Dodruki - temat ogólny

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Yuriko » śr sie 25, 2021 1:36 am

kesah pisze:
wt sie 24, 2021 10:44 pm
wiele z nich jakościowo jest słabsze i brak ich dodruków jest zrozumiały
Brzmi, jakby Waneko rezygnowało z licencji, bo serie są słabe.

Jedynymi seriami, które realnie mają szansę na reedycję, to Vampire knight i Black Lagoon. Reszta jest świeża, albo ludzie o nie nie proszą. I uważam, że duży wpływ na jakiekolwiek rozważania pod względem dodruków starszych serii, będzie mieć sprzedaż GTO. Jeśli się nie sprzeda, to po co mają ryzykować z innymi tytułami?

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: kesah » śr sie 25, 2021 8:11 am

Yuriko pisze:
śr sie 25, 2021 1:36 am
kesah pisze:
wt sie 24, 2021 10:44 pm
wiele z nich jakościowo jest słabsze i brak ich dodruków jest zrozumiały
Brzmi, jakby Waneko rezygnowało z licencji, bo serie są słabe.

Jedynymi seriami, które realnie mają szansę na reedycję, to Vampire knight i Black Lagoon. Reszta jest świeża, albo ludzie o nie nie proszą. I uważam, że duży wpływ na jakiekolwiek rozważania pod względem dodruków starszych serii, będzie mieć sprzedaż GTO. Jeśli się nie sprzeda, to po co mają ryzykować z innymi tytułami?
Taka rada. Mówi za siebie a nie za ludzi, bo uważam, że jest znacznie więcej serii jakie chętnie byśmy zobaczyli dodrukowane po czasie.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: kuras » śr sie 25, 2021 9:11 am

W przypadku starszych tytułów, to już nawet nie jest dodruk, to jest cała produkcja od początku praktycznie.
Ponowne wydanie jakiegoś tytułu to nie jest takie tam, wysłanie do drukarni jeszcze raz PDF-a, tak jak to się ma w przypadku nowszych serii.
Dodatkowo, po tylu latach musielibyśmy zdobyć licencje na nowo prawdopodobnie (każda umowa jest inna, więc może do części staroci mamy jeszcze prawa, ale wątpię).
Miejcie też na uwadze, że sytuacja utrzymania w bieżącej sprzedaży całych serii mangowych tak długo w sprzedaży jest dość wyjątkowa w Polsce. Oczywiście w przypadku mang zagranicą pojawiają się reedycje/dodruki (podobnie jest z komiksami), ale bardzo często jest tak, że jeśli nie zakupiło się danej pozycji to już się jej nie dostanie, więc np. zaprzestanie dodruku serii dopiero po 2 latach po wydaniu ostatniego tomu wydaje mi się całkiem przyjaznym dla czytelnika.
Oczywiście idealną sytuacją było by utrzymanie pełnej oferty niezależnie od sprzedaży i wieku tytułu, ale jest to najzwyczajniej niemożliwe (chociażby ze względów finansowych, magazynowych i organizacyjnych).

W skrócie, nie nastawiajcie się na reedycje, starszych serii, a jeśli już coś takiego nastąpi, mam nadzieje że będziecie mile zaskoczeni.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Yuriko » śr sie 25, 2021 11:48 am

kesah, otwórz oczy, a nie patrzysz tylko na swoje widzi mi się i wtedy zobaczysz o co ludzie proszą.

Herocky
Adept
Posty: 235
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 4:03 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Herocky » śr sie 25, 2021 4:44 pm

kuras pisze:
śr sie 25, 2021 9:11 am
W skrócie, nie nastawiajcie się na reedycje, starszych serii, a jeśli już coś takiego nastąpi, mam nadzieje że będziecie mile zaskoczeni.
Aye sir! :)
Bez odbioru!

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: dehirak » czw sie 26, 2021 8:38 am

Mi do szczęścia wystarczyłaby cyfryzacja tych starszych tytułów. Bieżących zresztą też. GTO również mi się marzy w takiej formie. Powoli przestaję kupować papierowe wydania.
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Bobek
Posty: 8
Rejestracja: śr wrz 01, 2021 4:08 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Bobek » śr wrz 01, 2021 4:11 pm

Cześć i czołem!
Czy istnieje coś takiego jak możliwość dodruku pierwszych numerów zakończonych już mang?

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Gokiburi » śr wrz 01, 2021 4:28 pm

Bobek pisze:
śr wrz 01, 2021 4:11 pm
Cześć i czołem!
Czy istnieje coś takiego jak możliwość dodruku pierwszych numerów zakończonych już mang?
Tu nie dostaniesz na to odpowiedzi od ludzi z Waneko.

A tak z doświadczenia, mangi są dodrukowywane na bieżąco jeśli wciąż jest na nie popyt. Jeśli seria jest do wygaszenia to już nie.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: kuras » czw wrz 02, 2021 2:52 pm

Bobek pisze:
śr wrz 01, 2021 4:11 pm
Cześć i czołem!
Czy istnieje coś takiego jak możliwość dodruku pierwszych numerów zakończonych już mang?
Jeśli podasz konkretny tytuł to jeśli, będzie w planach to mogę nawet orientacyjną datę podać ;)

Awatar użytkownika
ponyd669
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 06, 2021 7:08 am
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: ponyd669 » śr mar 09, 2022 10:10 pm

Jak wygląda kwestia Bakumana? Bo widzę że część tomów jest dostępna do kupienia. Dostaje to to dodruki, czy to jakieś resztki z magazynów?

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Yuriko » śr mar 09, 2022 10:56 pm

ponyd669 pisze:
śr mar 09, 2022 10:10 pm
Jak wygląda kwestia Bakumana? Bo widzę że część tomów jest dostępna do kupienia. Dostaje to to dodruki, czy to jakieś resztki z magazynów?
Są to resztki. Dodruków już nie będzie.

Awatar użytkownika
Cynefin
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 03, 2021 5:35 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Cynefin » wt mar 22, 2022 3:51 pm

Wiecie co, jakkolwiek nie miałam złudzeń, że wykorzystacie sytuację z brakami papieru by 'na czysto' wykasować jakie tylko serie wam się podoba... serio? Kłamanie ludziom w twarz i prześmiewki? Taki poziom mają oficjalne odpowiedzi wydawnictwa?
Bez tytułu.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Okularnik
Adept
Posty: 163
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 12:46 am
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Okularnik » śr mar 23, 2022 3:31 pm

Cynefin pisze:
wt mar 22, 2022 3:51 pm
Wiecie co, jakkolwiek nie miałam złudzeń, że wykorzystacie sytuację z brakami papieru by 'na czysto' wykasować jakie tylko serie wam się podoba... serio? Kłamanie ludziom w twarz i prześmiewki? Taki poziom mają oficjalne odpowiedzi wydawnictwa?
Bardzo mnie rozbawiły te odpowiedzi Waneko, że "były tomiki" i brak późniejszego odpowiadania na zarzuty, że kurcze jednak nie :lol:

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: MrOrochimaru » śr mar 23, 2022 4:05 pm

Mam nadzieję, że Waneko w końcu się przejedzie z tym wszystkim. Z jednej strony wpłacają OGROMNE pieniądze na akcje, więc hajs mimo wszystko mają/meli, a już szkoda go im na dodruki, albo szkoda im go na sequele mang, które nie sprzedają się WYSTARCZAJĄCO dobrze według nich. Szczerze, to ja nawet o Dimension W nigdy nie słyszałem, więc jedyne co mi pozostaje to obejrzeć raz-dwa anime i zobaczyć czy mi się spodoba i na tej podstawie nagle zakupić wszystkie tomy, ale obecnie nie mam czasu na to, więc manga zaraz może zniknąć ze sklepu, a kupowanie 16 tomów w ciemno nie jest dobrym wyjściem. (1 tomu i tak już nie ma xD). A co do szkolnego życia, to nie miałem pojęcia, że ta manga wyszła w Polsce. O anime słyszałem, ale nie oglądałem, a samą mangę bym na 95% kupił, bo bardzo uwielbiam komedie, ale niestety tylko pojedyncze tomy są dostępne. :/

Awatar użytkownika
NieToNieJa
Posty: 14
Rejestracja: śr mar 13, 2019 8:22 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: NieToNieJa » śr mar 23, 2022 6:06 pm

Fakt faktem szkoda że coś znika, z oferty innych wydawnictw też parę rzeczy poznikało np. cowboy bebop ,slayersi - teoretycznie w przesunięte na dalszy plan dodruków lub po waneko-hejcie strach się wypowiadać na ten temat bezpośrednio. Angielskie czy i nawet japońskie wydania też znikają w szczególności te nie mainstremowe (np franken fran angielskie wydanie z 20$ dochodzi teraz do 120$) No ale cóż jak coś się nie sprzedawało to zajmowało miejsce a Orient trzeba gdzieś postawić. :cry:

BTW; jak szukałem różnych wydań Emanon (u nas zdechło na 1wszym tomie z 4wydanych w serii póki co) dokopałem się że w Szwecji tak dobrze im się sprzedawały mangi w rodzimym języku że teraz uświadczy się tam tylko angielskie wydania nawet i w publicznych bibliotekach.

Nawet jakby zrobiono dodruk nie wszyscy będą zadowoleni, od razu będzie narzekanie: czemu to, czemu nie tamto, a kiedy to itp.
Zrzutka typu "print on demand" była by jedynym wyjściem, ale tutaj też będzie jęczenie że ktoś przespał termin o 3miesiące.
Druk wszystkich naraz też byłby czasochłonny, kasochłonny no i miejscochłonny no bo im więcej drukarnia by wypluła tomików tym wszyscy bardziej by się cieszyli że taniej by wyszło.
Swoją drogą ciekawe do ilu wydań/dodruków miały okazję dobić dopiero co "pożegnane" serie a w szczególności ich pierwsze tomy
Wbrew obiegowej opinii, langusta żywi się wyłącznie owocami morza. Choć gdyby mogła, jadłaby dżem.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Meliona » śr mar 23, 2022 6:22 pm

NieToNieJa pisze:
śr mar 23, 2022 6:06 pm
BTW; jak szukałem różnych wydań Emanon (u nas zdechło na 1wszym tomie z 4wydanych w serii póki co)
W USA zdechło po trzech xD Też słabo
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: ociesek » czw mar 24, 2022 7:23 am

NieToNieJa pisze:
śr mar 23, 2022 6:06 pm
BTW; jak szukałem różnych wydań Emanon (u nas zdechło na 1wszym tomie z 4wydanych w serii póki co) dokopałem się że w Szwecji tak dobrze im się sprzedawały mangi w rodzimym języku że teraz uświadczy się tam tylko angielskie wydania nawet i w publicznych bibliotekach.
W krajach skandynawskich sytuacja jest trochę inna. Tam jest ogromny odsetek ludzi świetnie znających angielski, bardzo się tam na to stawia i oni od najmłodszych lat się uczą. Nie opłaca im się po prostu produkować własnych mang, kiedy mogą po prostu sprowadzać. Sam się zaopatrywałem przez długi czas w Szwecji.

Awatar użytkownika
FireTheft
Adept
Posty: 147
Rejestracja: pt mar 11, 2011 9:24 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: FireTheft » czw mar 24, 2022 2:35 pm

Najmniej lubiane przeze mnie wydawnictwo i staram się od nich nic nie kupować. Niedawno naszła mnie ochota na novele Zerowa Maria, o ile tomy 1-6 jakos zdobyłem, tak z ostanim się poddałem i zamówiłem po angielsku. Te tłumaczenia, że się nie opłaca, że dużo roboty z dodrukami. Jakoś inne wydawnictwa nie mają z tym problemu. Hanami czy Jpf regularnie robią dodruki serii juz dawno zakonczonych. Mam taka zasade, że jak czytałem skany a manga wychodzi w Polsce, to kupuję ją i tak, zeby wspierac polski rynek. Jedyny wyjatek wlasnie waneko, za to ich podejscie do klientow.

Awatar użytkownika
NieToNieJa
Posty: 14
Rejestracja: śr mar 13, 2019 8:22 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: NieToNieJa » czw mar 24, 2022 3:45 pm

To już boje się pomyśleć jaki hejt musi mieć Egmont, klepią tomiki "gigant" kaczora Donalda od 2001 roku. Już 234 tomów za pasem a dodruków tych wcześniejszych nima i jak tu żyć. Aż dziw że jeszcze stoją... A może inni po prostu robią te dodruki bo im się sprzedają na tyle dobrze by mogły na siebie zarobić ?
Wbrew obiegowej opinii, langusta żywi się wyłącznie owocami morza. Choć gdyby mogła, jadłaby dżem.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: MrOrochimaru » czw mar 24, 2022 4:33 pm

Tyle że kaczor nie jest spójną historią, to losowe historie, gdzie możesz czytac tomy, od którego chcesz. Podobnie jest z seriami od Marvela/DC, że tylko niektóre się łączą, ale większość nie. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości