Magazyn Clampa

Gdy świat zaleje szarość a śnieg przysypie wszelkie nadzieje, dołącz do
fanów grupy Clamp i poznaj ich niesamowity, baśniowy świat mang.

co sądzisz o nowym magazynie Clampa?

super pomysł :3
14
47%
super pomysł :3
14
47%
jest mi obojętny ~~
1
3%
jest mi obojętny ~~
1
3%
całkowicie nietrafiona idea =="
0
Brak głosów
całkowicie nietrafiona idea =="
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 30

snow_wolf
Status: Offline

Post autor: snow_wolf » czw sie 05, 2004 6:07 pm

Light_wolf pisze:TO się nazywa zysk na biednych fanach Clampa x3.
Ja bym po wiedział.. na biednych polakach XD. Qmpel strzelił mi takim textem z jakiejś piosenki: "Bo w kraju bez pracy.. to my - polacy" .. smutne, ale prawdziwe _-_

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » sob sie 07, 2004 1:26 am

to my Polacy ..co??? XDDDDD

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pt lut 08, 2008 10:56 am

No więc...
Mam 5 tomików (6 w drodze) tegoż wydania - Clamp no Kiseki od TokyoPop wiadomo w jakim języku.
Dla mnie jakość wydań - świetna. Super wywiady, podobały mi się strasznie zdjęcia pracowni naszych Clamp'ic :kawaii:
Nie toleruje za bardzo tych komikso-podobnych historyjek na końcu każdego tomu. Niby ma to być śmieszne, ale ja nie wiem naprawdę, o co chodziło w tym spotkaniu w Cafe...? :|
Nie mniej, również figurki boskie. Myślałam, że będą no... bardziej badziewate, a tu zaskoczenie, gdyż nawet nawet się ładnie prezentują.
Papier kredowy, magazyn no.. coś rozmiar podobny bo bloku A4.
Polecam kupować na empik.com -> 50 zł niektóre wydania kosztują. Mogły by jednak te cholery wrzucić pierwsze tomy, gdyż mam 4, 6, 7, 8, 9 i 10 w drodze, a pierwszych nie chcą jakoś dać na sklep.... znowu trzeba będzie dzwonić :roll:
No i jeszcze oprócz wyjaśnienia niektórych historii spoko są wszystkie książki/mangi/artbooki wydane pod dany tytuł Clampa. Nie wiedziałam, że do Wisha były dwa artbooki - niestety, ten jeden to wydanie ekskluzywne i raczej już go ciężko będzie dorwać. Na ebay nie widzę, może trzeba będzie gdzie indziej poszukać... :roll:

Przykładowe foty :)

Obrazek
Obrazek

Obrazek

MattGrimp
Status: Offline

Post autor: MattGrimp » sob kwie 26, 2008 10:58 am

Jak dla mnie te figurki nie są takie genialne, ale miło by było je mieć:]

JPF nie jest w stanie wynegocjować wydania starszych mang Clampa takich ja TB czy MKR to gdzie tu mowa o magazynie-.-' Strasznie mnie śmieszy to że JPFnie może nic wynegocjować rozumiem panie z Clampa chcą mieć jak najwięcej ale dla innych wydawnictw z innych państw nie było problemu ugrać wydawanie mang nie sądzę żeby to była wina pieniędzy bo tak owe JPF ma, i na pewno jakby tomiki były droższe jak DN czy nawet trochę droższe to i tak JPF miał zysk wydaje mi się nawet większy niż teraz ma przy wydawaniu tych mang, wielu klientów by powróciło do JPF - np.ja

Wydaje mi się że jest to trochę niechęć do dogadania się między stronami

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » sob kwie 26, 2008 12:29 pm

z Clampem bardzo trudno sie negocjuje :wink:

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » sob kwie 26, 2008 1:11 pm

MattGrimp pisze:nie sądzę żeby to była wina pieniędzy bo tak owe JPF ma, i na pewno jakby tomiki były droższe jak DN czy nawet trochę droższe to i tak JPF miał zysk wydaje mi się nawet większy niż teraz ma przy wydawaniu tych mang, wielu klientów by powróciło do JPF - np.ja
Znawca się odezwał. Uwielbiam jak ludzie z taką pewnością wypowiadają się na tematy, o których nie mają pojęcia.
MattGrimp pisze:Wydaje mi się że jest to trochę niechęć do dogadania się między stronami
Raczej głównie ze strony CLAMPA. Death Note, które ma duże wzięcie na świecie pojawiło się na naszym ryneczku dość szybko.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » sob kwie 26, 2008 2:09 pm

MattGrimp pisze:Jak dla mnie te figurki nie są takie genialne
moi zdaniem zalezy jeszcze które ;) bede miec Faya, bede mieć Faya *___*
Kira the Demon pisze:z Clampem bardzo trudno sie negocjuje :wink:
ciekawe czemu, bo w sumie, to jest samoograniczanie się ^^" chciałabym znać powody, bo osobiście, gdybym była piękna, mądra i bogata i ultra sławna, a za granicą ubiegaliby się o moje względy, to bym była miła dla fanów i udostępniła dzieło. Chyba ze Clamp to uznaje za "puszczalstwo" XD Ale przecież pomyślcie o fanach, baby kochane, przez was piractwo internetowe się rozwija! XD

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » sob kwie 26, 2008 2:21 pm

no wiesz ale z drugiej strony nie chcialabym, zeby mangi ktore robie z wielkim poswieceniem, gdzies za granica byly wydawane na papierze makulaturowym na przyklad. Z tego co sie orietuje one duża uwage przykładaja do wydania i zawsze maja jakies ale.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » sob kwie 26, 2008 2:42 pm

Problem w tym, że jakby nie wyglądała prośba wynegocjowania licencji, zawsze one robią jakieś fochy....
Teraz z Cloverem sprawa wyglądała tak, że nawet sam wydawca od Pań z Clampa stwierdził, że ciężko się jest dogadać. Panie z Clampa zaproponowały, by przetłumaczyć przykładowo jeden tom, wydrukować ten tom, wysłać do Japonii im i gdyby zobaczyły gotowy produkt "może" by się zgodziły. W sumie, dla mnie to cholernie problematyczne by było, ale nawet by się opłacało "gdyby" się nasze twórczynie zgodziły...

Co do figurek - spoko, co prawda spodziewałam się lepszych, ale gdy ceny niektórych figurek w Japonii przekraczają 500 zł (a nawet więcej) czego możemy chcieć od magazynu i trzech figurek za 50 zł? (oczywiście, 50 zł dużo, ale jakby nie patrzeć, to nie wyglądają najgorzej).
Ostatnio zmieniony sob kwie 26, 2008 2:46 pm przez Kisara, łącznie zmieniany 1 raz.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » sob kwie 26, 2008 2:43 pm

Kira: tak, tylko że w Japonii mangi SĄ wydawane na papierze makulaturowym (i stąd takie tanie). Mam w domu tomiki Tsubasy i Gohou Drug i wcale nie są śliczne, artbookowe ;) a też nie powiesz że któreś nasze wydawnictwo wydaje na makulaturze, wręcz przeciwnie :3 Jedyne co mi teraz przychodzi do głowy w kwestii wydania to że jedna strona chce obwolutę a druga nie ;D nie no, bez jaj. Bardziej wydaje mi się ze to kwestia niebotycznych cen za licencję >_> bessensu.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » sob kwie 26, 2008 4:19 pm

baka-oni-ri pisze:Bardziej wydaje mi się ze to kwestia niebotycznych cen za licencję >_>
Fakt, mangi Clampa - znaczy licencje na nie są bardzo drogie. Ale JPF naprawdę chciało wynegocjować z nimi licencję na Clover, gdyż, i ich zdaniem, i moim skromnym, by im to się opłacało. Więc jedyną przeszkodą jest upartość pań z Clampa. I na pewno, taki deluxe z obwolutą, kolorowymi stronami i na białym papierze lepiej wyglądał niż ich makulatury -_-
(ot, taki mały foch i z mojej strony ;) )

MattGrimp
Status: Offline

Post autor: MattGrimp » sob kwie 26, 2008 6:44 pm

Tereska pisze:Znawca się odezwał. Uwielbiam jak ludzie z taką pewnością wypowiadają się na tematy, o których nie mają pojęcia.
Sorry od paru ładnych lat w tym siedzę - prawie od początku istnienia wydawnictwa to nieco na ten temat wiem, tym bardziej wiem ile ja potrafiłem wcześniej wydać na magi JPF i nie byłem w tym osamotniony
Tereska pisze:Raczej głównie ze strony CLAMPA. Death Note, które ma duże wzięcie na świecie pojawiło się na naszym ryneczku dość szybko.
No sorry ale nie wmówisz nikomu tu, że mangi Clampa nie mają wzięcia na świecie

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » sob kwie 26, 2008 10:44 pm

MattGrimp pisze:Tereska napisał/a:
Raczej głównie ze strony CLAMPA. Death Note, które ma duże wzięcie na świecie pojawiło się na naszym ryneczku dość szybko.


No sorry ale nie wmówisz nikomu tu, że mangi Clampa nie mają wzięcia na świecie
Chodziło mi tu o to, że mimo, że jakaś manga jest bardzo popularna to możemy zdobyć na nią licencję, jeżeli strona japońska wykaże dobrą wolę. W przypadku DN tak się stało, więc mam na półeczce już 4 tomiki. Clamp, którego mangi mają również duże wzięcie (nigdy nie twierdziłam, że jest inaczej) stawia fochy, więc na razie musimy obejść się smakiem.

atanna
Status: Offline

Post autor: atanna » wt kwie 29, 2008 5:18 pm

A czy ktoś mógłby udostępnić zdjęcia tego czasopisma w środku? Jak wyglądają artykuły itp? :O

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » wt kwie 29, 2008 7:00 pm

atanna pisze:A czy ktoś mógłby udostępnić zdjęcia tego czasopisma w środku? Jak wyglądają artykuły itp? :O
A który numer magazynu chcesz żebym ci sfotografowała? - mam 2,4,6,7,8,9,10 - choose your destiny ;)

[ Dodano: Wto 29 Kwi, 2008 ]
Ok, zrobiłam ci zdjęcia 10 numeru. Sorry, za jakość, ale robiłam na parapecie :P

Okładkę znasz - kolor, czytelna, duża czcionka ;)
Obrazek

Potem są przez dwie strony kolorowe arty z danej serii - niektóre ponoć wcześniej nie były publikowane ;)
Obrazek
Obrazek

Potem jest streszczenie danej pozycji - w tym przypadku tu masz Legal Drug: do każdego streszczenia jest dodany ładny arcik :P
Obrazek

Następnie - każdy tom jest streszczony - zwykle zajmuje to około jedną kolumnę, są tam sceny z mangi:
Obrazek

Pod koniec są jakieś ciekawostki - tyczą się danej pozycji ;)
Obrazek

Potem, choć to chyba nie w każdym numerze jest wywiad z CLAMP'em. Ogólnie te wywiady wypadają słabo, bo autorki odpowiadają na pytania tak, jakby im ktoś podyktował te odpowiedzi. Jak nie ma wywiadów, to są np. zdjęcia pracowni naszych CLAMPic albo inne ciekawostki ;)
Obrazek

Następnie jakieś ciekawostki o osobach, które z CLAMPem współpracują/współpracowały - to mi się podoba bardzo ;)
Obrazek

Potem jest 4-stronicowy, nigdy nie publikowany komiks - w roli głównej - nasze Panie z CLAMP'a w wersji chibi i albo inne, krótkie historie. Średnie.
Obrazek

Potem zapowiedź kolejnego numeru i ogólne dane - publikacja, tłumaczenie itd itd.
Obrazek

I tył numeru - każdy zawiera okładkę z przodu w mniejszej formie i bez napisów - czysty art ;)
Obrazek

All :*

atanna
Status: Offline

Post autor: atanna » wt kwie 29, 2008 8:29 pm

Kisara pisze:All :*
To ja Cie powinnam wycałować! ;o =*

Dzięki wielkie za zdjęcia. ^^ Nie jestem jakąś wielką fanką CLAMP'A, ale na taką gazetkę bym się skusiła, chociaż jeden numer :3 Zwłaszcza dla figurki Mokony :3

EDIT
gdyż mam 4, 6, 7, 8, 9 i 10
od jakiegoś czasu na empik.com znajduję się tom 2 : >

ODPOWIEDZ

Wróć do „Clamp Fanatic Club”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości