Ogólnie o konwentach

Zapowiedzi, recenzje, sprawozdania - czyli wszystko nt. konwentów m&a.
ODPOWIEDZ
DzikiDuch
Status: Offline

Ogólnie o konwentach

Post autor: DzikiDuch » ndz wrz 04, 2016 11:55 pm

Ja wiem, że temat nie odnosi się do rynku mangowego, ale przyznam szczerze, że dosyć mocno mnie zagiął i chętnie poznam Wasze zdanie (jeśli będzie taka potrzeba, proszę moderatora o wydzielenie wątku).

Czy ktos z Was był na tegorocznym Animatsuri? Oni teraz robią zrzutkę na pokrycie przez fanów części kosztów konwentu. Ktoś wie, o co chodzi?

https://zrzutka.pl/hcxwgx#

Wydzielone z tematu "Ogólnie o polskim rynku" - by Madoka
Ostatnio zmieniony pn wrz 05, 2016 5:36 am przez DzikiDuch, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » ndz wrz 04, 2016 11:58 pm

DzikiDuch pisze:Ktoś wie, o co chodzi?
No przecież wszystko jest opisane pod tym linkiem.
Obrazek

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » pn wrz 05, 2016 12:03 am

Przeczytałam, ale jakoś to do mnie nie przemawia i nie wiem, czy wszystko dobrze rozumiem (na konwencie nie byłam). Oni zorganizowali konwent, nie płacąc za część atrakcji i nie orientując się w cenie wynajmu innego obiektu niż szkoła, czy może chodzi o coś innego?

Awatar użytkownika
dziabara
Wtajemniczony
Posty: 675
Rejestracja: pn lip 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: dziabara » pn wrz 05, 2016 8:43 am

Ja byłam i nie dziwię się, że tak to wyszło. Łopatologicznie i bardzo ogólnie - Animatsuri cieszyło się wielką popularnością, a dotychczasowa szkoła na Gwiaździstej była ostatnimi czasy przeludniona. Z tego względu wynajęto jeszcze centrum konferencyjne, żeby było czym oddychać, podnieść standard imprezy i tak dalej. Skoro tyle ludzi zawsze zjeżdżało, to na pewno wykalkulowano, że wszystko będzie okej z funduszami. Duże ceny biletów (i pewnie parę innych rzeczy) wpłynęły jednak na to, że w tym roku jednak frekwencja zupełnie nie dopisała. Mało uczestników = mało piniądza. Ot i historia.

Płacenie za atrakcje wygląda tak, że dostaje się darmową wejściówkę (a raczej trzeba na nią najpierw wyłożyć, a potem jeśli twórca grzecznie zrobił atrakcje, to się za nią oddaje kasę).

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pn wrz 05, 2016 11:15 am

Sprawdziłam czy dobrze kojarzę, ale tak, to są ci od jednodniowej wejściówki za 60zł :D Wcale mi ich nie żal.
Obrazek

|||||
Status: Offline

Post autor: ||||| » pn wrz 05, 2016 12:56 pm

> bądź firmą/stowarzyszeniem
> istniej już X lat
> rób biznes
> źle oszacuj przychody
> miej straty
> olaboga
> ludzie pomóżcie

Miohi daje radę, inni dają radę, jakoś nie widzę, aby ludzie mieli być jacyś wyrywni do dawania im kasy. Jak jakiś biznes upadnie to inny zajmie jego miejsce, prędzej czy później. Nie żebym jakoś totalnie życzył im źle, ale takie prawa rynku no.

PS. Na plus chociaż, że nie chcą zebrać w ten sposób całej kwoty.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt wrz 06, 2016 1:48 am

dziabara pisze:Z tego względu wynajęto jeszcze centrum konferencyjne, żeby było czym oddychać, podnieść standard imprezy i tak dalej.
Do którego według strony konwentu jedzie się 30 minut, gdzie nawet przy sprzyjających warunkach (co w przypadku 185 jest dosyć wątpliwe) tej drogi nie da się w tym czasie pokonać. Do tego przy takiej cenie...
Szczerze, nie dziwi mnie ta sytuacja :D

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » wt wrz 06, 2016 8:58 pm

|||||, temat mnie nie grzeje, ale wydaje mi się dziwne łączenie takich słów jak "stowarzyszenie" i "biznes". Gdyby byli firmą, ale nie są - nie musisz sprawdzać.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » czw wrz 29, 2016 11:27 pm

Zrzutka zakończona. Uzbierali 10% :lol: Ciekawe co będzie dalej...

nekiro
Status: Offline

Post autor: nekiro » pt wrz 30, 2016 12:38 am

Alexandrus888 pisze:Zrzutka zakończona. Uzbierali 10% :lol: Ciekawe co będzie dalej...
Jeszcze ostatnia deska ratunku - Chibimatsuri XD

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » pt wrz 30, 2016 1:00 am

Tylko żeby się z tego dług jeszcze nie powiększył :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości