Dororo i Hyakkimaru #1

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dororo i Hyakkimaru #1

Post autor: Yuriko » wt paź 29, 2019 4:20 pm

Obrazek

Przed Wami obwoluta pierwszego tomu Dororo i Hyakkimaru! Hyakkimaru jest łowcą polującym na demony. Pewnego dnia jego drogi krzyżują się z małym złodziejaszkiem. Wspólnie rozpoczynają wędrówkę w poszukiwaniu demonów. Premiera tego tomu już 27 .
Ostatnio zmieniony czw kwie 15, 2021 3:03 pm przez Yuriko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dororo #1

Post autor: Meliona » wt paź 29, 2019 4:24 pm

Właśnie dzisiaj się zastanawiam, kiedy pokażą tę okładkę. Podoba mi się.
Zdecydowałam się na kupno pierwszego tomu, po tym, jak minął mi foch za niewydanie oryginału, jak dowiedziałam, że autorem jest rysownik AoT Before the fall.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Dororo #1

Post autor: Sebek » wt paź 29, 2019 4:35 pm

Meliona pisze:
wt paź 29, 2019 4:24 pm
Właśnie dzisiaj się zastanawiam, kiedy pokażą tę okładkę. Podoba mi się.
Zdecydowałam się na kupno pierwszego tomu, po tym, jak minął mi foch za niewydanie oryginału, jak dowiedziałam, że autorem jest rysownik AoT Before the fall.
Ja zamowilem preorder w dniu ogloszenia tego tytulu :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dororo #1

Post autor: Yuriko » wt paź 29, 2019 5:00 pm

Ja się dalej zastanawiam nad kupnem. Historia bardzo fajna, ale na razie są tylko 2 tomy i nie wiadomo kiedy to się skończy. Ryzyko jak dla mnie.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Dororo i Hyakkimaru #1

Post autor: Gotenks » wt gru 10, 2019 2:32 pm

Ktoś już czytał i może podzielić się opinią? :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dororo i Hyakkimaru #1

Post autor: Meliona » czw sty 16, 2020 12:42 am

To moje pierwsze podejście do tej serii. Nie czytałam ani pierwowzoru (ale i tak jestem przekonana, że jest lepszy), ani nie widziałam anime.

Uh. To taki słabszy pod każdym względem Berserk (nawet potwory wyglądają podobnie, tylko są mniej fascynująco brzydkie). Hyakkimaru prześladują demony, zupełnie jak Gutsa i przyczepiają się do niego towarzysze, zupełnie jak do Gutsa :lol: Walczy też zupełnie jak Guts - mieczami (co prawda Guts ma tylko jeden) i działami wystającymi z ciała (tylko, że z nogi, a nie ręki). Graficznie jest tak sobie. Bardzo ciemno. Przemoc pokazana tak, że nie da się nią "cieszyć" oko. Narracyjnie jeszcze gorzej. Dialogi? Dość drewniane.
Taka bieda bije od tej mangi, że nie wiem, czy będę kontynuować zbieranie. Chociaż ostatni rozdział był najlepszy, więc może coś z tego będzie (w najlepszym wypadku przyjemny średniaczek).

Naprawdę wolałbym przeczytać oryginał.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dororo i Hyakkimaru”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości