HunterxHunter jest nadzieja?

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

HunterxHunter jest nadzieja?

Post autor: kesah » sob sty 25, 2020 5:24 pm

Powiem szczerze, to wydanie Jojo Bizzare Adventure dało mi nadzieję, że JPF może wyda HunterxHunter.

Umówmy się, jest to jeden z najlepszych shounenów i mimo, że seria ma już trochę, to nadal broni się swoją jakością i spokojnie może konkurować z Bleachem, Naruto czy Dragon Ball. Jeżeli już miałbym typować wydawnictwo jakie by się podjęło wydania tej serii, to właśnie JPF.

Ogólnie na rynku mamy dość średnią sytuację jeśli chodzi o shouneny. Zeszły rok w sumie był z pod znaku tytułów typu My Hero Academia, Black Clover, Dr.Stone i gdzieś tam Dragon Ball Super i Boruto.

HunterxHunter obecnie jest jednym z najlepiej sprzedających się shounenów w Japonii i nie ukrywam, że bardzo bym chciał tą serię zobaczyć w polskim wydaniu. Waneko się raczej tego nie podejmie, bo seria obecnie ma bodaj 37 tomów i jest kontynuowana a to wydawnictwo nie specjalizuje się w dłuższych seriach, więc nadzieja tylko w Studio JG lub JPF.

Mam nadzieję, że wydawnictwo rozważy gdzieś wydanie HunterxHunter. Szkoda by było, jakby takiego tytułu zabrakło u nas.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

HunterxHunter jest nadzieja?

Post autor: Alexandrus888 » sob sty 25, 2020 5:39 pm

Ja ci powiem tak: https://hiatus-hiatus.github.io/ Nikt nie będzie pakować się w wieczny hiatus. Obecnie HxH częściej nie wychodzi niż się pojawia :lol:

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

HunterxHunter jest nadzieja?

Post autor: KAWAIILOVE » sob sty 25, 2020 7:28 pm

Wątpię, że JPF będzie się chciał zabrać za HxH. Po tym, jak teraz One Piece i Bleacha przeszły na trzymiesięczny przez kiepską sprzedaż raczej wydawnictwo nie będzie się pakować w kolejnego shounena. Co jak co, ale JOJO, a HxH to jednak różnica, plus tryb hiatusXhiatus nie zachęca. XD

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

HunterxHunter jest nadzieja?

Post autor: Mormicc » sob sty 25, 2020 8:16 pm

Serio w 2019 nie wyszedł ani jeden rozdział? Nawet nie widziałem. Serio, ten żart już dawno dorobił się wnuków i zdechł ze starości xD
Nie robiłbym sobie nadziei, że ktoś się na to porwie. Taka seria w perspektywie czasu to tylko balast.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

HunterxHunter jest nadzieja?

Post autor: DarkNighty » sob sty 25, 2020 10:45 pm

Ogólnie uwielbiam Hunter x Hunter - kocham postacie i fabułę w tej serii. Ale uważam, że pakowanie się w wydanie tej mangi u nas jest zupełnie bez sensu. Bądźmy szczerzy, ta manga nigdy się nie skończy. Dla mnie historia zakończyła się w momencie zakończenia anime. Jeśli kiedyś jakimś cudem wyjdzie kolejna seria anime, to oczywiście ją obejrzę, ale w to nie wierzę.
Mimo mojej całej miłości do Killui, Hisoki, Gona i ogólnie całego Hunter x Hunter, nawet ja bym nie zbierała tej mangi, gdyby ktoś ją u nas wydał. :(
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

HunterxHunter jest nadzieja?

Post autor: Kuroneko » ndz sty 26, 2020 1:47 pm

Ja jestem na bieżąco z mangą. Zaczęłam czytać manga wykraczające poza anime przez pojedynek Hisoki i Chrollo. Szkoda, że nie ma go zanimowanego. Potem nowy arc mnie wciągnął Na początku było trudno, bo pojawiło się dużo nowych osób, ale teraz czekam na kontynuację. Mam nadzieję, że wkrótce pojawią się nowe rozdziały. Manga jest naprawdę na poziomie, chętnie bym ją kupiła.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

aqila
Adept
Posty: 163
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

HunterxHunter jest nadzieja?

Post autor: aqila » sob kwie 11, 2020 9:50 am

Oczywiście, że bym kupił !
Obecnie oglądam anime czwarty raz i mimo braku znajomości języka poważnie się zastanawiam, czy nie przeczytać wydarzeń po anime - po angielsku.
Strasznie mnie smuci, że autor z nas sobie żartuje, jeśli go tak bolą plecy to niech ktoś inny rysuje dalsze losy Gona, a on niech się skupi na historii, jeśli będzie więcej czasu przeznaczał na historię manga tylko na tym skorzysta, takie jest moje zdanie.

Żadnego rozdziału, przez prawie ostatnie półtora roku !

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

HunterxHunter jest nadzieja?

Post autor: Archerito » sob kwie 11, 2020 10:54 am

Mormicc pisze:
sob sty 25, 2020 8:16 pm
Nie robiłbym sobie nadziei, że ktoś się na to porwie. Taka seria w perspektywie czasu to tylko balast.
Mimo bólu w serduszku nie sposób się nie zgodzić. Dodatkowo tak jak napisała KAWAIILOVE między JOJO, a HxH jest przeogromna różnica w ilości potencjalnych czytelników. Bywałem na wielu mangowych panelach i temat wydania JOJO przewijał się po kilka/kilkanaście razy na konwent. Pytanie o wydanie HxH słyszałem może raz albo dwa. Tak więc jak na JOJO szanse były nikłe, tak szanse na wydanie HxH są...tu pozwolę sobie zacytować klasyka..."mniej niż zerooooooo".

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

HunterxHunter jest nadzieja?

Post autor: Bukafo » sob kwie 11, 2020 12:13 pm

Archerito pisze:
sob kwie 11, 2020 10:54 am
Tak więc jak na JOJO szanse były nikłe, tak szanse na wydanie HxH są...tu pozwolę sobie zacytować klasyka..."mniej niż zerooooooo".
No i zepsułeś wszystkim nadzieje. :(
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

HunterxHunter jest nadzieja?

Post autor: Archerito » sob kwie 11, 2020 2:12 pm

Bukafo pisze:
sob kwie 11, 2020 12:13 pm
No i zepsułeś wszystkim nadzieje.
Przepraszam :( Nawet nie wiesz jak bardzo chciałbym się mylić :(

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

HunterxHunter jest nadzieja?

Post autor: Ame » sob kwie 11, 2020 2:17 pm

Czy to prawda, że dalej HxH się psuje?

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

HunterxHunter jest nadzieja?

Post autor: Kuroneko » sob kwie 11, 2020 5:32 pm

Ame pisze:
sob kwie 11, 2020 2:17 pm
Czy to prawda, że dalej HxH się psuje?
Absolutnie nie! Mi się kolejne części nawet coraz bardziej podobały.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

HunterxHunter jest nadzieja?

Post autor: Akiho » sob kwie 11, 2020 5:32 pm

Alexandrus888 pisze:
sob sty 25, 2020 5:39 pm
Ja ci powiem tak: https://hiatus-hiatus.github.io/ Nikt nie będzie pakować się w wieczny hiatus. Obecnie HxH częściej nie wychodzi niż się pojawia :lol:
Myślę, że to jak autor sobie leci w konia ze swoją serią, pokazuje dlaczego nikt by tego nie wydał mimo że HxH jest serią wręcz kultową i sama bym chętnie ją postawiła na półce z drugiej strony to ryzyko wydać serię która więcej czasu spędziła na hiatusie niż będąc wydawaną ...

https://www.youtube.com/watch?v=fqNK_E7VaI8 :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

HunterxHunter jest nadzieja?

Post autor: Bukafo » sob kwie 11, 2020 8:40 pm

Ame pisze:
sob kwie 11, 2020 2:17 pm
Czy to prawda, że dalej HxH się psuje?
Skąd te głupie domysły? Oczywiście, że nie.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

HunterxHunter jest nadzieja?

Post autor: Ame » sob kwie 11, 2020 10:11 pm

Bukafo pisze:
sob kwie 11, 2020 8:40 pm
Skąd te głupie domysły?
Czytałam, że w dobrym miejscu zakończyli anime, ponieważ dalej autor nie wie co z serią zrobić... Dlatego myślałam, że Łowca to kolejny shounen gdzie autorowi kończą się pomysły.

aqila
Adept
Posty: 163
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

HunterxHunter jest nadzieja?

Post autor: aqila » ndz kwie 12, 2020 2:49 am

Ame pisze:
sob kwie 11, 2020 10:11 pm
ponieważ dalej autor nie wie co z serią zrobić...
On to ma poprostu lenia i tyle :/

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

HunterxHunter jest nadzieja?

Post autor: Kocurzyca » ndz kwie 12, 2020 4:04 pm

Czy ja wiem, jak dla mnie poziom nie spada, a przynajmniej nie zauważalnie.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

HunterxHunter jest nadzieja?

Post autor: Ame » ndz kwie 12, 2020 6:15 pm

To dobra wiadomość dla mnie. W takim razie chętnie się skuszę na mangę. :P

Awatar użytkownika
Nieperfekcyjny
Posty: 54
Rejestracja: czw maja 02, 2019 10:48 pm
Status: Offline

HunterxHunter jest nadzieja?

Post autor: Nieperfekcyjny » pt kwie 24, 2020 7:57 pm

aqila pisze:
ndz kwie 12, 2020 2:49 am
Ame pisze:
sob kwie 11, 2020 10:11 pm
ponieważ dalej autor nie wie co z serią zrobić...
On to ma poprostu lenia i tyle :/
Ja się w sumie dziwię, że wydawnictwo pozwala mu na takie przerwy. Bo rozumiem, że jak rozdział wychodzi, to w jednym i tym samym magazynie.

Jak widzę to ostatni rozdział wyszedł pod koniec 2018 roku... Jak nie wie, co z serią zrobić, to niech ją komuś przekaże albo coś. Jak nie chcę mu się już jej rysować, to też niech komuś ją przekaże razem z notatką zawierającą ogólny przebieg dalszej historii. Albo niech on będzie scenarzystą, a inny będzie sobie rysował...

Naprawdę szkoda, żeby tytuł skończył w wiecznym hiatusie.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

HunterxHunter jest nadzieja?

Post autor: Bukafo » pt kwie 24, 2020 8:16 pm

Dlatego czasami najlepiej po prostu obejrzeć anime i nie myśleć co dalej będzie. Niestety, albo i stety, w ostatnim czasie to się sprawdza. :?

I też bardzo żałuję, że autor tak zakpił sobie z czytelników, bo seria jest naprawdę genialna. O wydaniu w Polsce można już niestety zapomnieć...
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości