Starszy pan i kot #3

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Starszy pan i kot #3

Post autor: Yuriko » pt gru 03, 2021 8:50 pm

Obrazek
Premiera 19 stycznia.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Starszy pan i kot #3

Post autor: Koichi » pt gru 31, 2021 1:21 am

Okładka wyszła piękna. I jeszcze to tło w takim odcieniu niebieskiego koloru, który działa na mnie kojąco. Byle do wydania tomiku! :D

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Starszy pan i kot #3

Post autor: Meliona » pt sty 28, 2022 10:53 pm

W oryginale też był błąd związany z nazewnictwem zabiegu kastracji?
W polskim wydaniu jest, że kocury się kastruje, a kotki sterylizuje, co jest bzdurą, bo obie płcie może kastrować LUB sterylizować i są to dwa różne zabiegi.

Zaskoczył mnie trochę ten nagły wątek BL, ale nie narzekam lol
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Starszy pan i kot #3

Post autor: ninna » sob sty 29, 2022 12:06 am

Meliona pisze:
pt sty 28, 2022 10:53 pm
W oryginale też był błąd związany z nazewnictwem zabiegu kastracji?
W polskim wydaniu jest, że kocury się kastruje, a kotki sterylizuje, co jest bzdurą, bo obie płcie może kastrować LUB sterylizować i są to dwa różne zabiegi.
Nie wiem jak jest w oryginale ale zbieram tę mangę po angielsku i tam mamy słowa: "Male cats get neutered, female cats are spayed". Wujek google mówi, że różnica między tymi określeniami (zabiegami?) sprowadza się do płci zwierzęcia. "Spaying" to usunięcie macicy i jajników, "neutering" - jąder. Według tłumacza oba słowa dotyczą zabiegu kastracji. Czyli, jeśli dobrze rozumiem, jest to niejako "to samo", tzn. ma ten sam cel, tylko są to dwa różne słowa aby dało się na ich podstawie określić płeć zwierzęcia, którego zabieg dotyczy.

Tak szczerze to też powielam ten błąd i zawsze myślałam, że samice się sterylizuje, a samce kastruje. Jestem magistrem biologii XD.

edit: w polskim wydaniu można było to "obejść" np. tak: "kastracja kocurów polega na usunięciu jąder, a kastracja kotek - jajników i macicy". Tam są dwa dymki i podejrzewam, że w języku japońskim też mogą być to różne słowa w zależności od płci "pacjenta".
Meliona pisze:
pt sty 28, 2022 10:53 pm
Zaskoczył mnie trochę ten nagły wątek BL, ale nie narzekam lol
Chodzi o "fascynację" Moriyamy panem Kandą? Dla mnie to podziw dla starszego kolegi i tyle :wink:

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Starszy pan i kot #3

Post autor: Meliona » sob sty 29, 2022 4:51 pm

ninna pisze:
sob sty 29, 2022 12:06 am
Meliona pisze:
pt sty 28, 2022 10:53 pm
Zaskoczył mnie trochę ten nagły wątek BL, ale nie narzekam lol
Chodzi o "fascynację" Moriyamy panem Kandą? Dla mnie to podziw dla starszego kolegi i tyle :wink:
Tak, o to xD On się tam tak zachwyca tym typem, że nie potrafię widzieć tego inaczej XD Jeszcze wyglądem się zachwyca, to już w ogóle xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Starszy pan i kot #3

Post autor: Koichi » wt lut 08, 2022 6:11 pm

Może w Japoni jest inaczej, ale w Polsce faktycznie, jeśli jakiś facet głośno podziwia urodę lub urok drugiego faceta, to ludzie dziwnie na niego patrzą. A już zwłaszcza ci ze starszego pokolenia. No chyba, że w żartach, ale tutaj Moriyama nie wyglądał jakby żartował.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Starszy pan i kot”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości