Boruto

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Boruto

Post autor: Ame » ndz lip 12, 2020 1:06 pm

yikkimy, serio? Najoryginalniejszą postać(jedyna, która nie jest klonem rodzica) z nowego pokolenia zrobili z niej
► Pokaż Spoiler
W takim razie to bardzo dobrze, że nie czytam Boruto. Zapomiętam ją taką jaka była w Naruto: Siódmy Hokage i Księżyc Szkarłatnego Kwiatu.

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Boruto

Post autor: yikkimy » ndz lip 12, 2020 3:23 pm

Ame, niestety tak, a ja przeczytałam boruto co przez to zaczęłam inaczej postrzegać sarada :( w rozdziału Naruto: Siódmy Hokage i Księżyc Szkarłatnego Kwiatu:
► Pokaż Spoiler
a w boruto:
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
małe porównanie:
► Pokaż Spoiler
Według mnie, sarada miała szansę stać jako najlepsza pisana kobieta-ninja w naruto/boruto,
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Boruto

Post autor: Ame » ndz lip 12, 2020 5:09 pm

yikkimy, cóż Japończycy bardzo źle robią postacie damskie. :cry: Chyba tylko po to, aby były kawaii. :(

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

Boruto

Post autor: Xenonn123 » pn lip 13, 2020 2:43 pm

Ame pisze:
ndz lip 12, 2020 5:09 pm
yikkimy, cóż Japończycy bardzo źle robią postacie damskie. :cry: Chyba tylko po to, aby były kawaii. :(
yikkimy pisze:
ndz lip 12, 2020 3:23 pm
Ame, niestety tak, a ja przeczytałam boruto co przez to zaczęłam inaczej postrzegać sarada :( w rozdziału Naruto: Siódmy Hokage i Księżyc Szkarłatnego Kwiatu:
► Pokaż Spoiler
a w boruto:
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
małe porównanie:
► Pokaż Spoiler
Według mnie, sarada miała szansę stać jako najlepsza pisana kobieta-ninja w naruto/boruto,
► Pokaż Spoiler


Chwila chwila, czy wy oceniacie postać po ledwie kilku rozdziałach? xDDD
Przecież to jest totalna głupota.

Pozwólcie że was nieco oświecę dziewczyny: Po 1 Ikemoto później przyznał że przesadził z wyglądem Sarady, tak samo jak z Sasuke.

Po 2 Obecnie Sarada jest świetnie prowadzona, jej relacja z Kawakim, to jak się zachowywała podczas walki z jednym z członków Kary, posiadła nowe techniki
► Pokaż Spoiler

O wiele lepiej jej rysunki też wyglądają, postać ze świetnym potencjałem na przyszłość, sam Ikemoto mówił w wywiadzie we Włoszech że jej przyszłość będzie interesująca.

Ba. obecnie mnóstwo ciekawych rzeczy dzieje się w mandze Boruto, fabuła jest dobrze prowadzona, wręcz nie da się przewidzieć co się wydarzy w kolejnych rozdziałach.

Zdecydowanie polecam nadrobić rozdziały Boruto :D

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Boruto

Post autor: Ame » pn lip 13, 2020 2:54 pm

Xenonn123 pisze:
pn lip 13, 2020 2:43 pm
Zdecydowanie polecam nadrobić rozdziały Boruto :D
Podziękuję. Nowe pokolenie nie jest ciekawe. Po co mam zaczynać?
Xenonn123 pisze:
pn lip 13, 2020 2:43 pm
Po 1 Ikemoto później przyznał że przesadził z wyglądem Sarady, tak samo jak z Sasuke
Niby w czym przesadził? Sasek oraz Sarada dobrze wyglądają.
Xenonn123 pisze:
pn lip 13, 2020 2:43 pm
Chwila chwila, czy wy oceniacie postać po ledwie kilku rozdziałach? xDDD
Przecież to jest totalna głupota.
A niby czemu to jest głupota? Ludzie już wyrabiają sobie ocenę po pierwszym wrażeniu. Nie inaczej jest z fikcyjnymi postaciami. Ja Saradę znam tylko w Naruto: Siódmy Hokage i Księżyc Szkarłatnego Kwiatu. Tam zrobiła dla mnie dobre wrażenie, a po tym co napisała yikkimy to tym bardziej nie ruszę mangi Boruto.

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

Boruto

Post autor: Xenonn123 » pn lip 13, 2020 3:29 pm

Ame pisze:
pn lip 13, 2020 2:54 pm
Xenonn123 pisze:
pn lip 13, 2020 2:43 pm
Zdecydowanie polecam nadrobić rozdziały Boruto :D
Podziękuję. Nowe pokolenie nie jest ciekawe. Po co mam zaczynać?
Xenonn123 pisze:
pn lip 13, 2020 2:43 pm
Po 1 Ikemoto później przyznał że przesadził z wyglądem Sarady, tak samo jak z Sasuke
Niby w czym przesadził? Sasek oraz Sarada dobrze wyglądają.
Xenonn123 pisze:
pn lip 13, 2020 2:43 pm
Chwila chwila, czy wy oceniacie postać po ledwie kilku rozdziałach? xDDD
Przecież to jest totalna głupota.
A niby czemu to jest głupota? Ludzie już wyrabiają sobie ocenę po pierwszym wrażeniu. Nie inaczej jest z fikcyjnymi postaciami. Ja Saradę znam tylko w Naruto: Siódmy Hokage i Księżyc Szkarłatnego Kwiatu. Tam zrobiła dla mnie dobre wrażenie, a po tym co napisała yikkimy to tym bardziej nie ruszę mangi Boruto.
No z tym przesadzili że Sasek kijowo wyglądał na początku, jak taka postać z Harry Pottera xD
A Sarada z kolei na taką striptizerkę, później o wiele lepiej to wygląda.

Czemu głupota? Bo gdyby pierwsze wrażenie miało decydować o tym czy anime/manga jest dobra, to wiele osób porzuciłoby wiele serii.
Przykład to Hunter x Hunter, gdzie początek to nuda jak cholera, totalne slice of life, a później się kozacko fabuła rozwija, dużo dobrej akcji.

Przy postaciach jest to samo, przykład to Black Clover: Asta, co chwilę się wydziera, mega irytujący MC, później mniej się drze, jest o wiele bardziej myślącą postacią.

A szkoda że nie chcesz czytać Boruto, bo bardzo ciekawa fabuła jest :)

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Boruto

Post autor: Archerito » pn lip 13, 2020 6:50 pm

Xenonn123 pisze:
pn lip 13, 2020 3:29 pm
Czemu głupota? Bo gdyby pierwsze wrażenie miało decydować o tym czy anime/manga jest dobra, to wiele osób porzuciłoby wiele serii.
Czyli rozumiem, że lepiej jest poświęcić kilka godzin na zapoznawaniem się z jakimś gniotem, niż po 2-3 odcinkach sobie odpuścić jeśli nie ma chemii? Widać masz dużo wolnego czasu :D I nie...ani troszkę Ame niech Ci nie będzie szkoda bo Boruto to totalna porażka, odcinanie kuponów w najbezczelniejszej postaci.

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

Boruto

Post autor: Xenonn123 » pn lip 13, 2020 8:30 pm

Archerito pisze:
pn lip 13, 2020 6:50 pm
Xenonn123 pisze:
pn lip 13, 2020 3:29 pm
Czemu głupota? Bo gdyby pierwsze wrażenie miało decydować o tym czy anime/manga jest dobra, to wiele osób porzuciłoby wiele serii.
Czyli rozumiem, że lepiej jest poświęcić kilka godzin na zapoznawaniem się z jakimś gniotem, niż po 2-3 odcinkach sobie odpuścić jeśli nie ma chemii? Widać masz dużo wolnego czasu :D I nie...ani troszkę Ame niech Ci nie będzie szkoda bo Boruto to totalna porażka, odcinanie kuponów w najbezczelniejszej postaci.

Ale ja teraz odnosiłem się do mangi, która jest dużo lepsza niż anime, więc nie wiem czy potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Co do anime Boruto, masz rację, jest sielankowe, nikt nie zmusza do oglądania, ale fakty są takie, że masa ludzi to ogląda.
Jest na 1 albo 2 miejscu w najbardziej dochodowych anime stacji Tv Tokyo. Na Crunchyrollu też jest zresztą wysoko w wielu krajach

Na MangaPlusie, stronie Shueishy manga zajmuje 2 miejsce, więc kurde, chyba jednak ktoś to czyta xD

Dlaczego ja oglądam? Bo siedzę w tym uniwersum od dziecka, więc kto mi broni? Nie mam oczekiwań z komosu, wiem że jest sielanka i będzie sielanka, jak odcinek nudny to przewijam.

Niektórzy tylko czytają mangę, inni obydwie rzeczy, jeszcze inni nic.
Tak samo mam prawo polecać mangę Boruto, bo w mojej opinii jest ciekawa i interesująca i nie jest sielankowa :D

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Boruto

Post autor: Archerito » pn lip 13, 2020 8:53 pm

Xenonn123 pisze:
pn lip 13, 2020 8:30 pm
Ale ja teraz odnosiłem się do mangi, która jest dużo lepsza niż anime, więc nie wiem czy potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Widzę, że to raczej Ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem i to nawet własnych postów. Pozwól, że Ci zacytuję "
Xenonn123 pisze:
pn lip 13, 2020 3:29 pm
Czemu głupota? Bo gdyby pierwsze wrażenie miało decydować o tym czy anime/manga jest dobra, to wiele osób porzuciłoby wiele serii.
". Do tego właśnie się odniosłem. Masa ludzi ogląda też 365 dni...czy to znaczy, że jest dobre? Nie rozumiem po co się usprawiedliwiasz i przytaczasz te wszystkie topki jakby to miało sprawić, że ten tytuł stanie się lepszy. Otóż nie...Boruto to straszny gniot. Owszem...masz prawo je polecać, a jednocześnie masz wielki bół, że ja je odradzam ;) Naprawdę nie ma potrzeby, żebyś się tak spinał. Jak dla mnie możesz sobie tą mangą wytapetować pokój. Dla mnie zawsze to będzie jeden wielki bubel i odradzał będę każdemu.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Boruto

Post autor: Ame » wt lip 14, 2020 3:36 pm

Xenonn123 pisze:
pn lip 13, 2020 3:29 pm
No z tym przesadzili że Sasek kijowo wyglądał na początku, jak taka postać z Harry Pottera xD
Że niby przypomina Snape? W ogóle nie widzę podobieństwa. Oprócz włosów, ale takie ma wiele postaci. A twarz jest przecież o wiele inna.
Xenonn123 pisze:
pn lip 13, 2020 3:29 pm
A Sarada z kolei na taką striptizerkę
Chodzi ci o strój? Mi się tak nie kojarzył w ogóle. Widać dla mnie było tylko, że autor chciał nawiązać do stroju rodziców.
Xenonn123 pisze:
pn lip 13, 2020 3:29 pm
Przykład to Hunter x Hunter, gdzie początek to nuda jak cholera, totalne slice of life, a później się kozacko fabuła rozwija, dużo dobrej akcji.
Tu przyznam Ci rację, bo też nie podobał mi się początek. Wkręciłam się w czasie egzaminu. Tylko z HxH jest inaczej. Zachęciły mnie opinie dotyczące walk, że postacie kombinują albo przegrywają. Nie wygrywają za pomocą przyjaźni. Dlatego oglądałam dalej pomimo zniechęcającego początku.
Natomiast Boruto...
Tutaj już byłam niezadowolona z wyglądów nowego pokolenia. Byli klonami rodziców. Jedynie Sarada nie jest klonem oraz ten nowy. Tylko w przypadku Sarady wysilił się, żeby dać jej nowy wygląd oraz charakter. Nie podoba mi się oraz nie pasuje, że Naruto, który tak pragną mieć rodzinę to teraz ją olewa...
Xenonn123 pisze:
pn lip 13, 2020 3:29 pm
A szkoda że nie chcesz czytać Boruto, bo bardzo ciekawa fabuła jest
Spokojnie. Ja już sobie znajdę coś fajnego. ;)
Archerito pisze:
pn lip 13, 2020 6:50 pm
Ame niech Ci nie będzie szkoda bo Boruto to totalna porażka, odcinanie kuponów w najbezczelniejszej postaci.
Też tak uważam. Doją ile mogą.
Xenonn123 pisze:
pn lip 13, 2020 8:30 pm
Jest na 1 albo 2 miejscu w najbardziej dochodowych anime stacji Tv Tokyo.
Nie ma co się tym sugerować. Kiedyś się odbijesz jak ja w przypadku SAO...
Xenonn123 pisze:
pn lip 13, 2020 3:29 pm
Bo gdyby pierwsze wrażenie miało decydować o tym czy anime/manga jest dobra, to wiele osób porzuciłoby wiele serii.
Wiesz jak coś zaczynam to staram się to zakończyć. Jak mnie coś już odpycha to nie zamierzam się męczyć. Nie jestem masochistką. W przypadku Boruto to nawet nie zachęca mnie nic, żeby rozpocząć. Jak zatęsknię za światem nindża to powtórzę sobie Naruto.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Boruto

Post autor: Meliona » śr sie 19, 2020 11:14 am

Okładka tomu 12:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Boruto

Post autor: Itachi Uchiha » pn lis 16, 2020 3:19 pm

Kishimoto od rozdziału 53 przejmuję pracę nad historią do Boruto :P
https://twitter.com/abdul_s17/status/13 ... 62208?s=21

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

Boruto

Post autor: Xenonn123 » pn lis 16, 2020 3:44 pm

Moja własna opinia na temat tego ( też jestem w szoku ):

Uważam to za minus, uważam że Kodachi bardzo dobrze prowadził historię, był spory hype na tę serię z każdym rozdziałem powiększający się, świetnie prowadzona postać Isshikiego/Jigena oraz Amado czy Kawakiego, jedyne co uważam za minus to długość walk, ale z drugiej strony u Kisiela one były za krótkie i potem anime je naprawiało.

Generalnie ton historii raczej się nie zmieni, pytanie brzmi co się teraz wydarzy, jesteśmy w kluczowym momencie historii, prawdopodobnie tuż przed time-skipem. Jeśli dobrze rozumiem nie od przyszłego tylko już od najbliższego rozdziału to już scenariusz Kisiela.

Pytanie brzmi co z anime, czy będzie teraz tam tworzył scenariusz? Kto wie, zobaczymy przy zbliżającym się nowym Openingu czy będzie wpisany w "creditsy"
Kisiel to też jest dobra osoba, ale martwię się czy on nie wszedł w złym momencie do tej historii...

aqila
Adept
Posty: 163
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

Boruto

Post autor: aqila » pt gru 18, 2020 10:44 pm

Czesc, właśnie zakupiłem 9 tomów Boruto, warto ? W anime jest tylko canon anime, takie nudy sie ciagna ze zastanawiam czy nieporzucić serii przy 80 epizodzie. Czy z manga jest tak samo ? Kurde, było się trzeba najpierw spytać a później kupować.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Boruto

Post autor: Meliona » sob gru 19, 2020 10:15 am

Okładka 13 tomu:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Boruto

Post autor: Yuriko » sob gru 19, 2020 12:04 pm

Aaa, podoba mi się :D

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Boruto

Post autor: Bukafo » sob gru 19, 2020 4:39 pm

aqila pisze:
pt gru 18, 2020 10:44 pm
Kurde, było się trzeba najpierw spytać a później kupować.
Jeżeli doszedłeś, aż do 80 odcinka, to już wiesz bardzo dobrze na co stać autora i sam możesz ocenić czy warto się pakować w mangę, czy nie.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Nieperfekcyjny
Posty: 54
Rejestracja: czw maja 02, 2019 10:48 pm
Status: Offline

Boruto

Post autor: Nieperfekcyjny » ndz gru 20, 2020 1:12 am

Bukafo pisze:
sob gru 19, 2020 4:39 pm
aqila pisze:
pt gru 18, 2020 10:44 pm
Kurde, było się trzeba najpierw spytać a później kupować.
Jeżeli doszedłeś, aż do 80 odcinka, to już wiesz bardzo dobrze na co stać autora i sam możesz ocenić czy warto się pakować w mangę, czy nie.
Tylko manga, przeciwieństwie do anime, posuwa fabułę do przodu ;p
aqila pisze:
pt gru 18, 2020 10:44 pm
Czy z manga jest tak samo ?
Według mnie manga jest lepsza od anime. Skupia się na głównej fabule, przez co dostajemy same konkrety. Manga jest też poważniejsza względem anime.
Ja przy komiksie bawię się znacznie lepiej, niż przy bajce.

A okładka tomiku bardzo mi się podoba.

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

Boruto

Post autor: Xenonn123 » ndz gru 20, 2020 1:31 pm

aqila pisze:
pt gru 18, 2020 10:44 pm
Czesc, właśnie zakupiłem 9 tomów Boruto, warto ? W anime jest tylko canon anime, takie nudy sie ciagna ze zastanawiam czy nieporzucić serii przy 80 epizodzie. Czy z manga jest tak samo ? Kurde, było się trzeba najpierw spytać a później kupować.
Tak jak pan wyżej wspomniał, manga jest o wiele lepsza od anime. Jednakowoż, anime ( przynajmniej dla mnie ) też się spoko ogląda dlatego że bardziej skupia się na całości, czyli innych wioskach, innych postaciach, są adaptacje LN. Przez wzgląd na to że manga jest miesięczna, Kishimoto, Kodachi i Ikemoto, mocno idą z fabułą główną, przez co wiele postaci jest pomijanych i kilka innych rzeczy.

Innymi słowy, obydwie rzeczy da się śledzić, tylko w przypadku anime trzeba wyrobić sobie podejście odpowiednie, czyli bez oczekiwań specjalnych, z świadomością że na razie jest więcej sielanki a dopiero później będzie "mroczniej" i poważniej.

Dzięki takiemu podejściu wiele rzeczy potrafi cię zaskoczyć jak choćby wiele dobrych walk animacyjnie czy odcinki z starymi postaciami, czy też fajne Arce.

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Boruto

Post autor: jtumanowicz » ndz gru 20, 2020 3:10 pm

Bukafo pisze:
sob gru 19, 2020 4:39 pm
aqila pisze:
pt gru 18, 2020 10:44 pm
Kurde, było się trzeba najpierw spytać a później kupować.
Jeżeli doszedłeś, aż do 80 odcinka, to już wiesz bardzo dobrze na co stać autora i sam możesz ocenić czy warto się pakować w mangę, czy nie.
Niech pierwszy rzuci kamieniem kto nigdy nie kupił komiksu pod wpływem impulsu, bez pewności czy mu się spodoba ;)

Tym bardziej, że rynek jest teraz tak duży, że tomiki zawsze można komuś odsprzedać i odzyskać przynajmniej połowę kasy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości