Ranma½

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Yuriko » czw kwie 15, 2021 3:30 pm

Mi się tam karty do Grand blue podobają. Fajny dodatek i nawet można pograć w gronie dorosłych osób. Ale kto co tam lubi :P

Co do plakatów, to wydawnictwa mogłyby robić takie specjalne plakaty do pakietów serii i wysyłać je w tubach. W sensie jak SJG robi dodatek do SDS co 8 (chyba) tomów.

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Ranma½

Post autor: NWW_Station » czw kwie 15, 2021 3:43 pm

Yuriko pisze:
czw kwie 15, 2021 3:30 pm
Mi się tam karty do Grand blue podobają. Fajny dodatek i nawet można pograć w gronie dorosłych osób. Ale kto co tam lubi :P
+1
Generalnie Studio JG w ostatnim czasie daje najlepsze dodatki dla mnie. Karty do gry (Grand Blue i miłość to Wojna), karty do memory (bliźniaczki), podkładki pod kubki (Bestars). Zwyczajnie szanuję ich za pomysłowość w tych dodatkach. Pocztówki zrobiły się nudnawe zwyczajnie, notesy są średnio przydatne, a z plakatów to tylko te od Ality wykorzystałem, bo są nieduże i nieposkładane (chociaż z tym składaniem JPF kiedyś oferował wysyłkę w tubie, wiec gdybym chciał, miałbym, ale za duży był). Zawsze mogę o wallscrollach pomarzyć :P

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: dejikos » czw kwie 15, 2021 4:48 pm

Kiedyś to plakaty z gazetek poskładane i przedziurawione zszywkami były hitem, a teraz? Tuby, specjalne papiery...
Czy można się obejść bez kłótni w tym towarzystwie, czy nad forum krąży jakieś fatum?
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Ranma½

Post autor: ociesek » czw kwie 15, 2021 5:09 pm

dejikos pisze:
czw kwie 15, 2021 4:48 pm
Czy można się obejść bez kłótni w tym towarzystwie, czy nad forum krąży jakieś fatum?
Mnie najbardziej zastanawia ta agresja - nie lubisz plakatów? CZEMU ODBIERASZ MI SZANSĘ NA NIE ?!?!?!?!?!?!??!SDAKMFLKJFLK

Wyluzujcie, serio.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Alexandrus888 » czw kwie 15, 2021 5:34 pm

dejikos pisze:
czw kwie 15, 2021 4:48 pm
Kiedyś to plakaty z gazetek poskładane i przedziurawione zszywkami były hitem, a teraz? Tuby, specjalne papiery...
Osobiście nie lubiłem. Jak się jest nastolatkiem, to OK, można się zachwycać, ale z wiekiem zaczyna się wymagać czegoś więcej. Zwłaszcza jak się za to płaci. Zaraz mi ktoś powie, że "przecież to są gratisy, nie płacisz za nie". A jednak. Kupując w prenumeracie/preorderze płacimy cenę okładkową, która po zdjęciu przedpłaty spada o kilka PLNów, nie mówiąc już o możliwości nabycia na Gildii z 30% rabatu.

Ładny dodatek jest w stanie mnie przekonać do zakupu, a plakat nie będzie ładny.

Z innych problemów plakatowych - konieczne są odpowiednio duże grafiki, nie zawsze są dostępne. Nie można ot tak sobie przeskalować A5 do A3 czy nawet do A4. Wymagana jest odpowiednia rozdzielczość grafiki przy zachowaniu wymiaru fizycznego, by nie było pikselozy. Pojęcie nie mam jak wyglądają materiały które dostaje wydawnictwo i ile za nie płaci, jednak zakładam, że wystarczająco duże pliki nie należą do najpopularniejszych i najtańszych.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Thoreline » czw kwie 15, 2021 6:10 pm

NWW_Station pisze:
czw kwie 15, 2021 3:43 pm
karty do memory (bliźniaczki),
Karty do memory z Ranmy i Inuyashy bym przygarnęła.

Każdy lubi co innego, ja bym z chęcią chciała mieć możliwość zrezygnowania z plakatów lub wymiany na cokolwiek innego. Zaś podkładki i magnesy zawsze przygarnę. Inni mogą mieć odwrotną potrzebę.

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Ranma½

Post autor: NWW_Station » czw kwie 15, 2021 6:59 pm

Alexandrus888 pisze:
czw kwie 15, 2021 5:34 pm
Z innych problemów plakatowych - konieczne są odpowiednio duże grafiki, nie zawsze są dostępne. Nie można ot tak sobie przeskalować A5 do A3 czy nawet do A4. Wymagana jest odpowiednia rozdzielczość grafiki przy zachowaniu wymiaru fizycznego, by nie było pikselozy. Pojęcie nie mam jak wyglądają materiały które dostaje wydawnictwo i ile za nie płaci, jednak zakładam, że wystarczająco duże pliki nie należą do najpopularniejszych i najtańszych.
Jest też taki problem, że każdy dodatek strona japońska musi zaakceptować. Możliwe, że na plakaty się nie zgodzili. Czasem dają w pewnym sensie wolną rękę (wydawnictwo może sobie robić pocztówki zakładki etc. z tego, co ma lub nawet dają jakieś materiały), a czasem trzeba każdy wymysł podać do akceptacji. Nie bez powodu nic nie dostajemy do Akiry xD

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Archerito » czw kwie 15, 2021 7:09 pm

dejikos pisze:
czw kwie 15, 2021 4:48 pm
Kiedyś to plakaty z gazetek poskładane i przedziurawione zszywkami były hitem, a teraz? Tuby, specjalne papiery...
Dokładnie...kiedyś. Inne czasy więc i wymagania inne. Kiedyś człowiek się cieszył jak miał na czarno-białym telewizorze jedynkę i dwójkę. A teraz? Plazmy, 4K, Wi-Fi i inne takie...o ilości kanałów już nie wspomnę. A na koniec i tak ten sam tekst: eee...nie ma co oglądać :D Alexandrus888 bardzo ładnie to opisał ;)

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: mika » czw kwie 15, 2021 7:16 pm

A ja tu do sobie sama do siebie marudzę, że zdarzyłam mi się dziś druga przedpłata (każda od kogo innego), gdzie nawet żadnej zakładki mi nie dołączyli :lol: (choć nie ukrywam, preorder robiłam tu właśnie dlatego, że na jakąś, nie koniecznie z tej serii, liczyłam :P Nie po to nie zamawiam w Gildii, by mieć drożej i goło :P Rozpieściłam się :lol: )

Awatar użytkownika
Narii
Adept
Posty: 109
Rejestracja: śr sie 14, 2019 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Narii » czw kwie 15, 2021 8:31 pm

Alexandrus888 pisze:
czw kwie 15, 2021 3:14 pm
Dawanie poskładanych plakatów to jak sprzedaż z outletu - niby można, a jednak to policzek dla kolekcjonera.
Lepiej bym tego nie ujęła xD Jak plakat to tylko zrolowany w tubie 8-)
NWW_Station pisze:
czw kwie 15, 2021 3:43 pm
Generalnie Studio JG w ostatnim czasie daje najlepsze dodatki dla mnie. Karty do gry (Grand Blue i miłość to Wojna), karty do memory (bliźniaczki), podkładki pod kubki (Bestars). Zwyczajnie szanuję ich za pomysłowość w tych dodatkach.
Sama pewnie też nie skorzystam nigdy z kart do gier (oprócz Piotrusia z Natsume! :D), ale za każdym razem się cieszę gdy wydawnictwa wymyślają coś nowego. Ile można tych (nie ujmując im, też lubię takie z pięknymi grafikami <3) pocztówek ;) Mam też nadzieję na więcej podkładek, bo choć może szkoda mi ich używać, to i tak bardzo mi się podobają.

Swoją drogą jak już przy dodatkach jesteśmy, kiedyś Waneko do pierwszego tomu Czarodziejek.net dorzucało brelok, też fajny pomysł. I do któregoś Magi magneso-otwieracz? Również ciekawe :mrgreen:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Yuriko » czw kwie 15, 2021 10:26 pm

Narii pisze:
czw kwie 15, 2021 8:31 pm
Swoją drogą jak już przy dodatkach jesteśmy, kiedyś Waneko do pierwszego tomu Czarodziejek.net dorzucało brelok, też fajny pomysł.
Tak. Do Citrusa również był brelok. Mam oba, ale są malutkie :(

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Archerito » pt kwie 16, 2021 7:36 pm

Narii pisze:
czw kwie 15, 2021 8:31 pm
Jak plakat to tylko zrolowany w tubie
Albo na twardym papierze zapakowany w karton...chociaż nie...bo wtedy ludzie traktują go jako podkładkę i wyrzucają :D
Yuriko pisze:
czw kwie 15, 2021 10:26 pm
Tak. Do Citrusa również był brelok. Mam oba, ale są malutkie
A czy czasami do któregoś z tomiku Wojowniczek z Krainy Marzeń (get off...to jedyny prawilny tytuł) nie było breloka? Ja najbardziej lubię rzeczy, które poszerzają uniwersum: karty danych, metryczki, booklety. To są moim zdaniem najlepsze dodatki bo nie dość, że ładnie wyglądają to jeszcze mają wartość samą w sobie :)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Ranma½

Post autor: ninna » pt kwie 16, 2021 7:57 pm

Archerito pisze:
pt kwie 16, 2021 7:36 pm
A czy czasami do któregoś z tomiku Wojowniczek z Krainy Marzeń (get off...to jedyny prawilny tytuł) nie było breloka?
Był magnes. Oprócz tego booklet, zakładka i pocztówka (z tych co się zbierało w ramach 20lecia Waneko).

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Yuriko » pt kwie 16, 2021 8:09 pm

ninna pisze:
pt kwie 16, 2021 7:57 pm
booklet, zakładka
Ten booklet jest boski :D Szkoda, że Waneko więcej takich nie robi. A zakładka to chyba nie była robiona specjalnie na 20lecie, tylko normalnie jako materiał promocyjny.

Ja mocno szanuję Kotori za to, że starają się wydawać booklety do swoich serii. Finder już dostał 3 i prawdopodobnie do 11 tomu też będzie. Teraz Ballad Opera dostał do 4 tomu i liczę, że na tym nie poprzestaną :P

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Archerito » pt kwie 16, 2021 8:53 pm

ninna pisze:
pt kwie 16, 2021 7:57 pm
Był magnes.
Dzięki ninna. To coś musiało mi się przyśnić :D
Yuriko pisze:
pt kwie 16, 2021 8:09 pm
Ten booklet jest boski
Nooo...piękny jest. Gdybym miał wybierać dodatek numero uno w mojej kolekcji to zapewne byłby właśnie ten booklet. Szczerze? Zdecydowanie wolałbym jeden taki booklet na kilka tomików niż kupę drobnego śmiecia do każdego :)

PS: taka śmieszna historia...specjalnie dla tego bookletu kupiłem zestaw 4-6, a dopiero duuuużo później uzupełniłem tomiki 1-3...i nie żałuję :)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Yuriko » pt kwie 16, 2021 10:36 pm

Archerito pisze:
pt kwie 16, 2021 8:53 pm
PS: taka śmieszna historia...specjalnie dla tego bookletu kupiłem zestaw 4-6, a dopiero duuuużo później uzupełniłem tomiki 1-3...i nie żałuję
Tak samo xD Z tym, że jeszcze 1-3 tomów nie kupiłam. Ja ogólnie nie planowałam kupować tej serii w prenumeratach, ale Waneko wiedziało, jak przekupić człowieka :P

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Archerito » pt kwie 16, 2021 11:10 pm

Yuriko pisze:
pt kwie 16, 2021 10:36 pm
Waneko wiedziało, jak przekupić człowieka
Oj tak...nic dodać, nic ująć. Aczkolwiek tak mogę być przekupowany częściej :D

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Tequilka » czw kwie 22, 2021 2:51 pm

Dodatki cudne <3 Super, że jest różna grafika, niż ta okładkowa.

A co do dyskusji - każdy woli co innego, dla mnie np. przypinki i plakaty to najgorsze, co może być. Mam dwa wallscrolle i nie potrzebuję zagiętych kartek na ścianach, a przypinki po prostu się gdzieś w szufladzie walają.

Zakładka i pocztówka to zawsze najbardziej bezpieczny wybór :3

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Monsterlight » śr maja 19, 2021 1:12 pm

Dodatki do drugiego tomu:
► Pokaż Spoiler
Niezłe, podobają mi się magnes (?) i zakładka :) Ciekawe kiedy pierwszy tom dotrze xd
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Fani » śr maja 19, 2021 1:22 pm

Monsterlight pisze:
śr maja 19, 2021 1:12 pm
Ciekawe kiedy pierwszy tom dotrze xd
Wczoraj wygenerowali mi etykietę inpostu, ale jeszcze nie wysłali.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości