Ranma½

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Kocurzyca » pn kwie 12, 2021 11:22 pm

Ja oddałabym wszystkie pocztówki i zakładki za magnesy, naklejki i podkładki pod kubki :lol:
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Archerito » pn kwie 12, 2021 11:24 pm

Kocurzyca pisze:
pn kwie 12, 2021 11:22 pm
Ja oddałabym wszystkie pocztówki i zakładki za magnesy, naklejki i podkładki pod kubki
Czyli jak mawia poeta: każdy ma swoją banię :D

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Kuroneko » wt kwie 13, 2021 11:25 am

A ja bardzo chciałabym wreszcie plakaty :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Kocurzyca » wt kwie 13, 2021 1:14 pm

Kuroneko pisze:
wt kwie 13, 2021 11:25 am
A ja bardzo chciałabym wreszcie plakaty :D
Ja też, o ile byłyby jakości wykraczającego poza A3 na zwykłym papierze z bloku rysunkowego. Like, błagam was, wydawnictwa, nawt jeśli to musi być coś tak maciupkiego jak A3 to ja BŁAGAM o grubszy papier... albo większy format... proszę... :cry:
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Kuroneko » wt kwie 13, 2021 1:59 pm

Kocurzyca pisze:
wt kwie 13, 2021 1:14 pm
Ja też, o ile byłyby jakości wykraczającego poza A3 na zwykłym papierze z bloku rysunkowego. Like, błagam was, wydawnictwa, nawt jeśli to musi być coś tak maciupkiego jak A3 to ja BŁAGAM o grubszy papier... albo większy format... proszę... :cry:
O tak, ten papier od Studia jest strasznie cienki i plakaciki wyglądają na pogniecione. Poza tym są strasznie małe. Format i papier taki jak z Otaku byłby świetny.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Archerito » wt kwie 13, 2021 6:04 pm

Kuroneko pisze:
wt kwie 13, 2021 11:25 am
A ja bardzo chciałabym wreszcie plakaty
Plakaty są bardzo problematyczne w dystrybucji niestety. Jak dla mnie jedyne sensowne rozwiązanie to te plakaty ze sztywnego kartonu jakie swego czasu w Alicie albo na śliskim papierze ale zwinięte w rulon jak np. w Trigunie. Aczkolwiek to są dodatkowe koszta i pewnie dlatego wydawnictwa rzadko sięgają po tego typu dodatki.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Kuroneko » wt kwie 13, 2021 7:22 pm

Archerito pisze:
wt kwie 13, 2021 6:04 pm
Plakaty są bardzo problematyczne w dystrybucji niestety.
Wcale nie. Niech po prostu je poskładają, w czym problem? To nie fair, że nie dostanę plakatów jako dodatek, bo kilka ludzi zawsze narzeka, że chcą w rulonie. Ja np. nie używam kart memory ani przypinek, ale uważam, że różnorodność w dodatkach jest dobra i nich cieszy tych, co lubią dany dodatek.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Kocurzyca » wt kwie 13, 2021 7:44 pm

Ja nie używam zakładek, wszystkie pocztówki walają sie po jakiś szufladach, szafkach etc, notesów nie używam żadnych, przypinek już nie noszę... :lol: większość dodatków jest dla mnie meh. I właśnie też wolałabym jakąś większą różnorodność, cieszę się, że np do trzeciego tomu Beastars była ta podkładka pod kubek. Mimo, iż nie mam tomów 1-2 jeszcze, to kupiłam preorder trzeciego tylko i wyłącznie ze względu na podkładkę.
Szkoda, że od jakiegoś czasu plakaty nie trafiają się już prawie w ogóle. Mam 26 lat, ale z kilku serii wciąż chętnie bym powiesiła.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Archerito » wt kwie 13, 2021 8:47 pm

Kuroneko pisze:
wt kwie 13, 2021 7:22 pm
Wcale nie. Niech po prostu je poskładają, w czym problem?
Poskładany plakat...pozostawię to może bez komentarza. Jak widać wystarczająco ludzi, żeby plakaty były sporadycznymi dodatkami i całe szczęście. Plakaty pozginane "na cztery" nadają się tylko do kosza, a nie do wieszania na ścianę. Nawet laminator albo szklana oprawa nie pomaga bo zagięcia są bardzo widoczne.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Meliona » wt kwie 13, 2021 9:05 pm

Kocurzyca pisze:
wt kwie 13, 2021 7:44 pm
cieszę się, że np do trzeciego tomu Beastars była ta podkładka pod kubek. Mimo, iż nie mam tomów 1-2 jeszcze, to kupiłam preorder trzeciego tylko i wyłącznie ze względu na podkładkę.
Pierwsze 6 tomów Beastars dostanie podkładki pod kubek.

A co do dodatków Ranmy - bardzo mi się podobają, ale mangi nie mam zamiaru kupować xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Kuroneko » wt kwie 13, 2021 9:08 pm

Archerito pisze:
wt kwie 13, 2021 8:47 pm
Poskładany plakat...pozostawię to może bez komentarza. Jak widać wystarczająco ludzi, żeby plakaty były sporadycznymi dodatkami i całe szczęście. Plakaty pozginane "na cztery" nadają się tylko do kosza, a nie do wieszania na ścianę. Nawet laminator albo szklana oprawa nie pomaga bo zagięcia są bardzo widoczne.
A kto cię zmusza, by go kupić? Ja i inni chcieliby plakaty, nawet poskładane, a przez takich narzekających o byle co, nie dostaniemy, bo wydawnictwa boją się waszych zrzędliwych komentarzy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Archerito » wt kwie 13, 2021 10:10 pm

Kuroneko pisze:
wt kwie 13, 2021 9:08 pm
narzekających o byle co, nie dostaniemy, bo wydawnictwa boją się waszych zrzędliwych komentarzy
Podałem Ci konkretne argumenty dlaczego plakaty w mangach to zły pomysł. Co więcej podałem również przykłady mang w których zrobiono to dobrze. Ty natomiast czepiłaś się jak pijany płotu obwiniania kogoś kto myśli inaczej sama nie podając ŻADNYCH argumentów poza "chcę i ma być". Widzę, że dyskusja z Tobą mija się z celem ;) A jeżeli chcesz plakat to może...po prostu kup sobie plakat oddzielnie ;) Nie? Zbyt proste? xD

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Yuriko » wt kwie 13, 2021 10:48 pm

Na drzwiach mam plakat z Levim od JPFu. Grafika jest taka boska, że nie mogłam tego nie powiesić, ale prawda jest taka, że te zagięcia bolą i to bardzo xD A jak się odbija światło to już w ogóle katastrofa :(

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Ranma½

Post autor: ociesek » śr kwie 14, 2021 6:38 am

Raz że raczej mi plakaty mangowe do stylu mieszkania nie pasują w ogóle, a dwa, że obiema łapami popisuję się pod Archerito :)

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Archerito » śr kwie 14, 2021 9:01 am

ociesek pisze:
śr kwie 14, 2021 6:38 am
Raz że raczej mi plakaty mangowe do stylu mieszkania nie pasują w ogóle, a dwa, że obiema łapami popisuję się pod Archerito
Dziękuję :) Ja osobiście z plakatów też już wyrosłem ale nie ukrywam, że wg mnie format JPFowy jest naprawdę ok i co ważniejszy wygodny w przechowywaniu :) Jak ja żałuję, że nie załapałem się na plakaty z pierwszych dwóch tomików Ality :(

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Gotenks » śr kwie 14, 2021 9:04 am

Magnesy to miła niespodzianka, bo inne dodatki od razu lądują do szuflady i jedynie raz na parę miesięcy wyciągam z niej jakąś zakładkę, jak kupię jakąś książkę w wersji papierowej, bo większość rzeczy czytam na czytniku :) A jeszcze fajnie, że te z Ranmy są w kształcie postaci, a nie po prostu walnięty jakiś obrazek w prostokątnym magnesie :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Archerito » śr kwie 14, 2021 10:05 am

Gotenks pisze:
śr kwie 14, 2021 9:04 am
A jeszcze fajnie, że te z Ranmy są w kształcie postaci, a nie po prostu walnięty jakiś obrazek w prostokątnym magnesie
A ja wręcz przeciwnie :) Zdecydowanie bardziej podobają mi się jednolite kształty i oczywiście jest to związane z aspektem czysto kolekcjonerskim. Dużo łatwiej znaleźć pasującą stronę do segregatora i zakładki/naklejki nie latają jak Żyd po pustym sklepie :)

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Kuroneko » czw kwie 15, 2021 2:14 pm

Archerito pisze:
wt kwie 13, 2021 10:10 pm
Kuroneko pisze:
wt kwie 13, 2021 9:08 pm
narzekających o byle co, nie dostaniemy, bo wydawnictwa boją się waszych zrzędliwych komentarzy
Podałem Ci konkretne argumenty dlaczego plakaty w mangach to zły pomysł.
Ja podałam konkretne argumenty, że plakaty to dobry pomysł. Mi się podobają, tobie nie, w czym problem? A powiedz, co ci szkodzi, czy będą plakaty poskładane czy wcale ich nie będzie? Tak czy inaczej nie dostaniesz tuby, a przynajmniej inne osoby się ucieszą z tego dodatku? Ja nie lubię kart do gier Kaguya, a czy piszę, żeby nie dawali, bo ja nie lubię? Podstawą jest różnorodność dodatków.
Archerito pisze:
wt kwie 13, 2021 10:10 pm
Kuroneko pisze:
wt kwie 13, 2021 9:08 pm
narzekających o byle co, nie dostaniemy, bo wydawnictwa boją się waszych zrzędliwych komentarzy
A jeżeli chcesz plakat to może...po prostu kup sobie plakat oddzielnie ;) Nie? Zbyt proste? xD
A jak chcesz nieposkładany to ty sobie kup, a nie wymagaj od wydawnictwa, że będzie brać pod uwagę twoje widzimisie i przez to zabierasz szansę na plakaty jako regularny dodatek. Ja chcę dostać plakat jako dodatek i tak, może być poskładany.

Czemu nie kupię? Po pierwsze koszt i problem ze sprowadzaniem rzeczy. Po drugie chcę motyw z danej mangi i raczej nie ma takich na sprzedaż, a wydawnictwa dostają grafiki do tomików. Po trzecie, dlaczego każdy nie może dostać taki dodatek, jaki chce? Tak cię by bolało, jeśli Studio czy JPF da do jednego tomu z dwudziestu plakat, który ja sobie powieszę na ścianę, a ty nie?

Bardzo miło, że nie możecie zaakceptować dodatku, który wam się nie podoba. Co z tego, że kogoś może mógłby cieszyć?
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Alexandrus888 » czw kwie 15, 2021 3:14 pm

Kuroneko pisze:
czw kwie 15, 2021 2:14 pm
A powiedz, co ci szkodzi, czy będą plakaty poskładane czy wcale ich nie będzie?
Jak dostanę poskładany plakat, to nici z np. piękniej strukturalnej pocztówki.

Dawanie poskładanych plakatów to jak sprzedaż z outletu - niby można, a jednak to policzek dla kolekcjonera. Karty do Miłość to wojna/Grand blue to osobna porażka. Ja lubię mieć grafiki z serii. No ale cóż - tytuły nie mogą się poszczycić dużą ilością artów, więc wydawnictwo musi kombinować. Przynajmniej do czegoś te karty mogą przydać. A wymamłany plakat już nie D:

Kuroneko pisze:
czw kwie 15, 2021 2:21 pm
dlaczego każdy nie może dostać taki dodatek, jaki chce?
A niech dostaje, byleby nie był świętokradztwem. A składanie plakatów nim jest :lol:

PS. Więcej postów jeden po drugim się nie dało? :lol: Istnieje taka opcja jak "edytuj" jak ci się coś zachce dopisać ;)

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ranma½

Post autor: Archerito » czw kwie 15, 2021 3:27 pm

Kuroneko pisze:
czw kwie 15, 2021 2:14 pm
Ja podałam konkretne argumenty, że plakaty to dobry pomysł. Mi się podobają, tobie nie, w czym problem?
Problem w tym, że "bo mi się podobają" to nie jest argument z którym włącza się do dyskusji. Widzę, że w dalszym ciągu gadasz byle gadać i próbujesz mi udowodnić, że twojsze jest lepsze niż mojsze. Powiem krótko...wydawnictwa rzadko dają plakaty zapewne z jakiegoś powodu. Jeżeli nie jesteś w stanie dojść do wniosków z jakiego to już Twoja sprawa :) "Raczej nie ma takich na sprzedaż"? Naprawdę? W dobie Internetu, gdzie można znaleźć miliardy pięknych grafik, zgrać na pendriva i iść do pierwszego lepszego ksero, żeby wydrukowali za 5 zł w dowolnym formacie :) Ok ale załóżmy, że chcesz mieć plakat full legit więc wyprowadzę Cię z błędu...owszem są...wystarczy chwilę poszukać...i nie kosztują miliony jak sugerujesz :D Szczerze? Mam gdzieś jakie kto dodatki dodaje. Cały Twój ból "części ciała, gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę" zaczął się bo naskoczyłaś na mnie kiedy zwróciłem uwagę dlaczego wydawnictwa rzadko sięgają po ten akurat gadżet. Nie umiesz prowadzić sensownej dyskusji i reagujesz agresją. Nie lubię wycieczek odnośnie wieku ale zdecydowanie mam wrażenie, że rozmawiam z jakimś rozpieszczonym dzieciakiem. Idąc Twoim tokiem rozumowania wydawnictwa mają inwestować w gadżety jakie lubisz bo Ty tak chcesz? Śmieszne...

PS: I taka dobra rada...poćwicz edytowanie postów :D
Alexandrus888 pisze:
czw kwie 15, 2021 3:14 pm
A niech dostaje, byleby nie był świętokradztwem. A składanie plakatów nim jest
Daj spokój...widzisz, że to typowe "gadaj do słupa, a słup jak"...no wiadomo co. To już nawet śmieszne nie jest ;)
Ostatnio zmieniony czw kwie 15, 2021 7:05 pm przez Archerito, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości