Inuyasha

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Inuyasha

Post autor: Thoreline » wt gru 07, 2021 5:22 pm

Ubolewam nad tym iż zamiast magnesu z Sesshomaru dostaniemy z jakimś 'mało atrakcyjnym' blondynem... liczę że kiedyś dodadzą naklejkę co go zakleję :P .
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Inuyasha

Post autor: Tequilka » śr gru 08, 2021 6:37 pm

Mi też ten mangnes się nie podoba ;/ Wolałabym z samym Inuyashą i Kagome.

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Inuyasha

Post autor: NWW_Station » sob kwie 23, 2022 9:08 pm

We wszystkich tomikach 5 jest błędny numer rozdziału zaraz po okładce?

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Inuyasha

Post autor: Krzych Ayanami » sob kwie 23, 2022 9:32 pm

U mnie jest "173" jeśli o to chodzi :D .

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Inuyasha

Post autor: NWW_Station » sob kwie 23, 2022 9:57 pm

Taa, o to pytałem.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Inuyasha

Post autor: Itachi Uchiha » wt paź 04, 2022 4:33 pm

Dostał już z was ktoś preorder 7 tomu? Bo dawno zapłaciłem, a tomiku ani widu, ani słychu. Premiera niby miała być we wrześniu. :|

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3296
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Inuyasha

Post autor: Alexandrus888 » wt paź 04, 2022 5:33 pm

Zdaję się, że jeszcze nie...

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Inuyasha

Post autor: Tequilka » wt paź 04, 2022 6:13 pm

Itachi Uchiha pisze:
wt paź 04, 2022 4:33 pm
Dostał już z was ktoś preorder 7 tomu? Bo dawno zapłaciłem, a tomiku ani widu, ani słychu. Premiera niby miała być we wrześniu. :|
Nope, nic nie dostałam.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Inuyasha

Post autor: Itachi Uchiha » śr paź 05, 2022 8:12 pm

Dostałem maila, że premiera dopiero w połowie października.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Inuyasha

Post autor: Canis » czw paź 06, 2022 7:36 am

Z tego co pamiętam, to Inuyasha był zapowiedziany na okres wrzesień/październik. Znając życie spodziewałem się że pojawi się w drugim miesiącu.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Inuyasha

Post autor: Tequilka » czw paź 06, 2022 10:23 am

Właśnie podali na facebooku informację, że będzie dopiero w listopadzie.

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 135
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Inuyasha

Post autor: Desponia » ndz wrz 24, 2023 12:40 pm

Kupiłam dwa pierwsze tomy i jakoś marnie idzie mi czytanie. Pierwszy jeszcze jako tako poszedł, ale w drugim utknęłam tak w 1/3 i w ogóle nie czuję chęci, żeby czytać dalej. Nie mogę jednoznacznie stwierdzić, że tytuł kompletnie mi się nie podoba. Jak już zmobilizuję się, żeby wziąć tomik do ręki, to nawet sprawnie przerzucam kartki, bo akcja toczy się szybko, ale co z tego, jeśli trudno mi się zmobilizować.
Jak to było w Waszym przypadku? Czy akcja w późniejszych tomach robi się bardziej interesująca i jest szansa, że jeszcze się wciągnę? Czy raczej dać sobie spokój, bo późniejsze tomy nie odbiegają klimatem od pierwszych? Nie jestem miłośniczką shounenów, więc może to po prostu nie moja bajka i nie ma się co zmuszać do dalszej lektury?

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Inuyasha

Post autor: Thoreline » ndz wrz 24, 2023 5:41 pm

Mnie Inuyasha urzekła od początku. Kolejne tomy nie odbiegają klimatem od pierwszych. Myślę że warto dać szanse temu tytułowi. Jednak jak przy 3-4 tomie stwierdzisz że ciężko się Tobie czyta, to nie warto ciągnąc dalej. Zwłaszcza że to nie jest krótka seria.

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 135
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Inuyasha

Post autor: Desponia » wt wrz 26, 2023 8:42 pm

Thoreline pisze:
ndz wrz 24, 2023 5:41 pm
Mnie Inuyasha urzekła od początku. Kolejne tomy nie odbiegają klimatem od pierwszych. Myślę że warto dać szanse temu tytułowi. Jednak jak przy 3-4 tomie stwierdzisz że ciężko się Tobie czyta, to nie warto ciągnąc dalej. Zwłaszcza że to nie jest krótka seria.
Dzięki! Skończę drugi tom i pewnie kupię jeszcze ze dwa. To nie jest tak, że męczę się przy czytaniu, aż tak źle nie jest. Po prostu jakoś nie mogę się w pełni wciągnąć w akcję a żadnej z postaci nie polubiłam na tyle, żeby zaczęło mi na niej zależeć.

Gina89
Adept
Posty: 133
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Inuyasha

Post autor: Gina89 » pt kwie 05, 2024 7:27 am

A ja kocham te mange. Baa moge z czystym sumieniem powiedzieć, że na te chwile (po 6 tomie) to dla mnie tytuł nr 1 wśród wszystkich jakie widziałam czy obejrzałam przez całe życie.
Inuyasha to dla mnie manga 10w1 mam przygode, fantasy, magie, horror, romans, humor, dramat i w moim odczuciu to wszystko działa. I nie przemawia przeze mnie sentyment bo mangi wcześniej nie kojarzyłam. No i mimo że kreska nie jest dla mnie jakaś specialna to kadry z hordą demonów mogłabym mieć na plakacie.
Ktoś wcześniej napisał że mniej więcej wszystkie tomy mangi operacja sie na tej samej fabule więc jestem pewna że zdanie utrzymam i po 30 tomie

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1236
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Inuyasha

Post autor: Mr.Chiquita » pt kwie 05, 2024 8:25 pm

Mnie, przy tej mandze trzyma głównie sentyment do Rumiko. Wywołuje straszną nostalgię. :P Pamiętam czasy, gdy wychodziła i czytałem rozdziały na bieżąco. Historia jest zdecydowanie za długa, i w pewnym momencie robiła się powtarzalna. Co nie posuwało fabuły do przodu, niecierpliwie wyczekiwałem tylko końca. Niestety, ale w kolejnych tytułach, autorka budowała wszystko na podobnych schematach z Inuyashy. Wprowadzając tylko kosmetyczne zmiany. Jakby jej rozwój zatrzymał się na tym tytule, i nie potrafiła otrząsnąć się z jej sukcesu. Innymi słowy, Inuyasha ją w całości pożarła. :lol:

Po latach, zdecydowanie bardziej lubię Ranmę i Lum. I właśnie do nich najczęściej wracam. Mimo, że nie mają takiej zwartej fabuły, jak Inuyasha. Doceniam kunszt, umiejętność prowadzenia fabuły prostymi środkami. I choć, niektóre elementy dzisiaj już srogo się zestarzały, to nadal całość czyta się świetnie.

Gina89
Adept
Posty: 133
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Inuyasha

Post autor: Gina89 » pt kwie 05, 2024 9:13 pm

U mnie fantastyka osadzona w dawnych czasach to +5 do opinii więc Inuyasha z automatu był pierwszym wyborem tej autorki.
I na te chwile (7tom) schemat przypomina mi wszystkie zagraniczne seriale sensacyjne które kocha moja mama. Gdzie niby jest jakaś fabuła łącząca odcinki ale tak naprawdę kazdy odcinek to osobna historia/sprawa i w sumie nawet nie trzeba jakoś bardzo trzymać sie chronologii oglądając serial. I właśnie chyba do tak prowadzonej historii mam jakiś sentyment

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości