Junji Ito

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1320
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Junji Ito

Post autor: Sebek » sob sty 20, 2024 12:04 pm

Endriu jakis czas temu pisal na FB, ze wyslali oferte na Ito, ale poki co cisza ze strony Japonii. Trzeba byc cierpliwym.
Obrazek

Gina89
Adept
Posty: 178
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Junji Ito

Post autor: Gina89 » pt maja 10, 2024 9:13 am

Jak fanka horrorów (od dziecka) kupiłam dwa najbardziej chwalone tytuły. Jakoś średnio mi podeszły. Gyo myślałam że skupi sie na tytulowych rybach ale im dalej tym bardziej miałam wrażenie jakbym oglądała
► Pokaż Spoiler
w polowie manga jest bardziej obrzydliwa niż straszna.
Uzumaki też tak srednio. Największy jego plus, że mange długo sie czyta. Dla przykładu taki Claymore przeczytałam 3x szybciej. Co do fabuły. Nie wiem w czym problem, może za dużo tego w życiu obejrzałam, przeczytałam i manga w zaden sposób na mnie nie działa?

Eh brakuje mi horroru z krwi i kości. Nawet Starving Anonymous ,na który liczyłam, stawia bardziej na szokowanie niż budzenie strachu.

Dao
Adept
Posty: 133
Rejestracja: ndz cze 28, 2020 6:28 pm
Gender:
Status: Offline

Junji Ito

Post autor: Dao » pt maja 10, 2024 10:05 am

Ja osobiście wolę Ito w jego krótkich formach. Może więc chciałabyś spróbować jeszcze z jakimś zbiorem opowiadań zanim określisz autora? Chociaż i tam znajdziesz kadry budzące obrzydzenie, o tyle klimat grozy mam wrażenie szybciej narasta i jest silniejszy niż np. w Gyo. :wink:

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1320
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Junji Ito

Post autor: Sebek » pt maja 10, 2024 11:07 am

@Gina89 podgatunkow horroru jest ogrom, Tobie moze nie bardzo podchodzi body-horror, ale jak poprzedniczka mowi, daj szanse Ito w krotszej formie. "Starving Anonymous" tez jeszcze nie porzucaj, wciagnie Cie. A z takich bardziej klimatycznych, moze nie do konca horror, ale sprobuj z "Krew na szlaku". "Dryfujaca klase" Umezza znasz?
Obrazek

Gina89
Adept
Posty: 178
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Junji Ito

Post autor: Gina89 » pt maja 10, 2024 1:29 pm

Sebek pisze:
pt maja 10, 2024 11:07 am
@Gina89 podgatunkow horroru jest ogrom, Tobie moze nie bardzo podchodzi body-horror, ale jak poprzedniczka mowi, daj szanse Ito w krotszej formie. "Starving Anonymous" tez jeszcze nie porzucaj, wciagnie Cie. A z takich bardziej klimatycznych, moze nie do konca horror, ale sprobuj z "Krew na szlaku". "Dryfujaca klase" Umezza znasz?
Dryfującą klase mam i dla mnie jest w tom 5 najlepszych mang jakie czytałam.
Starving Anonymous planuje zbierać z braku laku bo raz że cena korzystna, dwa, że ma mało tomów. Body horror jest oki ale nie w takim wydaniu...

Gina89
Adept
Posty: 178
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Junji Ito

Post autor: Gina89 » pt maja 10, 2024 1:33 pm

Dao pisze:
pt maja 10, 2024 10:05 am
Ja osobiście wolę Ito w jego krótkich formach. Może więc chciałabyś spróbować jeszcze z jakimś zbiorem opowiadań zanim określisz autora? Chociaż i tam znajdziesz kadry budzące obrzydzenie, o tyle klimat grozy mam wrażenie szybciej narasta i jest silniejszy niż np. w Gyo. :wink:
Może sie skusze. Tylko jak czytałam jest tam niezły mix. Mam więc pytanie w którym zbiorze NIE występuje dzieciak trzymający gwoździe w buzi (oglądałam anime - denerwował mnie masakrycznie) oraz w którym jest watek z balonami w kształcie głów ludzi?

Dao
Adept
Posty: 133
Rejestracja: ndz cze 28, 2020 6:28 pm
Gender:
Status: Offline

Junji Ito

Post autor: Dao » sob maja 11, 2024 10:21 pm

Gina89, dzieciak jest w Souichi i jego głupie klątwy", a balony w tomiku "Wyjące rury"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości