Ranma½

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Ranma½

Post autor: ociesek » wt maja 25, 2021 9:23 am

kesah, a ile osób pracuje/pakuje w Waneko, JG i JPFie?
Bo rozumiem, że skoro wysuwasz takie wnioski, masz pełne i pewne dane?

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: jtumanowicz » wt maja 25, 2021 1:42 pm

Dla ułatwienia kesahowi dodam, że Waneko dysponuje magazynem (z tego co widziałem na YT, niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę) a cały JPF to jeden domek na przedmieściach Szczecina.
► Pokaż Spoiler
Nie oczekujmy nawet, że moce przerobowe będą porównywalne. No nie będą, nie da się. Czekając na paczkę pamiętajmy więc, że komiksy to nie jest artykuł pierwszej potrzeby i nikt nie umrze jeżeli nie dostanie ich dzień po premierze :roll:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Yuriko » wt maja 25, 2021 2:26 pm

Ej No, ten domek wcale taki malutki nie jest, a przynajmniej wydaje się duży. Z góry widać, jakby miał 2 piętra i może być piwnica, wiec..

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Archerito » wt maja 25, 2021 8:19 pm

jtumanowicz pisze:
wt maja 25, 2021 8:03 am
"Zwykły" sklep ma dziesiątki osób na magazynie, oprogramowanie do zarządzania gospodarką magazynową za dziesiątki tysięcy złotych i zamówienia spływające stale. Mangarden ma na magazynie tych osób kilka a paczki wysyłają falami - jak przyjeżdża premiera z drukarni. Żeby wysłać preordery sprawniej musieliby pracować na jakiś dzikie zmiany albo zatrudnić więcej osób przez co pomiędzy premierami siedzieliby na tyłkach i nudzili.
Z całym szacunkiem ale wszystko o czym mówisz naprawdę jako konsumenta średnio mnie interesuje. To nie jest mój biznes układać im w magazynie harmonogram prac. Jeżeli ja odstawię fuszerkę klient nie będzie słuchał jak to mam ciężko bo prowadzę 5 projektów. Co go to obchodzi? Kupując przypieczony bochenek chleba też rozgrzeszasz piekarza bo go żona zdradziła z listonoszem? Ja rozumiem, że można na pewne rzeczy przymknąć oko ale bez przesady ;)

Herocky
Adept
Posty: 235
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 4:03 pm
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Herocky » śr maja 26, 2021 12:14 am

Archerito pisze:
wt maja 25, 2021 8:19 pm
Kupując przypieczony bochenek chleba też rozgrzeszasz piekarza bo go żona zdradziła z listonoszem?
Rozwaliłeś mnie tym pytaniem kolego. No, ale coś w tym jest. :D
Bez odbioru!

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: jtumanowicz » śr maja 26, 2021 2:36 pm

Archerito pisze:
wt maja 25, 2021 8:19 pm
Kupując przypieczony bochenek chleba
Spoko, ale taki sam bochenek chleba mogę kupić w dowolnej innej piekarni a my tu mówimy o różnych wydawcach i różnych ofertach. Jeżeli chcemy szukać spożywczych analogii, nie ma problemu. Mogę sobie kupić zwykłe jasne piwko w Żabce (nie wiem, marki np. My Hero Academia). Zawsze mają na półce, nigdy nie ma problemu z dostępnością, bardzo mnie to cieszy. Ale jak chcę kupić ciemny pszeniczny lagier pils palony jasny pełny z browaru Koczkodan (powiedzmy, ze marki Jojo w twardej oprawie) no to czasem muszę poczekać parę dni. Bo towar niszowy, bo dostawy inaczej działają, bo zupełnie inny model biznesowy. I ja się o to nie rzucam, bo jak piwko dobre to warto poczekać.

Komiks ma być dobry, profesjonalnie przetłumaczony i starannie wydany. Czas wysyłki to tutaj najmniej istotna ze możliwych zmiennych. Jeżeli wydawnictwo działa na małą skalę, przez co wydają rzeczy rzadziej, wolniej ale lepsze to ja ten model wolę od wydawnictwa które punktualnie jak w zegareczku wydaje kilkanaście miałkich serii nie wartych zapamiętania.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Ranma½

Post autor: kesah » śr maja 26, 2021 3:03 pm

Mówimy nadal o wydawnictwie jakie ma aktualnie 25 lecie swojej działalności i wydaje mniej serii niż konkurencyjne wydawnictwa - Waneko, Studio JG a przy tym ma bardzo popularne serie w swojej ofercie (Naruto, One PIece, JoJo, Berserk, Dragon Ball, Atak Tytanów...) a mimo to ma największe opóźnienia premier i dostaw. Ja sam osobiście na gardena nie mam co narzekać, sam od nich nie dawno kupiłem wydania Ito i przyszły bardzo szybko, na trzeci dzień były u mnie. Temat dotyczy głównie pre-orderów i frustracji ludzi którzy specjalnie zamówili tom premierowo by go mieć jak najszybciej a mają go czasami później niż inni jacy zamówili mangę poza pre-orderem. Ja o tyle nie doświadczam takich sytuacji, bo jak wspomniałem... Nie kupuje pre-orderów.... Aczkolwiek czasami mnie dziwi jedna sytuacja, gdzie składam zamówienie w gildii na dwa tygodnie przed premierą tomu a nie jest traktowana jako pre-order, trochę szkoda.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Archerito » śr maja 26, 2021 3:09 pm

jtumanowicz pisze:
śr maja 26, 2021 2:36 pm
Komiks ma być dobry, profesjonalnie przetłumaczony i starannie wydany. Czas wysyłki to tutaj najmniej istotna ze możliwych zmiennych. Jeżeli wydawnictwo działa na małą skalę, przez co wydają rzeczy rzadziej, wolniej ale lepsze to ja ten model wolę od wydawnictwa które punktualnie jak w zegareczku wydaje kilkanaście miałkich serii nie wartych zapamiętania.
Nie do końca zgodzę się z Twoją analogią szczerze mówiąc. Ten motyw z bochenkiem odnosił się tylko i wyłącznie do usprawiedliwiania wydawców...aczkolwiek nie w tym rzecz. To co dla kogo jest ważne pozwólmy osądzić tym, którzy zostawiają w wydawnictwach pieniądze. Jeżeli dla Ciebie czas dostawy ważny nie jest to spoko. Dla mnie osobiście też nie bo jak wspomniałem i tak zawsze proszę o wysyłkę jednorazową, a nie przy każdym preorderze i to też jest spoko. Aczkolwiek również spoko jest wkurzanie się o to, że kupujący wywiązał się ze swojej części umowy, a wydawnictwo nie. Nie rozumiem też tej kwestii wyboru? Czyli co? Nie można być profesjonalnym w każdym aspekcie tylko trzeba wybierać? Litości...z całą sympatią do Ciebie ale jak dla mnie wierutna bzdura na poziomie "dlaczego się pieklisz, że dostałeś uszkodzoną przesyłkę...trzeba było kupić stacjonarnie".

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Yuriko » śr maja 26, 2021 3:23 pm

Nie rozumiem, jak można mieć problem do ludzi, którzy narzekają, ze nie dostali swojej mangi od ponad tygodnia.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Monsterlight » śr cze 09, 2021 5:14 pm

Ktoś też jeszcze nie dostał Ranmy czy tylko ja mam takiego pecha? xD :|
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

GreX
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 04, 2018 2:10 pm
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: GreX » śr cze 09, 2021 5:19 pm

Ja dostałem, ale chciałbym tylko przypomnieć że preorder na 2 tom kończy się jutro.
Tak dla zapominalskich :angel:

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 622
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Tequilka » śr sie 04, 2021 11:39 am

Czy dostał ktoś już 2 tom Ranmy albo chociaż informację o wysyłce?

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Fani » śr sie 04, 2021 11:45 am

Od paru dni tomik stoi na półce, tylko, że ja brałem dostawę paczkomatem.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 622
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Tequilka » śr sie 04, 2021 12:20 pm

No ja właśnie też paczkomatem a nie dostałam jeszcze informacji o wysyłce ;/

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2876
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Canis » śr sie 04, 2021 3:56 pm

Tequilka pisze:
śr sie 04, 2021 12:20 pm
No ja właśnie też paczkomatem a nie dostałam jeszcze informacji o wysyłce ;/
A brałaś prenumeratę na kilka tomów? Bo ja miałem podobną sytuację z Iuyashą. Kupiłem wszystkie 3 tomy i wybrałem paczkomat. Pierwszy tom przyszedł normalnie, drugi już pocztą. Wcześniej też się niepokoiłem bo nie dostałem SMSa. Oto co odpisało Mangarden:
Witam,

każdy kolejny preorder z jednego zamówienia wysyłany jest darmową formą
dostawy tj. listem nierejestrowanym za pośrednictwem Poczty Polskiej pod
adres wskazany przy zamówieniu. Wybrana forma dostawy dotyczy wyłącznie
pierwszej wysyłki z zamówienia tutaj była to wysyłka pierwszej części
tej serii, prosimy o weryfikację czy poczta nie doręczyła przesyłki pod
wskazany adres
A tak wygląda to na koncie sklepu:
► Pokaż Spoiler

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Ranma½

Post autor: neiki » śr sie 04, 2021 5:03 pm

Mi wysyłali pocztą, ale też już dawno swój tomik dostałam (w zeszłym tygodniu, ale nie pamiętam kiedy dokładnie, środa/czwartek).

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 622
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Tequilka » śr sie 04, 2021 8:52 pm

Canis pisze:
śr sie 04, 2021 3:56 pm
Tequilka pisze:
śr sie 04, 2021 12:20 pm
No ja właśnie też paczkomatem a nie dostałam jeszcze informacji o wysyłce ;/
A brałaś prenumeratę na kilka tomów? Bo ja miałem podobną sytuację z Iuyashą. Kupiłem wszystkie 3 tomy i wybrałem paczkomat. Pierwszy tom przyszedł normalnie, drugi już pocztą. Wcześniej też się niepokoiłem bo nie dostałem SMSa. Oto co odpisało Mangarden:
Tak, zamawiałam więcej tomików, pierwsze trzy przyszły razem przez paczkomat, ale 2 tom Inuyashy również dostałam do paczkomatu a nie pocztą :eh:
Kurde, jeżeli jest tak jak mówisz, to lipa ;/ Specjalnie chciałam przez paczkomat, bo pan listonosz ma w d... paczki i je zostawia jak chce... raz zostawił mi Jojo na deszczu, mimo, że byłam w domu, bo po co zadzwonić.
Zobaczę do końca tygodnia.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 622
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Tequilka » czw sie 05, 2021 2:52 pm

Faktycznie pocztą dostałam, ale miałam ją zapakowaną w inny karton, inaczej niż Jojo do tej pory. Wydaje mi się, że tak jest bezpieczniej. :3

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Gotenks » pt sie 06, 2021 9:29 am

Mi ostatnio przyszedł w kartonie otwieranym trochę tak, jak pudełko do pizzy :)

EDIT. Nie mogę się przyzwyczaić do tego, że z P-Chana zrobili Pigusia xd
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Monsterlight » czw lis 04, 2021 1:29 pm

Polska wersja trzeciego i czwartego tomu:
► Pokaż Spoiler
Fajnie by było dożyć wydania całości, ale może być ciężko xd Już nie wspominam o osobach, które zbierają Inuyashę :roll:
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości