nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 629
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Tequilka » wt lut 06, 2024 9:04 pm

Akame i Dragons Rioting sprzedałam już dawno temu, a Herezję i Szkolne życie mam w całości. Gdyby ReLIFE był tańszy to bym się zastanowiła nad zakupem, Diamension W absolutnie mnie nie interesuje więc pass.
Z dodruków na które czekam to Wampirzyca Karin i Battle Royale.

Szarlotka
Posty: 54
Rejestracja: pn cze 18, 2018 2:06 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Szarlotka » czw lut 08, 2024 12:52 am

Wspaniała wiadomość :D Brakowało mi ostatniego tomu Dimension W :D

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Akiho » sob lut 10, 2024 11:33 pm

Hmm chetnie kupię ReLife ale na sklepie tylko 13 z 15 tomów :mysli: :mysli:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » ndz lut 11, 2024 12:16 am

@Akiho:
Bo dodruki będą dopiero od 12 lutego. W nowych cenach. To co masz aktualnie w sklepie, jest resztkami z poprzednich nakładów.

Kobra19850
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 11, 2024 7:55 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kobra19850 » ndz lut 11, 2024 8:04 am

Zadam Wam pytanie zakochałem się w koledze z klasy On na profilowym ma postać o nazwie Ryōshū czy ona ma coś wspólnego z yuri czy yaoi ? Czy On może być gejem?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Kobra19850
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 11, 2024 7:55 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kobra19850 » ndz lut 11, 2024 8:04 am

Proszę o odpowiedzi bo ja się w ogóle na tym nie znam

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » ndz lut 11, 2024 6:48 pm

To postać żeńska z gry Limbus Company. Po artach wnioskuję że raczej niezwiązana z BL i GL.
Polecam porozmawiać z kolegą. Nie jak z obiektem uczuć, tylko jak z człowiekiem.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » ndz lut 11, 2024 7:14 pm

Kobra19850, jak jest gejem, to raczej nie czyta yuri, bo to o utwory o lesbijkach. Jak pisze Canis - to kobieta, więc i z Yaoi (mangi o chomoseksualnych mężczyznach/chłopcach) nie ma nic wspólnego.

Pomysł, że chłopak może być gejem, bo ma postać w stylu anime, jest na tyle z czapy, że można na tej kanwie zrobić szkolny shoujo romans.

Jak jest bardzo wkręcony w mange i animę (tudzież gry o tej stylistyce) może być ci trudno znaleźć płaszczyznę porozumienia. Może warto trochę się zainteresować co lubi?
Porada by po prostu pogadać jest dobrym pomysłem.

A jeśli jesteś pewna i masz "jaja", to...
► Pokaż Spoiler

Gina89
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Gina89 » ndz lut 11, 2024 7:31 pm

Kobra19850 raczej nie radzę korzystać z propozycji wyżej chyba że nie boisz sie ewentualnego wyśmiana przez obiekt westchnień. Albo jeszcze gorzej - wyśmiana przez całą klase

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » ndz lut 11, 2024 7:38 pm

No jasne, nie korzystaj. Małolaty są na tyle naiwne, że rzeczywiście mogłaby to wziąć na poważnie :shock:
Żeby było jasne: TO CO W SPOILERZE TO ŻART

Kobra19850
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 11, 2024 7:55 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kobra19850 » ndz lut 11, 2024 11:38 pm

Canis pisze:
ndz lut 11, 2024 6:48 pm
To postać żeńska z gry Limbus Company. Po artach wnioskuję że raczej niezwiązana z BL i GL.
Polecam porozmawiać z kolegą. Nie jak z obiektem uczuć, tylko jak z człowiekiem.
Dzięki za info tak zrobię...

Kobra19850
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 11, 2024 7:55 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kobra19850 » ndz lut 11, 2024 11:48 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz lut 11, 2024 7:14 pm
Kobra19850, jak jest gejem, to raczej nie czyta yuri, bo to o utwory o lesbijkach. Jak pisze Canis - to kobieta, więc i z Yaoi (mangi o chomoseksualnych mężczyznach/chłopcach) nie ma nic wspólnego.

Pomysł, że chłopak może być gejem, bo ma postać w stylu anime, jest na tyle z czapy, że można na tej kanwie zrobić szkolny shoujo romans.

Jak jest bardzo wkręcony w mange i animę (tudzież gry o tej stylistyce) może być ci trudno znaleźć płaszczyznę porozumienia. Może warto trochę się zainteresować co lubi?
Porada by po prostu pogadać jest dobrym pomysłem.

A jeśli jesteś pewna i masz "jaja", to...
► Pokaż Spoiler
Dzięki za rady i info. Pogadam z nim będę miał praktyki niebawem sam na sam. Jest wkręcony ma gry w tel z anime itp ale dogadujemy się dobrze w klasie ze mną zawsze siedzi dodatkowo na przerwach tylko ze mną na okienku spędza ze mną czas i godzinę chodzimy po mieście. Odprowadzam go prawie do domu i czekam na niego przed szkołą. Raz nawet czekał na mnie . Komplementuje go odnośnie wyglądu że jest silny atrakcyjny że do niego mogę bieć nawet na czerwonym świetle przez pasy i się nie denerwuje. Dostał ode mnie długopisy Parkera i Zenitha i piszę nimi na wykładach wszystkie upominki ode mnie przyjmuje,. Jak dotykam jego ręki moją dłonią nie zabiera. Sam też dwa razy mnie łapał pod ramie jak się poślizgnąłem na śniegu. Uśmiecha się do mnie na lekcjach i zagaduje tylko mnie. Z innymi osobami z klasy rzadko gada. Od dziewczyn mam wrażenie ucieka ale jest nieśmiały jak ja. Ale niestety nie chce mi odpisywać na smsy messenger ale powiedział że On nie żyje w sieci tylko w realu koleżance też nie odpisał. ALE NIESTETY DO KINA NIE DAŁ SIĘ JESZCZE ZAPROSIĆ. Bardzo mi na nim zależy pokochałem jego charakter i całego. Nawet mi przypomina jak czegoś zapomne z klasy to jest mega miłe. Uwielbiam jego ciało zawsze przysuwam się bardzo blisko niego jak siedze na przerwie na krześle . Czuje jego zapach potu jak się denerwuje przed kolokwium. Częstuje mnie różnymi słodyczami jak kupuje. Niestety albo stety tak na mnie działa,że mi się "unosi" samo pod ławką jak tylko o Nim pomyślę to chyba mało normalne. Bardzo mi na nim zależy . Może na tych praktykach bardziej go poznam.

Kobra19850
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 11, 2024 7:55 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kobra19850 » ndz lut 11, 2024 11:50 pm

Gina89 pisze:
ndz lut 11, 2024 7:31 pm
Kobra19850 raczej nie radzę korzystać z propozycji wyżej chyba że nie boisz sie ewentualnego wyśmiana przez obiekt westchnień. Albo jeszcze gorzej - wyśmiana przez całą klase
Klasa już wie domyśla się izoluje się od nas ... A czy On mnie wyśmieje zależy od jego dojrzałości w razie czego mam opcje atomową zmiany szkoły...

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ame » śr lut 14, 2024 6:24 pm

Kakegurui Twin to dla mnie bardzo miła niespodzianka. Oczywiście, biorę. Gdy wychodziło ReLife nie byłam zainteresowana. Jednak czytając 1 tom w bibliotece zainteresowała mnie. Tylko nie wiem czy na tyle, żeby zbierać. Chętnie bym skończyła ten 1 tom...

Chyba muszę się wziąć szybko za porządki mangowe. Jeszcze ogłoszą dodruk Pandory Hears i nie sprzedam za miliony monet. :P

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » czw lut 15, 2024 1:20 pm

Dzisiaj będą 3 nowości, pierwsza:
Kochani,

Mamy dla Was dziś 3 ogłoszenia nowości na kwiecień. Pierwszą naszą dzisiejszą nowością jest

BLESS
Gatunek/tematyka: dramat, romans, obyczajowy, shounen, moda, wizaż
Autor: Yukino Sonoyama
Liczba tomów w Japonii: 4, nadal powstaje
Sposób wydania: format standardowy, obwoluta
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Cena: 24,99 zł
Premiera: 25 kwietnia 2024

Licealista Aia Udagawa pragnie zostać wizażystą, ale zachowuje to dla siebie, ponieważ jest przekonany, że nie ma wystarczających umiejętności i talentu.

Marzeniem Jun Sumisaki, jego koleżanki, jest zostać modelką, ale nie wierzy w siebie przez to, jak jest postrzegana przez innych.
Żadne z nich nigdy nie odważyło się ujawnić, kim naprawdę jest ani wyjść poza oczekiwania innych ludzi. Pewnego dnia wspólnie postanawiają podążać za swoimi marzeniami. Razem biorą udział w „Malwowym konkursie”, gdzie Jun będzie modelką, a Aia jej wizażystą!
► Pokaż Spoiler
No i, druga:
Kochani,

Kolejną naszą dzisiejszą nowością jest fantastyczna seria dla fanów Boys Love

ISEKAI NO SATA WA SHACHIKU SHIDAI
(tytuł roboczy: Przyszłość innego świata zależy od korposzczura)
Gatunek/tematyka: dramat, komedia, romans, fantasy, Boys Love
Rekomendacja wiekowa: 16+
Autorzy: Yatsuki Wakatsu, Kazuki Irodori, Kikka Oohashi
Liczba tomów w Japonii: 5, nadal powstaje
Sposób wydania: format powiększony, obwoluta
Tryb wydawniczy: trzymiesięczny
Cena: 24,99 zł
Premiera: 15 kwietnia 2024

Kondou Seiichirou jest korposzczurem i maniakiem wydajności. Nie ma życia poza pracą. Pewnego dnia zostaje świadkiem „wezwania Świętej” i, chcąc uratować niewinną nastolatkę, wraz z nią zostaje przeniesiony do innego świata. Na miejscu okazuje się, że nawet takie wydarzenie nie zmieniło jego szaleńczego podejścia do obowiązków. Kondou od razu znajduje zatrudnienie, a swoją lekkomyślnością szybko zwraca na siebie uwagę rycerza, którego zwą „Lodowym Księciem”…
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony czw lut 15, 2024 2:05 pm przez Mr.Chiquita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 629
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Tequilka » czw lut 15, 2024 2:05 pm

Bless wygląda i brzmi obiecująco. Może się skuszę.

A co do drugiej zapowiedzi - nie dość, że isekai i BL to jeszcze nie jednotomówka tylko normalna seria? SPRZEDANE! Totalnie biorę.

Zobaczymy co ogłoszą jako trzecie ;3

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: sano2 » czw lut 15, 2024 2:58 pm

padaka straszna, oby chociaż 3 zapowiedź dopisała
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » czw lut 15, 2024 3:02 pm

Oraz ostatnia, trzecia:
Kochani,

Ostatnią naszą dzisiejszą nowością kwietniową jest przeurocza seria:

CHI'S SWEET HOME
Gatunek/tematyka: komedia, seinen, obyczajowy, kot w mandze
Autor: Kanata Konami
Liczba tomów w Japonii: 12, zakończona
Sposób wydania: format powiększony, obwoluta, w pełni kolorowa manga
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Cena: 34,99 zł
Premiera: 15 kwietnia 2024

Chi to psotny kociak, który gubi się podczas spokojnego spaceru z rodziną. Oddzielony od matki, ogarnięty przeraźliwym żalem i samotnością, zalewa się łzami na łące w miejskim parku. Nagle podbiega do niego chłopiec imieniem Yohei. Wraz ze swoją mamą postanawiają zaopiekować się futrzakiem. Problem jednak jest taki, że w ich bloku panuje bardzo surowa zasada: posiadanie zwierząt jest zabronione!

Czy uda im się ukryć czworonoga przed sąsiadami i uniknąć eksmisji? Czy Chii przyzwyczai się do nowego otoczenia i rodziny? No i czy nie da się przyłapać wścibskim oczom innych mieszkańców budynku?
► Pokaż Spoiler
Zdecydowanie najlepsza zapowiedź. Czekałem od lat.
Ostatnio zmieniony czw lut 15, 2024 3:26 pm przez Mr.Chiquita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Just
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt mar 12, 2021 12:54 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Just » czw lut 15, 2024 3:07 pm

Bless pewnie kiedyś wezmę, ale ogólnie te ostatnie zapowiedzi Waneko pozwolę sobie skomentować w ten sposób: xD

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2701
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Angu » czw lut 15, 2024 3:20 pm

Pierwsza zapowiedź brzmi ciekawie! Myślałam po opisie, że to josei, a tu shounen, który może skończyć na wielu, przeciąganych tomach :( ale i tak wezmę, bo wielu mang z taką tematyką u nas nie ma.

Druga zapowiedź isekai na podstawie web novel...? Nah, dziekuje.

Trzecia zapowiedź - mam już boxa z USA, więc podziękuje ;)
viewtopic.php?f=70&t=2550&p=260770#p260770
wrzucałam kilka zdjęć jakby ktoś był ciekaw.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość