Kontraduety z zaświatów

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Kontraduety z zaświatów

Post autor: Yuriko » pt wrz 01, 2023 2:21 pm

Obrazek
Yuru, młody chłopak mieszkający w oddalonej od cywilizacji wiosce, wiedzie spokojny żywot wśród natury. Podczas gdy jemu dni mijają na polowaniach, jego siostra bliźniaczka, Asa, spędza czas w odosobnieniu, w ten sposób wypełniając swą tajemniczą powinność. Pewnego dnia wydarza się coś, co zaburza spokój mieszkańców wioski. Czy ma to związek z zachowywanym w niej od lat sekretem...!?

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Kontraduety z zaświatów

Post autor: Yuriko » pt wrz 01, 2023 2:23 pm

Okładka tomu 5
► Pokaż Spoiler

Dao
Adept
Posty: 131
Rejestracja: ndz cze 28, 2020 6:28 pm
Gender:
Status: Offline

Kontraduety z zaświatów

Post autor: Dao » pt wrz 01, 2023 10:11 pm

Bardzo nie podoba mi się projekt logo - trochę jak tytuł komiksu/filmu sf z lat 90. :/
Ale samą serię przygarnę, bo bardzo spodobały mi się początkowe rozdziały, no i tytuł od autorki FMA i srebrnej łyżeczki ^_^

Awatar użytkownika
Merkavoth
Posty: 31
Rejestracja: czw sie 02, 2012 9:06 pm
Lokalizacja: Toruń / Trójmiasto
Status: Offline

Kontraduety z zaświatów

Post autor: Merkavoth » ndz wrz 03, 2023 7:29 pm

Dao pisze:
pt wrz 01, 2023 10:11 pm
Bardzo nie podoba mi się projekt logo - trochę jak tytuł komiksu/filmu sf z lat 90. :/
Już zaczynałam się zastanawiać, czy tylko ze mną jest coś nie tak. W oryginale prosty tytuł dobrze domyka górną część kompozycji, w polskiej wersji nie ma z nią żadnego związku. Moim zdaniem JPF ma wyraźny problem z grafiką i liternictwem, zupełnie nieprzystającymi do wyróżniającej się jakości ich wydań.

aqila
Adept
Posty: 168
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

Kontraduety z zaświatów

Post autor: aqila » czw paź 12, 2023 1:05 am

Ktoś mógłby rozszerzyć opis mangi? O czym to jest ? Opis podstawowy mi nie wystarcza by się zdecydować ...

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Kontraduety z zaświatów

Post autor: Alqua » czw paź 12, 2023 1:59 pm

Zamówiłem pierwszy tom i czekam :).

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 695
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Kontraduety z zaświatów

Post autor: Krzych Ayanami » czw paź 12, 2023 10:15 pm

aqila pisze:
czw paź 12, 2023 1:05 am
Ktoś mógłby rozszerzyć opis mangi? O czym to jest ? Opis podstawowy mi nie wystarcza by się zdecydować ...

Nawalanka superhero. Główny bohater został wychowany na odizolowanej - zarówno przez położenie, jak i magicznie - prowincji, gdzie zajmował się łowiectwem dla swojej wioski. Technologicznie na poziomie średniowiecza. Świat na zewnątrz to czasy nam współczesne.
Co zostało wykorzystane do żartów sytuacyjnych.
Supermoce tutaj polegają głównie - chociaż nie jest to wcale zasadą - na walce niewidzialnych dla normalnych ludzi stworów. Czy postać będzie chciała sobie ubrudzić ręce zależy tylko od jej własnych preferencji.

Cały pierwszy tom to jak dla mnie początek początku wprowadzenia - przedstawiono bohaterów i różne strony konfliktu, ale oprócz tego bardzo niewiele można o nich powiedzieć. Nie ma kontekstu, bardzo wyraźnie dopiero z czasem będzie pokazane co tak właściwie się dzieje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości