Magnificon EXPO

Zapowiedzi, recenzje, sprawozdania - czyli wszystko nt. konwentów m&a.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Magnificon EXPO

Post autor: Alexandrus888 » wt cze 26, 2018 7:39 pm

Z panelu Waneko:
LN sprzedają się o połowę gorzej niż mangi :shock: Wiedziałem, że jest kiepsko, ale nie aż tak. Wielka szkoda :(
Mefisto i wrobiona w magie sprawdzają czy czytelnicy (a co za tym idzie i wydawnictwa) potrzebują skanlacji :lol: Czekam co z tego wyjdzie, bo może być ciekawie. Wiadomo, że tytuły topowe więcej kosztują, ale jednak to z nich wywodzi się większość must have. Z drugiej strony na niszowe tytuły nikt nie czeka, bo nikt nie wie o ich istnieniu, ale można trafić na prawdziwą perełkę. Choć mnie osobiście wybór tych dwu akurat mnie nie zachwycił i nie przekonał do kupna.
Nasz cud w 4miesięcznym trybie, połączenie dwu slotów :cry: Bardzo przykra wiadomość. Co jeszcze im się źle sprzedaje, że dorzucą to na przeplatankę z Cudem? Wie ktoś?
"JG przebąuje o jakiejś kolekcji nostalgi" ~Kuras. Kurcze, pierwsze słyszę :| A szkoda bo to piękna inicjatywa!

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Magnificon EXPO

Post autor: Fani » wt cze 26, 2018 8:35 pm

Alexandrus888 pisze:
wt cze 26, 2018 7:39 pm
"JG przebąuje o jakiejś kolekcji nostalgi" ~Kuras. Kurcze, pierwsze słyszę
Jeśli mnie pamięć nie myli to JG już od bardzo dawna wspomina o tym projekcie, ale jak dotąd żadnych efektów nie widać.

A wracając do panelu Waneko to tak po przemyśleniu to faktycznie wydanie ecchi jest problematyczne jeśli autor mógłby wyskoczyć z jakąś loli. Nigdy tak tego nie rozpatrywałem. Choć zawsze byłem zdania, że małe dziewczynki w tym gatunku to czyste zło, np. niestety przez ten motyw przemknęło nam koło nosa rodzime wydanie Minamoto-kun Monogatari (tak to widzę po panelu). Teraz loli jeszcze bardziej mi podpadły :x.

A jak już jesteśmy przy ecchi to kotki mogłyby mieć na oku World's End Harem - Fantasia. Totalna świeżynka, wyszedł dopiero pierwszy rozdział w Ultra Jumpie, ale rysunki są świetne. W końcu odpowiada za nie SAVAN 8-) . Fantasy ecchi, tego jeszcze u nas nie było :wink:.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Magnificon EXPO

Post autor: ninna » wt cze 26, 2018 9:01 pm

Alexandrus888 pisze:
wt cze 26, 2018 7:39 pm
"JG przebąuje o jakiejś kolekcji nostalgi" ~Kuras.
Słuchałam nagrania panelu i pierwsze co pomyślałam, że tylko tak żartobliwie o tym wspomnieli :lol:. Studio pisało o tej kolekcji lata(?) temu, a do tej pory nic z tego nie wyszło. Jak dla mnie pomysł umarł śmiercią naturalną.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Magnificon EXPO

Post autor: gg gonia » wt cze 26, 2018 10:32 pm

ninna pisze:
wt cze 26, 2018 9:01 pm
Słuchałam nagrania panelu i pierwsze co pomyślałam, że tylko tak żartobliwie o tym wspomnieli . Studio pisało o tej kolekcji lata(?) temu, a do tej pory nic z tego nie wyszło. Jak dla mnie pomysł umarł śmiercią naturalną.
Myślałam że w ramach tej kolekcji jest Panna Młoda i ta nowość o Egipcie lul. Ale w sumie gdy pierwszy raz o tym pisali to chyba mieli na myśli jakieś stare polskie klasyki (co niby w TV leciały), może jest ich na tyle mało że odpuścili XD

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Magnificon EXPO

Post autor: Lunatyczka » wt cze 26, 2018 11:20 pm

Jestem w szoku, że nowelki sprzedają się tak słabo, ciekawi mnie czy taka sama różnica jest pomiędzy mangą, a nowelką Re:Zero. Ogólnie po zapowiedzeniu tej serii byłam pewna, że wersja mangowa będzie się gorzej sprzedawać, dlatego dziwi mnie, że obecna młodzież tak stroni od wersji książkowej...

Co do nowej polityki Waneko, to niestety mi się nie podoba. Tym bardziej, że są to serie nieznane u nas( i prawie nic do mnie nie trafia), jednak bardziej boli mnie to, że jest obecnie sporo bardzo fajnych dłuższych serii w Japonii, które są popularne poza Japonią i u nas też powinny pozytywnie się sprzedawać, jednak teraz tych tytułów możemy jedynie oczekiwać od Studia JG (JPF bardzo rzadko zapowiada coś dłuższego, Kotori obecnie ma zapchany plan wydawniczy, Hanami męczy się teraz z Sagą Winlandzką, Dango dopiero zaczyna rozwijać skrzydła, Okami na razie raczkuje ze swoimi pierwszymi tytułami, Yumegari ma problemy z wydaniem tego co ma, a o reszcie lepiej nie wspominać).

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Magnificon EXPO

Post autor: Alzea » wt cze 26, 2018 11:49 pm

Panna mloda czy dziewczynka to seria exclusive a nostalgia to co innego. Tez kojarze, ze zaczeli o tym mowic dobre kilka lat temu ;p
Co do ln, mnie to nie dziwi, ja sie zrazilam, nie przemawia do mnie ta forma, albo ksiazka albo komiks, jedyne co zbieram to fate...bo to fate ;) do mlodziezy co prawda sie nie zaliczam, ale no. Wiem ze nie jestem jedyna z tym podejsciem do ln

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Magnificon EXPO

Post autor: Meliona » śr cze 27, 2018 12:08 am

Lunatyczka pisze:
wt cze 26, 2018 11:20 pm
dlatego dziwi mnie, że obecna młodzież tak stroni od wersji książkowej...
Eeee, nie chcę nic pisać, ale te LN od Waneko są na tak żenująco niskim poziomie pisarskim, że praktycznie nie da się ich czytać z przyjemnością. Są ludzie, którym się to co prawda udaje, ale np. ja się do nich nie zaliczam. :P A nie wymagam wiele, SAO czy Overlorda w wydaniu Kotori bardzo lubię. Nie twierdzę, że tłumacze zawinili - pewnie z oryginałów nie dało się wiele wyciągnąć.

Dzięki za nagrania, są na wysokim poziomie! :D
Niech sobie Waneko eksperymentuje, przynajmniej nie będę od nich dużo kupować :P Bo na razie wybierają byle co - ani to znane, ani fajne, ani ciekawe, ani niczym specjalnym niewyróżniające. <- Subiektywnie. Chociaż Król Róż akurat przypadł mi do gustu, ślicznie jest narysowany (tylko ostatnio tracę nim zainteresowanie - autorka zaczęła mordować postacie i trochę meh, niech się to już kończy).
Ten Nasz Cud opowiada o nastolatkach, które zamiast żyć dniem dzisiejszym rozgrzebują przeszłość i odnawiają konflikt sprzed wieków (?). No, nie widzę w tym nic ciekawego :P
Obrazek

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Magnificon EXPO

Post autor: kuras » śr cze 27, 2018 10:30 am

Wiecie to nie tak że od dzisiaj będziemy mieć same 3 tomowe tytuły o których słyszeliśmy tylko my i wydawcy w Japonii. Choć z racji tego, że te bardziej rozpoznawane tytuły są zwykle dłuższe, możecie ulec złudzeniu że tak właśnie jest (tak jak przywoływana podczas panelu historia z yaoi w naszej ofercie - choć nie wiem czy było to w opublikowanym nagraniu). Na wszelki wypadek jakby nie było, pojawił się w pewnym momencie zarzut, że wydajemy tylko yaoi, jednak z naszego planu wydawniczego wynika ż w tym roku wydaliśmy/wydamy 1 serie (nieregularnie, w tym roku 2 tomy) i 3 jednotomówki (tyle na szybko się doliczyłem) na blisko 170 tomów.

Ponadto słowo "polityka" było użyte z lekką przesadą, to bardziej idea, trochę taka jak jednotomówki ;)

Tak czy inaczej musicie być gotowi na to, że z racji tego że wiele zostało już wydane, a tempo rynku nie zwalnia (uśredniając prawie codziennie pojawia się tom albo już tą magiczną barierę przekroczyliśmy), coraz częściej w ofercie wydawnictw zaczną pojawiać się tytuły nieznane i eksperymentalne, bardziej czy mniej udane.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Magnificon EXPO

Post autor: Reviolli » ndz lip 01, 2018 10:22 am

Ja w końcu obejrzałem/posłuchałem filmików z panelem kotka.

Może też powinniście wziąć przykład z JPFu i załatwić sobie własną drukarkę. W ten sposób będziecie mieli dodruki, serie ryzykowne, niskonakładowe i nieopłacalne.

Eksperyment mnie nie ruszył, bo ja i tak nie sprawdzam po necie pozycji, czasami przez to bardzo narzekam ale jak mam możliwość kupienia fizycznego tomiku to raczej na pewno wybiorę taki tomik.
Mój sposób weryfikacji to:opis, okładki i tagi, później czekam na opinie na forum. Wrobiona i doktor nie skusili mnie pierwszymi trzeba kryteriami ale pozytywne komentarze spowodowały że czarodziejka wylądowała w koszyku.

Co tyczy się waszej polityki wydawania to często jej nie rozumiem. Czasami wydaje mi się że przy niektórych tytułach liczą się tylko tagi, a nie treść, tak by zachować w ofercie większość.
Przykładem tego są Nasz cud i Murcielago, które ponoć się nie sprzedają za dobrze (cud tragicznie).
Wiem jaki był mniej więcej zamysł. Zbieramy mniej popularne tagi i wydajemy je razem, tak by spragnieni ich fani mieli radość. Tylko że to tak nie działa:
a) Tagi się wykluczają. Duża cześć klientów jest ignorantami i jak tylko zobaczą nie lubiany tag np. zmianę płci, yuri to od razu przestają czytać o czym jest ten tytuł.
b) Zaś ci którzy się skusili np. ja na zmianę płci w Naszym cudzie, szybko się irytują bo gatunek który ich tu przyciągnął tak naprawdę nie występuje... Znaczy w cudzie występuje, ale ma tak marginalne znaczenie dla fabuły że tak naprawdę mogłoby go nie być.
c) Naprawdę nie wiem dlaczego wybraliście tak długie i ryzykowne tytuły. Nasz cud w momencie zapowiedzenia miał chyba 13-15 tomów, a Murcielago 8-10. Gdzie podział się bezpieczny i ostrożny kotek?
No i sami wiecie że większa liczba tytułów krótszych robi większy ślad w świadomości odbiorców niż 1 dłuższy tytuł.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Magnificon EXPO

Post autor: Tequilka » ndz kwie 30, 2023 9:53 am

Odkopię temat Magnificonu, bo w maju kolejna edycja ;3 Do tego będzie to 20-lecie Magnificonu.
Obrazek

Kto się wybiera? Ja będę tylko w sobotę ;3 Nie planuję żadnego cosplayu, ale może ktoś z obecnych planuje jakiś wykonać?

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Magnificon EXPO

Post autor: Alexandrus888 » ndz kwie 30, 2023 10:31 am

Za dużo mam konwentów... W weekend po Magni jadę do Wa-wy. Nie wcisnę kolejnej imprezy :/

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 162
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Magnificon EXPO

Post autor: Alqua » ndz kwie 30, 2023 11:56 am

Planuję się wybrać. Powrót po latach :3

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Magnificon EXPO

Post autor: Canis » ndz kwie 30, 2023 12:10 pm

Ja tak samo zamierzam być w sobotę! Magni to praktycznie jedyny konwent jaki odwiedzam - bycie dorosłym ssie!
Co do cosplayu, to planuję jeden, ale... nie wiem czy starczy mi odwagi, bo planuję pojechać po bandzie! XD

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Magnificon EXPO

Post autor: Alexandrus888 » ndz kwie 30, 2023 12:23 pm

Canis, wrzuć koniecznie fotki :3

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 162
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Magnificon EXPO

Post autor: Alqua » ndz kwie 30, 2023 11:26 pm

Canis pisze:
ndz kwie 30, 2023 12:10 pm
Ja tak samo zamierzam być w sobotę! Magni to praktycznie jedyny konwent jaki odwiedzam - bycie dorosłym ssie!
Co do cosplayu, to planuję jeden, ale... nie wiem czy starczy mi odwagi, bo planuję pojechać po bandzie! XD
ja wiem, że nie jestem typowy, ale pomimo dorosłości odwiedzam kilkanaście w roku (chociaż raczej fantastycznych).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości