Śniegowa Księżniczka

Gdy świat zaleje szarość a śnieg przysypie wszelkie nadzieje, dołącz do
fanów grupy Clamp i poznaj ich niesamowity, baśniowy świat mang.
Narsil_Alavel
Status: Offline

Śniegowa Księżniczka

Post autor: Narsil_Alavel » pt mar 05, 2004 10:37 pm

a ktos czytal moze "shira -hime syo'???? Super manga :) hehe jest to zbior opowiesci w ktorych glowna role odgrywa tytulowa youki-onna (hehe jak ktos ogladal Sakure to wie ze pojawiala sie onaw powiesci Eriol-kuna ;) ) . jesli ktos czytal/widzial to prosze o komentarz

wampirek
Status: Offline

Post autor: wampirek » sob mar 06, 2004 1:43 pm

Ech, uwielbiam Shirahime. Zresztą to jedna z pierwszych mang Clampa jakie poznałam. Wszystkie historie są świetne, a kreska doskonale pasuje do klimatu. Po prostu perełka.

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » sob mar 06, 2004 4:02 pm

heh popieram w 100% :) ... dalo by sie jakis czat skolowac???

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » sob mar 06, 2004 5:46 pm

niestety tejże mangi nie miałem okazji czytać :cry:

co do czata to do www można podpiąć ale czy jest sens? Pewnikiem nie odniósł by większego sukcesu.. (ps. najlepiej rozmowę o czatcie do wątku o www przenieść^^)

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » sob mar 06, 2004 8:47 pm

keitaro-kun nie czytal???????? to zle :( ale spoko postaram sie zalatwic..tylko troche to potrwa pozyczylem i mam nadzieje ze za jakis miesiac albo 2 mi oddadz...moja kolezanka to prawdziwa CLAMPfanatyczka (nie wieksza ode mnie :wink: ) hehe wiec trochu potrzyma ale jak odda to zeskanuje i wysle na maila :)

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » ndz mar 07, 2004 10:30 am

Mam gdzieś tą mangę, widziałem nawet kiedyś w całości przetłumaczoną na polski, ale czytałem tylko pierwszy rozdział. Kreska ładna, historia ciekawa, w ogóle japończycy mają ciekawe legendy i historie, polecam książkę Kwaidan, ale zboczyłem z tematu troszeczkę... ^^" Postaram się ją przeczytać w wolnej chwili, ale z tym moze być problem. W każdym bądź razie gdyby jakieś wydawnictwo chciało wydać ten tytuł, to by było git :wink:

EDIT

Trzy pierwsze chapterki po polsku są tu :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » ndz mar 07, 2004 11:30 am

Gotenk thx za linka :) Musiałem to przeoczyć jak byłem wcześniej na tej www :roll:

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » ndz mar 07, 2004 9:59 pm

heh widze zie temat sie spodobal :) milego czytania

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » czw mar 11, 2004 7:34 pm

Przed chwilą skończyłem czytać całość. I naprawdę jest to ciekawa manga. Bardzo lubię historię tego typu. Taka miła odskocznia po Chobits :)
Ciekaw jestem, czy Jpf wydałby ją w formie deluxe... Ja bym w każdym bądź razie chętnie kupił.
Najbardzie podobała mi się historia "Flower of Ice". czy jakoś tak. Cudeńko po prostu, aż szkoda, że się tak szybko kończy... :cry:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » czw mar 11, 2004 8:04 pm

heh nie chce niczego reklamowac ale...jak chcesz kupic to jest w sprzedazy w comics uniwersum...tylko ze w wersji francuskiej, ale ma tluma czenie polskie :) dla zainteresowanych: www.comicsuniversum.com.pl :) heh mam ja wiec zaufaj ze wydanie jest BARDZO dobre :)

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » pt mar 12, 2004 12:32 am

Sheril przeczytala i stwierdza,ze siem podoba^^ciekawa manga,tak.szkoda tylko ze takie zakonczenie,nie lubie takich :| btw.czy te 3chaptery to calosc?? :roll:

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt mar 12, 2004 9:11 am

Chodzi Ci o te z Project Manga??
Chyba nie, ja mam ich więcej na kompie :roll: Pewnie po prostu grupa tłumacząca się leni i tak już zostawili :evil:

Narsil: Po pierwsze, ceny w CU są zbyt wielkie jak na moją kieszeń, już bym wolał sobie z Japonii sprowadzić, taniej by wyszło :wink: Po drugie, język francuski zalicza się do tych , których po prostu ni lubię. Od samego słuchania potrafi mi się niedobrze zrobić, więc pewnie tylko bym sobie popsuł przyjemność z czytania mangi. po któreśtam, aż tak mi na tej mandze nie zależy, żeby od razu kupować wydania zagraniczne. Wolę sobie dokupić dalsze tomy Angel Sanctuary lub I"S w wersji japońskiej :wink:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » pt mar 12, 2004 10:19 pm

to rzecz gustu... tez wole mangi prosto z Japonii ale niezbyt rozumie co jest napisane... a bezposrednio z Japan nie wiem czy byloby taniej...za sama przesylke trza trochu zaplacić...no i nie ma polskiego tłumaczenia ;)
pozdrawaim
Do Sheril: są wiecej niż 3 opowiastki ;)

wampirek
Status: Offline

Post autor: wampirek » sob mar 13, 2004 2:02 pm

Ech, Shirahime to mógłby JPF wydać w wersji Deluxe.

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » sob mar 13, 2004 4:17 pm

Do Sheril: Na stronie manga projekt jest juz 4 chapter Shirahme Syo!!!

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » ndz mar 14, 2004 1:01 pm

Narsil_Alavel pisze:Do Sheril: Na stronie manga projekt jest juz 4 chapter Shirahme Syo!!!
oh,dziekuje,to mile ze o mnie pamietasz:] zaraz zassysam^^

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » ndz mar 14, 2004 4:15 pm

:oops: ależ nie ma sprawy :D jak coś będzie jeszcze to poinformuje :oops:

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pn mar 15, 2004 9:21 am

Narsil_Alavel pisze:to rzecz gustu... tez wole mangi prosto z Japonii ale niezbyt rozumie co jest napisane... a bezposrednio z Japan nie wiem czy byloby taniej...za sama przesylke trza trochu zaplacić...no i nie ma polskiego tłumaczenia ;)
Hmm. Pewny jesteś??
Weźmy takie Angel Sanctuary po japońsku. W CU jeden tomik kosztuje 55 zł :shock: , ja zamawiając z Japonii dałem 32 zł za tomik. Jak dla mnie widać różnicę i to sporą, szczególnie, że w sumie zamawiałem 3 tomy ^^"
A co do tłumaczenia, to ściągam z neta angielski skrypt i na to samo wychodzi :wink: A za darmo :)
Zresztą ja japoński umiem na podobnym poziomie co francuski, a że podobają mi się krzaczki, to wybór jest prosty :wink:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » wt mar 16, 2004 9:27 pm

hehe nie mówię tutaj o CU, ale o Honyi!!! Tam ceny są relatywnie tanie :)
ja tez zamawiam japońskie i skrypty ze stronek a coś sobie myślał, ale jak mam do wybory franc, który umiem to chyba logiczne że wybiorę franc...no chyba że koniecznie chce jap. wersje :twisted:
zastanawiam się tylko jak zamawiasz z Japonii mangi. czy przez net czy masz jakichś powierników...jeśli przez net to podaj linka, będę ogromnie wdzięczny :) :P

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » śr mar 17, 2004 8:07 am

Ale i w Honyi nie ma aż tak tanio :? Najlepszym wyjściem byłoby mieć jakiegoś znajomego w Japan, który nakupiłby mang w Book Offach (podobno jeden tomik wychodzi po około 3,5 zł :shock: ) i przysłał do Polski. :)
No tak. Jeżeli znałbym język francuski, to też bym wybrał tę wersję jezykową. Ale mam do tego języka jakiś wstręt i jeżeli miałbym zamawiać mangę w wersji językowej innej niż japońskiej i polskiej, to zdecydowałbym się na angielską. Tylka, że ta jest droga... Ale może jak mi się znowu uda na wakacje do stanów polecieć i znajdę wolną chwilkę to uzupełnie zapasy mangowe :D

Ja zamawiałem poprzez lubelski klub Kodama.
http://www.kodama.prv.pl/
Na stronce jest dział sklepik i tam wszystkiego się dowiesz. Tylko jest jeden minus - trzeba czekać około miesiąca w przypadku wydań japońskich :cry:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Clamp Fanatic Club”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości