") to kupiły i teraz mamy nawet szczotki do kibla z logiem serii oraz 20 próbę opowiedzenia tej samej historii. Miałem nadzieję, że manga będzie miała normalne zakończenie, ale z tego co piszecie wynika, że trzeba poczekać na kolejną próbę zamknięcia historii. Do 24 odcinka była to niezła seria o wielkich robotach, ale potem się urywa.

No i eksplozje w kształcie krzyży oraz trochę chrześcijańskiej mitologii jako tło, które nie mają większego związku z opowiadaną historią (to jedynie egzotyczne dla Japończyka ozdobniki). Uuuu, so edgy.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » czw mar 10, 2016 1:08 am

Ja to doskonale wiem i kupuję to w wersji takiej, w jakiej to dostaliśmy. Dla mnie wersja z TV i EoE są bardzo spójne i uzupełniają się wzajemnie. Zgadzam się za to z symboliką- często niepotrzebna i "mhooczna" na siłę, do tego za dużo patosu. Właśnie to jest największy plus mangi (którą jak już wspominałem cenię bardziej od anime), gdzie tych wszystkich nawiązań do chrześcijaństwa jest dużo mniej.

Paweł Dybała
Status: Offline

Post autor: Paweł Dybała » czw mar 10, 2016 1:51 am

A ja zarzucę linkiem. Dobra rzecz, trochę wyjaśnia.

http://www.animenewsnetwork.com/feature ... -tv/.98581

Awatar użytkownika
marakeusz
Posty: 78
Rejestracja: wt cze 02, 2015 1:31 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: marakeusz » czw mar 10, 2016 7:00 am

Dembol pisze: Ale wiecie, że zakończenie serii TV wynikło z tego, że źle rozplanowano produkcję
A to info to skąd? ;p Ja tam myślę, że "wie" mało kto, dlaczego tak wyszło. Słyszałem już wiele wersji tej historii. Choć ja też uważam, że po prostu hajsu im zabrakło (EoE był jednak dość epicki i jakiś konkretny budżet był wymagany).

Z nastolatkowym ""nie rozumiem, więc pewnie jest <<głębokie>>" możemy skonfrontować "rozumiem i jest głębokie", "rozumiem i doceniam", "rozumiem i mi się nie podobało", "rozumiem i wow" całej gromady innych ludzi (w której to grupie jeszcze sporo nastolatków się znajdzie), więc nie wiem, co to ma do rzeczy.

Przyznam, że niemożliwe jest dla mnie ocenienie tego zakończenia w oderwaniu od EoE (zupełnie inaczej bym je potraktował - pewnie gorzej - , gdyby to było ostateczne zakończenie historii).

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » czw mar 10, 2016 11:12 am

Paweł Dybała pisze:A ja zarzucę linkiem. Dobra rzecz, trochę wyjaśnia.

http://www.animenewsnetwork.com/feature ... -tv/.98581
Dzięki za link! :D Rzeczywiście ciekawy artykuł.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » pt mar 11, 2016 1:30 am

marakeusz pisze:A to info to skąd?
Z Internetów. Znaleziona lata temu, gdy szukałem ludzi, którzy po obejrzeniu końca serii poczuli się oszukani. Jak popatrzeć na serię to też jest to najbardziej prawdopodobne. Takie nagłe wolty stylistyczne nie zdarzają się zbyt często. Zwłaszcza w komercyjnych produkcjach. Nie wyglądało to na przemyślaną akcję. Do 24 odcinka mieliśmy mniej lub bardziej sensowną fabułę i normalnie toczącą się akcję. Nic nie wskazywało na przeskok do głowy Shinjiego. Ja trzy razy sprawdzałem czy na pewno dobry plik otwarłem i pytałem kumpla czy dobrze ściągnął i nagrał na płytkach. Depresja reżysera na pewno nie pomogła w dotrzymywaniu terminów i budżetu, więc na szybko udało się sklecić coś co spotęgowało nastrój tajemnicy i udało się potem dopisać jakieś "wyjaśnienie". Przypadkowo wyszło coś co ludzie uznają za arcydzieło. Wydaje mi się też, że czytałem o tym, że początkowo przyjęcie zakończenia w Japonii nie było zbyt entuzjastyczne i dlatego nakręcili EoE. Rozumiem, że może się to podobać i że można sobie jakieś znaczenia na to nakładać. Zwłaszcza, że twórcy podpowiadają interpretację, ale dla mnie pozostaje to dalej fuszerką. Może gdybym teraz obejrzał to coś bym tam dostrzegł więcej z obecną wiedzą i kompetencjami, ale szczerze mówiąc, mam lepsze rzeczy do roboty.

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » wt mar 15, 2016 11:51 am

Ja nie lubię mangi NGE bo Shijni potrafi tam być nawet... fajny. Co za BS :| Shinji musi być największą cipką wśród wszystkich cipek i w momencie gdy ma szansę uratować świat powinien leżeć na ziemi jak ameba i płakać ze słowami: "tato! dlaczego mnie nie kochasz!?". (i w tym momencie nie żartuję :P nie potrafiłem strawić mangi przez tą "fajność" Shinjiego).

Zakończenia TV serii nie lubię, EoE był super. Ale i tak najwięcej frajdy daje wyszukiwanie niepasujących(albo pasujących aż za bardzo, zależy jak na to spojrzeć) elementów w nowych kinówkach
[spoiler]kolor morza, smuga krwi na księżycu itp.[/spoiler]

Awatar użytkownika
marakeusz
Posty: 78
Rejestracja: wt cze 02, 2015 1:31 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: marakeusz » wt mar 15, 2016 5:15 pm

Chrno pisze:Shinji musi być (...)
true.

Awatar użytkownika
Nieperfekcyjny
Posty: 54
Rejestracja: czw maja 02, 2019 10:48 pm
Status: Offline

Neon Genesis Evangelion

Post autor: Nieperfekcyjny » śr kwie 29, 2020 6:21 pm

1. Dużo manga się różni od anime? Bo nie powiem, anime było spoko i naszła mnie ochota by się z mangą zapoznać.

2. O czym te light novelki są:
Neon Genesis Evangelion -ANIMA
I czemu jeszcze nie wyszły, mimo że premiera miała być w 2019 roku?

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Neon Genesis Evangelion

Post autor: Mr.Chiquita » śr kwie 29, 2020 7:18 pm

1. Jest łatwiejsza w odbiorze, szczególnie zakończenie.

2. Alternatywny świat (zmieniający wydarzenia z odc. 25 i 26 anime), w którym postacie są trochę starsze. Shinji walczy z klonem Rei. I generalnie jest za dużo akcji (oraz szczegółowych opisów nowych modeli mechów) , a za mało momentów psychologiczno-refleksyjnych. W sumie nic dziwnego, bo autorem jest pasjonat modeli.

Nie zaczęły jeszcze wychodzić przez trudności z tłumaczeniem. Trzeba pytać JPF.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Neon Genesis Evangelion

Post autor: Matii » pn cze 15, 2020 2:00 pm

Dziś dotarł do mnie pre-oder LN NGE. Dotarł cały i zdrowy :D
LN jest dość grube. Jakieś 270 stron. Ale najfajniejsze są na samym końcu projekty mechów, broni itp. No i te ilustracje z początku w kolorze tą są super! No i pocztówki dla których kupiłem pre-oder są świetne ^^
Nie żałuje zakupu jeśli chodzi o jakość wydania. Zobaczymy jak będzie z treścią.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Drechu
Posty: 67
Rejestracja: czw sty 30, 2020 2:55 pm
Lokalizacja: Sopot
Gender:
Status: Offline

Neon Genesis Evangelion

Post autor: Drechu » pn cze 15, 2020 3:07 pm

Też dostałem bez żadnych uszkodzeń. Nie spodziewałem się, że będzie z obwolutą. Szkice mechów są kozackie i nawet sporo stron im poświęcono. Ciekawe jak będzie fabularnie chodź szybko nie przeczytam.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Neon Genesis Evangelion

Post autor: Gotenks » pn lip 06, 2020 7:45 am

Pewnie było już to pytanie, ale nie chce mi się wertować poprzednich postów :P
Czy można czytać tą nowelkę bez znajomości całego anime (zatrzymałem się na 22 odcinku serii TV, widziałem pierwszą kinówkę tej nowej wersji, do tego kiedyś czytałem mangę, ale niewiele z niej już pamiętam :P)?
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości