Wydawnictwo Akuma

ODPOWIEDZ
Herocky
Adept
Posty: 235
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 4:03 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Akuma

Post autor: Herocky » wt maja 11, 2021 3:45 am

Nelinnor pisze:
pn maja 10, 2021 10:46 pm
Yuriko pisze:
pn maja 10, 2021 4:10 pm
Patrząc na tytuły, to nawet, jeśli ktoś nie zdążył kupić, to za wiele nie traci xD Wszystko opiera się na tym samym :P
No właśnie trochę traci, bo o ile te nowsze zapowiedzi są trochę mniej znane, to Homunculus i Napata są klasykami gatunku. Jeżeli ktoś za jakiś czas zainteresuje się tematem, to będzie miał problem z zakupem, bo jej manga będzie już niedostępna. To samo było z Yumegari, trochę szkoda Yamatogawy i Gunmy, bo to też znani ilustratorzy, nie wspominając już o innej mandze Homunculusa którą też wydali, wszystko już niedostępne.
No niestety, tak w życiu bywa.
Bez odbioru!

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5424
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Akuma

Post autor: Yuriko » wt maja 11, 2021 11:38 am

Nelinnor pisze:
pn maja 10, 2021 10:46 pm
No właśnie trochę traci, bo o ile te nowsze zapowiedzi są trochę mniej znane, to Homunculus i Napata są klasykami gatunku.
Nie wiem co jest "klasykiem" tej twórczości, a co nie. Nie znam się na tym i dla mnie jest wszystko na jedno kopyto. Kupiłam, żeby tylko wesprzeć wydawnictwo. Osoby, które nie zdążyły jedynie co, to muszą mieć nadzieję na dodruk, albo szukać z drugiej ręki. Ewentualnie kupić po angielsku, bo nawet jeśli ktoś języka nie zna, to za dużo nie traci, bo tam to obrazki są ważne, a nie fabuła :P

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Akuma

Post autor: nover » wt maja 11, 2021 12:07 pm

Nelinnor pisze:
pn maja 10, 2021 10:46 pm
Yuriko pisze:
pn maja 10, 2021 4:10 pm
Patrząc na tytuły, to nawet, jeśli ktoś nie zdążył kupić, to za wiele nie traci xD Wszystko opiera się na tym samym :P
No właśnie trochę traci, bo o ile te nowsze zapowiedzi są trochę mniej znane, to Homunculus i Napata są klasykami gatunku. Jeżeli ktoś za jakiś czas zainteresuje się tematem, to będzie miał problem z zakupem, bo jej manga będzie już niedostępna. To samo było z Yumegari, trochę szkoda Yamatogawy i Gunmy, bo to też znani ilustratorzy, nie wspominając już o innej mandze Homunculusa którą też wydali, wszystko już niedostępne.
Z perspektywy osoby jeszcze młodej, to może i tak.
Z mojej to wygląda inaczej - już wystarczająco się napatrzyłam i naczytałam podobnych publikacji by wiedzieć, że nie tylko hentajcami człowiek żyje. Nawet jeśli kiedyś najdzie mnie ochota na zebranie owych niezakupionych tomików to będzie mnie stać je odkupić z drugiej lub trzeciej ręki. Albo po angielsku sobie kupię obojętnie w jakiej formie. Niemniej nie przewiduję by nagle zrobiło mi się żal z powodu nie zakupionych tomików. Priorytety, mentalność i świadomość już nieco inna niż te 10-20 lat temu i nie mam takiej spiny "bo mi wykupią". Zwłaszcza, że zawartość nie jest jakoś specjalna, widziałam lepsze i smaczniejsze, no ale o gustach się nie dyskutuje :)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5424
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Akuma

Post autor: Yuriko » śr cze 16, 2021 12:05 pm

Info do ich najnowszego tytułu:
Kochani!
Jest nam niezmiernie przykro, do ostatniej chwili liczyliśmy na to, że się uda, jednak już teraz wiemy, że nie damy rady wydać mangi „Hipnoza – zemsta ofiary” w planowanym terminie. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy. Jednak niestety duża część naszych japońskich kontrahentów rozchorowała się, a zdrowi pracownicy przejęli obowiązki chorych współpracowników. To niesamowicie wydłuża wszystkie procedury oraz prace. Na tę chwile sami nie wiemy, kiedy dostaniemy wszystkie niezbędne akceptacje i puścimy mangę do druku. Oczywiście, gdy tylko będziemy cokolwiek wiedzieć, niezwłocznie was o tym powiadomimy.
Bardzo przepraszamy was za zaistniałą sytuację.
Zespół Akuma

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3306
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Akuma

Post autor: Alexandrus888 » śr cze 16, 2021 12:30 pm

O matko, tak dramatycznie zaczęli ten komunikat, że myślałem, że się zwijają z rynku, a nie będą mieli opóźnienie w wydaniu :lol:

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Akuma

Post autor: Kocurzyca » śr cze 16, 2021 12:32 pm

Alexandrus888 pisze:
śr cze 16, 2021 12:30 pm
O matko, tak dramatycznie zaczęli ten komunikat, że myślałem, że się zwijają z rynku, a nie będą mieli opóźnienie w wydaniu :lol:
Też tak pomyślałam :lol:
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Akuma

Post autor: miaka88 » śr cze 16, 2021 1:03 pm

Wiedzą jak podkręcić komunikat. Oni wydają hentai czy horrory? :lol:
Obrazek

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Akuma

Post autor: Nelinnor » wt sie 17, 2021 1:07 am

Ostatnie pytania z Aska:
Q: Kiedy przewidujecie zaprezentowanie nowego tytułu ??
A: Tak jak wspominaliśmy, już po wakacjach. A konkretniej pewnie w okolicy premiery "Na zawsze razem".
Q: Czyli po wrześniu będzie się można spodziewać zapowiedzi?
A: Po wrześniu to już deadline, ale mamy zamiar zrobić to wcześniej. (✿◠‿◠)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5424
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Akuma

Post autor: Yuriko » wt wrz 21, 2021 12:05 pm

Info z fb
Kochani!
Jest nam niezmiernie przykro, jednak już teraz wiemy, że nie damy rady wydać mangi „Na zawsze razem” w planowanym terminie. Jest to druga i mamy nadzieje ostatnia przełożona premiera w tym roku. Jesteśmy młodym wydawnictwem, które prężnie się rozwija, a to powoduje masę nowych wyzwań i komplikacji. Szykujemy się intensywnie na przyszły rok, powiększamy naszą kadrę. Każda osoba jest obsadzona do innego projektu, a „Na zawsze razem” nie mogło zostać zrobione przez pierwotnie do tego wyznaczoną osobę. Zmiana pracownika wpłynęła na tempo pracy, do tego japońscy kontrahenci zalani naszymi, ofertami (i nie tylko) wydłużają proces akceptacji. Wszystko to stanęło na drodze naszej kolejnej nowości. Jednak pracujemy pełną parą, by dostarczyć wam nasz piąty tom jak najszybciej.
Bardzo przepraszamy was za zaistniałą sytuację.
Zespół Akuma

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Akuma

Post autor: Monsterlight » czw wrz 30, 2021 12:06 pm

Dziś mamy przyjemność przedstawić wam naszą ostatnią tegoroczną nowość! Jest to jednotomowy erotyk z gatunku josei.
Polski tytuł w trakcie przygotowania.
Tytuł oryginalny: Saiteinandesuyo, boku wa. ( oryg. 最低なんですよ、ぼくは。)
Autor: Hisa Ibarame
Gatunek: Josei
Kategoria wiekowa: +18
Ilość tomów: 1, zakończona
Format: 140×195 mm
Długość: 192 stron
Cena: 26,99zł
Planowana premiera: Grudzień 2021 (Brak szczegółowej daty wynika z wydłużających się akceptacji ze strony japońskiej spowodowanych złą sytuacją pandemiczną.)
Opis:
Miasa jest młodą menadżerką w lokalnym sklepie, która postanawia pojechać sama na jednodniową wycieczkę. Jednak zamiast relaksującego dnia na plaży czeka na nią misja ratunkowa ponurego mangaki z depresją – Kimiyoshiego "Yuuichi" Irifune! Po tym, jak powstrzymuje go od próby samobójczej, Miasa postanawia pomóc mężczyźnie i mieć na niego oko. Niestety, jednodniowa wycieczka zamienia się w niespodziewany nocleg z powodu nagłej burzy. Czy Miasie uda się pomóc nowo poznanej osobie? I jaki sekret skrywa Yuuichi?
Druga historia skupia się na Hinacie Saitou – przystojnym, młodym mężczyźnie, popularnym wśród współpracowników, który skrywa pewną tajemnicę. Od dawna podkochuje się w biurowej szarej myszce, Chiyo Saitou. Kiedy odkrywa, że w biurze na temat kobiety krążą dziwne plotki, postanawia odkryć sekret koleżanki!
Więcej informacji wkrótce.
► Pokaż Spoiler
Fajnie wygląda :) Oczywiście biorę.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Akuma

Post autor: Fani » czw wrz 30, 2021 12:32 pm

Oby mu było bliżej do mangi Waneko, a nie Dango.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5424
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Akuma

Post autor: Yuriko » czw wrz 30, 2021 1:09 pm

Takie tytuły to ja biorę z miejsca. Super, że Akuma postanowiła się za to wziąć i oby się dobrze sprzedało :D

Bartus0806
Posty: 41
Rejestracja: ndz gru 08, 2019 9:31 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Akuma

Post autor: Bartus0806 » czw wrz 30, 2021 1:19 pm

No i nadszedł czas na pierwszy tytuł od Akumy, który trafi na moją półkę.

Awatar użytkownika
Araden
Posty: 45
Rejestracja: czw gru 28, 2017 10:45 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Akuma

Post autor: Araden » czw wrz 30, 2021 1:36 pm

To będzie pierwszy tytuł Akumy którego nie wezmę.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Akuma

Post autor: miaka88 » czw wrz 30, 2021 2:02 pm

Nie mogę o tym tytule nic znaleźć, dobrze jest napisany tytuł?
Obrazek

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 644
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Akuma

Post autor: MrOrochimaru » czw wrz 30, 2021 2:04 pm

O widzę, że Akuma bierze się za coraz normalniejsze tytuły, oby tak dalej. Pierwszy tytuł, który od nich wezmę.

Herocky
Adept
Posty: 235
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 4:03 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Akuma

Post autor: Herocky » czw wrz 30, 2021 2:08 pm

Dobrze, że wpierw zajrzałem do skanów. Kreska jest dla mnie strasznie odpychająca. Nie biorę.
Bez odbioru!

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 356
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Akuma

Post autor: lexis » czw wrz 30, 2021 2:40 pm

miaka88 pisze:
czw wrz 30, 2021 2:02 pm
Nie mogę o tym tytule nic znaleźć, dobrze jest napisany tytuł?
Spacje są niepowstawiane.
https://www.mangaupdates.com/series.html?id=158298

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5424
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Akuma

Post autor: Yuriko » czw wrz 30, 2021 2:48 pm

lexis pisze:
czw wrz 30, 2021 2:40 pm
miaka88 pisze:
czw wrz 30, 2021 2:02 pm
Nie mogę o tym tytule nic znaleźć, dobrze jest napisany tytuł?
Spacje są niepowstawiane.
https://www.mangaupdates.com/series.html?id=158298
To jest tylko informacja o tytule. Nie ma skanów po angielsku niestety, ale znalazłam po chińsku 1 rozdział. Chyba nie można tutaj wstawiać linków, więc jak ktoś chce, to mogę wysłać linka w wiadomości prywatnej.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Akuma

Post autor: Akiho » czw wrz 30, 2021 3:00 pm

Pierwszy tytuł od Akumy który wezmę, liczę na więcej erotyków dla kobiet, fajnie że wydawnictwa po nie sięgają :D
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akuma”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość