nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Koichi » pt lip 01, 2022 10:58 pm

Ok, zapoznałem się z NICHIJOU CLIMAX i to jest całkiem dobre. Brakuje mi tu tagu "psychologiczny", bo to jedna z tych mang, którą trzeba czytać uważnie, żeby załapać niuanse. Ogólnie powiedziałbym o tej parze, że to typowa "stupid couple", ale w takim pozytywnym znaczeniu. Miałem kilka razy facepalma podczas czytania, a momentami myślałem, że kurczę, byłem w podobnej sytuacji, więc rozumiem.
Mangę na pewno kupię i poleciłbym tym, którzy lubią okruchy życia, tym bardziej że para zmaga się tutaj z problemami, które mają też pary hetero. Ale warning na sceny seksu.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 622
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Tequilka » sob lip 02, 2022 9:09 am

Novelkę Piły oczywiście biorę :3

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » sob lip 02, 2022 1:19 pm

Tak sobie teraz pomyślałem: jeżeli CM sprzedaje się na tyle dobrze, że dają LN, to są większe szanse na sequel :D

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2876
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » sob lip 02, 2022 7:28 pm

Ja tam obstawiam że Waneko już dawno rozpoczęło negocjacje odnośnie licencji i zamierza ogłosić sequel w momencie, gdy Piła będzie na najwyższej fali.

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Gokiburi » sob lip 02, 2022 11:37 pm

Mangi nie czytam, więc za nowelkę też podziękuję.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » ndz lip 03, 2022 3:23 am

Canis pisze:
sob lip 02, 2022 7:28 pm
Ja tam obstawiam że Waneko już dawno rozpoczęło negocjacje odnośnie licencji i zamierza ogłosić sequel w momencie, gdy Piła będzie na najwyższej fali.
A to wydawnictwa mogą ogarniać licencje, kiedy to tytuł nawet jeszcze się nie rozpoczął?

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » ndz lip 03, 2022 8:24 am

Sequel piły będzie prawdopodobnie po prostu Chainsawa manem tom 12+, więc o czym mowa xD
Chyba że jednak w Japonii zmienili zdanie co do tego i dadzą jakieś "re" w tytule
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2876
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » ndz lip 03, 2022 9:47 am

Yuriko pisze:
ndz lip 03, 2022 3:23 am
A to wydawnictwa mogą ogarniać licencje, kiedy to tytuł nawet jeszcze się nie rozpoczął?
Jeśli jest to tak wyjątkowa sytuacja jak przy Pile, to nie widzę przyczyn aby nie wykonać pewnych kroków zawczasu. Terminowość Waneko nie wzięła się znikąd.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1315
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Sebek » ndz lip 03, 2022 10:16 am

Yuriko pisze:
ndz lip 03, 2022 3:23 am
A to wydawnictwa mogą ogarniać licencje, kiedy to tytuł nawet jeszcze się nie rozpoczął?
W przypadku filmow owszem. Mozna juz kupic licencje kiedy powstal pierwszy draft scenariusza. Mysle, ze w przypadku mang moze byc podobnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 337
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: lexis » ndz lip 03, 2022 10:31 pm

Nowelkę z CSM biorę, yaoi nie dla mnie ^^

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: KubciO » pn lip 04, 2022 10:41 am

Nad LN nawet się nie zastanawiałem - od razu zamówiłem. :D
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Kesz
Posty: 19
Rejestracja: czw cze 30, 2022 11:44 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kesz » czw lip 07, 2022 5:51 pm

Fanem nowelek nie jestem a i nie rozumiem też tak dużej popularności Chainsawmana, bo w sumie czytając mangę, to nic mnie w niej nie ujęło. Sam nie kupiłem jeszcze żadnej LN i raczej na to się nie skuszę a mangi BL to kompletnie nie dla mnie.
Życzeniowo : Claymore, Gantz, Vagabond, HunterXHunter, Sun-Ken Rock, Im a Hero, Ubel Blatt, The Rising of the Shield Hero

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: MrOrochimaru » wt lip 12, 2022 8:55 pm

W ogóle waneko nie informując nikogo zaprzestało dodrukowywać Relife, a niektóre tomy już się wyprzedały. Obawiam się, że podobny los spotkał/spotka Cykady ponieważ waneko nie odpisuje nic na ich temat, gdy zadaję pytania, a pytając gildię o dostawę 1 tomu, to dostałem info, że od bardzo dawna cykady (a przynajmniej 1 tom) nie ma dostępnego do zamówienia przez nich od waneko.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » wt lip 12, 2022 10:10 pm

MrOrochimaru pisze:
wt lip 12, 2022 8:55 pm
W ogóle waneko nie informując nikogo zaprzestało dodrukowywać Relife
Na fb napisali, że przepraszają za brak info, i że wkrótce o tym napiszą. Jest wtorek, a od nich nadal cisza :lol: Dla mnie oni są niepoważni.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: kuras » śr lip 13, 2022 10:42 am

Long story short...
Cykady dostępne są w całości, na hurcie był błąd tylko z dostępnością, ale już naprawiony.
ReLife myślimy czy istnieje szansa, żeby zrobić dodruk, tak żeby do niego nie dopłacić... Z racji tego, że to wymaga ewentualnej renegocjacji licencji, to nie domknęliśmy tematu przed końcem nakładu, stąd brak informacji.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: MrOrochimaru » śr lip 13, 2022 12:31 pm

kuras pisze:
śr lip 13, 2022 10:42 am
Cykady dostępne są w całości, na hurcie był błąd tylko z dostępnością, ale już naprawiony.
Okej, w takim razie bardzo dziękuje za informacje

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Akiho » śr lip 13, 2022 2:57 pm

Kochani,
dziś przychodzimy do Was z informacją dotyczącą czterech serii: ReLife, Gangsta, Akame ga Kill oraz Strażnik domu Momochi.
W związku z małym zainteresowaniem tymi seriami oraz obecną sytuacją z papierem (a także wysokimi kosztami druku), z przykrością informujemy, że nie będziemy robić ich dodruków i będą dostępne tylko do wyczerpania zapasów.
Obecnie otrzymaliśmy już dodruki brakujących tomików Strażnika domu Momochi oraz oczekujemy na dodruk pierwszego tomu Akame ga Kill (tomiki powinny pojawić się u nas w ciągu 3-5 tygodni). Niestety są to już ostatnie dodruki tych serii.
Jeśli autorka Gangsty wyda kolejny tom, my również wydamy go w tym samym modelu, w którym wydajemy kolejne tomy Black Lagoon.
Cała treść postu, powiem tak jak ktoś słusznie zauważył, waneko robi taki dosłownie wyścig szczurów o daną serię. Chciałam kupić w niedalekiej przyszłości Akame, brak 1 tomu, ReLife brak kilku ostatnich tomów, serio ja wysiadam, bo jednak polowanie na dany tytuł to średniej jakości "rozrywka"
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » śr lip 13, 2022 3:06 pm

W tym momencie Waneko to jedna wielka wymówka. Każde wydawnictwo robi dodruki swoich serii, tylko nie oni.

Awatar użytkownika
FireTheft
Adept
Posty: 147
Rejestracja: pt mar 11, 2011 9:24 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: FireTheft » śr lip 13, 2022 3:07 pm

Szkoda nawet strzępić ryja. Obecnie od waneko kupuje tylko wznowienie GTO i na tym kończe wspieranie tego wydawnictwa.
Czyjaś grafika jest najlepszym podsumowaniem.
Obrazek

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: MrOrochimaru » śr lip 13, 2022 4:54 pm

Mam naprawdę nadzieją, że to im się odbije czkawką.
Już chyba wolę studio jg, nawet gdy muszę czekać X czasu na jakiś kolejny tom, to przynajmniej robią dodruki...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość