Magic Knight Rayearh

Gdy świat zaleje szarość a śnieg przysypie wszelkie nadzieje, dołącz do
fanów grupy Clamp i poznaj ich niesamowity, baśniowy świat mang.

Ulubiona wojowniczka nyu :3

Umi Ryuuzaki
6
7%
Umi Ryuuzaki
6
7%
Hikaru Shidou
9
11%
Hikaru Shidou
9
11%
Fuu Hououji
5
6%
Fuu Hououji
5
6%
wszystkie są świetne :D
4
5%
wszystkie są świetne :D
4
5%
wolę postacie poboczne (tj. nie lubię żadnej z nich) <:
9
11%
wolę postacie poboczne (tj. nie lubię żadnej z nich) <:
9
11%
Chii :lol:
9
11%
Chii :lol:
9
11%
 
Liczba głosów: 84

LunarBird
Status: Offline

Post autor: LunarBird » ndz lis 04, 2007 7:48 pm

baka-oni-ri pisze:Skanlacjowane sa wszystkie ;)
Nie po polsku niestety (chyba, a przynajmniej nie trafiłem na to nigdzie). A w angielskich grupach skanlacyjnych nie orientuję się na tyle dobrze, by znaleźć ten konkretny projekt. W jakiejś wyszukiwarce coś obiecującego kiedyś znalazłem, ale strona rozsypała się pod Firefoxem...>< Swoją drogą po zwisie systemu i utracie zakładek Opery sporo adresów mi poszło, w tym parę niezłych angielskich stron z mangami... >< Jak nie urok, to windows...
baka-oni-ri pisze:MKR są fajne, ale takie.... masakrycznie słodkie O_o"
Akurat ta słodkość IMO zaczyna lekko więdnąć, jak się okazuje, o co tu w tym wszystkim tak naprawdę biega. Przynajmniej w końcówce pierwszej serii. Słyszałem też, że manga nieco inaczej prowadzi akcję drugiej serii. Ale nie miałem jeszcze okazji się naocznie przekonać.

Przyznaję, że nie znam ani Sakury, ani RGVedy, toteż głosu zabierał nie będę.

Awatar użytkownika
Hikaru-chan
Posty: 58
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 9:00 pm
Status: Offline

Post autor: Hikaru-chan » ndz kwie 20, 2008 9:45 pm

Kocham je ^^ Najbardziej lubię Hikaru, Eagla, Lantisa i Novę :) Ile bym dała, żeby wydali to w Polsce ;P Najbardziej lubię 2 serie ( wiadomo Eagle i Lantis :D )
Manga faktycznie jest lepsza od anime, ale wszystko zależy też od tego czy ktoś przeczytał najpierw mangę potem anime czy odwrotnie, bo jeśli to pierwsze to można się na anime zamieść ^^ Ja zaczęłam od anime, potem OAV i manga ^^ Naprawdę polecam tą historię tym którzy jeszcze ją nie znają :D
ObrazekObrazek

Bluszcz
Status: Offline

Post autor: Bluszcz » ndz maja 18, 2008 3:21 pm

ja tez zaczelam od anime, pewnei dlatego, ze emitowane bylo na RTLu ^^ pozniej zabralam sie za OAVki, ktore mnie rozczarowaly bo jak dla mnie przynudne to troche bylo ale obejrzalam do konca^^' a mangi jeszcze nie przeczytalam =[

LunarBird
Status: Offline

Post autor: LunarBird » sob paź 04, 2008 11:14 am

Hikaru-chan pisze:Manga faktycznie jest lepsza od anime, ale wszystko zależy też od tego czy ktoś przeczytał najpierw mangę potem anime czy odwrotnie, bo jeśli to pierwsze to można się na anime zamieść ^^
Prawda. Fabuła w mandze jest znacznie mądrzej skonstruowana niż w anime. Hikaru też w mandze jest lekko inna i ma kilka cech, ktorych w anime nie widać (choćby tragiczne wyczucie sytuacji, co widać w końcowej rozmowie z Lantisem XD). W Polsce mangi nie ma, ale możn przeczytać na MangaFoxie. Niemniej milutko byłoby mieć to na papierze.
Hikaru-chan pisze:Ja zaczęłam od anime, potem OAV i manga ^^ Naprawdę polecam tą historię tym którzy jeszcze ją nie znają
Signed.

Marusera
Status: Offline

Post autor: Marusera » pn paź 27, 2008 6:51 pm

Ja najpierw obejrzałam anime Magic Knight Rayearth, gdy była taka możliwość na RTL'u (była to moja pierwsza styczność z CLAMP'em). Wszystkie tomiki mangi też przeczytałam i oczywiście zapoznałam się z OAV. Najbardziej podobała mi się manga - zakończenie znacznie lepsze niż w anime, poza tym porównując obie wersje to anime wypada znacznie gorzej. Nie podobały mi się zmiany jakie w nim poczyniono, postacie też oczywiście zbyt dobrze nie wyglądały. Za to mange bardzo lubię, a co do OAV to trochę nudnawe było (chociaż muszę przyznać, że od strony graficznej bardzo mi przypadło do gustu).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Clamp Fanatic Club”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości