Fruits Basket #2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Fruits Basket #2

Post autor: Yuriko » pn wrz 30, 2019 5:08 pm

Obrazek
Przed Wami obwoluta drugiego tomu jednej z naszych nowości na Dwudziestolecie Waneko - Fruits Basket. Jakiego zodiaka spotka tym razem nasza bohaterka? Czy będzie to kolejna sympatyczna osóbka? A może kolejne spotkania przyniosą ze sobą negatywne emocje?

Tego dowiemy się 28 października.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Fruits Basket #2

Post autor: Canis » pn wrz 30, 2019 5:16 pm

Nareszcie. :D Trzy miesiące to jednak za długo dla mnie. :( Dobrze że FB wychodzi w trybie 2w1, bo nie wiem co by ze mną było.

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Fruits Basket #2

Post autor: kera » pn wrz 30, 2019 8:55 pm

Śliczna okładka :mrgreen:

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Fruits Basket #2

Post autor: ociesek » wt paź 01, 2019 7:44 am

Czy jeśli pierwszy tom był dla mnie taki "meh", to jest szansa, że potem się wciągnę? Że zacznie mi się w końcu podobać?

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Fruits Basket #2

Post autor: Angu » wt paź 01, 2019 10:04 am

ociesek pisze:
wt paź 01, 2019 7:44 am
Czy jeśli pierwszy tom był dla mnie taki "meh", to jest szansa, że potem się wciągnę? Że zacznie mi się w końcu podobać?
Ja uważam pierwsze tomy za najlepsze :P zależy... co ci się nie podobało? Po prostu się nie wciągnąłeś, czy jakieś elementy ci przeszkadzały?
Obrazek

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Fruits Basket #2

Post autor: kera » wt paź 01, 2019 10:20 am

No właśnie co dla Ciebie znaczy "meh" ?

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Fruits Basket #2

Post autor: Kocurzyca » wt paź 01, 2019 11:17 pm

Ja myślę, że... może tak? W sensie pierwsze tomy są dosyć lajtowe i bardzo mało wiemy o historiach poszczególnych bohaterów przez co do wielu rzeczy nie mamy kontekstu. Fruits Basket to dramat więc wydaje mi się, że jeśli się lubi dramaty to można dać temu tytułowi szansę i poczytać dalej niż pierwsze 1-4 tomów gdzie nie ma jeszcze zbyt dużo i dopiero poznajemy poszczególnych członków rodziny Sohma. Ale to tylko moje zdanie i jak komuś się nie podoba to nie ma co się zmuszać.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Fruits Basket #2

Post autor: ociesek » śr paź 02, 2019 7:01 am

A byłem pewien, że tu odpisałem...
Dla mnie postaci są cholernie dwuwymiarowe, akcji i jakiejkolwiek fabuły jest mało, czuję się zasypywany i przytłoczony mało przydatnymi informacjami i sytuacjami. Wiem, że wiele osób bardzo chwali tą mangę, więc zastanawiam się, czy to ze mną jest coś nie tak, czy po prostu to jeszcze nie ten moment :)

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Fruits Basket #2

Post autor: Angu » śr paź 02, 2019 10:40 am

ociesek pisze:
śr paź 02, 2019 7:01 am
A byłem pewien, że tu odpisałem...
Dla mnie postaci są cholernie dwuwymiarowe, akcji i jakiejkolwiek fabuły jest mało, czuję się zasypywany i przytłoczony mało przydatnymi informacjami i sytuacjami. Wiem, że wiele osób bardzo chwali tą mangę, więc zastanawiam się, czy to ze mną jest coś nie tak, czy po prostu to jeszcze nie ten moment :)
Hmm nigdy tak nie myślałam o postaciach z tej mangi. Po prostu potrzeba czasu by ich poznać. Większość* dostaje swój czas "antenowy" by pokazać własną historię, motywację czy przemyślenia. Np konflikt między Yukim a Kyo nie można spłycić do "bo oni się po prostu nie lubią, bo ten jest silniejszy/słabszy" - tu chodzi o coś więcej, ale wyjaśni się to dużo później.
No i wiele postaci później dojrzewa, Kyo nie będzie taki narwany, słodki Momiji nie będzie wiecznie uroczym chłopcem.

* bo ogólnie niestety nie wszyscy dostają po równo czasu. Mimo że manga ma 23 tomy, to nie każdy będzie przedstawiony tak dokładnie jak trójka głównych bohaterów, co jest osobiście dla mnie wielkim minusem, no ale nie wybiegajmy z faktami, to ledwie początek historii.

No właśnie początek... tak jak Kocurzyca pisze, pierwsze tomy skupiają się na przedstawieniu postaci. Dlatego może być uczucie przytłoczenia.
Jeżeli chodzi o akcję... Mnie w zasadzie męczyły czasem pojedyncze rozdziały i pewien wątek w szkole. A tak to nie czułam się znudzona i czytałam z ciekawością.

No więc, czy czytać? Jeżeli interesuje cię
-wątek klątwy (który też nie spłycamy jedynie do zamienienia się w zwierzaki)
-przeróżne historie wielu postaci (wątek przyjaciółek Tohru, czy nawet jej rodziców; historia Akito; rola kota w rodzinie Sohma...)
-dramaty wszędzie dramaty (jest tu tego sporo, ja akurat lubię zwłaszcza, że nie wydają mi się wymuszone, ale nie każdy musi tolerować)

to tak, bo tym głównie Furuba stoi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Fruits Basket #2

Post autor: Ame » śr paź 02, 2019 11:47 am

Nie lepiej się wziąć za anime? Te nowe ma być oparte w całości o mandze.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Fruits Basket #2

Post autor: Kocurzyca » śr paź 02, 2019 12:32 pm

Angu pisze:
śr paź 02, 2019 10:40 am
Np konflikt między Yukim a Kyo nie można spłycić do "bo oni się po prostu nie lubią, bo ten jest silniejszy/słabszy" - tu chodzi o coś więcej
Imo nawet napisanie, że "oni się nie lubią, bo jeden jest kotem a drugi szczurem" w kontekście legendy byłoby dużym spłyceniem konfliktu między nimi.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Fruits basket"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość