Dragon ball

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: dejikos » śr kwie 14, 2021 6:02 pm

Yuriko pisze:
śr kwie 14, 2021 5:52 pm
Archerito pisze:
śr kwie 14, 2021 3:47 pm
HAŃBA!!! JAK MOŻNA WIELBIĆ CHI-CHI <wrrr>
Ej, ale jakbym nie głosowała na ten pierwszy, to był wzięła ten drugi xD Nigdy nie czytałam, ani nie oglądałam DB, więc mam nadzieję, że nie będę jej nienawidzić jak ty, bo bicie się z nią przez całą serię będzie ciężkie :(
Chi-chi jest mocno wkurzająca, szczególnie w dorosłej fazie. Ale ja na przykład nie jestem fanką głównego bohatera, to dopiero dramat XD #teamksięciunio
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » śr kwie 14, 2021 6:28 pm

Ja tam Chi-Chi lubię. Pod górkę miała, a się nie dała. A to jak wyszła za mąż :haha: ma mój głos i liczę, że ją zobaczymy na magnesie. #team<3

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Archerito » śr kwie 14, 2021 6:55 pm

Yuriko pisze:
śr kwie 14, 2021 5:52 pm
mam nadzieję, że nie będę jej nienawidzić jak ty, bo bicie się z nią przez całą serię będzie ciężkie
Będziesz...ta postać jest totalnie zbędna i poza darciem mordy, biciem Goku i robieniem z Gohana piz*y nie robi kompletnie nic. To już Rukia z Bleacha, której nienawidzę całym sercem jest lepszą postacią.
Alexandrus888 pisze:
śr kwie 14, 2021 6:28 pm
Ja tam Chi-Chi lubię.
HAŃBA CI PO WSZE CZASY!!!

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: dejikos » śr kwie 14, 2021 7:23 pm

Archerito pisze:
śr kwie 14, 2021 6:55 pm
ta postać jest totalnie zbędna
No chyba nie do końca, if you know what I mean :lol:
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: ociesek » śr kwie 14, 2021 7:46 pm

Ale ChiChi jest stosunkowo malo, co sie czepiacie :p

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Archerito » śr kwie 14, 2021 8:16 pm

dejikos pisze:
śr kwie 14, 2021 7:23 pm
No chyba nie do końca, if you know what I mean
Hahaha to jak już zrobiła swoje niech siedzi w chałupie i nie wyłazi xD
ociesek pisze:
śr kwie 14, 2021 7:46 pm
Ale ChiChi jest stosunkowo malo, co sie czepiacie :p
I bardzo dobrze...co nie znaczy, że nie może być jej jeszcze mniej xD

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Nowości

Post autor: Matii » śr kwie 14, 2021 9:50 pm

Ja też jestem zwolennikiem "serduszka" i "śmiechu". Liczę że oba wygrają ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » czw kwie 15, 2021 11:29 am

Archerito, ale dlaczego? To kobitka która wie, czego chce i konsekwentnie do tego dąży. Nie dziw się, że nie chce by Gohan walczył - jej mąż częściej leży w grobie niż w małżeńskim łożu. Raz nawet zmartwychwstał, zrobił dzieciaka i znowu odwalił kitę i to w 24h :lol: Rozumiem ją dobrze ;)

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Archerito » pt kwie 16, 2021 6:34 pm

Alexandrus888 pisze:
czw kwie 15, 2021 11:29 am
Archerito, ale dlaczego? To kobitka która wie, czego chce i konsekwentnie do tego dąży. Nie dziw się, że nie chce by Gohan walczył - jej mąż częściej leży w grobie niż w małżeńskim łożu. Raz nawet zmartwychwstał, zrobił dzieciaka i znowu odwalił kitę i to w 24h Rozumiem ją dobrze
Problem polega na tym, że ona nie jest kreowana na silną kobitkę tylko kretynkę, która ciągle drze mordę. Co jest właśnie śmieszne zważywszy, że na początku była kreowana na silną fizycznie. A praktycznie od turnieju jest kurą domową, która kompletnie nic nie wnosi do historii i stanowi tylko balast dla bohaterów. Jeżeli miałbym wskazać silną kobietę w DB to zdecydowanie byłaby Bulma. Mimo, że słabsza fizycznie od Chi-Chi to zobacz ile wniosła do fabuły. Popatrz na relację Bulmy i Vegety. Bulma nawet krzyczeć nie musi...po prostu robi swoje i ma gdzieś, że jej mąż pierdnięciem rozwala planety. A Chi-Chi? Drze ryja jak opętana, a i tak Goku robi co chce. Jak dla mnie to ona jest tylko comic reliefem i tak należy ją traktować. Rozumiem, że martwi się o Gohana ale na litość boską...mówimy o dzieciaku, który bez ćwiczeń jest silniejszy niż 99% ludzkości. Kto normalny przy takim potencjale nie pozwoliłby się dzieciakowi rozwijać fizycznie. Zwróć uwagę tym razem na relację Bulmy i Trunksa. Bulma nie ma nic przeciwko, żeby rozwijał się w sztukach walki. Wręcz przeciwnie. Pozwala mu ćwiczyć z Vegetą i nie robi z tego tytuły żadnych problemów, gdzie paradoksalnie to ona powinna cisnąć młodego do nauki sama będąc geniuszem. Sorki ale nie przekonałeś mnie...Chi-Chi to jedna z niewielu zbędnych postaci w DB. To już Lunch była ciekawsza...bardzo dopingowałem jej związkowi z Tienem.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » pt kwie 16, 2021 7:01 pm

Archerito pisze:
pt kwie 16, 2021 6:34 pm
Kto normalny przy takim potencjale nie pozwoliłby się dzieciakowi rozwijać fizycznie.
Matka. Matka która boi się, że jej pierworodny umrze na jakiejś zakichanej planecie. Ma dość dramatów w życiu.

Nie, no rozumiem twój punkt widzenia. Rzeczywiście mógł autor inaczej naszkicować Chi-Chi. Szkoda, że tak nie zrobił. Popłaczmy nad tym razem :cry: :lol:

Lunch była genialna, ale z Tienem...? Przecież to pedzio :shock:

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Archerito » pt kwie 16, 2021 7:25 pm

Alexandrus888 pisze:
pt kwie 16, 2021 7:01 pm
Matka. Matka która boi się, że jej pierworodny umrze na jakiejś zakichanej planecie. Ma dość dramatów w życiu.
Eee...a co ma piernik do wiatraka? No tak...czyli lepiej zrobić z synka pussię i pozwolić mu zginąć od lepy pierwszego lepszego randoma. Good job Bro :D
Alexandrus888 pisze:
pt kwie 16, 2021 7:01 pm
Lunch była genialna, ale z Tienem...? Przecież to pedzio
Ej ale tak szczerze między Lunch, a Tienem czuć było iskrzenie. Zdecydowanie bardziej niż między jakąkolwiek parą w serii. Haha a co do pedziowania to może nie brnijmy w tym kierunku bo pragnę zauważyć, że wszędzie ciągnął za sobą małego chłopca, który wyglądał na bardzo młodego...zdecydowanie za młodego Tien...zdecydowanie za młodego xD

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » pt kwie 16, 2021 7:33 pm

Jak nie będzie trenował, to nie będzie chodził na pola walki => nie będzie zagrożenia dla życie :mrgreen:

Nie dość, że pedał, to jeszcze pedofil XD

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Archerito » pt kwie 16, 2021 9:06 pm

Alexandrus888 pisze:
pt kwie 16, 2021 7:33 pm
Jak nie będzie trenował, to nie będzie chodził na pola walki => nie będzie zagrożenia dla życie
E tam...to chyba tak nie działa. Zwłaszcza w uniwersum Dragon Balla...tam wpier**l czeka na Ciebie na każdym kroku xD

Fujka...weź tak nie mów bo będę miał traumę :D

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: usagisensei » pt kwie 16, 2021 9:35 pm

A ja się Chi-Chi wcale nie dziwię: urodziła się bogata, ćwiczyła sztuki walki bo miała talent i niewiele jej to dało. Goku nie zarabiał, wszystko było na jej głowie a wykarmić żarłoków nie było łatwo. Pamiętając luksusy z dziecinstwa i widząc życie Bulmy zapewne była też zazdrosna co nie poprawia charakteru. Chciała dla Gohana dobrze: wykształcenie = dobra praca = pieniądze (mnie też tak wychowano).
Porwanie dzecka, utrata męża a potem samotne rodzicielstwo wcale jej nie umniejszały stresów.
Nie każę nikomu jej lubić, ale osobiscie ją rozumiem i szanuję za to że dała sobie radę.
Ps. Pomyślcie jak bardzo kochała męża skoro po żadnym owdowieniu nie dała sobie z Goku spokoju i nie poszukała innego chłopa. Przecież tylko raz miała pewność, że jej go wskrzeszą :p
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Archerito » pt kwie 16, 2021 11:18 pm

usagisensei pisze:
pt kwie 16, 2021 9:35 pm
A ja się Chi-Chi wcale nie dziwię:
I tak uważam, że została źle rozpisana...zwłaszcza, że praktycznie od początku Zetki była irytująca.
usagisensei pisze:
pt kwie 16, 2021 9:35 pm
Ps. Pomyślcie jak bardzo kochała męża skoro po żadnym owdowieniu nie dała sobie z Goku spokoju i nie poszukała innego chłopa. Przecież tylko raz miała pewność, że jej go wskrzeszą :p
Meh...jak dla mnie ten wątek romansowy był totalnie z czapy. I sorki ale Chi-Chi w żadnym momencie nie wyglądała na kochającą żonę. Dla mnie to taka typowa zimna ryba, której w głowie tylko zimna kalkulacja. Złapała chłopa, który powiedzmy sobie szczerze jest średnio rozgarnięty i spoko...na tym ambicje się kończą.

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KAWAIILOVE » sob kwie 17, 2021 9:17 am

Znając DB i czytając wywiady pamiętam, że w jednym autor przyznał, że nie ma pojęcia co zrobić z Chichi. Miał na nią pomysł na początku, ale od zaczęcia DBZ już nie wiedział co z nią zrobić (a wiadomo jak on pracuje - fabułę wymyślał z dnia na dzień. Stwierdził, że skoro już ją zrobił i jest w historii to musi ją dalej ciągnąć.
Czemu? Uznał to za jakiś swój osobisty grzeszek jako autor. :P

Jak dla mnie bez Chichi byłoby lepiej. Na dzień dobry się popisała jak wyszła za faceta co nie wiedział czym jest małżeństwo. Red flag alert!
Po tylu latach ile go zna, powinna dobrze wiedzieć, że Goku to nie jest typ męża - rodzina fajnie spoko, ale walka, walka to jego życie.
Szczerze, to byłabym ciekawa gdyby Chichi zrobiła kaput jakoś w Zetce, po urodzeniu Gohana.
Może Goku jako samotny ojciec byłby bardziej odpowiedzilany?
Lub ewentualnie zostawiłby Gohana u Bulmy czy teścia i wyszedł po mleko :lol:

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Archerito » sob kwie 17, 2021 10:00 am

KAWAIILOVE pisze:
sob kwie 17, 2021 9:17 am
Znając DB i czytając wywiady pamiętam, że w jednym autor przyznał, że nie ma pojęcia co zrobić z Chichi. Miał na nią pomysł na początku, ale od zaczęcia DBZ już nie wiedział co z nią zrobić (a wiadomo jak on pracuje - fabułę wymyślał z dnia na dzień. Stwierdził, że skoro już ją zrobił i jest w historii to musi ją dalej ciągnąć.
Czemu? Uznał to za jakiś swój osobisty grzeszek jako autor.
Tyle w temacie...dziękuję, dobranoc :) Czyli nie ma się co doszukiwać w Chi-Chi drugiego dna skoro sam Mistrz stwierdził, że jest zbędna :D
KAWAIILOVE pisze:
sob kwie 17, 2021 9:17 am
Jak dla mnie bez Chichi byłoby lepiej. Na dzień dobry się popisała jak wyszła za faceta co nie wiedział czym jest małżeństwo. Red flag alert!
Po tylu latach ile go zna, powinna dobrze wiedzieć, że Goku to nie jest typ męża - rodzina fajnie spoko, ale walka, walka to jego życie.
Szczerze, to byłabym ciekawa gdyby Chichi zrobiła kaput jakoś w Zetce, po urodzeniu Gohana.
Może Goku jako samotny ojciec byłby bardziej odpowiedzilany?
Lub ewentualnie zostawiłby Gohana u Bulmy czy teścia i wyszedł po mleko
Otóż to...nie mówię, że ta postać nie była do odratowania bo jak widać nawet na forum są dużo lepsze pomysły na jej poprowadzenie. Natomiast w obecnym kształcie jest po prostu porażką. Zwłaszcza jeśli przyrównać ją do Bulmy. Kurde...ona jest porażką nawet jeśli porównywać ją do Mei xD

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Dragon ball

Post autor: yikkimy » śr maja 19, 2021 10:59 am

Premiera w lipcu 🙂
Pre-order na twardą oprawę tomu pierwszego trwa do 20 czerwca.
Ze względów licencyjnych nie możemy dodawać żadnych gadżetów 🙁
https://www.mangarden.pl/pl/c/Dragon-Ba ... Color/1089
Trochę słaba akcja. A tak bardzo podobała mi się magnes z Chi-Chi i Son Goku :(

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Dragon ball

Post autor: Fani » śr maja 19, 2021 11:04 am

No przecież logiczne, że najpierw robi się szum, a później mówi, że jednak się nie da. Artbook z OP nadal czeka na wydanie.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Dragon ball

Post autor: ociesek » śr maja 19, 2021 11:25 am

Ech, miałem nie kupować, bo stare wydanie jest spoko plus będzie pasować do DBS, ale... Ile tu będzie tomów? :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości