W stronę słońca

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

W stronę słońca

Post autor: Meliona » ndz lip 01, 2018 11:55 pm

► Pokaż Spoiler
Okazuje się, że stworzenia znane dotychczas jedynie z mitów istnieją naprawdę, w dodatku inteligencją wcale nie ustępują ludziom. Jest ich na tyle dużo, że zdolne są budować miasta i tworzyć w nich własne społeczności. Każdy, kto czuje się w jakiś sposób inny może do nich dołączyć. Czy jednak rzeczywiście? Czy ucieczka z jednego świata do drugiego jest tym właściwym wyborem? I czy w krainie ciemności można odnaleźć swoje upragnione światło?

Szczegóły wydania:
-format: A5
-200 stron
-oprawa miękka
-cena: 25,20 zł
PREMIERA: 14 września 2018 na MFKiG w Łodzi
Zakładam temat, bo udało mi się znaleźć w internetach pierwszy rozdział (po angielsku): https://tapas.io/episode/591445
To może być wcale niezłe.
Obrazek

MonikaK
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 09, 2020 4:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

W stronę słońca

Post autor: MonikaK » ndz maja 10, 2020 4:17 pm

Witajcie! Z tej strony Monika Kalinowska. Dla wszystkich tych, którzy oczekują premiery drugiego tomu „W stronę słońca” albo po prostu się nudzą, mam opowiadanie związane z tą serią, choć równie dobrze można je czytać bez znajomości tomiku. Akcja opowiadania rozgrywa się w starożytnej Grecji, a samo opowiadanie będzie mieć dwie części, pierwsza jest już dostępna https://www.deviantart.com/wstroneslonc ... -838505104

Z góry przepraszam, jeśli ktoś uzna to za SPAM. Będzie mi miło, jeśli zapoznacie się z treścią mojej historii! :)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

W stronę słońca

Post autor: Meliona » śr cze 17, 2020 10:51 am

Już w lipcu pojawi się kolejny tom "W stronę słońca" autorstwa Moniki Kalinowskiej.
► Pokaż Spoiler
No, zaskoczyło mnie to. Może w końcu kupię pierwszy tom (razem z drugim).
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

W stronę słońca

Post autor: Alexandrus888 » śr cze 17, 2020 11:10 am

W komiksie też mają koronawirusa, że maseczki noszą :haha:

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

W stronę słońca

Post autor: Monsterlight » śr cze 17, 2020 12:43 pm

Czytał ktoś już pierwszy tom? Warto? Okładka wygląda naprawdę ładnie.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

ojejciu
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 18, 2020 6:53 pm
Status: Offline

W stronę słońca

Post autor: ojejciu » czw cze 18, 2020 6:56 pm

przeczytałem u znajomej, o jezu jakie to straszne, kolejna polska manga która myśli że jest taka wielce japońska
dialogi słabe
tempo akcji ssie, nie ma porównania do japońskich komiksów tworzonych przez nawet początkujących
humor jest kiepski
akcja nie powala
zbyt dużo pseudo filozofowania i 'mroku'

kolejna polska wanna be manga, czy wy nie macie choć odrobiny wstydu?

nawet beastars na początku był lepiej napisany

edit;
Przeczytałem chyba wszystko co polskie, to jest kicz i tandeta, wy nawet nie umiecie napisać dobrej historii, nie trolluje, wszystko wygląda mniej więcej tak samo i jest tak samo 'cool'

to przypomina amerykańską popkulturę z lat 90tych tylko taką na maksa spolszczoną, coś strasznego

wy zwyczajnie bierzecie jakiś temat... i go opowiadacie do porzygu, nie wiem jak to opisać, jak jest mrok, to do przesady wręcz do parodii, jak jest powaga to też robi się z tego parodia

w ogóle co mnie wnerwia, to wciskanie na siłę humoru co chwila, żeby to jeszcze jakoś współigrało ze sobą, ale to jest dosłownie mega randomowe

wy naprawdę nie umiecie pisać

edit2;
chciałem napisać coś o tej mandze ale to było tak złe że zapomniałem co tam się działo, masakra

edit3;
co do humoru, to to wygląda jak jakiś mix jakiego moe anime z dark fantasy, to jest tragiczne, chyba wszyscy się wzorują na FMA albo innych

NIE, to wygląda po prostu ŹLE

ludzie chyba myślą że jak w trakcie poważnej sceny dadzą scenę z postacią która wygląda jak; 'hehe wrrrr jaki jestem zły w stylu mangowym' to że to będzie zabawne, nie, to nie jest zabawne, wy nawet nie widzicie kiedy japończycy stosują taki humor

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

W stronę słońca

Post autor: Yuriko » pt cze 19, 2020 7:12 pm

Ehm, niby rozumiem, co ojejciu chciała przekazać, ale jednak nie xD To wygląda bardziej jak hejt niż opinia. I się zastanawiam do kogo się zwraca xD

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

W stronę słońca

Post autor: Alexandrus888 » pt cze 19, 2020 8:02 pm

Do polskich autorów :lol: ale trzeba przyznać, że wszystkie mangopolo, które czytałem, to syf. Nie napiszę dlaczego - wyparłem to. I nie mam zamiaru do tego wracać. Bez urazy do autorki W stronę Słońca - nie czytałem, więc nie wiem czy idzie w ślady poprzedników.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

W stronę słońca

Post autor: MrOrochimaru » pt cze 19, 2020 8:41 pm

Nie czytałem i na 99,99% nie zamierzam bo polskie "hehe". Ale ten gościu wyżej to mimo wszystko chyba przesadził, to już raczej hejt.

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

W stronę słońca

Post autor: Lunatyczka » pt cze 19, 2020 10:50 pm

Powiedziałabym, że ojejciu chciał pokazać, że ta manga jest tak słaba jak jego "recenzja". xD Nie to, że tak twierdzę, bo mangi jeszcze nie czytałam, choć rzeczywiście wolałabym bardziej pożyczyć pierwszy tom i sprawdzić czy warta jest dalszej inwestycji (kupując 1 tom serii zawsze robię to będąc pewna, że serię będę dalej kontynuować, ponieważ nie bawię się w odsprzedawanie, a w swojej biblioteczce nie chcę mieć żadnych niekompletnych serii).

Może i też bym uważała, że mangopolo to syf, jednak tę opinię zdecydowanie ratuje Helena Wiktoria, która choć czuć, że nie jest to twór japoński to dla mnie zdecydowanie może z nimi konkurować. I pomyśleć, że tylko dlatego ją nabyłam, bo myślałam, że to jednotomówka.:P

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

W stronę słońca

Post autor: Yuriko » pt cze 19, 2020 10:59 pm

ojejciu pisze:
czw cze 18, 2020 6:56 pm
kolejna polska wanna be manga
ojejciu pisze:
czw cze 18, 2020 6:56 pm
chciałem napisać coś o tej mandze
Autor "recenzji" nawet chyba nie wiedział co pisał, albo po prostu był naćpany :P

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

W stronę słońca

Post autor: Alexandrus888 » sob cze 20, 2020 4:28 am

Lunatyczka pisze:
pt cze 19, 2020 10:50 pm
jednak tę opinię zdecydowanie ratuje Helena Wiktoria
a widzisz, ja po prostu Helenkę traktuję jako zwykły komiks, nie twór mango-podobny. Ale przypomniałem sobie jedno mangopolo kture nie szoruje brzuchem o dno: 'Delta - acz wyszedł dopiero 1 tom...

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 289
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

W stronę słońca

Post autor: k.x. » sob cze 20, 2020 2:19 pm

Ja tam bardzo lubię mangopolo od Hitohai, urzeka mnie w nich zarówno kanciasta kraska, jak i abstrakcyjny humor :P
W stronę słońca odrzuciło mnie już przy stronach początkowych, choć przyznam, że okładka drugiego tomu jest dość ładna. Nie przypomina japońskich okładek z głównego nurtu, ale nie wygląda źle.
Podłącze się pod pytanie Monsterlight, czy ktoś kto to czytał może powiedzieć coś o kwestii fabularnej, w trochę bardziej zrozumiały sposób niż ojejciu? Niby wiem, czego się spodziewać, ale może ktoś mnie miło zaskoczy? :)
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

W stronę słońca

Post autor: Alexandrus888 » sob cze 20, 2020 2:42 pm

Z komiksów Hitohai zainteresował mnie tylko Wu...cośtam na tyle by kupić. Kompletnie to do mnie nie trafiło. Nie mój humor. To chyba najniżej oceniony przeze mnie komiks w kolekcji. Nawet Over eyes było zdaje się lepsze, a to już wyczyn :x

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

W stronę słońca

Post autor: Meliona » sob cze 20, 2020 2:54 pm

Alexandrus888 pisze:
sob cze 20, 2020 2:42 pm
Wu...cośtam
Wolpertingermenschen?
Trafiłeś na najgorszy, najdziwniejszy i najmniej przystępny tom, więc się nie dziwię odrzutu. Mi też się on ani trochę nie podobał. Reszta jej komiksów była okej, w porywach do niezłe xD
Z mangopolo najbardziej lubię komiksy Kattlett. Są leciutkie, pomysłowe, z masą barwnych postaci, bez spiny, z krwią i supermocami, z romansem i drobnymi wątkami BL. Czyli łączą wszystko to, co lubię. Exitus letalis to średniak, ale Pentagram Alchemist uwielbiam i wyczekuję kolejnych tomów (wyszły 3, a ma być w sumie 5).
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości