Dodruki - temat ogólny

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
ODPOWIEDZ
Fukou
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 14, 2022 11:04 am
Lokalizacja: Poznań
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Fukou » wt cze 14, 2022 11:23 am

Witam,
Przychodzę z pytaniem i zarazem prośbą, czy byłaby szansa na ponowne wydrukowanie mangi Vampire Knight?
Anime pokochałam całym serduszkiem, kiedy byłam w gimnazjum, ale nie miałam w tamtym okresie swoich funduszy, żeby móc pozwolić sobie na mangę, a teraz ciężko zdobyć gdziekolwiek tomiki, najwyżej w cenie, która zdecydowanie przekracza budżet studenta :cry: A bardzo cenię wasze tłumaczenia, byłabym wdzięczna za rozważenie tego

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Akiho » wt cze 14, 2022 1:07 pm

Fukou pisze:
wt cze 14, 2022 11:23 am
Witam,
Przychodzę z pytaniem i zarazem prośbą, czy byłaby szansa na ponowne wydrukowanie mangi Vampire Knight?
Anime pokochałam całym serduszkiem, kiedy byłam w gimnazjum, ale nie miałam w tamtym okresie swoich funduszy, żeby móc pozwolić sobie na mangę, a teraz ciężko zdobyć gdziekolwiek tomiki, najwyżej w cenie, która zdecydowanie przekracza budżet studenta A bardzo cenię wasze tłumaczenia, byłabym wdzięczna za rozważenie tego
Nie jestem osobą z wydawnictwa, ale mogę ci już powiedzieć że nie ma na co liczyć w tej kwestii, waneko nie robi dodruków jednotomówek i starych serii, bo taką mają niestety politykę. Pozostaje ci tylko polowanie na serię z drugiej ręki albo odpuszczenie sobie
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Yuriko » wt cze 14, 2022 2:09 pm

Akiho pisze:
wt cze 14, 2022 1:07 pm
Nie jestem osobą z wydawnictwa, ale mogę ci już powiedzieć że nie ma na co liczyć w tej kwestii, waneko nie robi dodruków jednotomówek i starych serii, bo taką mają niestety politykę. Pozostaje ci tylko polowanie na serię z drugiej ręki albo odpuszczenie sobie
Ale reedycja GTO była. Chociaż Waneko pisało, ze od innych reedycji wpłynie sprzedaż GTo, a to chyba rewelacyjnej nie ma.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Akiho » wt cze 14, 2022 8:31 pm

Yuriko pisze:
wt cze 14, 2022 2:09 pm
Ale reedycja GTO była. Chociaż Waneko pisało, ze od innych reedycji wpłynie sprzedaż GTo, a to chyba rewelacyjnej nie ma.
Cóż, zgaduje że na GTO się zakończy ta fanaberia waneko, bo 3 msc tryb nie zachęca, tak samo jak już teraz wiem że nie ma co nawet się łudzić o inne serie z Onizuką. Vampire Knight był też wydawany sporo później. Już bardziej by się opłacało dodrukowywać co poniektóre jednotomówki. Wiadomo zawsze można na coś liczyć, ale czy jest sens?
Obrazek

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: kesah » sob cze 18, 2022 2:22 pm

W sumie ciekaw jestem jak sprzedaje się GTO obecnie, bo sam uważam, że to jedna z najlepszych serii wydana przez Waneko i jedna z lepszych w ogóle wydana w Polsce.

Sam jednak nigdy nie wybaczę Waneko podejścia do wydawania Black Lagoon, to co zrobili, to zwykłe skur...ństwo i tyle, wysrali się na serię jaka jest nadal wydawana... W ogóle ciekawi mnie co na to Japończycy jacy dali licencje waneko na wydanie tej serii. Black Lagoon powinien mieć robione co jakiś czas dodruki w określonym nakładzie, ale cóż... Oni mają to gdzieś. I chyba właśnie sytuacja z Black Lagoon to jest największy zarzut jaki mam do tego wydawcy... Oczywiście Black Lagoon nie pierwszy i możliwe, że nie ostatni który zostanie tak potraktowany... Miłość krok po kroku było dość zrozumiałe, to jest seria jaka się nie sprzedawała a do tego ma chyba obecnie blisko 90 tomów i nadal jest wydawana, nie wiem jak tam sytuacja wyglądała z Zapiskami Detektywa Kindaichi, jednak tu mamy też do czynienia z serią jaka ma blisko 90 tomów i pakowanie się w tak długą serię jaka się dajmy nie sprzedawała wydaje się być zbyt problematyczne. Ale Black Lagoon nie wiem na ile się źle sprzedawał, ale to raptem ile? 12 tomów jakie wyszły i tyle? To mamy teraz zasadnicze pytanie, albo Waneko anuluje wydawanie serii jak z Futtari Ecchi i Kindaichi, albo wydaje dalej lecz w takim razie niech robi co jakiś czas dodruk serii w konkretnym nakładzie. Jeśli już wysrać się na serię to porządnie a nie wkurzać ludzi a weźmy pod uwagę, że cichaczem wcześniej sprzedawali w ograniczonym nakładzie 10 i 11 tom. Przykra sprawa.

Ogólnie cenię Waneko za to, że wydają sporo serii, wydają je chyba najbardziej terminowo z wszystkich wydawnictw w Polsce, zazwyczaj bym powiedział, że bez względu na sprzedaż, to wydają serię do końca, ale jak widać, nie zawsze tak jest. Jednak też Waneko to jedyne wydawnictwo w Polsce jakie nie robi dodruków starszych serii, no chyba Akuma nie robi też dodruków swoich hentajców po wyczerpaniu nakładu, ale to jest początkujące wydawnictwo. Black Lagoon jest bardzo dziwnie przez nich traktowany, niby go dalej wydają, ale tak w sumie rzucają go nam jak resztki z obiadu dla psa, macie i żryjcie a jak nie załapaliśmy się na resztki to trudno, już się nie załapiecie.

Cały czas wierzę, że doczekamy się dodruku tomów Black Lagoon i tyle, bo to, że wydają dalej tą serię to tak w sumie nie wiadomo dla kogo... Chyba tylko dla tych co cierpliwie trzymają jej komplet w domu i dla uzupełnienia, bo nikt inny tego nie kupi nie mając możliwości nadrobienia wcześniejszych tomów. To jest strasznie jakieś dziwne zachowanie wydawnictwa :roll:
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Archerito » sob cze 18, 2022 2:48 pm

kesah pisze:
sob cze 18, 2022 2:22 pm
Sam jednak nigdy nie wybaczę Waneko podejścia do wydawania Black Lagoon, to co zrobili, to zwykłe skur...ństwo i tyle, wysrali się na serię jaka jest nadal wydawana...
Czyli umożliwienie zakupu nowych tomików w formie druku konkretnej ilości tomików, zamiast wygaszenia nierentowej serii to "zwykłe skur...ństwo"? Gratuluję toku rozumowania ;)
kesah pisze:
sob cze 18, 2022 2:22 pm
Black Lagoon powinien mieć robione co jakiś czas dodruki w określonym nakładzie, ale cóż... Oni mają to gdzieś.
Ta część Twojego posta podkreśla dobitnie, że nie masz pojęcia jak funkcjonuje prowadzenie firmy. Mam propozycję...zasponsoruj Waneko dodruk i ugadaj się z nim, że weźmiesz za to jakiś procent zysku. Myślę, że przyjmą Cię z otwartymi ramionami, a Ty jeszcze na tym zarobisz :D
kesah pisze:
sob cze 18, 2022 2:22 pm
Miłość krok po kroku było dość zrozumiałe, to jest seria jaka się nie sprzedawała a do tego ma chyba obecnie blisko 90 tomów i nadal jest wydawana, nie wiem jak tam sytuacja wyglądała z Zapiskami Detektywa Kindaichi, jednak tu mamy też do czynienia z serią jaka ma blisko 90 tomów i pakowanie się w tak długą serię jaka się dajmy nie sprzedawała wydaje się być zbyt problematyczne.
Skoro jesteś w stanie przyjąć do wiadomości nieopłacalność pewnych serii to dlaczego nie jesteś w stanie przyjąć nieopłacalności innych? Naprawdę sądzisz, że Waneko podjęło decyzję o zaprzestaniu dodruków "bo tak"?
kesah pisze:
sob cze 18, 2022 2:22 pm
Black Lagoon nie wiem na ile się źle sprzedawał, ale to raptem ile? 12 tomów jakie wyszły i tyle?
To może zanim zaczniesz się wypowiadać w temacie o którym nie masz pojęcia, wypadałoby się doinformować :)
kesah pisze:
sob cze 18, 2022 2:22 pm
To mamy teraz zasadnicze pytanie, albo Waneko anuluje wydawanie serii jak z Futtari Ecchi i Kindaichi, albo wydaje dalej lecz w takim razie niech robi co jakiś czas dodruk serii w konkretnym nakładzie.
Po pierwsze...gdzie jest pytanie? Po drugie...Waneko anulowało wydawanie powyższych serii, a BL nie zapewne WŁAŚNIE dlatego, że jest od nich dużo krótszy. Czyli rozumiem, że idąc Twoim tokiem rozumowania też powinno anulować BL?
kesah pisze:
sob cze 18, 2022 2:22 pm
Jeśli już wysrać się na serię to porządnie a nie wkurzać ludzi a weźmy pod uwagę, że cichaczem wcześniej sprzedawali w ograniczonym nakładzie 10 i 11 tom. Przykra sprawa.
Na ten moment to Ty wysrywasz się publicznie na wydawnictwo nie mając nawet pojęcia o czym mówisz. I to dopiero jest przykre. I uwaga...pewnie całkowicie zniszczy to Twój światopogląd ALE zmniejszanie nakładów kolejnych części/tomów/itp. z powodu braku zainteresowania produktem jest CZYMŚ NORMALNYM!!!
kesah pisze:
sob cze 18, 2022 2:22 pm
bez względu na sprzedaż, to wydają serię do końca, ale jak widać, nie zawsze tak jest.
No tak...zastaw się, a postaw się. Z takim tokiem rozumowania Wanekosie nawet by nie zdążyli dokończyć "Detektywa" bo pewnie poszli by z torbami już lata temu.
kesah pisze:
sob cze 18, 2022 2:22 pm
Akuma nie robi też dodruków swoich hentajców po wyczerpaniu nakładu, ale to jest początkujące wydawnictwo.
Czyli jednym wolno, innym nie xD No tak...w sumie Wanekosie już swoje zarobili więc niech wydają nierentowne serie, które im się nie zwrócą...stać ich xD
kesah pisze:
sob cze 18, 2022 2:22 pm
Black Lagoon jest bardzo dziwnie przez nich traktowany, niby go dalej wydają, ale tak w sumie rzucają go nam jak resztki z obiadu dla psa, macie i żryjcie a jak nie załapaliśmy się na resztki to trudno, już się nie załapiecie.
Tak działa świat...wielu rzeczy nie kupisz już teraz...czas minął. Pogódź się z tym i zastanów się DLACZEGO tak jest, a nie żądaj, żeby było inaczej. Obyś kiedyś zmądrzał bo póki co to ciężko u Ciebie z myśleniem :/
kesah pisze:
sob cze 18, 2022 2:22 pm
Cały czas wierzę, że doczekamy się dodruku tomów Black Lagoon i tyle, bo to, że wydają dalej tą serię to tak w sumie nie wiadomo dla kogo...
Wiadomo dla kogo tylko masz za ciasny światopogląd, żeby to zrozumieć...i docenić.
kesah pisze:
sob cze 18, 2022 2:22 pm
nikt inny tego nie kupi nie mając możliwości nadrobienia wcześniejszych tomów.
Tia...bo Ty wiesz najlepiej kto kupi, a kto nie :)
kesah pisze:
sob cze 18, 2022 2:22 pm
To jest strasznie jakieś dziwne zachowanie wydawnictwa
Dziwne zachowanie idealnie opisuje Twój bóldupny post.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: kesah » sob cze 18, 2022 7:01 pm

Bóldupny post, to jest twój. Ja wyraziłem swoją opinię do czego mam pełne prawo, więc zluzuj majty i zmień ton wypowiedzi, bo szczerze, nie mam w zwyczaju aby odpowiadać na tak formułowane posty. Można na wszystko patrzeć z perspektywy firmy lub konsumenta, jeśli firma nabywa licencje i wydaje daną serię, to zawsze robi to na bazie ryzyka, może się opłacić lub nie. Jeśli jednak tytuł nie spełnia wymagań, to go zwyczajnie anulują. Rozumiem, że wydawanie po cichaczu kolejnych tomów z niskim nakładem jest ukłonem dla tych, którzy wcześniej jednak tą serię kupowali, jednak wydawnictwo nie robi nic by sprawdzić, czy po tym dłuższym okresie coś się zmieniło na polskim rynku. Wjeżdżasz na mnie i mój punkt widzenia z perspektywy konsumenta bo wygodniej jest postawić się w pozycji firmy - wydawcy. Jestem z tych co zbierali Black Lagoon, ale przez wydanie dwóch tomów w ograniczonym nakładzie (o czym dowiedziałem się za późno), to byłem zmuszony pozostałe tomy sprzedać, bo nie było szans ich właściwie uzupełnić, chyba, że bym wydał 200-250 zł za 1 brakujący tom od jakiegoś biznesowego janusza z olx czy innego allegro.

Już kilka lat minęło i wydawnictwo nie podjęło się sprawdzenia rynku za sprawą dodruków a mówimy tu nadal o serii jaka raptem ma 12 tomów na ten moment i zawsze jakiś ograniczony nakład dodruków by można było wydać. Ale najwyraźniej wydawnictwu nie tylko nie pasuje kwestia ilości sprzedaży, co też sam tytuł jaki jest wydawany w baaaardzo wolnym tempie i zwyczajnie mają na niego zlewkę.

Większość twojego postu mogę odbić jak piłeczką pinpongową, bo też są na zasadzie domysłów i gadaniem z dupy o tym, że mam "ciasny światopogląd, żeby to zrozumieć" czy "wiesz najlepiej kto kupi a kto nie" - gdzie mogę np. stwierdzić w podobny sposób np. byś oświecił mnie w takim razie dla kogo docelowo ma być manga jaka nie widziała dodruków od ilu? 5-6 lat? bo w moim odczuciu są dwie opcje - Dla tych, którzy gdzieś tam mają komplet dotychczas wydanych tomów i go uzupełniają, albo dla januszy, jacy kupią by po wyczerpaniu nakładu wystawić za 200 zł na olx.

Przy zapowiedzi 12 tomu Black Lagoon były prośby ma FB by Waneko zrobiło dodruk pozostałych tomów, ale zostało to całkowicie olane.

Sam nie jestem zadowolony z tego jak seria została potraktowana i że samo wydawnictwo po latach nawet nie próbuje sprawdzić czy na dzień dzisiejszy jej sprzedaż byłaby lepsza. Sam akurat kupiłem 12 tom Black Lagoon, bo wierzyłem, że wydawnictwo zapowie dodruki, teraz mam ten tomik na półce i cóż, pozostanie może w trybie "Janusza" sprzedać go na allegro albo olx. Poza tym Waneko to też nie jest jakieś malutkie wydawnictwo dla jakiego zrobienie dodruku nawet połowy z tych 12 tomów i sprawdzić zainteresowanie, byłoby jakieś wielce ryzykowne, mówimy tu o jednym z trzech największych wydawnictw mangowych w Polsce jaki aktualnie ma bardzo dużo aktywnych tytułów.

Z drugiej strony tak już poza tym, to dziwi mnie, że akurat Black Lagoon miał słabą sprzedaż, jestem ciekaw czy gdzieś Waneko podało jakieś dane odnośnie tej serii, bo mimo wszystko była to jedna z ciekawszych serii akcji i do tego z bardzo dobrą kreską i ciekawym projektem postaci a samo anime też było popularne...
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: mika » ndz cze 19, 2022 12:52 pm

Zajawka teraz czy za pięć lat. Ale tak jest ze wszystkim, nie tylko z mangami. Coś ma swój czas i jeżeli akurat się w niego nie wstrzelisz, a gdzieś o tym czymś usłyszałeś/przeczytałeś etc. to sobie jakoś radź, jeżeli tak bardzo Ci na tym czymś zależy. Niedodrukowywane mangi zazwyczaj wychodziły dobrych kilka lat temu, książka 2-3 letnia to już jest staroć, często niedostepny w normalnym obiegu. Magazyniwanie czegoś, czego sprzeda się 5 sztuk na rok, zwłaszcza wydając mnóstwo nowych tytułów (a tego naprawdę jest zatrzęsienie na różnych polach obecnie) jest po prostu nieekonomiczne. Te środki już lepiej przeznaczyć na coś nowego. Pogódźcie się w końcu, że Waneko wybrało taką drogę, a nie inną. Ze wszystkich wydawnictw wydają najwięcej i co najważniejsze - regularnie. Miejsce na te zwały nie powinno zajmować coś, w czym nie widzą przyszłości. Tak zdecydowali i widocznie dobrze im z tym.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 11:34 pm przez mika, łącznie zmieniany 1 raz.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Archerito » ndz cze 19, 2022 1:00 pm

mika pisze:
ndz cze 19, 2022 12:52 pm
Pogódźcie się w końcu, że Waneko wybrało taką drogę, a nie inną. Ze wszystkich wydawnictw wydają najwięcej i co najważniejsze - regularnie. Miejsce na te zwały nie powinno zajmować coś, w czym ne widzą przyszłości. Tak zdecydowali i widocznie dobrze im z tym.
Daj spokój...nie wytłumaczysz :) Oni mają swój świat i nie przyjmują jakiejkolwiek argumentacji, która nie pokrywa się z ich światopoglądem.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: kesah » ndz cze 19, 2022 5:59 pm

Ale czemu się pogodzić @mika?
Mamy serię nadal wydawaną jaka od lat nie miała dodruku, wydawnictwo mogłoby sprawdzić czy na dziś ten tytuł by lepiej został przyjęty przez obecną społeczność czy nie i wydanie 12 tomu było świetną okazją by to wypróbować i Waneko by nie musiało robić od razu dodruku wszystkich tomów tylko np. kilku pierwszych. Mimo wszystko jak wspomniałem, nadal jest to seria aktywna, ale gdzieś w jakimś takim stanie śmierci klinicznej.

Wiemy jaka była sytuacja np. z One Piece gdzie JPF ubił serię wydając jeden tom raz na 3 miesiące, ale po apelach od społeczności zmienili podejście do serii i dziś jest to jedna z najlepiej sprzedających się ich pozycji. Taki Archerito w tym przypadku by pewnie gadał "a po co JPF ma wydawać serię co 1-2 miesiące skoro się ona nie sprzedaje" i inne takie plepleple. Jeśli się nie da szansy na zakup lub będzie się serię trzymało w systemie wydawniczym jaki odpycha od jej zakupu, to sprzedawać się nie będzie i tyle. Wiele zależy od polityki wydawniczej i pewnego podejścia do wydawanych serii. Ja dajmy na to zawsze krytykuje wydawnictwa gdy biorą się za wydawanie dłuższych serii a później je spychają do trybu 2-3 miesięcznego lub w ogóle nieregularnego - zabijanie potencjału kompletnie, bo tu bardziej trzeba działać by zachęcać ludzi do kupna chociażby przez jakieś dodatki, promocje a nie do zabijania wielotomowej serii jaka tak naprawdę pokrywać się z ilością tomów może z wydawaniem kilku innych serii.

Black Lagoon to świetna seria jaka dziwi mnie, że źle się sprzedawała z resztą podobnie z Kuroko, to samo. Czasami zastanawia mnie co sprawia, że dobre serie mangowe mają niską sprzedaż czy to jest związane z jakimś kiepskim okresem w jakim te serie były wydawane czy jak? no w przypadku Kuroko to ludzie mówili, że anime mogło mieć spory wpływ na słabą sprzedaż mangi, ale przecież zarówno Kuroko czy Black Lagoon to w swoim gatunku naprawdę świetne mangi. Przy Black Lagoon może dochodzić kwestia wolnego wydawania i to może się odbijać jakoś na sprzedaży, bo jeden tom na kilka lat, to jest kiepska sprawa, ale też nie mamy tu do czynienia z serią jaka gdzieś skupia się na dłuższych wątkach.

Przede wszystkim w całym tym wywodzie chodzi o to, by Waneko chociaż podjęło jakąś próbę i może kiedyś to zrobi, czas pokaże, ale też nie można się zamykać na taką możliwość tak jak to robi np. Archerito, bo też On próbuje narzucić swój punkt widzenia, że "Waneko nie wyda, bo się nie opłaca" - Ten człowiek nawet sam nie wie czy faktycznie dodruk Black Lagoon dzisiaj by nie zszedł jak ciepłe bułeczki, więc to jego gadanie jest wyssane z palca kompletnie ale stara się to każdemu narzucać i usadzać innych jacy jednak gdzieś mają wiarę w to, że seria kiedyś jeszcze powróci.

Czas pokaże i na pewno nie mi ani takiemu Archrito decydować o tym co lepsze dla wydawnictwa.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Madoka » ndz cze 19, 2022 7:16 pm

Za dalsze wycieczki osobiste będą leciały następne osty.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: mika » ndz cze 19, 2022 11:33 pm

Kuroko jest dobrą serią tylko do połowy. Potem wkraczają ostre zony i seria traci mocno na byciu sportówką. Ledwo ją dokończyłam i dlatego nawet nie chciałam myśleć o kupnie, mimo że sportówki, to mój ulubiony gatunek. Zapewne nie ja jedna myślałam w ten sposób. BL, z tego co kojarzę, jest po prostu serią wyprzedaną, jak wiele innych. Wydawnictwo jednak pamięta o tych, którzy serię wspierali i stara się wydawać te nowe tomy.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: miaka88 » pn cze 20, 2022 8:49 am

No i chyba Black Lagon dostał wersje cyfrową jeśli ktoś chce przeczytać i nie wydawać majątku na tomy fizyczne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Alexandrus888 » pn cze 20, 2022 11:02 am

Nakład minimalny który opłaca się drukować to bodaj 500szt. Razy 12 to już 6 000 tomików które będą zalegać na magazynie. Wnękowe informuje z wyprzedzeniem o planowanym tomie, jeszcze o nim przypomina... twoja wina, że byłeś głuchy na te wołania.
I jak ma wydawać szybciej?! Co, mamy wyprzedzić Japonię?!!!
Janusze nie wyczerpują nakładu - druk jest tyłu egzemplarzy ile jest zamówień. Więc de facto "janusze" zawyżają nakład.
Jakie próby były na fb z dodrukiem? Ile reakcji i komentów? Pamiętaj, że o GTO były nawet petycję, a sprzedaje się mizernie...
Po co dodrukowywać pierwsze tomy? Już lepiej te które miały druk na żądanie. A nie, warto, one ledwoco się sprzedały w preorderze...
Z panelu wydawnictw na Pyrkonie: najlepiej sprzedaję się jojo, tsubasa i inne twardziele oraz Berserk. OP nie zostało podane jako czarny koń.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Sebek » pn cze 20, 2022 1:26 pm

Alexandrus888 pisze:
pn cze 20, 2022 11:02 am
Berserk
Zatem jest szansa na LN'ke!! Fajnie. Ciekaw jestem co najlepiej sprzedaje sie Kotori.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Alexandrus888 » pn cze 20, 2022 1:50 pm

Punpun.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Sebek » pn cze 20, 2022 2:13 pm

Alexandrus888 pisze:
pn cze 20, 2022 1:50 pm
Punpun.
O! A to ciekawe.
Obrazek

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Madoka » pn cze 20, 2022 2:22 pm

Alexandrus888 pisze:
pn cze 20, 2022 11:02 am
Nakład minimalny który opłaca się drukować to bodaj 500szt. Razy 12 to już 6 000 tomików które będą zalegać na magazynie. Wnękowe informuje z wyprzedzeniem o planowanym tomie, jeszcze o nim przypomina... twoja wina, że byłeś głuchy na te wołania.
I jak ma wydawać szybciej?! Co, mamy wyprzedzić Japonię?!!!
Janusze nie wyczerpują nakładu - druk jest tyłu egzemplarzy ile jest zamówień. Więc de facto "janusze" zawyżają nakład.
Jakie próby były na fb z dodrukiem? Ile reakcji i komentów? Pamiętaj, że o GTO były nawet petycję, a sprzedaje się mizernie...
Po co dodrukowywać pierwsze tomy? Już lepiej te które miały druk na żądanie. A nie, warto, one ledwoco się sprzedały w preorderze...
Z panelu wydawnictw na Pyrkonie: najlepiej sprzedaję się jojo, tsubasa i inne twardziele oraz Berserk. OP nie zostało podane jako czarny koń.
Kesah raczej już ci nie odpisze.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Alexandrus888 » pn cze 20, 2022 2:30 pm

Dostał permantnego bana?

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dodruki - temat ogólny

Post autor: Yuriko » pn cze 20, 2022 2:40 pm

Alexandrus888 pisze:
pn cze 20, 2022 1:50 pm
Punpun.
To oficjalne info?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości