nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » wt gru 21, 2021 7:14 pm

Sebek pisze:
wt gru 21, 2021 5:56 pm
Nowelki TG zdaje sie nie byly dodrukowywane, takze nie liczylbym, zeby w przypadku Akademii mial nastapic wyjatek
No jeśli nowelki się wyprzedadzą to dodruk zrobią. Nie było mowy, ze nowelki czeka ten sam los co JW.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1308
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Sebek » wt gru 21, 2021 7:58 pm

Yuriko pisze:
wt gru 21, 2021 7:14 pm
No jeśli nowelki się wyprzedadzą to dodruk zrobią. Nie było mowy, ze nowelki czeka ten sam los co JW.
To czemu od dlugiego czasu nie ma dodruku dwoch LN'ek z Tokyo Ghoul? Codziennosc i Pustke juz nie idzie kupic chocby w sklepie Waneko. Jedna z tych dwoch pozycji nie mozna bylo kupic 2,5 roku temu kiedy wciagnalem sie w mangi, wiec owszem, dzieje sie to samo co z JW.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » wt gru 21, 2021 9:06 pm

Sebek pisze:
wt gru 21, 2021 7:58 pm
To czemu od dlugiego czasu nie ma dodruku dwoch LN'ek z Tokyo Ghoul
A skąd wiesz, ze nie było? Waneko robi dodruki, ale o tym nie pisze. Wiec dodruk mógł być, ale po drugim zdecydowali nie przedłużać licencji.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Monsterlight » wt gru 21, 2021 9:35 pm

Yuriko pisze:
wt gru 21, 2021 9:06 pm
Sebek pisze:
wt gru 21, 2021 7:58 pm
To czemu od dlugiego czasu nie ma dodruku dwoch LN'ek z Tokyo Ghoul
A skąd wiesz, ze nie było? Waneko robi dodruki, ale o tym nie pisze. Wiec dodruk mógł być, ale po drugim zdecydowali nie przedłużać licencji.
Odkopałam xd :
Ask Waneko pisze:A czy TG: pustka wróci w ogóle? Bo nie była w dziale wyprzedaży przecież, to skąd my jako klienci mamy wiedzieć kiedy musimy się spieszyć z kupieniem czegoś?

[Wyderek] Od początku informowaliśmy, że nowelki do TG nie będą miały dodruków.
Czyli Sebek dobrze mówi. Shiki, polecam brać novelkę z Akademii, póki jest xd
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1308
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Sebek » wt gru 21, 2021 10:04 pm

Yuriko pisze:
wt gru 21, 2021 9:06 pm
A skąd wiesz, ze nie było? Waneko robi dodruki, ale o tym nie pisze. Wiec dodruk mógł być, ale po drugim zdecydowali nie przedłużać licencji.
OMG, pisalem, ze jak wciagnalem sie w mangi, mniej wiecej 2,5 roku temu, to nie mialem mozliwosci kupna jednej z LN'ek TG i uwierz mi, sledzilem i szukalem, bo chcialem kupic nowa, a do tego czasu dodruku nie bylo :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » wt gru 21, 2021 10:50 pm

Czyli Np. Pandora hearts nie miała dodrukow bo już jest wyprzedana? XD

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Shiki » śr gru 22, 2021 11:23 am

Monsterlight pisze:
wt gru 21, 2021 9:35 pm
Shiki, polecam brać novelkę z Akademii, póki jest xd
No właśnie chciałabym, ale stać mnie będzie dopiero w połowie stycznia najwcześniej :(
Obrazek

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: kuras » czw gru 23, 2021 11:33 am

Monsterlight pisze:
wt gru 21, 2021 9:35 pm
Czyli Sebek dobrze mówi. Shiki, polecam brać novelkę z Akademii, póki jest xd
O to to :D

Co do dodruków JW to dodruki się zdarzają, ale właściwie tylko w pierwszym etapie sprzedaży, jeśli coś sprzeda się naprawdę bardzo dobrze i szybko, ale nie ma jednak żadnej sztywnej reguły. Podobnie jest z LNowymi dodatkami. Raczej jak już coś zniknie to nie pojawi się na nowo, chyba że dostaniemy jakieś zwroty.

Taka ciekawostka, w tym roku zrobiliśmy ok. 500 dodruków + wydania regularne. To jest też jeden z powodów, dlaczego nie możemy robić dodruków wszystkiego, co byście chcieli, bo ta ilość wzrosłaby jeszcze bardziej, a magazyn (a nawet magazyny) już pęka w szwach, więc też nie ma mowy o robieniu dodruków na zasadzie "za 10 lat się sprzeda", a niskie nakłady to wysoka cena druku (a nie możemy sobie tak z czapy ceny okładkowej podnieść, bo każda zmiana wymaga aneksu umowy licencyjnej).

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: kesah » czw gru 23, 2021 9:42 pm

kuras pisze:
czw gru 23, 2021 11:33 am
Monsterlight pisze:
wt gru 21, 2021 9:35 pm
Czyli Sebek dobrze mówi. Shiki, polecam brać novelkę z Akademii, póki jest xd
O to to :D

Co do dodruków JW to dodruki się zdarzają, ale właściwie tylko w pierwszym etapie sprzedaży, jeśli coś sprzeda się naprawdę bardzo dobrze i szybko, ale nie ma jednak żadnej sztywnej reguły. Podobnie jest z LNowymi dodatkami. Raczej jak już coś zniknie to nie pojawi się na nowo, chyba że dostaniemy jakieś zwroty.

Taka ciekawostka, w tym roku zrobiliśmy ok. 500 dodruków + wydania regularne. To jest też jeden z powodów, dlaczego nie możemy robić dodruków wszystkiego, co byście chcieli, bo ta ilość wzrosłaby jeszcze bardziej, a magazyn (a nawet magazyny) już pęka w szwach, więc też nie ma mowy o robieniu dodruków na zasadzie "za 10 lat się sprzeda", a niskie nakłady to wysoka cena druku (a nie możemy sobie tak z czapy ceny okładkowej podnieść, bo każda zmiana wymaga aneksu umowy licencyjnej).
Oddać Black Lagoon w ręce ludu!
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: kuras » pn gru 27, 2021 9:54 am

kesah pisze:
czw gru 23, 2021 9:42 pm
Oddać Black Lagoon w ręce ludu!
Takie rzeczy nigdy dobrze się nie kończyły, tylko autorytarna władza i centralizacja produkcji :D
Hmmm... takie slogany, nawet w żartach, brzmiały lepiej jeszcze kilka lat temu...

Awatar użytkownika
czareg
Adept
Posty: 206
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 11:27 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: czareg » pn gru 27, 2021 10:07 am

Dlaczego znikają pozycje z sklepu waneko po wyczerpaniu nakładu ? Czy istnieje możliwość aby takie pozycje były widoczne w sklepie np. z adnotacją nakład wyczerpany lub planowany dodruk ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » pn gru 27, 2021 5:13 pm

czareg pisze:
pn gru 27, 2021 10:07 am
Dlaczego znikają pozycje z sklepu waneko po wyczerpaniu nakładu ? Czy istnieje możliwość aby takie pozycje były widoczne w sklepie np. z adnotacją nakład wyczerpany lub planowany dodruk ?
Ale czy to nie bez sensu utrzymywać puste pozycje w sklepie? To tak jakbyś wszedł do księgarni i na pustej półce zobaczył etykietkę "Tu kiedyś stała książka, której już nie ma i nie będzie". Po co sztucznie wydłużać już i tak długą listę tytułów od Waneko?

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Tequilka » wt gru 28, 2021 9:13 am

Sklep internetowy to nie fizyczny sklep. Mnie osobiście wkurza usuwanie pozycji z koszyka, kiedy manga jest już niedostępna, bez wcześniejszej informacji albo właśnie jak pisał Czareg notki - brak na magazynie, bo przeważnie później zapominam ją domówić i orientuję się po fakcie jak już paczka przyjdzie.

Awatar użytkownika
czareg
Adept
Posty: 206
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 11:27 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: czareg » wt gru 28, 2021 10:47 am

Canis pisze:
pn gru 27, 2021 5:13 pm
czareg pisze:
pn gru 27, 2021 10:07 am
Dlaczego znikają pozycje z sklepu waneko po wyczerpaniu nakładu ? Czy istnieje możliwość aby takie pozycje były widoczne w sklepie np. z adnotacją nakład wyczerpany lub planowany dodruk ?
Ale czy to nie bez sensu utrzymywać puste pozycje w sklepie? To tak jakbyś wszedł do księgarni i na pustej półce zobaczył etykietkę "Tu kiedyś stała książka, której już nie ma i nie będzie". Po co sztucznie wydłużać już i tak długą listę tytułów od Waneko?
Nie do końca się określiłem po co to ma być. Sprawdziłem resztę sklepów internetowych ( dango, yatta, mangagarden,mangastore komiksiarnia) , u nich także po wyczerpaniu nakładu dana pozycja znika ze sklepu. Jedynie na gildii tytuły cały czas widoczne. Gildia ma opcje powiadomienia o tym gdy produkt ponownie będzie dostępny (bookdepository w sumie też ) . Na takiej opcji mi zależałoby mi. W przypadku tytułu który nie będzie dostępny jest adnotacja "Nakład produktu jest wyczerpany"( nie jest do końca miarodajne, np. durarara manga na gildii cały czas ma adnotacje "Produkt jest aktualnie niedostępny") .
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » wt gru 28, 2021 10:58 am

Dla mnie sklepy internetowe powinny usuwać tylko te pozycje, które są wyczerpane i nie będzie dodrukow. Wtedy byłoby wiadome, ze nie trzeba się nastawiać, ze to wróci.

Herocky
Adept
Posty: 235
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 4:03 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Herocky » śr gru 29, 2021 2:23 pm

czareg pisze:
wt gru 28, 2021 10:47 am
Jedynie na gildii tytuły cały czas widoczne. Gildia ma opcje powiadomienia o tym gdy produkt ponownie będzie dostępny (bookdepository w sumie też ) .
W sumie to jest zabawne, że w sklepach wydawnictw nie ma takiej opcji. Akurat tam, gdzie najbardziej powinna ona być.
Bez odbioru!

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Archerito » pt sty 07, 2022 2:29 pm

Zastanawia mnie jedna rzecz w kwestii Black Lagoon #12. Mianowicie Waneko na FB pisało, że:
→ Nie będzie możliwości zakupienia tego tomu w regularnej sprzedaży (chyba, że będziemy mieć jakieś tomy ponad nakład),
→ Tomik będzie dostępny w sprzedaży stacjonarnej w niektórych sklepach. (zapytajcie w swoich sklepach),
→ Tomik nie będzie dostępnych w salonach sieci Empik.
Natomiast na gildii preorder na ten tomik jest normalnie dostępny. Zamówiłbym u nich bo wiadomo...taniej ale boję się czy nie zadzieją się jakieś cuda i nie obudzę się z ręką w nocniku. Czy pamiętacie może jak było z tomikiem 11? Również był dostępny na gildii?

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » pt sty 07, 2022 3:21 pm

Chyba również był. Gildia kupuje od Waneko i ma
Obrazek

GreX
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 04, 2018 2:10 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: GreX » pt sty 07, 2022 3:45 pm

Był, ja swój mam właśnie z Gildii, ale radzę nie trzymać go długo w koszyku, bo bardzo szybko poprzedni wyszedł, ledwie się załapałem ;)

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Archerito » pt sty 07, 2022 4:02 pm

Meliona pisze:
pt sty 07, 2022 3:21 pm
Chyba również był. Gildia kupuje od Waneko i ma
GreX pisze:
pt sty 07, 2022 3:45 pm
Był, ja swój mam właśnie z Gildii, ale radzę nie trzymać go długo w koszyku, bo bardzo szybko poprzedni wyszedł, ledwie się załapałem
Bardzo Wam dziękuję. Zamierzam od razu wziąć preorder więc na luzie :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości