Pyrkon 2016

Zapowiedzi, recenzje, sprawozdania - czyli wszystko nt. konwentów m&a.
Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pt mar 18, 2016 7:51 pm

Z nowości może Różę Wersalu (liczę na dobrą, konwentową zniżkę) i Ajin, a tak to kontynuacje:
Sekaiichi Hatsukoi, Uśpiony księżyc i Książę Piekieł.
Fajnie by było, gdyby Yumegari zdążyło na Pyrkon z Lady Detective i żeby koreańczycy ogarnęli się z Totally captivated :P
Chyba będę musiała wziąć jakiś wór, bo tyle chcę rzeczy kupić a na pewno nie zmieszczą się w moją torbę :)

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » pn mar 21, 2016 7:23 pm

Shura pisze:Jadę pierwszy raz na konwent.
Jak nie jedziesz ze znajomymi to umów się z kimś zawczasu, co by nie psuć pierwszego wrażenia. ;)

Senira
Status: Offline

Post autor: Senira » pn mar 21, 2016 7:27 pm

Jadę ze znajomymi i śpiworem, także jakoś to będzie :D

nekiro
Status: Offline

Post autor: nekiro » śr mar 30, 2016 6:40 pm

Sayuki78 pisze:Z nowości może Różę Wersalu (liczę na dobrą, konwentową zniżkę)
JPF na swoim facebooku pisał, że na Pyrkonie nie będzie miał zniżek na swoje nowości :(

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pt kwie 01, 2016 12:43 pm

Do osób, które kupowały wcześniej bilety i chcą zapisać się na prelekcje - można się już rejestrować. Włączyli o 12, chociaż mieli o 18... :< ciekawe co zrobią wieczorem ech nie lubię heheszków na 1 kwietnia...
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt kwie 01, 2016 1:23 pm

Czy znalazł się już jakiś dobry samarytanin, zainteresowany filmowaniem paneli? :P

Kurai
Status: Offline

Post autor: Kurai » pt kwie 01, 2016 5:13 pm

Jedzie może ktoś z Koszalina lub okolic,bo tak bardzo chcę na Pyrkon,a nie mam z kim pojechać T-T :cry:

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » sob kwie 02, 2016 11:47 pm

Itachi Uchiha pisze:Czy znalazł się już jakiś dobry samarytanin, zainteresowany filmowaniem paneli?
Ja. Jakieś życzenia? Jeszcze nie zrobiłam sobie własnej rozpiski, oprócz zapisania na dwa nie-mangowe panele.

A co do zapisów, to sama byłam wściekła na zmianę godziny, ale na szczęście był spory zapas nawet wieczorem, sporo po 21, bo sama zapisałam się dość późno. Tylko na panel o magii Słowian i maskaradę poszły błyskawicznie.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » sob kwie 02, 2016 11:52 pm

Mixik pisze: Itachi Uchiha napisał/a:
Czy znalazł się już jakiś dobry samarytanin, zainteresowany filmowaniem paneli?
Ja. Jakieś życzenia? Jeszcze nie zrobiłam sobie własnej rozpiski, oprócz zapisania na dwa nie-mangowe panele.
Jeżeli będzie Ci po drodze :)
Tsutomu Nihei - tłumacząc świat niedoprzedstawiony
Kiedy: Nd, 10 kwietnia, 8:00
Gdzie: Sala Mangi i Anime
Prelegenci: Paweł "rep" Dybała
Obrazek

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » sob kwie 02, 2016 11:58 pm

Angu pisze:Jeżeli będzie Ci po drodze
O szlag, wcześnie, a ja muszę się jeszcze wymeldować z noclegu. :'( Aczkolwiek prowadzi to mój ulubiony tłumacz, więc jestem chętna się wyrwać wcześniej, nie obiecuję, ale się postaram.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » ndz kwie 03, 2016 9:44 am

O tym panelu też bym chciała posłuchać więc będę wdzięczna za nagranie go. :mrgreen:
Obrazek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » ndz kwie 03, 2016 11:26 am

Dołączam się do prośby o nagranie panelu pana Dybały. Jestem tylko w sobotę, więc akurat ten mnie ominie :(
W ogóle to zajebiście się ogarnęłam, bo zapomniałam się zarejestrować na panel o Legendach Polskich.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » ndz kwie 03, 2016 11:43 am

A ja poproszę to: http://pyrkon.pl/2016/program/details/601/
bo nie wiem czy uda mi się dojechać na niego

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » ndz kwie 03, 2016 11:45 am

Ja również będę wdzięczny za nagranie panelu z panem Dybałą + ten co zapodał Jaskol. Dzięki :D

Darkling
Status: Offline

Post autor: Darkling » ndz kwie 03, 2016 12:22 pm

Ja też się dołączam, bo chciałem posłuchać a nie będę na Pyrkonie :(

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pn kwie 04, 2016 11:20 am

Jaskol, musisz mi wybaczyć, ale tego panelu nie dam rady nagrać. :( Jest przede wszystkim za późno, a ja nie nocuję na miejscu.

Torlyas
Status: Offline

Post autor: Torlyas » czw kwie 07, 2016 10:47 pm

Jedzie ktoś może jutro z Łodzi Kaliskiej pociągiem o 7:10 i by przygarnął samotnika?

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » ndz kwie 10, 2016 2:02 pm

W tym momencie siedzę w pociągu powrotnym do Szczecina. Spróbuję w skrócie opisać moje wrażenia z Prokonu, było naprawdę bardzo fajnie, teren okazał się bardzo bardzo wielki, a sam program genialny i każdy mógł znaleźć coś dla siebie, niestety czasem brakowało miejsc a organizatorzy zabraniali stania/siedzenia na podlodze. Wystawcy to był raj, tyle rzeczy których nigdy nie potrzebowałeś ale nagle masz ochotę kupić wszystko, portfel płakał jak widział. Za rok planuje pojechać ale niestety muszę zaopatrzyć się w pewne narzędzie o którym dalej.

Na samym Pyrkonie była dziwna rzecz o której było dosyć cicho, w pewnym momencie zebrały się służby bezpieczeństwa (policja, straż pożarna) odcięli kawałek terenu a tam koleś ubrany w tytanowa zbroje (po prostu grubą) kombinowania coś przy porzucone (chyba) czarnej walizce. Potem to wszystko znikło, tzn jak wróciłem z prelekcji już ich nie było.

Poza tym w pierwszy dzień zaczepił mnie pewien mężczyzna prosząc o pieniądze, bo właśnie wyszedł z więzienia i nie na i wgl, miłe przywitanie w Poznaniu.

Wracając do narzedzia, następnym razem będę musiał zabrać ze sobą po prostu nóż, ale nie taki służący do krojenia chleba, tylko do okaleczenia ludzi. Dlaczego? Dzisiaj jak szedłem po bilet na pociąg to miły pań postanowił zerwać mi wejściówkę na Pyrkon (myślałem że mi ukradł) no więc poszedłem za nim że znajomym, on oczywiście nas wyzywał i coś tam klnął, zrobiło się groźniej jak nagle wyciągnął kastet i postanowił nawet lekko uderzyć mojego znajomego w dodatku kopanie też wydawało mu się dosyć ciekawe. Jako że nie jesteśmy fighterami to postanowiliśmy odpuścić, miałem dzwonić już na policję ale szybko się ulotnił + okazało się że wejściówka na szczęście była na ziemi.

Ogólnie ekstra impreza, czekam na kolejny rok.

Wybaczcie błędy pisze na telefonie przy okazji powrotu do Szczecina.

Z tym nożem to nie chciałbym go z miejsca atakować, ale ta sytuacja mogła przybrać zły obrót. (W ciągu dwóch dni w Poznaniu spotkało mnie więcej takich sytuacji niż w Szczecinie przez ostatnie lata miło )
Obrazek

ravel
Adept
Posty: 311
Rejestracja: czw sty 23, 2014 9:50 pm
Status: Offline

Post autor: ravel » ndz kwie 10, 2016 3:23 pm

No z tymi kolejkami to masakra była. Jak chciałeś wejść na prelekcję w sobotę wieczór/nocy to trzeba było się ustawiać do kolejki na wcześniejszą prelekcję, bo sala miała chyba 294 miejsca, a do wejścia czekało znacznie więcej. Kolejką wypełniała praktycznie całe wolne miejsce przed wejściem, ale orgowie sobie nawet radzili z organizacją ruchu. Tak przynajmniej było z salą dla mangi i anime, i w sumie na te dwie, na które chciałem iść się nie dostałem.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » ndz kwie 10, 2016 4:32 pm

A ja tam jestem bardzo zadowolona :) niedawno wróciłam do domu. Obkupiłam się, porozmawiałam z wydawcami, byłam na panelach na których chciałam być. Jakimś cudem udało mi się wepchać na maskaradę :D ogólnie wsio oceniam na plus. Za rok też się wybieram :)
Kakaladze pisze:Wystawcy to był raj, tyle rzeczy których nigdy nie potrzebowałeś ale nagle masz ochotę kupić wszystko, portfel płakał jak widział

Co racja, to racja.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości