.Hack - kupić czy nie kupić?

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Yaku
Status: Offline

Post autor: Yaku » czw mar 24, 2005 1:05 am

Jesli dobrze kumam powinien wyjsc jakos niebawem - podobnie jak Kaktus z początkowych postow - zastanawiam sie nad kupieniem mangi. Jesli mozecie po przeczytaniu mangi wydajcie swoj osąd - za co ją cenicie, za co krytykujecie.

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » czw mar 24, 2005 7:40 pm

Yaku pisze:Jesli dobrze kumam powinien wyjsc jakos niebawem - podobnie jak Kaktus z początkowych postow - zastanawiam sie nad kupieniem mangi. Jesli mozecie po przeczytaniu mangi wydajcie swoj osąd - za co ją cenicie, za co krytykujecie.
Pierwszy tomik jest już w sprzedaży.
Wydaje się, że to całkiem sympatyczna manga - może się skuszę
(albo poczekam na całość i wtedy kupię - w końcu to tylko 3 tomy)

Kaktus
Status: Offline

Post autor: Kaktus » czw mar 24, 2005 7:51 pm

Setokun pisze:Pierwszy tomik jest już w sprzedaży.
A ja niestety musze czekac na przesylke z jpf :?. Przyjdzie pewnie dopiero po swietach. Ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo :D.
Ostatnio zmieniony pt mar 25, 2005 1:18 am przez Kaktus, łącznie zmieniany 1 raz.

Yaku
Status: Offline

Post autor: Yaku » pt mar 25, 2005 12:44 am

Kaktus pisze:(..)A ja niestety musze czekac na przesylke z jpf :?. Przyjdzie pewnie dopiero po swietach. Ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo :D.
Co prawda, to prawda :!:
Swieta powinno się przezyc z najblizszymi a nie z manga :lol:

Kaktus
Status: Offline

Post autor: Kaktus » pt mar 25, 2005 1:19 am

Yaku>> aj nie o to mi chodzilo :D. Chodzilo mi o to ze nawet jesli dostane pozniej ta mange to i tak dostane i bede szczesliwy (lub nie :LOL:) ze bede mogl ja przeczytac :D.

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » pt mar 25, 2005 9:35 am

Ja jak policzyłem, gdybym złożył zamówienie w Imago to nie licząc kosztów przesyłki pakiet wyniósłby mnie 106,8 zł. :roll: Ale mogę sobie na to pozwolić :mrgreen:

Kaktus
Status: Offline

Post autor: Kaktus » pt mar 25, 2005 2:17 pm

A mnie po zlozeniu zamowienia stac co najwyzej na batonika :roll:. Ale z to bede mial mange :D.

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 696
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Post autor: Krzych Ayanami » pt mar 25, 2005 3:50 pm

Jeśli chodzi o mangę...
Zaczyna się od kolorowych stron. Może małolaty zobaczą tam coś dla siebie, ale dopiero jakby dziewczyny były o jakieś 10 lat starsze, byłoby na co popatrzeć.

A zasadniczo chodzi o pare rodzeństwa. Siostrzyczka jest już w miare obcykana w siecowych rpg'ach, zaś braciszek jest ciemny jak tabaka w rogu.
No ale ude jej namówić go na wizytę w "Świecie" i szybko okazuje się, że o ile ona jest przygotowana - to on wcale i szybko dostaje bęcki. Zwłaszcza, że szybko wpadają na bossa z 40 poziomem (sami mają 1). Ona jest uratowana przez bizona, a on dostaje manto i spotyka się z jakimś VIPem. Otrzymuje wtedy tytuową bransoletę.

"Świat" staje się dla niego interesujący, ale szybko wychodzi konflikt interesów. Ona chce przeżyć ze swoim bratem przygodę, no i życzyłaby sobie, aby był on bohaterem - wylosowała dla nich rangi legendarnych postaci i chciałaby, żeby były one zasłużone. On.. no cóż, w przygodach nie widzi nic złego, ale preferowaną przez niego formą spędzania czasu, jest gapienie się na panienki. Chociaż jak trzeba to weźmie tyłek w troki - a to poszukiwanie jakiegoś przedmotu z okazji walentynek (żeby sympatia wyglądała cacy), a to poszukiwanie rzadkiego przedmiotu (bo inaczej zwierzak znajomej kopnie w kalendarz) , albo poznawanie pieska z okazji Hanami, czy ratowanie siory, która została wylosowana jako wybranka, którą można wygrać na randkę...

Całość jest narysowana dość sympatycznie - postacie przeważnie są dziecinne, chociaż na szczęście zdarzają się wyjątki. Z tego też względu w mandze nia ma żadnych ostrzejszych momentów - zero przemocy, czy brutarności. Ani postacie, ani też historia - gdzie kolejne wydarzenia, przynajmniej na razie nie są ze sobą specjalnie powiązane - nie są specjalnie skomplikowane. Całość jest łatwa, miła i przyjemna - i nic ponato.

Takie są moje wrażenie, przy czym nie znam anime.

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » pt mar 25, 2005 9:30 pm

Ja pewnie komiksem będę się raczył przy okazji big-zakupu, ale z tego co wiem to wszystkie dzieła z projektu .hack są jakoś powiązane. Już na samych skanach widzę postać, która w serialu trochę zamotała widzów, bo pokazuje sięprzez 5 minut, ma imię, wydaję się ważny, ale po tych 5 minutach po prostu go nie ma :D

Pysiol
Status: Offline

Post autor: Pysiol » sob mar 26, 2005 8:36 pm

Cóż ja widziałam serial TV .hack//DUSK i patrząc na te pare przykładowych skanów stiwerdzam iż klimat jest taki sam. Na pewno parę faktów zostanie zmienionych, ale ogółnie czóję się jak w domu i już od dawana czkałam na ta mangę więc nie miałam wątpliwości kupowac czy nie. Swoją kopie mam jak na razie jedynie zamówioną i czekam na nią z utęskanieniem. Zaś fani .hack//SIGN mogą się trochę rozczarować bo DUSK(czy też legent of the twillight braclet jak ktoś woli: btw. dobrze to napisałam? :wink: ) ma supełnie inny klimat.

Kaktus
Status: Offline

Post autor: Kaktus » sob mar 26, 2005 9:08 pm

Legend of the Twillight Bracelet - prawie dobrze napisalas :wink:.


Edit: Dzisiaj dostarczono mi przesylke z pierwszym tomem .hack//... i po przeczytaniu mam ochote na druga czesc :D. Wszystko to co przeszkadzalo mi na skanach (przepraszamki itd) przestalo po przeczytaniu calosci ^^. Jedyne co mi przeszkadzalo to sposob w jaki mowila Hotaru (oczywiscie nie obwiniam za to tlumacza :P).

Paweł Dybała
Status: Offline

Post autor: Paweł Dybała » śr mar 30, 2005 7:20 pm

Jedyne co mi przeszkadzalo to sposob w jaki mowila Hotaru (oczywiscie nie obwiniam za to tlumacza :P).
No ja myślę :D
Gwoli wyjaśnienia - w oryginale Hotaru "mówi" częściowo w znakach, częściowo w katakanie - sylabariuszu używanym głównie do zapisu wyrazów obcych, stąd też pomysł na polski zapis wypowiedzi lali z Ameryki. Żeby było ciekawiej - nie zawsze jest konsekwentna, czasem, jak się postara, prawie wszystko mówi w znakach :D

Kaktus
Status: Offline

Post autor: Kaktus » śr mar 30, 2005 7:58 pm

Paweł Dybała pisze:Żeby było ciekawiej - nie zawsze jest konsekwentna, czasem, jak się postara, prawie wszystko mówi w znakach :D
Zauwazylem :D. Ale calkiem smiesznie brzmia wypowiedzi takim jezykiem :):P.

Paweł Dybała
Status: Offline

Post autor: Paweł Dybała » śr mar 30, 2005 10:54 pm

...i o to chyba chodziło.

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » czw mar 31, 2005 11:06 pm

No i nabyłem swój egzemplarz. Dawno nie czytałem rasowej mangi, więc jak zwykle trochę się chrzani jak układ kadrów (czy w tym przypadku można w ogóle mówić o kadrach? ":roll:) jest niespecjalnie uporządkowany. Rysowane... znośnie. Pewne wątki pociągnięte z serii Sign. Mam powody mniemać, że dzieje się jakiś czas po Signie. Martwi mnie tylko liczba tomów. W pierwszym fabuła ledwo się rozwija. Więc mam powody wątpić czy rozwinie się do czegoś większego (czytać: z rozmachem) w następnych. Taka obyczajówka.

Pysiol
Status: Offline

Post autor: Pysiol » pt kwie 01, 2005 4:32 pm

W sumie to anime miało 13 odcinków, a pierwszy tom mangi jest do anime bardzo zbirzony, obawiam się jednak, że potem znajdzie się trochę cięć. Mi wydanie mangowe bardzo się podoba, zwłaszcza rysunki, są kawaii :D

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » sob kwie 02, 2005 8:38 pm

Mam przeczucie, że graficznie z całej mangi najlepsze będą okładki :roll:

Btw. co to jest Limit Stabilności Roche'a? :lol: Fajnie brzmi :)

SZAMAN
Status: Offline

Post autor: SZAMAN » wt sie 16, 2005 10:17 pm

.Hack...co by można o niej powiedziec...hmm..JA CHCE TAKĄ GRE NA KOMPA!!!
Czytałem pierwsze dwie mangi i mnie oniemiało
Okładki i sama manga jest fajna....juz niemoge sie doczekac na kolejne tomy

Suboshi-kun
Status: Offline

Post autor: Suboshi-kun » wt sie 16, 2005 10:30 pm

Pysiol pisze:W sumie to anime miało 13 odcinków
A nie 12?

Manga bardzo fajna. Drugi tom o wiele lepszy od pierwszego

SZAMAN
Status: Offline

Post autor: SZAMAN » pn sie 29, 2005 1:39 pm

Suboshi-kun pisze:Manga bardzo fajna. Drugi tom o wiele lepszy od pierwszego

Masz racje. Z tego wynika że trzeci będzie jeszcze leprzy :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości