Magnificon XII

Zapowiedzi, recenzje, sprawozdania - czyli wszystko nt. konwentów m&a.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » wt maja 27, 2014 8:06 pm

Ja będę tylko w niedzielę, więc jeśli nie zaśpię i zdążę dojechać (a na miejsce konwentu mam trochę daleko od siebie) to pewnie zaglądnę na Twój panel, Mixik.
Ostatnio zmieniony wt maja 27, 2014 11:12 pm przez vishaad, łącznie zmieniany 1 raz.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » wt maja 27, 2014 9:59 pm

vishaad, zapraszam. :) Właściwie to nie tylko mój panel (a właściwie - panele, bo dwa pod rząd), ale też przyjaciółki, która jest zarejestrowana na tym forum. :D

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw maja 29, 2014 7:49 pm

Jak pójdę na Spotkanie z Kotori to może coś mi się stać? Bo trochę mnie niepokoi target i tematyka wydawnictwa, którego mangi są sygnowane ptakami.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw maja 29, 2014 8:04 pm

Daminox, nie wiem, ale może też dołączę to "pocierpimy" razem. :D

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » czw maja 29, 2014 8:21 pm

Oj tam, ja z ich panelów zawsze uchachana wychodziłam :) Fajne kobitki.O yaoicach dużo pewnie będzie, więc jak nie trawi się tego gatunku, to może lepiej sobie odpuścić :P

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » sob maja 31, 2014 3:22 pm

Ciekawe czy ktoś coś w końcu nagrywa :)

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » sob maja 31, 2014 4:11 pm

Ciekawe czy ktoś coś w końcu nagrywa
Też jestem tego bardzo ciekaw, bo chętnie bym sobie pooglądał filmiki z paneli :D

tovabrink
Status: Offline

Post autor: tovabrink » ndz cze 01, 2014 7:58 pm

Atobe-san pisze:
Ciekawe czy ktoś coś w końcu nagrywa
Też jestem tego bardzo ciekaw, bo chętnie bym sobie pooglądał filmiki z paneli :D
Będziemy mieć filmiki, bo razem z Mixik krążyłyśmy po atrakcjach i ona nagrała tego sporo, prawie 2,5h różnych paneli... Z tego co wiem, chciałaby to fajnie zmontować, jednak będzie potrzebowała do tego pomocy :P

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » ndz cze 01, 2014 8:06 pm

Będziemy mieć filmiki, bo razem z Mixik krążyłyśmy po atrakcjach i ona nagrała tego sporo, prawie 2,5h różnych paneli... Z tego co wiem, chciałaby to fajnie zmontować, jednak będzie potrzebowała do tego pomocy
Narobiłaś mi już smaka, nie mogę się już doczekać :mrgreen: . Planujecie udostępnić filmiki dla wszystkich, czy raczej dla wybranych :P

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz cze 01, 2014 8:25 pm

Konwent bardzo udany, choć nie ustrzegł się wpadek, Miohi chyba zmotywował nowy budynek i jego możliwości, bo nie było takiej chały jak rok i dwa lata temu. :) Byłam na prawie wszystkim co chciałam. :D

No więc tak, udało mi się nagrać:
- niecałe pół h panelu mr. Jediego "Japonia oczami fana"
- większość panelu Dybały o tłumaczeniu tytanów
- pół godziny występu Gonciarza i jego kolegi o ich wyjeździe do Japonii
- około pół h konferencji tłumaczy
- prawie cały panel Nagato "Why did you come to Japan?"
Nie udało mi się nagrać panelu Kotori (byłam zajęta) i Waneko (ale obiecuję, że zrobię to na następnym konwencie!) bo wszystkie powyższe materiały zajęły mi prawie całą pamięć na karcie SD. :lol: Łącznie wyszło jakieś 2,5-3 godziny materiału filmowego.
Filmiki najpewniej wrzucę na Jutjuba, ale jako że niektóre z nich są podzielone na dwie części (aparat pozwala mi nagrywać maksymalnie pół godziny, po czym muszę przerwać i nagrywać nowe wideo), więc musicie na nie zaczekać. :P
Ostatnio zmieniony ndz cze 01, 2014 8:26 pm przez Mixik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » ndz cze 01, 2014 8:25 pm

Świetnie! Dzięki za dzielenie się z innymi <3

Ja byłem tylko dzisiaj na Magni i na krótką chwilkę. Bardzo spodobało mi się miejsce, w którym się odbywał. Tablica i projektor w każdej (chyba) sali na konwencie to jakiś cud. A na zewtąrz postapokaliptyczny krajobraz...
Zakupiłem to co chciałem - Pandorę, Przekleństwo siedemnastej wiosny i Braciszka, więc nie jest źle. Na stoisku JPFu wyprzedano już wszystkie Braciszki w sobotę i musiałem kupić na stoisku Yatty w cenie okładkowej, bo traktują je jak książki. Pan sprzedający bardzo miły, pytał się mnie czy na pewno chcę to kupić w takiej cenie ;d Stwierdziłem, że po to przyjechałem, więc się zdecydowałem i ten pan tak z własnej woli chciał mi dać te -10%, grzebał w tej maszynie i grzebał, ale w końcu coś mu nie wchodziło i została zwykła cena, ale przed tym jeszcze raz mnie ostrzegł :D Ciężko było od niego nie kupić.
Stoisko Ringo Ame było takie maleńkie i jeszcze zostawione na uboczu, ale rozbawiła mnie karteczka między tomikami Przekleństwa. Brzmiała mniej więcej tak: "To nie jest shounen-ai ani yaoi :)" xD
W ogóle widząc te stoiska i nowe mangi, miałem ochotę kupić wszystko, co się da, ale na szczęście zabrakło mi pieniędzy (Panie z Kotori zachowały się bardzo uprzejmie nie wyśmiewając mnie, kiedy zapytałem czy można u nich płacić kartą). Nawet myślałem o kupnie Tytanów, bo te tomiki bardzo ładnie się prezentowały.

Przez to, że późno wstałem to nie zdążyłem na wasz pierwszy panel, Mixik i Tova. Spóźniłem się też na drugi, ale bardzo przyjemnie się was słuchało.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz cze 01, 2014 8:27 pm

vishaad pisze:Spóźniłem się też na drugi, ale bardzo przyjemnie się was słuchało.
Dziękuję. ^^ Przepraszam za zacinanie się, ale gardło miałam suche i mi ciągle coś "zalatywało" do środka. XD"
A jeśli mogę spytać - w którym momencie wszedłeś?

tovabrink
Status: Offline

Post autor: tovabrink » ndz cze 01, 2014 8:41 pm

Mixik pisze:
vishaad pisze:Spóźniłem się też na drugi, ale bardzo przyjemnie się was słuchało.
Dziękuję. ^^ Przepraszam za zacinanie się, ale gardło miałam suche i mi ciągle coś "zalatywało" do środka. XD"
A jeśli mogę spytać - w którym momencie wszedłeś?
A dziękuję też, chociaż Mixik mówiła dużo więcej - nie ukrywam, że ona znacznie lepiej ogarniała tytuły które okazały się kiepskie :D Miałyśmy więcej przykładów, ale czas nam nie pozwolił :<

Tak właśnie a propos tego co piszesz, vishaad, zauważyłyśmy że wszyscy przedstawiciele wydawnictw na stoiskach byli naprawdę przemili, chętni do dyskusji i bardzo kontaktowi. Dziewczyny z Ringo Ame bardzo chętnie rozmawiały o swoich tytułach i planach na przyszłość, chłopaki z Waneko dołożyli kilka świetnych gratisów (dzięki i pozdrawiam!) i zawsze można z nimi pożartować, na stoisku jpfu, studia jg i kotori było przesympatycznie mimo tłoku, a z dziewczyną która reprezentowała wydawnictwo Yumegari można rozmawiać bez końca.

Generalnie Magnificon był solidnie zrobionym konwentem, i mimo kilku jeszcze błędów, dużo mu bliżej do formy Expo niż poprzedniej edycji. Przede wszystkim - panelówki, te panelówki, tak można prowadzić i uczestniczyć - projektory, wygodne siedzenia, klimatyzacja... Mam nadzieję, że powtórzą to w przyszłym roku.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » ndz cze 01, 2014 8:48 pm

Nie będę się rozpisywał, bo mam 150 postów do przeczytania, a dopiero wróciłem. Panel o wydawnictwach fajny, ale krótki. Dwie godziny to byłby optymalniejszy czas. Organizacja, miejscówka, atrakcje i reszta syfu były na bardzo wysokim poziomie. Budynek wymiatał. Jeszcze nie byłem na konwencie w tak dobrym miejscu.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » ndz cze 01, 2014 9:00 pm

Ja mam z kolei zapytanie. Czy było parcie na konwencie przez fanów o wydanie Kuroko, Magi ,DDR, Higurashi itp. przez jakieś wydawnictwo :P . Czy raczej fani sobie ponarzekali,że jeszcze danej serii nie ma w Polandii i koniec :P

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » ndz cze 01, 2014 9:11 pm

Atobe-san pisze:Ja mam z kolei zapytanie. Czy było parcie na konwencie przez fanów o wydanie Kuroko, Magi ,DDR, Higurashi itp. przez jakieś wydawnictwo :P . Czy raczej fani sobie ponarzekali,że jeszcze danej serii nie ma w Polandii i koniec :P
Raczej nie było. A przynajmniej ich nie spotkałem. Częściej dało się słyszeć głosy o Berserka i JoJo, ale w tym drugim to raczej taki troling :wink:
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz cze 01, 2014 10:07 pm

tovabrink pisze:Miałyśmy więcej przykładów, ale czas nam nie pozwolił :<
Najwyżej zrobimy na inny konwent. :D
tovabrink pisze:Tak właśnie a propos tego co piszesz, vishaad, zauważyłyśmy że wszyscy przedstawiciele wydawnictw na stoiskach byli naprawdę przemili, chętni do dyskusji i bardzo kontaktowi.
O, to to! Potwierdzam. :) W sumie jedynie Taiga nie miała swojego stoiska, a u Yatty nie było chyba nikogo z ekipy zajmującej się tłumaczeniem, wydaniem, itepe.
tovabrink pisze:Przede wszystkim - panelówki, te panelówki, tak można prowadzić i uczestniczyć - projektory, wygodne siedzenia, klimatyzacja... Mam nadzieję, że powtórzą to w przyszłym roku.
Niech jeszcze dołożą do tego SPRAWNIE działający sprzęt i będzie raj na ziemi dla atrakcjonistów. :D
Daminox pisze:Raczej nie było. A przynajmniej ich nie spotkałem. Częściej dało się słyszeć głosy o Berserka i JoJo, ale w tym drugim to raczej taki troling
Więcej było narzekań na tłumaczenie, niż domagań o konkretny tytuł.

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » ndz cze 01, 2014 10:10 pm

Więcej było narzekań na tłumaczenie, niż domagań o konkretny tytuł.
Obstawiam,że było sporo zwolenników tłumaczenia tytułów na polski :?

Ps. Gdyby JPF na siłę nie tłumaczył ataków itp w Bleachu, Naruto czy OP to bym się skusił na zakup a tak to strasznie zniechęca do zakupów :roll: [wiem, wiem było to wałkowane już tryliard razy]
Ostatnio zmieniony ndz cze 01, 2014 10:22 pm przez Atobe-san, łącznie zmieniany 1 raz.

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » ndz cze 01, 2014 10:21 pm

A na zewtąrz postapokaliptyczny krajobraz...
Jak szukałem budynku konwentu to bałem się czy nie zabije mnie promieniowanie xD

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz cze 01, 2014 10:41 pm

Chrno pisze:Jak szukałem budynku konwentu to bałem się czy nie zabije mnie promieniowanie xD
No okolica dość niefortunna, ale przynajmniej cosplayerzy mieli klimatyczne miejsce na sesje. XD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości