RG Veda

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

RG Veda

Post autor: Yuriko » czw kwie 21, 2022 1:19 pm

ObrazekObrazek
Trzysta lat temu, Bóg Piorunów Taishakuten zbuntował się przeciwko Niebiańskiemu Władcy (Tentei). W wyniku rebelii Władca oraz jego boski strażnik Ashura-ō stracili życie. Bóg Piorunów z pomocą Shashi, żony Ashury-ou, objął nienależne mu miejsce na tronie i rozpoczął okrutną tyranię jako nowy Emperator. Jednakże została obwieszczona taka przepowiednia:
"Sześć gwiazd uderzy w ziemię. Ty jesteś ciemną gwiazdą, która sprzeciwiła się niebiosom. Twoja podróż rozpocznie się, gdy znajdziesz dziecię wymierającego rodu. Nie potrafię powiedzieć, czy dziecię będzie dobre czy złe, ale wiem tylko, że może ono obracać kołem niebiańskiego przeznaczenia..."
Podążając za słowami przepowiedni, Strażnik północnych ziem, Yasha-ō, budzi dziecko (nie ma jednoznacznie określonej płci) Ashury-ō, Ashurę, które spało pod wpływem magicznej pieczęci przez ostatnie trzysta lat. Wierząc, że słowa przepowiedni oznaczają, iż wspólnie Sześć Gwiazd może zdetronizować Taishakutena, wraz z Ashurą wyrusza w podróż by je odnaleźć. Po pewnym czasie dołącza do nich Sōma, Ryu-ō i Karura-ō, troje z przepowiedzianych Sześciu Gwiazd, którymi są również Yasha-ō i Ashura. Tajemnicza postać zwąca się Kujaku, który się regularnie pojawia, daje im cenne rady, ale jego prawdziwa natura i intencje pozostają niejasne.
Okładka i dodatki do tomu 2
► Pokaż Spoiler

Kacpersus99
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 26, 2021 3:05 pm
Status: Offline

RG Veda

Post autor: Kacpersus99 » sob kwie 23, 2022 5:43 pm

Ani trochę mnie nie intresuje ale zamówiłem w twardej by w przyszłości się wzbogacić

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

RG Veda

Post autor: Alexandrus888 » sob kwie 23, 2022 6:23 pm

Spekulant :P

Dobrze, dobrze, trzeba sobie radzićw trudnych czasach. A nóż dołożyłeś cegiękę do Kolekcji CLAMPa w Polsce i będziesz mógł się wzbogacić o wiele więcej - sprzedać pojedynczy tytuł to jedno, a całą spójną kolekce to drugie. No i ktoś, kto postanowi za jakiś czas podjąć wyzwanie "kolekcji na twardo", będzie ci wdzięczny (choć przez łzy XD )

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

RG Veda

Post autor: Krzych Ayanami » sob kwie 23, 2022 8:08 pm

Kacpersus99 pisze:
sob kwie 23, 2022 5:43 pm
Ani trochę mnie nie intresuje ale zamówiłem w twardej by w przyszłości się wzbogacić
A nie lepiej zbierać jednotomówki Waneko - zwłaszcza te z horrorami :D ?
Kupisz jeden to za trzydzieści złotych i po nie całym roku będziesz sto procent do przodu :D .
Z pozycjami na twardo trzeba dłużej czekać, zajmują więcej miejsca - i też są znacznie droższe.
No i trzeba się wstrzelić w zapotrzebowanie :D .

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 545
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

RG Veda

Post autor: NWW_Station » sob kwie 23, 2022 9:10 pm

Osobiście wyczekuję RG Vedy, bo CLAMP bardzo lubię, a tę pozycję kiedyś fragmenty nawet czytałem. Ostatnio sobie adaptację powtórzyłem po latach. Jestem gotowy na premierę :)
Znając życie, to po ich wysyłce poczekam dodatkowe 3 tygodnie, ale... trudno. Jakoś przetrwam.

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

RG Veda

Post autor: Krzych Ayanami » sob kwie 23, 2022 9:30 pm

Alexandrus888 pisze:
sob kwie 23, 2022 6:23 pm
Spekulant :P

Dobrze, dobrze, trzeba sobie radzićw trudnych czasach. A nóż dołożyłeś cegiękę do Kolekcji CLAMPa w Polsce i będziesz mógł się wzbogacić o wiele więcej - sprzedać pojedynczy tytuł to jedno, a całą spójną kolekce to drugie. No i ktoś, kto postanowi za jakiś czas podjąć wyzwanie "kolekcji na twardo", będzie ci wdzięczny (choć przez łzy XD )
Clamp jest moim zdaniem strasznie nierówny.
MKR i Sakura są już wydane przez Waneko, więc odpadają.
X/1999 jest całkiem sympatyczną pozycją, ale autorki tak naprawdę nigdy moim zdaniem nie miały pomysłu na zakończenie, więc komiks porzuciły. Po czasie się zorientowały, że musiałyby narysować taką rzeźnię jak w Berserku :D .
Wish ma status śmieciowy i jedyny dostępny tom w sklepie kosztuje 4,5 złotego - co raczej oznacza, że już nikt tego nie chce.
Chobits ma już zmienioną kreskę i nie jestem pewien czy gdyby kto inny te "kompy" - bo z tego co pamiętam w japońskim oryginale tak się nazywa te lalki z uszkami - narysował i napisał, to czy wzbudziłby zainteresowanie. Inna sprawa, że rozwiązanie historii sprowadzające się do faktu, że owej lalki nie może zaliczyć, bo wtedy skasuje jej pamięć, jest trochę ten tego... Nie wiem, może na nastolatki to działa, ale jest to nieco dziwne rozłożenie akcentów.
Reszty nie znam.

Nie mam żadnego problemu z tym, że te autorki tworzyły mało wymagające czytadła i na tym polu osiągnęły sukces.
Ale odnoszę wrażenie, że kiepsko się zestarzały, od kiedy Clamp zaczął być u nas wydawany, to pojawiła się cała masa świetnych pozycji. I ciężko mi uznać pracę tej grupy za coś wyjątkowego.

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 545
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

RG Veda

Post autor: NWW_Station » sob kwie 23, 2022 10:15 pm

Hmm... Problem jest bardziej taki, że te najbardziej znane/najdłuższe etc. serie u nas się nie ukazały, więc JPF ma pole do zabawy. RG Veda akurat długa nie jest, ale takie xxxHOLiC, Tsubasa już są i na nie czekam (szczególnie na pierwszą z wymienionych). Chociaż Blood-C też bym chętnie kupił. Ogólnie jestem w sumie bardziej fanem ich trochę poważniejszych w sumie tworów, ale Sakurę też lubię (i wkurzam się, że kontynuacji już u nas nie będzie).

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

RG Veda

Post autor: Ame » ndz maja 01, 2022 10:56 am

Krzych Ayanami pisze:
sob kwie 23, 2022 9:30 pm
X/1999 jest całkiem sympatyczną pozycją, ale autorki tak naprawdę nigdy moim zdaniem nie miały pomysłu na zakończenie
Z tym nie wiadomo. Podobnie wydawca nie zgodził się na takie zakończenie.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

RG Veda

Post autor: Alexandrus888 » ndz maja 01, 2022 11:21 am

A nie było jakiegoś motywu z zakończeniem X'a w Tsubasie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości