Sailor Moon

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Sailor Moon

Post autor: lexis » pn lip 17, 2023 5:04 pm

SAILORKOWE INFO
- do akceptacji zostały nam jeszcze poprawki okładki (które właśnie wysyłamy do Japonii)
- kolorowe strony zostały już zaakceptowane
- kolejne tomy nie będą wymagały już akceptacji wydruków więc będą szły regularnie co 3 miesiące
- musimy tylko przebrnąć przez ten ostatni etap
- jak tylko dostaniemy zielone światło podamy to do wiadomości publicznej i pre-order na pierwszy tom zamkniemy w ciągu miesiąca
Na zdjęciu możecie zobaczyć jak się mieni brokat 🙂
► Pokaż Spoiler
Oby autorka nie kręciła nosem nad tą okładką przez kolejny rok -_-

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Sailor Moon

Post autor: miaka88 » wt lip 18, 2023 10:41 am

Czyli tylko w preorderze będzie można kupić nową edycje?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Sailor Moon

Post autor: Mr.Chiquita » wt lip 18, 2023 11:06 am

Raczej. Od dawna pisali, że nakład będzie bardzo ograniczony. Bo będzie tylko edycja w twardej oprawie.

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Sailor Moon

Post autor: nover » wt lip 18, 2023 2:21 pm

miaka88 pisze:
wt lip 18, 2023 10:41 am
Czyli tylko w preorderze będzie można kupić nową edycje?
Tylko. Gdzieś w komentarzach pisali, że ilość sztuk będzie ograniczona tylko do preorderów, więc nie należy się spodziewać nadmiarów poza tymi do ewentualnej reklamacji.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 816
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Sailor Moon

Post autor: amsterdream » wt lip 18, 2023 7:45 pm

Ja tam pamiętam jak pisali, że będzie można normalnie kupić tylko dodruki będą rzadko (jak Akiry).

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 628
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Sailor Moon

Post autor: Tequilka » śr lip 19, 2023 9:15 am

Kurczę jakoś nie spieszy mi się z zakupem Sailorek, ale jak mają być potem problemy i będzie jak z dodrukiem Berserka, że zniknie w ciągu sekundy to chyba dla świętego spokoju lepiej zaopatrzyć się w preorder.

Awatar użytkownika
FireTheft
Adept
Posty: 147
Rejestracja: pt mar 11, 2011 9:24 pm
Status: Offline

Sailor Moon

Post autor: FireTheft » pn paź 02, 2023 2:11 am

Warto kupić? Anime oglądałe te prawie 30 lat temu i wtedy mi się podobało, chciałem nawet odswiezyc ostatnio, ale 200 odcinków to sporo, wiec pomyslalem o mandze.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Sailor Moon

Post autor: miaka88 » pn paź 02, 2023 11:05 am

FireTheft, jest seria SM Crystal (3 sezony), Eternal i Cosmos (kinówki) które idą zgodnie z mangą. Więc to polecam obejrzeć i wtedy sam zdecydujesz.
Obrazek

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Sailor Moon

Post autor: lexis » pt gru 29, 2023 9:47 pm

Oki, ja już mam. Tak po przejrzeniu...
- SFXy zostawione zgodnie z zapowiedzią (chociaż zauważyłam parę przypadków, kiedy jednak zostały wymazane); szyldy, napisy na budynkach itd. zostawione często, ale nie zawsze (głównie jeśli jest na nie przybliżenie)
-kolorowe strony na początku każdego rozdziału plus jedna dodatkowa na początku
- papier niestety miejscami przebija
- nazwy ataków i przemiany zostawione po angielsku. Tak samo nazwy wojowniczek, żadnej Czarodziejki z Księżyca nie uświadczymy XD
- Mamoru mówi na Usagi "Bułkogłowa"

Brat Bimbroży
Posty: 58
Rejestracja: śr sty 07, 2015 11:40 pm
Status: Offline

Sailor Moon

Post autor: Brat Bimbroży » sob gru 30, 2023 12:20 am

Info dla spóźnialskich na Allegro wiszą jeszcze 4 sztuki.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 821
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Sailor Moon

Post autor: Thoreline » sob gru 30, 2023 2:42 pm

Nieprzetłumaczone nazwy ataków jakoś mi się nie podobają, wolałabym je czytać po polsku.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Sailor Moon

Post autor: Mr.Chiquita » sob gru 30, 2023 4:11 pm

Poprawne wydanie, bez rewelacji. Brokat ma swoje widoczne wady. W niemieckim dobre wrażenie robił metaliczny nadruk. Szkoda, że u nas go zabrakło. Ogólnie, najbardziej podoba mi się amerykańskie wydanie, nawet pomimo braku twardej oprawy. Większy format czyta mi się lepiej.

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Sailor Moon

Post autor: nover » ndz gru 31, 2023 11:32 am

Mr.Chiquita pisze:
sob gru 30, 2023 4:11 pm
Poprawne wydanie, bez rewelacji. Brokat ma swoje widoczne wady. W niemieckim dobre wrażenie robił metaliczny nadruk. Szkoda, że u nas go zabrakło. Ogólnie, najbardziej podoba mi się amerykańskie wydanie, nawet pomimo braku twardej oprawy. Większy format czyta mi się lepiej.
Z tego co obserwowałam swego czasu, to niemieccy fani zaczęli narzekać że ten metaliczny nadruk zaczął się szybko wycierać a sama manga dzięki temu wygląda paskudnie :roll: .
Także ja to się nawet cieszę że tego nie mamy, bo też bym się wkurzyła ^^
I amerykańskie wydanie dla mnie osobiście jest za ogromne (nie wiem co Amerykanie mają z tą manią wielkości :evil: ) i bardzo niewygodne do czytania :mrgreen: , jednak format oryginalny wydania jest najbardziej poręczny a w porównaniu z formatem tankoubon wypada jeszcze lepiej bo nie musze tomików "łamać".

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 293
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Sailor Moon

Post autor: k.x. » ndz gru 31, 2023 6:10 pm

Ja też uważam, że format jest odpowiedni. Cegły pokroju Basilisk robią wrażenie, ale czyta mi się to paskudnie ;/
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Gina89
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Sailor Moon

Post autor: Gina89 » ndz gru 31, 2023 6:46 pm

Premiera była ledwie tydzień temu a juz nie ma tomu 1 na stronie :shock:. Wydali tego na styk tylko dla tych co wplacali kase przed wydaniem?

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 695
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Sailor Moon

Post autor: Krzych Ayanami » ndz gru 31, 2023 7:55 pm

Gina89 pisze:
ndz gru 31, 2023 6:46 pm
Premiera była ledwie tydzień temu a juz nie ma tomu 1 na stronie :shock:. Wydali tego na styk tylko dla tych co wplacali kase przed wydaniem?
Wszystkie wydania w twardej są dostępne tylko w przedsprzedaży, a wydawnictwo zrezygnowało z edycji w miękkiej.

Gina89
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Sailor Moon

Post autor: Gina89 » ndz gru 31, 2023 8:03 pm

Krzych Ayanami pisze:
ndz gru 31, 2023 7:55 pm
Gina89 pisze:
ndz gru 31, 2023 6:46 pm
Premiera była ledwie tydzień temu a juz nie ma tomu 1 na stronie :shock:. Wydali tego na styk tylko dla tych co wplacali kase przed wydaniem?
Wszystkie wydania w twardej są dostępne tylko w przedsprzedaży, a wydawnictwo zrezygnowało z edycji w miękkiej.
A rozumiem. Dzięki za info. Ale to w sumie wydawnictwo tylko na tym straci? Bo nie wieże że sprzedaż nie kręciła by sie jeszcze po nowym roku

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 695
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Sailor Moon

Post autor: Krzych Ayanami » ndz gru 31, 2023 8:28 pm

Gina89 pisze:
ndz gru 31, 2023 8:03 pm
A rozumiem. Dzięki za info. Ale to w sumie wydawnictwo tylko na tym straci? Bo nie wieże że sprzedaż nie kręciła by sie jeszcze po nowym roku
Ciężko powiedzieć.
To ten model sprzedaży, gdzie produkty w wysokich cenach są dostępne przez ograniczony czas.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Sailor Moon

Post autor: Alexandrus888 » pn sty 01, 2024 7:41 pm

JPF przy oficjalnej zapowiedzi, kiedy podawał szczegóły wydania informował, że brak SC to widzimisię licencjodawcy, a HC będzie co jakiś czas dodrukowywana (w przeciwieństwie do innych tytułów HC), z tym że w wyższej cenie i nie częściej niż raz na (ruski) rok.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Sailor Moon

Post autor: lexis » pn sty 01, 2024 9:35 pm

Dokończyłam. Z tego, co jeszcze wyłapałam w tłumaczeniu: Usagi mówi na Mamoru "Mamorek" (tak samo jak w starej wersji) a Mamoru na Usagi - "Usako" (RIP Króliczek). Tutaj dla mnie minus za brak tłumaczenia ani nawet przypisu, dlaczego właśnie tak.

Jeszcze rzuciło mi się w oczy, że Rei w 5 rozdziale mówi "Ukarzę cię swoimi wysokimi obcasami" - jakoś dziwnie to brzmi, ktoś wie czy w oryginale też tak było?

Tak poza tym tłumaczenie jest okej. W paru miejscach są literówki, ale to ostatnio u JPFu standard. Na końcu puste strony z logiem Sailor Moon, nawet reklam nie ma (pewnie o to tez Naoko robiłaby problemy).

Ogólnie wydanie w porządku. Pierwsze rozdziały to chyba moja ulubiona część serii, więc nie wyczekuję jakoś specjalnie na tom 2. Jakoś bardziej się zainteresuję chyba dopiero przy tomie 6, bo to tam jest historia poboczna o Kaguyi :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości