Urusei Yatsura

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Urusei Yatsura

Post autor: Akiho » ndz sie 21, 2022 12:53 am

OVERKILL pisze:
sob sie 20, 2022 5:44 pm
Wszystko fajnie poza polskim tytułem na grzbiecie, wolę oryginalne "Urusei Yatsura"
W sumie po twoim poście zauważyłam że nad polskim tytułem jest napisane mniejszym drukiem "Urusei Yatsura" Troszkę dziwnie to wygląda. Co do Inuyashy, to raczej inna sprawa bo to po prostu imię głównego bohatera, więc nie tłumaczymy. Podobają mi się projekty okładek tytuł... tak średnio, ale też nie wiem co znaczy zlepek tych słów japońskich samego tytułu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Urusei Yatsura

Post autor: Mr.Chiquita » ndz sie 21, 2022 5:00 am

Akiho pisze:
ndz sie 21, 2022 12:53 am
tak średnio, ale też nie wiem co znaczy zlepek tych słów japońskich samego tytułu.
Nieprzetłumaczalna gra słów. Znaczy mniej więcej tyle, jakby ktoś krzyknął w stronę gwiazd "Przymknijcie się!". Więc JPF bardzo dobrze z tego wybrnął.

Dao
Adept
Posty: 130
Rejestracja: ndz cze 28, 2020 6:28 pm
Gender:
Status: Offline

Urusei Yatsura

Post autor: Dao » ndz sie 21, 2022 2:51 pm

Projekty okładek cudne. Treść tytułu też mi nie przeszkadza. Tylko ta kolorystyka... :?

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Urusei Yatsura

Post autor: Łukasz.T » ndz sie 21, 2022 4:12 pm

Projekt okładek podoba mi się :P

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Urusei Yatsura

Post autor: Tequilka » sob wrz 03, 2022 9:09 am

Te białe obwoluty które pokazywali bardziej do mnie przemiawały, ale ta wersja bardziej pasuje do już wydanych u nas serii od Rumiko.
Boże gdzie ja znajdę miejsce na wszystkie serie od niej? ;)

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 327
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Urusei Yatsura

Post autor: lexis » ndz wrz 11, 2022 12:18 am

Śliczne okładki, znacznie bardziej mi się podobają niż te japońskie, które pokazywali wcześniej :D

Awatar użytkownika
Just
Adept
Posty: 155
Rejestracja: pt mar 12, 2021 12:54 pm
Gender:
Status: Offline

Urusei Yatsura

Post autor: Just » czw wrz 29, 2022 10:59 pm

Opening od Minami to chyba trzeba będzie obejrzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Urusei Yatsura

Post autor: Tequilka » czw paź 06, 2022 9:50 am

Moje biedne pieniążki T^T ale i tak wszystko od Rumiko będę brała - nawet zrobiłam osobną półkę na mangusie od niej :P
Dodatki są ładne, ale jak zawsze czekam na magnesy ;)

PriestSadok
Posty: 20
Rejestracja: czw gru 13, 2018 4:24 pm
Status: Offline

Urusei Yatsura

Post autor: PriestSadok » ndz kwie 02, 2023 1:51 am

No jestem zachwycony mangą. Okładki super. Parę dni temu dostałem w końcu drugi tom. Czekam na trzeci.

Pierwszy tom niesamowicie ciekawy. Tak szalonego a zarazem dziwnego humoru to już dawno nie widziałem. Myślałem, że autorka idzie po całej bandzie już w pierwszym tomie. Jakże byłem w błędzie. Drugi tom jest jeszcze bardziej szalony i interesujący. Liczę na to, że będzie coraz ciekawiej w kolejnych tomach. Nie mogę się doczekać.

Kupiłem w zeszłym roku mangę w preorderze w formacie twardym i muszę powiedzieć, że jestem niezwykle zadowolony. Jednak co twarda oprawa, to twarda oprawa. Nie mam nic do miękkich opraw, ale jednak preferuję w miarę możliwości kupowanie twardych opraw. Wg. mnie bardzo dobrze to zostało zrobione.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Urusei Yatsura

Post autor: Kuroneko » czw cze 15, 2023 5:58 pm

Jak ma się manga do nowego anime? Bo przyznaję, że jakoś humor do mnie nie przemówił, tylko oprawa graficzne mi się podoba. Za to mangę Ranmy lubię, więc czy wersja mangowa Urusei Yatsury jest do niej podobna?
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

kierr
Posty: 46
Rejestracja: czw lis 26, 2020 8:43 pm
Status: Offline

Urusei Yatsura

Post autor: kierr » pt cze 16, 2023 11:56 pm

Kuroneko pisze:
czw cze 15, 2023 5:58 pm
Jak ma się manga do nowego anime? Bo przyznaję, że jakoś humor do mnie nie przemówił, tylko oprawa graficzne mi się podoba. Za to mangę Ranmy lubię, więc czy wersja mangowa Urusei Yatsury jest do niej podobna?
Nie odpowiem może jeśli chodzi o kwestię anime, jednak posiadam wszystkie wydane tomy obu serii (PL): Urusei Yatsura jest według mnie słabsza. Przy Ranmie niejednokrotnie parsknęłam śmiechem, natomiast przy żartach w Kosmitach mam takie 'meh'. Zastanawiałam się nawet, czy nie porzucić serii, ale jeszcze się wstrzymuje

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 327
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Urusei Yatsura

Post autor: lexis » sob cze 24, 2023 2:14 pm

Kuroneko pisze:
czw cze 15, 2023 5:58 pm
Jak ma się manga do nowego anime? Bo przyznaję, że jakoś humor do mnie nie przemówił, tylko oprawa graficzne mi się podoba. Za to mangę Ranmy lubię, więc czy wersja mangowa Urusei Yatsury jest do niej podobna?
Nowe anime wiernie adaptuje wybrane rozdziały mangi. Zdarzają się jakieś zmiany w rodzaju wyciętych scen, ale nie są jakieś znaczące.

PriestSadok
Posty: 20
Rejestracja: czw gru 13, 2018 4:24 pm
Status: Offline

Urusei Yatsura

Post autor: PriestSadok » sob lip 08, 2023 10:37 am

Którego lipca dokładnie ma mieć premierę 3 tomik? Na stronie z mangą nic nie piszę poza tym, że w lipcu.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Urusei Yatsura

Post autor: Mr.Chiquita » sob lip 08, 2023 1:33 pm

Nie wiadomo. JPF już nie podaje konkretnych dat premier tomów.

PriestSadok
Posty: 20
Rejestracja: czw gru 13, 2018 4:24 pm
Status: Offline

Urusei Yatsura

Post autor: PriestSadok » wt lip 11, 2023 9:54 pm

Dzięki.

Właśnie sprawdzałem pocztę i widzę, że jest już premiera. Dostałem właśnie info., że manga została wysłana.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości