Wicehrabia de Valmont - Niebezpieczne Związki

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Wicehrabia de Valmont - Niebezpieczne Związki

Post autor: Ame » czw lip 09, 2020 1:24 pm

Obrazek
Autor: Chiho Saito
Odbiorcy: Josei
Gatunki: tajemnica, romans
Ilość tomów: 2
Opis: Paryż, XVIII wiek. Niezrównany casanova, wicehrabia Valmont, wraz z kochanką i przyjaciółką, markizą Merteuil, prowadzą niewinną dziewczynę, Cecile, na drogę ku rozkoszy... Komiks autorstwa Chiho Saito, narysowany na podstawie skandalizującej powieści Pierre'a Choderlosa de Laclos. Niezwykła historia o miłości, pełna głębokich spostrzeżeń i niezapomnianych uniesień! Niniejszy utwór powstał na podstawie wydanej w 1782 roku powieści "Niebezpieczne związki" Pierre'a Choderlosa de Laclos.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Wicehrabia de Valmont - Niebezpieczne Związki

Post autor: ninna » czw lip 09, 2020 4:21 pm

Ja tę mangę kupiłam bez jakiegoś wielkiego przekonania. Ot, lubię autorkę i jej sposób prowadzenia historii. Lektura "Wicehrabiego" baaaardzo pozytywnie mnie zaskoczyła! To coś zupełnie innego niż pozostała twórczość tej autorki (spośród tytułów, które czytałam). Widać, że "Wicehrabia" jest młodszy od "Kochanków" i musiałam przerzucić kilka kartek, by przywyknąć do kreski. Nadal bardzo mi się podoba, po prostu przyzwyczaiłam się do rysunków ze starszych dzieł pani Saito.

Fabuła też przypadła mi do gustu. Atmosfera jest dość ciężka i "duszna", a gra prowadzona między bohaterami to wręcz koronkowa robota. Postacie Tristana i markizy są pełnokrwiste i niejednoznaczne. To egoiści lubujący się w intrygach, ludzie mściwi i lubiący bawić się uczuciami innych. A jednak nie mogłam ich nie polubić. Bardzo kibicuję Tristanowi w jego "misji" uwiedzenia pewnej cnotliwej damy :wink:. Te "niby negatywne" postacie są dużo bardziej prawdziwe od reszty i tym mnie kupiły. Nie udają kogoś kim nie są.

Bardzo czekam na drugi tom i jestem ciekawa, jak historia się zakończy.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Wicehrabia de Valmont - Niebezpieczne Związki

Post autor: Ame » pt gru 04, 2020 8:41 pm

Ktoś już po? :P Zastanawiam się czy się na nią nie skusić.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Wicehrabia de Valmont - Niebezpieczne Związki

Post autor: ninna » pt gru 04, 2020 10:30 pm

Ame, ja już po :D. I jestem bardzo zadowolona z lektury. Podczas lektury drugiego tomu diametralnie zmieniłam zdanie o bohaterach. Teraz uważam, że (niemal) wszyscy są tam siebie warci. Bywają okrutni, niezdecydowani, przedkładają opinię innych nad własne uczucia, są zbyt łatwowierni i łatwo ich omotać. Wicehrabia szarpie się pomiędzy miłością a utrzymaniem "sławy" uwodziciela, traktuje ukochaną jak zabawkę, którą można porzucać i odzyskiwać do woli. Ostatecznie mimo, iż uważam go za złego (czy raczej zepsutego) człowieka, było mi go trochę żal. Bardzo szkoda mi też Cecile i tego,
► Pokaż Spoiler
Z przyjemnością za to czytałam
► Pokaż Spoiler
Z mojej strony mogę tę mangę polecić. Intryga nie jest może bardzo skomplikowana, jednak wynagradza to gra pomiędzy poszczególnymi postaciami. Atmosfera jest ciężka i "duszna", a całość ma raczej pesymistyczny wydźwięk. Jednak bardzo pasuje to do przedstawionej opowieści. Może przeszkadzać dramatyzm (aczkolwiek według mnie "Wicehrabia" nie jest przedramatyzowany) ale dzięki niemu autorka dobrze oddała ducha starych powieści. W końcu wzorowała się na jednej z nich.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Wicehrabia de Valmont - Niebezpieczne Związki

Post autor: Ame » pt gru 04, 2020 11:27 pm

ninna, dzięki za opinię. Na pewno się skuszę na pierwszy tom.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Wicehrabia de Valmont - Niebezpieczne Związki

Post autor: Kocurzyca » sob gru 05, 2020 12:49 am

Kurcze, nie planowałam zupełnie kupować tej serii, ale jak przeczytałam opinię to stwierdziłam, że a nuż może kupię bo chyba by mi się spodobała.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Medsua
Posty: 49
Rejestracja: sob kwie 18, 2020 12:37 pm
Gender:
Status: Offline

Wicehrabia de Valmont - Niebezpieczne Związki

Post autor: Medsua » wt gru 08, 2020 9:16 pm

Powinnam się zacząć martwić, że jeszcze nie przyszedł 2 tom?
Ktoś też jeszcze czeka?

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Wicehrabia de Valmont - Niebezpieczne Związki

Post autor: Alexandrus888 » wt gru 08, 2020 10:13 pm

Premiera 24 listopada, wyjąłem z skrzynki 30 listopada, czyli po 6 dniach. W twoim przypadku minęło kolejne 8, razem 14, czyli 2 tygodnie... hmm... Tak sobie zerkam w notatki. NGE -Anima- szła do mnie 15 dni i też już zacząłem się o nią martwić. 14 dni to niestandardowy, ale możliwy czas doręczenia, a nie wiadomo do końca którego JPF wysłał prenumeratę :mysli: Poczekałbym jeszcze 3-4 dni :)

Medsua
Posty: 49
Rejestracja: sob kwie 18, 2020 12:37 pm
Gender:
Status: Offline

Wicehrabia de Valmont - Niebezpieczne Związki

Post autor: Medsua » wt gru 08, 2020 11:04 pm

Alexandrus888 dziękuje za odpowiedź.
Najwyżej, jak nie dotrze do końca tygodnia to napisze do JPFu

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1356
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Wicehrabia de Valmont - Niebezpieczne Związki

Post autor: Koichi » śr gru 09, 2020 1:27 am

Noooooo! :strach: Dopiero teraz do mnie dotarło, że był taki genialny film z Malkovitchem - naprawdę polecam, jak ktoś tego nie oglądał! :o
Dlatego mangę obczaję jaknajbardziej. Wątpię, by to było lepsze niż film (Booosz, Malkovitch był bezbłędny :roll: ), ale to mnie tak intryguje i ciekawi, że aż muszę się zapoznać z tą wersją. Najwyżej opchnę dalej jak mi nie podpasuje :wink:

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Wicehrabia de Valmont - Niebezpieczne Związki

Post autor: zandam » śr gru 09, 2020 4:56 pm

Taka ciekawostka; pierwszy tom był drukowany w offsecie, drugi na cyfrze. Jak ktoś chce zobaczyć na własne oczy, czym się różnią, to wystarczy kupić oba tomy. :p

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Wicehrabia de Valmont - Niebezpieczne Związki

Post autor: Ajsza » czw gru 10, 2020 9:15 am

zandam pisze:
śr gru 09, 2020 4:56 pm
Taka ciekawostka; pierwszy tom był drukowany w offsecie, drugi na cyfrze. Jak ktoś chce zobaczyć na własne oczy, czym się różnią, to wystarczy kupić oba tomy. :p
Uuu to słabo :( Ja jeszcze do drugiego tomu nie zajrzałam, a teraz tym bardziej będę zwlekać, bo nie lubię cyfrowego druku...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Wicehrabia de Valmont - Niebezpieczne Związki

Post autor: MrOrochimaru » ndz sty 15, 2023 7:13 pm

Zazwyczaj nie lubię tego typu historii, tym bardziej, gdy w grę wchodzi uwodzenie, ale ta manga naprawdę bardzo mi się spodobała. Nie znam oryginału, na którym bazowana jest historia (ani innych filmów/seriali, które na niej bazują), ale w tej mandze przedstawiono wszystkie "realistycznie" nie jest to na siłę sztuczne czy dramatycznie. Miałem nadzieję, że zakończenie będzie inne, bo lubiłem, jak rozwijała się relacja jednej z par, ale w głębi duszy wiedziałem, że nie ma, co liczyć tu na to chciałem. :D Manga kojarzyła mi się z Hrabią Monte Christo, zapewne przez intrygi, zdradę i czasy. W każdym razie polecam oba tytuły, bo są genialne. Liczę na więcej podobnych historii na naszym rynku.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Wicehrabia de Valmont - Niebezpieczne Związki

Post autor: Ame » ndz sty 15, 2023 10:43 pm

Także nie znam pierwowzoru. Jednak manga dla mnie jest przeciętna.
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości