Dodruki - temat ogólny

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
ODPOWIEDZ
Klima
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 29, 2018 6:21 am
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Klima » wt lis 15, 2022 3:38 pm

Na gildi już można składać zamówienia na obydwa pakiety Black Lagoon https://www.gildia.pl/szukaj/osoba/rei-hiroe Ciekawe czy jakoś niedługo Waneko napisze jak tam wygląda sprawa z liczbą zamówień.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: kuras » czw lis 17, 2022 8:50 am

Póki co droga daleka przed nami jeszcze, ale sklepy pewnie będą zamawiać na sam koniec, więc ciężko cokolwiek wyrokować.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Gotenks » wt lis 22, 2022 2:54 pm

Wolałbym zbiórki na mangi, których wydanie zostało przerwane (albo do niego nie doszło). Na nowe tomy Kindaichiego i tomikowego Black Jacka płaciłbym jak Sasin za wybory które się nie odbyły :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: kuras » śr lis 23, 2022 2:38 pm

Idąc tropem Sasina, powinniśmy brać pieniądze za tomy których nie wydamy :D

Awatar użytkownika
Just
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt mar 12, 2021 12:54 pm
Gender:
Status: Online

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Just » czw gru 01, 2022 6:21 pm

UWAGA! Wielu z Was pyta ile mamy zamówień na pakiety Black Lagoon. Obecnie mamy 132 zamówień na wymaganych 500.
No cóż

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Yuriko » czw gru 01, 2022 7:24 pm

Myślałam, ze się uda, ale jak widać zawód. Waneko mogłoby się chociaż postarać o jakieś promowanie tego dodruku, a nie.. xD

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: sano2 » czw gru 01, 2022 7:52 pm

Nie promują, żeby potem móc napisać: "widzicie, nie ma zainteresowania dodrukami". A potem wycofają kilka kolejnych serii xD
Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Archerito » czw gru 01, 2022 8:29 pm

Yuriko pisze:
czw gru 01, 2022 7:24 pm
Myślałam, ze się uda, ale jak widać zawód. Waneko mogłoby się chociaż postarać o jakieś promowanie tego dodruku, a nie.. xD
Nie chcę być złośliwy ale chciałbym teraz zobaczyć miny tych wszystkich pieniaczy, którzy mieszają Waneko z błotem za brak dodruków. Z opowieści to klienci powinni przez okna wchodzić...a jaka jest prawda każdy widzi. I trzeba brać również pod uwagę, że część osób kupiła po kilka kompletów na handel więc tak naprawdę ilość zainteresowanych to jakaś porażka.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Alexandrus888 » czw gru 01, 2022 9:11 pm

Biorąc pod uwagę, że większość klienteli ma już początkowe tomy i brakuje im tylko randomowych ze środka i końca to to nie dziwota, że małe jest zainteresowanie - nie do każdego dociera, że dostanie komplet tomów w cenie rynkowej 2 ostatnich każdego z osobna. Ja po cichu jednak liczę, że się jednak uda za sprawą sklepów komiksowych i hurtowni.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Canis » czw gru 01, 2022 9:14 pm

sano2 pisze:
czw gru 01, 2022 7:52 pm
Nie promują, żeby potem móc napisać: "widzicie, nie ma zainteresowania dodrukami".
Nie promują bo nie muszą. Ta wiadomość się rozniosła. Sam umieściłem news u siebie na kanale, zresztą nie tylko ja o tym wspominałem, wiadomość trafiła do tysięcy potencjalnych nabywców. Świadomość jest, z popytem jest problem.
Smutno że tak niski wynik na razie uzyskała Revy. :( Sam zamówiłem i czekam z nadzieją, że dostanę swoje tomiki.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Yuriko » czw gru 01, 2022 9:15 pm

Jeśli ta liczba 132 jest tylko ze sklepu Waneko, to na pewno jest większa szansa, ze się uzbiera te 500 sztuk. Mimo wszystko mam na to nadzieje, bo chciałabym inne dodruki.

Dao
Adept
Posty: 131
Rejestracja: ndz cze 28, 2020 6:28 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Dao » czw gru 01, 2022 11:33 pm

Mimo wszystko JPF przy promowaniu Basiliska non stop wrzucał jakieś informacje, update'y odnośnie liczby złożonych zamówień...
W przypadku waneko kojarzę tylko 1 post zapowiadający dodruk i teraz na samym końcu rozpiski malutka wzmianka o postępie - nie wróży to dobrze mimo wszystko.
Sama nie zdecydowałam się jeszcze czy brać, ale do tej pory zdążyłam już o dodruku zapomnieć :|

Klima
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 29, 2018 6:21 am
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Klima » pt gru 02, 2022 7:05 am

Waneko wybrało dla mnie jeszcze zły czas na ten dodruk. Tuż przed świętami gdzie wiadomo że inne rzeczy mają priorytety a 300 zł to dość sporo sumka a dwa to co pisaliście wcześniej że niektórym brakuje tylko pojedyńczych tomów i taki wydatek raczej nie ma sensu. No i faktycznie mogli by raz po raz przypomnieć o ty mna swoim facebooku.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: ociesek » pt gru 02, 2022 7:09 am

Porównywanie tej promocji do JPFu jest chybione i to mocno. Waneko NIE MUSI robić tego dodruku. On miał być dla fanów, którzy narzekają, że nie ma. Został zrobiony w formie, w której zadowolony może być i klient, i kontrahent. Żeby dać, ale nie dopłacać do interesu. Więc jeśli teraz ludzie płaczą, że uuu, mało, bo był jeden post, to come on - może jeszcze Waneko powinno dzwonić do każdego klienta z bazy i mu przypominać? Mangowi fani są straszliwie rozpieszczeni. Zawsze znajdzie się jakieś usprawiedliwienie, dlaczego się nie zebrało. Przekaz był prosty: ma być 500 do konkretnej daty. Jest 132 i nagle wielkie zdziwko :D I to właśnie naocznie pokazuje, jak mocno ludzie, którzy rzucają mięchem we wszelkich komentarzach się mylą. Widać argument "ja i moje koleżanki na pewno kupimy" w tym wypadku nie działa.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: ociesek » pt gru 02, 2022 7:10 am

Klima pisze:
pt gru 02, 2022 7:05 am
Waneko wybrało dla mnie jeszcze zły czas na ten dodruk.
Kolejny "dobry" argument. A kiedy, w dzisiejszych czasach, jest dobry moment na wydanie kasy?

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Alexandrus888 » pt gru 02, 2022 7:51 am

Właśnie przed świętami i w czarny piątek. Wtedy magicznie rozwiązują się sakiewki, a kasa płynie szeroką strugą. Fajny to prezent, takie BL pod choinkę. Jak jestem przeciwny gatunkowi bl, tak tytuł bl przygarnę jak będzie go można skompletować w ludzkiej cenie.

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 167
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: MonsterBebe » pt gru 02, 2022 8:20 am

Jak czytam takie dyskusje, to się zaczynam zastanawiać, w jaki sposób ludzie wyobrażają sobie działanie wydawnictwa mangowego. Bo z tego co widzę, to chyba bardziej jako "działalność piwniczną", gdzie można sobie metodą chałupniczą dodrukować po 50 tomików i wypuścić na rynek, kiedy się chce.
Ociesek +1 do wszystkiego, co napisałeś.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Archerito » pt gru 02, 2022 10:13 am

ociesek pisze:
pt gru 02, 2022 7:09 am
Mangowi fani są straszliwie rozpieszczeni. Zawsze znajdzie się jakieś usprawiedliwienie, dlaczego się nie zebrało. Przekaz był prosty: ma być 500 do konkretnej daty. Jest 132 i nagle wielkie zdziwko I to właśnie naocznie pokazuje, jak mocno ludzie, którzy rzucają mięchem we wszelkich komentarzach się mylą. Widać argument "ja i moje koleżanki na pewno kupimy" w tym wypadku nie działa.
Daj spokój...do tych osób o których mówisz to i tak nie dotrze :D I tak wina będzie po stronie Waneko, i tak xD
MonsterBebe pisze:
pt gru 02, 2022 8:20 am
Jak czytam takie dyskusje, to się zaczynam zastanawiać, w jaki sposób ludzie wyobrażają sobie działanie wydawnictwa mangowego. Bo z tego co widzę, to chyba bardziej jako "działalność piwniczną", gdzie można sobie metodą chałupniczą dodrukować po 50 tomików i wypuścić na rynek, kiedy się chce.
Po prostu sobie nie wyobrażają tylko ma być i koniec bo ja chcę. Wmawiam sobie jednak, że na szczęście w większości są to osoby młode i kiedy zaczną pracować na swoje to zrozumieją jak działa świat i że pieniądze nie pochodzą z bankomatu i to jeszcze z karty rodziców :D

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Mr.Chiquita » pt gru 02, 2022 10:28 am

Liczba przypominajek nic nie zmieni. JPF swego czasu trąbił codziennie o akcji wspierania shojo i josei, a wynik i tak był marny. W dodatku, nie trzeba było bulić tyle kasy. Jak coś nie ma potencjału, to się magicznie nie sprzeda.

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: neiki » pt gru 02, 2022 11:50 am

Ok, ciągłe trąbienie może by i nie zdziałało cudów, ale jakieś podstawowe minimum planu marketingowego na pewno nie zaszkodziłoby sprzedaży. Już nawet pal sześć przypominanie na mediach, ale nie dali nawet opisu serii w poście ani w produkcie. Także nie umniejszając kwestii jak niszowy jest to projekt, nie zwalajmy wszystkiego na brak zainteresowania serią, skoro wydawnictwo też nie zrobiło nic, aby to zainteresowanie wzbudzić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość