Pyrkon 2016

Zapowiedzi, recenzje, sprawozdania - czyli wszystko nt. konwentów m&a.
Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz kwie 10, 2016 4:40 pm

A ja z kolei miałam inaczej, niby wystawców masa, ale rzeczy do kupienia mało (no, chyba że tona figurek Funko ;) ). Byłam na 3 panelach, w tym 2 zarezerwowane, a chciałam na więcej, więc... Tak, był problem.
Rozwaliło mnie ze 20 cosplayerek Rey ze Starłorsów, normalnie strój konwentu. Ogólnie jako początkujący Pyrkonowicz oceniam konwent pozytywnie, ale nie skorzystałam ze wszystkiego, bo przytłoczył mnie ogrom całości.

Panelu Dybały nie nagrałam, bo nie dałabym rady dojść na czas.
Ps: Ekipa podaje na chwilę obecną, że przyszło jakieś 38 tysięcy luda.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » ndz kwie 10, 2016 5:32 pm

Mixik pisze:A ja z kolei miałam inaczej, niby wystawców masa, ale rzeczy do kupienia mało (no, chyba że tona figurek Funko ;) ). Byłam na 3 panelach, w tym 2 zarezerwowane, a chciałam na więcej, więc... Tak, był problem.
Miałam tak samo. Byłam na 4 panelach, ale z dwóch wyszłam już na samym początku. Na jeden się nie dopchałam, a jeden został odwołany :/ I poza szwendaniem się w tę i z powrotem nie miałam co robić tak naprawdę. Kupiłam 4 mangi, dwie przypinki z Lisimi Sprawami i bluzkę z Othertees. Chciałam też kupić plakat z grafiką z serii książek o Mordimerze Madderdinie, ale zrezygnowałam i teraz trochę żałuję.
Strasznie się zmęczyłam, narobiłam kilometrów i w sumie niewiele zobaczyłam. Nie wiem, czy za rok znów pojadę bo chodzenie samej jest mało zabawne.
No i zirytowała mnie cebulowatość niektórych ludzi. Wedel miał stoisko, gdzie rozdawali czekolady za darmo. Ludzie rzucali się na nie jak zwierzęta i ładowali tych czekolad ile wlezie, tak że dla osób stojących z tyłu nie starczało.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » ndz kwie 10, 2016 6:03 pm

SallyCzarownica pisze:udało mi się wepchać na maskaradę
Oj też byłem i było bardzo fajnie, sala ziemi też prezentowała się fenomenalnie. Dużą rolę w tym miał dobry prowadzący, nie wszystkie cosplaye mi się podobały.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » ndz kwie 10, 2016 6:09 pm

Prowadzący był świetny. A co do cosplay'a, to byłam pod wrażeniem niektórych kostiumów. Wyglądały wspaniale. Bardzo mi się podobało i szkoda, że nie mogłam zostać do końca. Musiałam wyjść po ostatnim występie. Kakaladze, kto wygrał?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » ndz kwie 10, 2016 6:17 pm

SallyCzarownica pisze:Musiałam wyjść po ostatnim występie. Kakaladze, kto wygrał?
Niestety nie byłem na podsumowaniu konkursów, nie znam wyników cosplay ani innych.
Obrazek

Senira
Status: Offline

Post autor: Senira » ndz kwie 10, 2016 6:20 pm

Byłam pierwszy raz i bardzo mi się podobało, mimo lodowatej wody w prysznicach oraz klaskania i ogólnego darcia mordy o 7 rano xD U wystawców można było się zgubić tyle tego było. Obłowiłam się w trochę rzeczy, choć na początku chciałam kupić więcej. Później zrobię post na blogu z zakupami ;) Byłam na 3 prelekcjach w sobotę i 1 w niedzielę, a wszystkie w sali ziemi. I w sumie nie miałam czasu na więcej, bo albo ze znajomymi łaziłam albo na zakupy itp. Maskarada była epicka. Jedynie nie dostałam sie na wyklady w sali mangi i anime, bo przyszłam za poźno, a niektórzy chyba cały dzień koczowali pod tą salą. Za rok też jadę :D

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » ndz kwie 10, 2016 7:42 pm

Kolejki faktycznie były spore (i te do sal, i przy samym wejściu). Nie wiem jak, ale udało mi się być na 15 panelach (trzy najlepsze wg mnie: A brief history of American comic book, panel o transhumanizmie i panel o nieśmiertelności), przejść całych wystawców, posiedzieć na planszówkach i wyskoczyć z ludźmi na piwo. Blog mangi i anime w tym roku beznadziejny, ale literacka, komiksowa, serialowa, elektroniczna czy naukowa trzymały się mocno. Pogoda niestety słaba, wczoraj w nocy wracałam do mieszkania w deszczu i oczywiście się przeziębiłam.
Przez pewien czas będę narzekać na tłok, problemy z organizacją itd., itd., a za rok pewnie i tak znowu pójdę.
Edit: vishaad, dzięki, gorączka daje się we znaki

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn kwie 11, 2016 9:35 pm

Pyrkonowa Piosenka 2016 - link :)

Senira
Status: Offline

Post autor: Senira » pn kwie 11, 2016 9:54 pm

Dobre :D I wszystko prawda xD

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pn kwie 11, 2016 9:59 pm

Genialna piosenka XD

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pn kwie 11, 2016 10:26 pm

Boska piosenka :D
Ej ale ja się dopiero teraz dowiedziałam ze tam można było belgijke tańczyć :( to było w programie?
Bo prawie całą sobotę na dworze spędziłam i nie widziałam tańców :(

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn kwie 11, 2016 11:42 pm

Fajna piosenka =D>

Death Grip
Status: Offline

Post autor: Death Grip » wt kwie 12, 2016 12:19 am

Cała prawda o tegorocznym Pyrkonie w jednej piosence xD

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » wt kwie 12, 2016 12:56 am

Genialna piosenka :D. I tyle prawdy w tekście.

Btw. wie ktoś dokładnie o co chodziło z tą walizką? Bo byłem lekko w szoku jak to widziałem.
Obrazek

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » wt kwie 12, 2016 2:06 pm

gg gonia pisze:Ej ale ja się dopiero teraz dowiedziałam ze tam można było belgijke tańczyć to było w programie?
Było, pamiętam z listy ze strony, do informatora nie zaglądałam.

A piosenka 100% prawdy, zwłaszcza z Rey. Aż żałuję, że zrobiłam tylko jednej, wg mnie najlepszej, zdjęcie, zamiast wszystkim i zrobić potem z tego kolaż. W sumie z Leią też dałoby radę.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pn maja 23, 2016 3:40 pm

Jest już data kolejnego Pyrkonu
To już oficjalne!
Data Pyrkonu 2017:
28-30.04.2017
Emotikon smile

Kto się cieszy?
Co prawda to jeszcze aż rok do przodu, ale planuję odwiedzić tą imprezę ponownie :).
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pn maja 23, 2016 4:43 pm

O, koniec miesiąca. Fajnie. Oby tylko pogoda była lepsza ^^ w zeszłym roku było tak cieplutko ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » wt maja 24, 2016 10:43 am

jak widzę te tłumy to się odechciewa, kopnięty w tyłek blok mangowy również nie zachęca. Jak zaczną mangowców traktować poważnie i zrobią im poważne i dobre panele typu "konferencja tłumaczy" "konferencja wydawców" to może sie pofatyguje, bo jedynym dobrym panelem ostatnio był Panel Dybały i Tomeczka o Blame! (o pieruńskiej porze 8 rano w niedziele) i panel Yanka na którym zdradzał zapowiedzi JG (ale chyba nawet nie nazywał się panelem JG)

Awatar użytkownika
Abrakadabra93
Adept
Posty: 121
Rejestracja: sob cze 14, 2014 10:24 pm
Status: Offline

Post autor: Abrakadabra93 » wt maja 24, 2016 11:41 am

gg gonia pisze:jedynym dobrym panelem ostatnio był Panel Dybały i Tomeczka o Blame! (o pieruńskiej porze 8 rano w niedziele)
ej, byłaś? My z Kibą też byłyśmy, a nie widziałam cię o.O
To był dobry panel.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » wt maja 24, 2016 1:24 pm

Ja byłem zbyt leniwy na panele (czekanie w kolejce), ale te dwa, na których byłem prezentowały bardzo nieciekawy poziom. Z jednego co trzy minuty ktoś wychodził, grupkami lub pojedynczo, i każdego prowadzący pytał jak mu tam panel. Chyba tylko ja stosownym gestem oceniłem całokształt.

Co do braku nie których paneli nie będę się niepotrzebnie wypowiadał, ale teorie krążą to tu, to tam.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości