Neon Genesis Evangelion

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Neon Genesis Evangelion

Post autor: Gotenks » czw sty 15, 2004 5:36 pm

Tak sobie pomyślałem, że przyda się taki temat, żeby nie powiększać dość dużego już działu o nowościach :)

Na początek, tytułem wstępu małe info ^^

NGE tom pierwszy dostępny jest w sprzedaży od poniedziałku, całość zawarta jest na 170 stronach, posiada obwolutę oraz kolorowe strony. Każde następne tomy będą wychodziły w miesięcznych odstępach. Jpf jak na razie planuje wydać 8 tomów, jednak jeżeli 9-ty wyjdzie w Japonii w tym czasie to prawdopodobnie również zostanie wydany. Tomiki kosztują 17 zł.
Poza tym dla prenumeratorów zostanie wydrukowane 1000 boxów. Pierwsze dwa otrzymamy wraz z drugim tomikiem (dla tomu 1 i 2^^). Tak więc lepiej pośpieszyć się z zamawianiem ^^

Okładka 1 tomu


Ja swój egzemplarz zamówiłem już jakiś czas temu, teraz tylko czekam aż łaskawie poczta polska wrzuci mi go do skrzynki... Spodziewam się, że będzie to gdzieś w okolicach poniedziałku==' A Wy? Czy zamówiliście? A jeżeli już macie, to napiszcie opinie^^
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » czw sty 15, 2004 6:27 pm

Ja juz mam. Jestem zadowolona z zakupu zwłaszcza że teraz moge w końcu zebrac całość. Z zeszytowego wydania miałam tylko pierwszy numer
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Yaqza
Status: Offline

Post autor: Yaqza » pt sty 16, 2004 1:04 am

A czy moge wtrącić trzy grosze na temat wersji zeszytowej? Prooooszę?:)
"Eva" jest jednym z najgenialniejszych tytułów jakie czytałem (a czytałem sporo, tu musicie mi zawierzyć na słowo)- każdy numer konsumowałem po kilka- czy nawet kilkanaście (powaga)- razy za każdym razem delektując się poszczególnymi kadrami.
Anime nie wywarło na mnie już tak potężnego wrażenia- może dlatego że komiks przeczytałem pierwszy? Kto wie.
Nieważne- polecam "Evę" każdemu wielbicielowi dobrego (genialnego!) komiksu- to zrobiona z maestrią wybuchowa mieszanka różnych gatunków, łącząca w sobie humor, dramatyzm i napięcie, zmuszajac jednocześnie czytelnika do zastanowienia nad pewnymi sprawami....
Cudo, bez dwóch zdań

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » pt sty 16, 2004 11:23 am

Czekam na paczuszkę i tak sobie czytam...
Yaqza pisze:Anime nie wywarło na mnie już tak potężnego wrażenia- może dlatego że komiks przeczytałem pierwszy? Kto wie.
Ja też przeczytałem pierwszy komiks, ale wrażenie miałem zgoła odwrotnie. Wiele zawdzięczam Evangelionowi. Ale nie oddzielam dwóch dzieł od siebie, bo wierzę, że Sadamoto "ulepszy" scenariusz.
Yaqza pisze:Cudo, bez dwóch zdań
Wystarczy zwykły równoważnik, by to ująć :wink:

Yaqza
Status: Offline

Post autor: Yaqza » sob sty 17, 2004 12:15 am

Przyznam że anime wydaje mi się jakieś takie....siakieś takieś. Jak wiele tytułów które oglądałem. czytajać komiks natomiast praktycznie "czułem" każdy kadr, każdą walkę, każdą rozmowę...Ja rzadko kiedy czytam komiks wiecej niż dwa razy- a każdy zeszyt "Evy" wertowałem po 4,5 i wiecej razy- zapewniam że w moim przypadku to o czymś świadczy...

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » sob sty 17, 2004 12:24 am

Yaqza pisze:Przyznam że anime wydaje mi się jakieś takie....siakieś takieś. Jak wiele tytułów które oglądałem. czytajać komiks natomiast praktycznie "czułem" każdy kadr, każdą walkę, każdą rozmowę...Ja rzadko kiedy czytam komiks wiecej niż dwa razy- a każdy zeszyt "Evy" wertowałem po 4,5 i wiecej razy- zapewniam że w moim przypadku to o czymś świadczy...
Przyznam szczerze, że jeżeli dzieło nie odrzuca mnie od razu to zwykle czekam do końca, żeby je ocenić. Komiksu jeszcze do końca nie poznałem, ale wierzę, że "zapcha" dziury serialu (hmm, Instrumentality... :wink:)

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » sob sty 17, 2004 12:30 am

ciekawe mi się podobała anime i manga choć anime ma przewagę imho.. jakoś bardziej się w nio wczuwam.. [:

Yaqza
Status: Offline

Post autor: Yaqza » sob sty 17, 2004 12:36 am

Remiel pisze:Komiksu jeszcze do końca nie poznałem, ale wierzę, że "zapcha" dziury serialu (hmm, Instrumentality... :wink:)
Hmmmm...tutaj nie polegałbym tak bardzo na podobnym założeniu...komiksowa "Eva" jest nie tyle wierną adaptacją serialu czy też próba rozszerzenia jego wątków, co raczej własną wizja autora na pewne wątki znane z serialu. Sadamoto rozwinął je w naprawdę mistrzowski sposób.

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » sob sty 17, 2004 10:01 am

Yaqza pisze:
Remiel pisze:Komiksu jeszcze do końca nie poznałem, ale wierzę, że "zapcha" dziury serialu (hmm, Instrumentality... :wink:)
Hmmmm...tutaj nie polegałbym tak bardzo na podobnym założeniu...komiksowa "Eva" jest nie tyle wierną adaptacją serialu czy też próba rozszerzenia jego wątków, co raczej własną wizja autora na pewne wątki znane z serialu. Sadamoto rozwinął je w naprawdę mistrzowski sposób.
Mianem "dziury" serialu miałem na myśli również potknięca jego twórców, "gorsze" motywy i inne potknięcia.

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » pn sty 19, 2004 11:14 am

wychodzę ze szkoły.. a tu 50m przedemną w kiosku coś "lśni" czerwonawą okładka.. zaciekawiony dziwnym zjawiskiem powędrowałem niczym cień ku kioskowi.. ujrzałem nge #1 i go sobie odłożyłem.. tak oto kupuję kolejną nie zamierzoną serię (czytaj: z której zrezygnowałem wcześniej) co za życie człowiek powstrzymać się nie może :evil:

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » pn sty 19, 2004 11:30 am

Nie bedziesz żałował, Kei.

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » pn sty 19, 2004 11:31 am

Wiem^^ dawno temu czytałem skany :roll: :oops:

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » pn sty 19, 2004 2:16 pm

_Keitaro_ pisze:Wiem^^ dawno temu czytałem skany :roll: :oops:
Tia, ja znam mange do 7 tomu włącznie ^^

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pn sty 19, 2004 3:27 pm

Ja "na szczęście" znałem mangę tylko z jakiegoś zeszytu. Teraz mam okazję poznać całość^^
Dzisiaj wracam z przedstawienia, patrze, a tu jakaś większa koperta w skrzynce pocztowej... biegnę szybko po klucz, wyjmuję zawiniątko... i to jest TO... długo oczekiwany tomik :)
Szybko zabrałem się za czytanie, poszło jak po masełku, tylko szkoda, że tak szybko się kończy :roll:
Całość bardzo ładnie wygląda, obwoluta, kolorowe strony, znakomity druk, biały papier... I miły bonusik na końcu :) Takie coś powinno być imo w kazdej mandze...
Mogę się tylko przyczepić do tłumaczenia onomatopei, które wydają się niedopracowane... No ale w końcu, to początki w tej branży tłumacza, więc wybaczyć można :)

Dobrze, że następny tomik już za miesiąc :D Dłużej bym chyba nie wytrzymał :D
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » pn sty 19, 2004 5:24 pm

Właśnie dziś dostałem paczkę. Fajnie, ale jakoś nie chce mi się czytać, bo już to znam. Za to notki twórców to mogę tak w kółko i w kółko... Później odświeże sobie pamięć. Wykonanie dobre, ale lepiej było jak w wydaniu zeszytowym było wszystko takie szarawe. Oprócz kolorywch stron, te wyszły świetnie!

Yaqza
Status: Offline

Post autor: Yaqza » wt sty 20, 2004 12:41 am

hmmmm...dodatkowe smaczki? Kolorowe stronki? No, będe musiał ze sobą walczyć, by nie zainwestować jeszcze raz w "Evę"...Mam to w zeszytach, mam to w zeszytach, mam to w zeszytach...wcale nie potrzebuje tomików, nic a nic...naprawdą...

GonZo
Status: Offline

Post autor: GonZo » wt sty 20, 2004 12:53 pm

#%&*!$ Poczta Polska !!!! :evil:
Kurka, byłem przed chwilą na poczcie odebrać swojego NGE. Daje awizo, mija 5 minut, 10, 20....a oni nie mogą znaleźć paczki !!! Stałem przed okienkiem prawie pół godziny i nic. Mam wrócić popołudniu, do tego czasu ma się znaleźć. A jak nie to chyba zmasakruje z poczty wszystkich po kolei, zaczynając od tej „roztargnionej” pani listonosz... :twisted: *

* Tak, wiem. Ten post niewiele wnosi do tematu, ale dotyczy jednak NGE, o której jest dyskusja. Jak będę miał swój egzemplarz (oby...) to napisz coś na temat samej mangi.

Lilu
Status: Offline

Post autor: Lilu » wt sty 20, 2004 2:24 pm


Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » wt sty 20, 2004 3:14 pm

Lilu mnie wyprzedziła. Też miałem tego linka zapodac ale brak czasu....
Wszystko pięknie i ładnie tylko... te postacie O_o, co to ma być... Kate Ryan? Ray?
Co do tomików. Mam wszystkie zeszyty NGE i stąd też zdecydowałem poczekać na dalsze tomy i kontynuacje. Tylko jak tak piszecie to zaczynam mieć watpliwości czy to słuszna decyzja jest :/

Norad
Status: Offline

Post autor: Norad » wt sty 20, 2004 3:42 pm

Ehhh...pierwszy tom kupiłem na Harakiri ^_^
Kolejna seria do zbierania..nie wiem skąda kasęwezmę :[]
Podoba mi się nie ma co...tylko jest takie cieńkie, że przeczytałem jeszcze na konwencie ;P Cena jest za duuuuuuuuża..papier słaby i cieńkie jak nie wiem...ehhh, przesadzają !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości